Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προς το παρον φοραω το ετοιμο θεμα του world of warcraft ειναι το πιο κοντινο σε καποιο hell theme με αρεσουν πολυ και τα εικονιδια του θεματος αλλα αν μπορεις εσυ να κανεις κατι πιο hell που μπορεις ειμαι σιγουρος θα περιμενω πάντως πλεον με την final ειμαι πολυ ευχαριστημενος και αφου κλεισαμε τα δικαιωματα τοθ superuser και εχω και ολα τα παλια μου widgets. Νομίζω πιασαμε ταβανι του ταβανιου κατι παραπανω δυσκολα αν και σε εχει φοβηθει το ματι μου τι μπορεις να κανεις εισαι νιντζα :ninja::ninja::

Ωραια, στειλε μου το θεμα που λες, για να παρω τα εικονιδια και θα δεις ενα helltheme που θα βγει.

Και ο διαλος ακομα, θα θελει να βαλει το Ηelltheme....:p

Και ναι , η Miui ειναι ταβανι πλεον και σταθεροτατη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ωραια, στειλε μου το θεμα που λες, για να παρω τα εικονιδια και θα δεις ενα helltheme που θα βγει.

Και ο διαλος ακομα, θα θελει να βαλει το Ηelltheme....:p

Και ναι , η Miui ειναι ταβανι πλεον και σταθεροτατη.

 

επειδη στο φακελο themes με τα βγαζει τις ονομασιες με ερωτηματικα επειδη ειναι με κινεζικες ονομασιες και εχω κατεβασει πολλα μπορεις απλα πατωντας στην εφαρμογη θεματα online θεματα και πατησεις στα πιο προσφατα το ενδεκατο θεμα θα το δεις η ονομασια του ειναι στα κινεζικα αλλα στη φωτογραφια κατω γραφει με μεγαλα γραμματα world of warcraft. Και να φανταστεις οτι οταν δουλευα σε internet cafe κοροιδευα τους καμμενους που παιζανε wow και τωρα φοράω εγω στο κινητο μου θεμα του ειρωνικο?

Link to comment
Share on other sites

επειδη στο φακελο themes με τα βγαζει τις ονομασιες με ερωτηματικα επειδη ειναι με κινεζικες ονομασιες και εχω κατεβασει πολλα μπορεις απλα πατωντας στην εφαρμογη θεματα online θεματα και πατησεις στα πιο προσφατα το ενδεκατο θεμα θα το δεις η ονομασια του ειναι στα κινεζικα αλλα στη φωτογραφια κατω γραφει με μεγαλα γραμματα world of warcraft. Και να φανταστεις οτι οταν δουλευα σε internet cafe κοροιδευα τους καμμενους που παιζανε wow και τωρα φοράω εγω στο κινητο μου θεμα του ειρωνικο?

Οκ, το κατεβασα .

Μολις το ετοιμασω θα το ανεβασω.

 

EΥΡΗΚΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΑΣΙΚΟ.

Τραβηξα ενα screenshot, ενω ημουν συνδεδεμενος με usb, και βγηκε μηνυμα οτι πηγε στην εσωτερικη μνημη το screenshot.

Απο'κεινη τη στιγμη σε καθε reboot, και οταν εκανα αποσυνδεση του υsb μου'βγαζε διπλο ταμπελακι που ελεγε , αν θελω να μεταφερω αρχεια και φωτο απο την εσωτερικη μνημη του τηλ.. στην sd.

Οτι και να επιλεξετε, το popup ξαναβγαινει στο reboot ακομα και αν καθαρισετε την internal storage.

Ε λοιπον, δεν ειναι εκει αυτο που θελουμε.

Θελουμε την εσωτερικη μνημη του τηλ.. , η οποια εναι στο .... data/sd card.

 

Ανοιγουμε λοιπον root explorer και παμε στο data/sd card και θα δουμε καποιους φακελους.

Εγω ειχα ... DCIM και MIUI φακελους, εκει μεσα βρηκα το screenshot που τραβηξα.

Σβηστε λοιπον αυτους τους φακελους η μετακινηστε τα αρχεια,φωτο η οτι αλλο εχετε ( αδειαστε τους , τεςπα).

Και τελος πια το ενοχλητικο διπλο popup.

 

Παμε κι ενα θεματακι ακομα

 

ICSUI style

Κατεβασμα ... http://www.mediafire.com/download/av918kg29rea6br/ICSUI_style.mtz

 

screenshots

[ATTACH]34440[/ATTACH] [ATTACH]34441[/ATTACH] [ATTACH]34442[/ATTACH] [ATTACH]34443[/ATTACH] [ATTACH]34444[/ATTACH]

 

ενα ολοκληρωμενα θεμα με στοιχεια ICS και MIUI

αυτο ειναι ενα πληρες θεμα , πιστευω οτι θα αρεσει σε αρκετους.

ωραιος συνδυασμος ics με miui εικονιδια και εγχρωμα εικονιδια στο settings menu.

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

κατεβαζουμε το αρχειο ( mtz ) , και το βαζουμε στο φακελο , sd card/MIUI/theme ...

ανοιγουμε τον theme manager (θεματα) , και βλεπουμε και το preview .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

για το pro υπαρχει το partition που γινοταν και με το απλο u8800 η οχι??για να εχω περισοτερο χωρο για εφαρμογες καταλαβατε περι τη προκειτε πιστευω :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

gkalen στην καινουργια εκδοση της miui δουλευει το video playback?τραβηξα κατι βιντεο σε 720 και δεν παιζουν με κανεναν player στο κινητο

Το 720 βιντεο δουλευει κανονικα σε ολες τις miui και με οποιοδηποτε player.

Tο 720HD δεν δουλευει.

 

για το pro υπαρχει το partition που γινοταν και με το απλο u8800 η οχι??για να εχω περισοτερο χωρο για εφαρμογες καταλαβατε περι τη προκειτε πιστευω :)

Oχι δεν υπαρχει στο προ, αυτο με το partition.

Προσεξε μη μπρικαρεις το τηλ ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

Εβαλα την miui final του gkalen και θελω να ρωτησω.

Οταν ανοιγω το κινητο μου εχω μηνημα.

"κωδικος ξεκλειδωματος δικτυοθ sim",

εκει παταω παραβλεψη.

 

Μηπως δεν εγινε σωστα η εγκατασταση της miui?

Edited by georgesoho
Link to comment
Share on other sites

EΥΡΗΚΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΑΣΙΚΟ.

Τραβηξα ενα screenshot, ενω ημουν συνδεδεμενος με usb, και βγηκε μηνυμα οτι πηγε στην εσωτερικη μνημη το screenshot.

Απο'κεινη τη στιγμη σε καθε reboot, και οταν εκανα αποσυνδεση του υsb μου'βγαζε διπλο ταμπελακι που ελεγε , αν θελω να μεταφερω αρχεια και φωτο απο την εσωτερικη μνημη του τηλ.. στην sd.

Οτι και να επιλεξετε, το popup ξαναβγαινει στο reboot ακομα και αν καθαρισετε την internal storage.

Ε λοιπον, δεν ειναι εκει αυτο που θελουμε.

Θελουμε την εσωτερικη μνημη του τηλ.. , η οποια εναι στο .... data/sd card.

 

Ανοιγουμε λοιπον root explorer και παμε στο data/sd card και θα δουμε καποιους φακελους.

Εγω ειχα ... DCIM και MIUI φακελους, εκει μεσα βρηκα το screenshot που τραβηξα.

Σβηστε λοιπον αυτους τους φακελους η μετακινηστε τα αρχεια,φωτο η οτι αλλο εχετε ( αδειαστε τους , τεςπα).

Και τελος πια το ενοχλητικο διπλο popup.

Μπραβο ρε τρελε! Παει το pop-up.

Ωραιο και το θεματακι. Εγω ομως εχω κολλησει με το μαυρο MeeGo στυλ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε τρελε! Παει το pop-up.

Ωραιο και το θεματακι. Εγω ομως εχω κολλησει με το μαυρο MeeGo στυλ.

Ειδες, το'παθα κι εγω χθες το βραδυ.

Μου πηρε κανα μισαωρο να το καταλαβω , αλλα σκεφτηκα οτι εφοσον ηταν και οι δυο καρτες συνδεδεμενες στο pc, το μοναδικο μερος που θα μπορουσαν να ειχαν παει τα screenshots ηταν η μνημη του τηλ.. και οχι η εσωτερικη sd .

Ετσι λοιπον, το μονο μερος που θα μπορουσε να ειχαν παει ηταν το data/sd card , και τελικα εκει ηταν ... χαχα, παει κι αυτο.

 

Το θεματακι ειναι ωραιο, αλλα και πληρες αυτη τη φορα, μεχρι και το preview ειναι με τα ελληνικα screenshots.

Ειναι ευκολο να κανω θεματα για miui, θα φτιαξω κι αλλα στη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειδες, το'παθα κι εγω χθες το βραδυ.

Μου πηρε κανα μισαωρο να το καταλαβω , αλλα σκεφτηκα οτι εφοσον ηταν και οι δυο καρτες συνδεδεμενες στο pc, το μοναδικο μερος που θα μπορουσαν να ειχαν παει τα screenshots ηταν η μνημη του τηλ.. και οχι η εσωτερικη sd .

Ετσι λοιπον, το μονο μερος που θα μπορουσε να ειχαν παει ηταν το data/sd card , και τελικα εκει ηταν ... χαχα, παει κι αυτο.

Ωραιος. Αλλα πως εξηγεις οτι τα pop-ups βγαινουν σε καποιους απο το πρωτο boot μετα απο τριπλα και τετραπλα wipes; Επισης εγω εχω να συνδεσω το κινητο στο υπολογιστη απο καιρο, λιγο πριν ασχοληθω με MIUI. Ποσο μαλλον να τραβηξω και screenshot παραλληλα!

Μεταφερω αρχεια απ'τον αερα.

Ο,τι και να'ναι, παραξενο παντως.

 

Ασχετο: Την προγουμενη βδομαδα περασα σε δυο Galaxy S2 custom JellyBean 4.2.2 aopk και ειναι πανεμορφο, smooth, λειτουργηκοτατο και γρηγορο, σε συνδιασμο με το SGS2.

Ζηλεψα ρε γ&@!#%.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 720 βιντεο δουλευει κανονικα σε ολες τις miui και με οποιοδηποτε player.

Tο 720HD δεν δουλευει...

 

720 και 720hd? Το 720 ειναι hd ετσι κι αλλιως.Το θεμα ειναι οτι αν τραβηξεις βιντεο 720 (επιλογη high στην miui) δεν μπορεις να το δεις μετα στο κινητο με αυτη τη rom και νομιζω οτι ολοι χρησιμοποιουμε την καλυτερη ποιοτητα που μπορουμε να επιλεξουμε οταν τραβαμε βιντεο.

 

Δεν θυμαμαι στις αλλες miui αν δουλευε γιατι εχω να βαλω καιρο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

720 και 720hd? Το 720 ειναι hd ετσι κι αλλιως.Το θεμα ειναι οτι αν τραβηξεις βιντεο 720 (επιλογη high στην miui) δεν μπορεις να το δεις μετα στο κινητο με αυτη τη rom και νομιζω οτι ολοι χρησιμοποιουμε την καλυτερη ποιοτητα που μπορουμε να επιλεξουμε οταν τραβαμε βιντεο.

 

Δεν θυμαμαι στις αλλες miui αν δουλευε γιατι εχω να βαλω καιρο.

 

Στο 720 HD, δεν δουλευει η αναπαραγωγη.

Στην απο κατω επιλογη ( high 30m) , το βιντεο ειναι 720p και η αναπαραγωγη δουλευει και με τον miui player και με τον mx player.

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην αναπαραγωγη του βιντεο.

Εχω τραβηξει παρα πολλα βιντεο και ολα παιζουν κανονικα.

Δεν εχει πει καποιος αλλος οτι δεν δουλευει η αναπαραγωγη βιντεο.

 

@ tupacrip

Εξαρταται και αν εχεις καποια εφαρμογη που αποθηκευει πραγματα στην εσωτερικη μνημη τηλ.. (data).

Εσυ ας πουμε , τι βρηκες μεσα στο data/sd card? ??

Ισως κατι δεν γινεται καλα με το wipe data factory reset, σβηνει ολα τ'αλλα, αλλα οχι αυτα που ειναι στο data/sd card.

Και ετσι, αυτα που βρηκες μεσα στο data/sd card ισως να ειχαν μεινει απο προηγουμενο ρομ, γι'αυτο και σου'βγαζε ταμπελακι κατευθειαν στο πρωτο boot.

Ευτυχως που το'παθα κι εγω και λυθηκε το θεμα παντως.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στο 720 HD, δεν δουλευει η αναπαραγωγη.

Στην απο κατω επιλογη ( high 30m) , το βιντεο ειναι 720p και η αναπαραγωγη δουλευει και με τον miui player και με τον mx player.

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην αναπαραγωγη του βιντεο.

Εχω τραβηξει παρα πολλα βιντεο και ολα παιζουν κανονικα.

Δεν εχει πει καποιος αλλος οτι δεν δουλευει η αναπαραγωγη.

 

τωρα καταλαβα τι λες,το video παιζει αν δεν γινει εγγραφη στη θεση 720hd,αλλα στη θεση high η οποια τι αναλυση βγαζει?δεν εχω pc για μερικες μερες και δεν μπορω να το δω..

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα τι λες,το video παιζει αν δεν γινει εγγραφη στη θεση 720hd,αλλα στη θεση high η οποια τι αναλυση βγαζει?δεν εχω pc για μερικες μερες και δεν μπορω να το δω..

Α, μπραβο, αυτο εννοω.

Η αναλυση και στο high, ειναι ιδια (1280x720) , δεν αλλαζει τιποτα.

Ειναι κι αυτο 720p video, αν δεν εχεις pc, μπορεις να το δεις απο mx player στις ιδιοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Στο /data/sdcard ειχα DCIM φακελο με wallpapers της MIUI. Αρα ειναι απο την προηγουμενη MIUI και τα wipes αδυνατουν να τον σβησουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο /data/sdcard ειχα DCIM φακελο με wallpapers της MIUI. Αρα ειναι απο την προηγουμενη MIUI και τα wipes αδυνατουν να τον σβησουν.

Ετσι ακριβως ...

Τωρα γιατι δεν σβηνονται με τα wipes δεν μπορω να το καταλαβω, αλλα τουλαχιστον εχουμε τη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Η miui final ειναι απλα η top rom για το κινητο μας.

Μπραβο και ξανα μπραβο στο υπερτατο gkalen.

Οσο αφορα την ταχυτητα του επεξεργαστη, απο που την πειραζουμε?

Τελος μπορω να βαλω και ram manager η δεν χρειαζεται?

 

καλημερα σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Θημηθηκα, οτι παλαιοτερα υπηρξε μια τροποποιηση στο αρχειο host για να μην εχουμε καθολου διαφημισεις,(αν κανω λαθος διορθωστε με)

το εχει κανεις, για να το ανεβασει?

εχω φαει το τοπο εδω μεσα και δεν το βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Θημηθηκα, οτι παλαιοτερα υπηρξε μια τροποποιηση στο αρχειο host για να μην εχουμε καθολου διαφημισεις,(αν κανω λαθος διορθωστε με)

το εχει κανεις, για να το ανεβασει?

εχω φαει το τοπο εδω μεσα και δεν το βρηκα!

Κατεβασε απο'δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

Για να πειραξεις ταχυτητα επεξεργαστη, κατεβασε το setcpu ... http://www.google.com/search?hl=el&gl=GR&ie=UTF-8&source=android-browser&q=setcpu+apk#hl=el&gl=GR&source=android-browser&sclient=psy-ab&q=setcpu+apk+3.1.2&oq=setcpu+apk+3.1.2&gs_l=serp.12...0.0.2.8238.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..22.serp..2.4.943.7KW1El9nmMo&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.49784469%2Cd.ZWU%2Cpv.xjs.s.en_US.MpiVkF51mpA.O&fp=7a6730fb70568108&biw=980&bih=1295

Για ram manager, αμα νομιζεις οτι σου χρειαζεται βαλτο.

Link to comment
Share on other sites

Α, μπραβο, αυτο εννοω.

Η αναλυση και στο high, ειναι ιδια (1280x720) , δεν αλλαζει τιποτα.

Ειναι κι αυτο 720p video, αν δεν εχεις pc, μπορεις να το δεις απο mx player στις ιδιοτητες.

 

το τσεκαρα,για ενα περιεργο λογο λεει οτι οντως ειναι 720 αλλα η ποιοτητα του βιντεο καμια σχεση με την κανονικη επιλογη 720,μονο οι διαστασεις ειναι τοσο,η ποιοτητα ειναι πολυ χαμηλοτερη.Παντως εβαλα να δω στο pc τα βιντεο που τραβηξα με την καλυτερη ποιοτητα (720 hd) και εχουν γραφτει πολυ χαλια,δηλαδη τα βιντεο κολλανε,χανουν frames και τετοια.Οποτε δεν εφταιγαν οι players του android αλλα η εγγραφη,αφου και με τους players των windows δεν παιζει σωστα το video.Μαλλον θα εμεινε απο ram η miui την ωρα που εγγραφε η γενικα εχει προβλημα η εγγραφη στην συγκεκριμενη ποιοτητα

 

Λεω να χτυπησω μια cm

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα,για ενα περιεργο λογο λεει οτι οντως ειναι 720 αλλα η ποιοτητα του βιντεο καμια σχεση με την κανονικη επιλογη 720,μονο οι διαστασεις ειναι τοσο,η ποιοτητα ειναι πολυ χαμηλοτερη.Παντως εβαλα να δω στο pc τα βιντεο που τραβηξα με την καλυτερη ποιοτητα (720 hd) και εχουν γραφτει πολυ χαλια,δηλαδη τα βιντεο κολλανε,χανουν frames και τετοια.Οποτε δεν εφταιγαν οι players του android αλλα η εγγραφη,αφου και με τους players των windows δεν παιζει σωστα το video.Μαλλον θα εμεινε απο ram η miui την ωρα που εγγραφε η γενικα εχει προβλημα η εγγραφη στην συγκεκριμενη ποιοτητα

 

Λεω να χτυπησω μια cm

 

στην cm εχεις καλυτερα frames ;

 

βασικα το lag που περιγραφεις ειναι καπως ετσι; http://www.youtube.com/watch?v=0Is6aVaQ3xQ

 

αν ναι μπορεις να μας πεις τι class ειναι η sd σου ; ισως γραφει πολυ αργα για 720p

δοκιμασε χωρις την sd ή αν βρεις καμια class 10 να κανεις με κεινη δοκιμη να δεις

 

ακομα μπορω αν θες να κανω build μια miui με το patchrom tool χρησιμοποιωντας ως base την cm7.2 που λες οτι εχει καλυτερο video απο αποψη fps

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Επειδη ολοι εχετε πεσει με τα μουτρα σε ερωτησεις για την miui.Εμεις που ειμαστε fan της cm7 θα εχουμε το κατιτις μας?Gkalen αν μπορεις(και αν εχεις χρονο βεβαια) υπαρχει καποια περιπτωση(για εμας τους ασχετους) να εχουμε καποιο ρομ της cm7 με ics theme ετοιμο ζιπαρισμενο μονο για φλασαρισμα?Ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Επειδη ολοι εχετε πεσει με τα μουτρα σε ερωτησεις για την miui.Εμεις που ειμαστε fan της cm7 θα εχουμε το κατιτις μας?Gkalen αν μπορεις(και αν εχεις χρονο βεβαια) υπαρχει καποια περιπτωση(για εμας τους ασχετους) να εχουμε καποιο ρομ της cm7 με ics theme ετοιμο ζιπαρισμενο μονο για φλασαρισμα?Ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Θα το φτιαξω το θεματακι και θα'ναι φλασαρισμα θεματος, οχι ολοκληρο ρομ.

 

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ MIUI Multi Final

Τραβηγμενο πριν απο λιγη ωρα με camera ics+ , απο λιμανι ραφηνας.

 

Εμενα μου φαινεται μια χαρα το βιντεο.

Αν τραβηξω με τη miui camera, εχει κοψιματακια , αλλα με την ics camera γραφει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...