Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για google maps ναι σε δειχνει χαρτες offline αλλα δεν σε δινει στιγμα ανα πασα στιγμη που κινησε και ουτε μπορεις να σχεδιασεις διαρομη offline, πρεπει να τη σχεδιασεις online και να την αποθηκευσεις για να δουλεψει offline. Ενω με sygic τα κανω ολα αυτα και offline. Το εχω ψαξει παρα πολυ και οι χαρτες google για ελλαδα περα απο αθηνα και θεσσαλονικη και μερικες ακομα μεγαλες πολεις εχουν υπερβολικα πολλα κενα.

 

αυτα που λες δεν ισχυουν πλεον,το google navigation λειτουργει κανονικα στην Ελλαδα με turn by turn navigation και ειναι και δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αυτα που λες δεν ισχυουν πλεον,το google navigation λειτουργει κανονικα στην Ελλαδα με turn by turn navigation και ειναι και δωρεαν

Κοιτα δεν τα λεω εγω μονο αυτα διαβασε στο thread για gps που μιλαει πολυς περισσοτερος κοσμος ναι το προγραμμα ειναι δωρεαν αλλα χωρις internet δεν δουλευει οποτε πληρωνεις internet για να το χρησιμοποιεις. Δοκιμασε χωρις wifi ή 3g στον δρομο εξω και ελα πες μου ποσο καλα και αν δουλευει.

Για εξωτερικο μπορει να εχουν καλους χαρτες αλλα Ελλαδα υστερουν και δεν μιλαω για μεγαλες πολεις .

Εγω απο κινητο πάντα τα σβηνω google maps και street view γλιτώνω χώρο και ραμ επειδη ειναι γνωστο το προβλημα με google maps που μενει στο προσκηνιο ακομα και οταν δεν το χρησιμοποιεις και "τρωει" ραμ και μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες του tzivas που μου έστειλε, αλλά δεν αφήνει να γίνει η εγκατάσταση. Νομίζω πως φταίει το ότι πήγα να το περάσω πάνω από την προηγούμενη sygic Aura που έχω ήδη πάνω. Δε με παίρνει να το κάνω uninstall το παλιό, γιατι θα χάσω πάρα πολλά σημεία που χρειάζομαι. Υπάρχει άλλος τρόπος να παρέμβω στο gps του κινητού κ να το κάνω να μη ξεκινά με κουμπομένες τις συντεταγμένες του Ωροπού; Αν δεν υπάρχει, δεν πειράζει, θα το παλέψω κ έτσι :)
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες του tzivas που μου έστειλε, αλλά δεν αφήνει να γίνει η εγκατάσταση. Νομίζω πως φταίει το ότι πήγα να το περάσω πάνω από την προηγούμενη sygic Aura που έχω ήδη πάνω. Δε με παίρνει να το κάνω uninstall το παλιό, γιατι θα χάσω πάρα πολλά σημεία που χρειάζομαι. Υπάρχει άλλος τρόπος να παρέμβω στο gps του κινητού κ να το κάνω να μη ξεκινά με κουμπομένες τις συντεταγμένες του Ωροπού; Αν δεν υπάρχει, δεν πειράζει, θα το παλέψω κ έτσι :)

Φυλαξε τους φακελους, aura και sygic, που εχεις ηδη στη καρτα σου , στο pc σου.

Παρε ενα backup του sygic με titanium.

Μετα σβησε τους φακελους, aura και sygic απο την sd και απεγκατεστησε το sygic.

Μετα απ'αυτα, reboot και ακολουθησε τις οδηγιες εγκαταστασης που σου'δωσε o tzivas.

Αν δεν πετυχει, θα βαλεις παλι το παλιο sygic και μετα θα επαναφερεις τους φακελους στην sd, και επαναφορα δεδομενων με titanium, και θα'σαι οπως ησουνα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μολις το πηρα το κινητο υπεροχο ...αν και το ηξερα πως ειναι γιατι ειχα το χ5 πιο παλια.

υπαρχει καποιο oc kernel για την οfficial ics ?

ευχαριστω προκαταβολικα!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Φυλαξε τους φακελους, aura και sygic, που εχεις ηδη στη καρτα σου , στο pc σου.

Παρε ενα backup του sygic με titanium.

Μετα σβησε τους φακελους, aura και sygic απο την sd και απεγκατεστησε το sygic.

Μετα απ'αυτα, reboot και ακολουθησε τις οδηγιες εγκαταστασης που σου'δωσε o tzivas.

Αν δεν πετυχει, θα βαλεις παλι το παλιο sygic και μετα θα επαναφερεις τους φακελους στην sd, και επαναφορα δεδομενων με titanium, και θα'σαι οπως ησουνα.

 

Μπα, τελικά τίποτα δε γίνεται. Εξακολουθεί να με εμφανίζει στον Ωροπό κ το sygic κ όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν gps. Κάτι άλλο έιναι, αλλά τρέχα γύρευε. Μπορεί να θέλει να φλασάρω ξανά τη τελευταία horse κ να ξανασετάρω τα πάντα από την αρχή.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τελικά τίποτα δε γίνεται. Εξακολουθεί να με εμφανίζει στον Ωροπό κ το sygic κ όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν gps. Κάτι άλλο έιναι, αλλά τρέχα γύρευε. Μπορεί να θέλει να φλασάρω ξανά τη τελευταία horse κ να ξανασετάρω τα πάντα από την αρχή.

 

Δοκιμασε το αλλα πιστευω ειναι αδικος κοπος εκτος αν παρεις αποφαση να χασεις τα αποθηκευμενα στοιχεια και να κανεις αναβαθμιση στο "sygic"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μολις το πηρα το κινητο υπεροχο ...αν και το ηξερα πως ειναι γιατι ειχα το χ5 πιο παλια.

υπαρχει καποιο oc kernel για την οfficial ics ?

ευχαριστω προκαταβολικα!

Καταρχην δεν εχεις καλη ρομ ....

Μετα, για να μπορεις να κανεις κατι παραπανω, πρεπει να ξεκλειδωσεις τη ροζ οθονη γι; ν'αλλαξεις recovery.img.

Τουλαχιστον θα μπορεις να φλασαρεις τα ics based roms.

Ξερεις τιποτα απ'αυτα????

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τελικά τίποτα δε γίνεται. Εξακολουθεί να με εμφανίζει στον Ωροπό κ το sygic κ όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιούν gps. Κάτι άλλο έιναι, αλλά τρέχα γύρευε. Μπορεί να θέλει να φλασάρω ξανά τη τελευταία horse κ να ξανασετάρω τα πάντα από την αρχή.

 

σε ολες τις rom με μαρκοπουλο θα ξεκιναει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον gkalen δεν κρατηθηκα και μολις περασα τη miui σου, μπορω να πω προς το παρον με αρεσε πολυ και με φαινεται πολυ γρηγορη και τα θεματα για να αλλαξω online απειρα και δεν ξερω τι να βάλω. Εχει πολλες κινεζιες βεβαια θα δουμε τι θα κανουμε πρωτες ωρες ειναι. Αυτα που θελω να σε ρωτησω τωρα ειναι πρωτον ειδα δεν δουλευουν τα volume button για ξυπνημα της οθονης πως το διορθωνουμε αυτο? Και δευτερον αν μπορεις να με δωσεις τα φωτα σου τι κανω στη miui με θανασακηδες? Να εισαι σιγουρος θα τη τεντωσω να δω τα ορια της και θα δωσω αναλυτικη αναφορα οπως πάντα σε λιγες μερες....

 

Προς το παρον το εκανα καποια reboot δεν βλεπω να κολλαει εννοειτε πριν την περασω εκανα διπλα wipes και το αφησα με την γλωσσα που ηταν δηλαδη ελληνικα και δεν την αλλαξα, το wifi δουλευει αψογα και η φωτογραφικη ολα κομπλε. Γουσταρω και ψαχνομαι με τις τρελες παραμετροποιησεις που μπορεις να κανεις με miui ειναι και η πρωτη φορα που φοραω miui και μπορω να πω οτι μ'αρεσει αυριο θα δοκιμασω και gps και ηχο λογω του οτι τετοια ωρα αν τσεκαρω απο ήχο με βλεπω μετα με έξωση και εννοειται θα τεσταρω να πω την αποψη μου απο αντοχη μπαταριας, ειτε με λιγη χρηση ειτε με εντονη με wifi και παιχνιδια.

 

Εντάξει βρηκα πως να δουλεουν και τα volume button για να ξυπναει η οθονη μεχρι και για αυτο εχει ρυθμιση αυτη η ρομ ειναι απιστευτη σε λιγες ωρες θα την τεσταρω και σε αλλα και θα ενημερωσω. Θα ηθελα gkalen να μας πεις αν πειραζεις καθολου ρυθμισεις απο dsp manager ή το αφηνεις με τις υπάρχουσες και βρισκεις τον ήχο ακομα πιο δυνατο και αν το πειραζεις ποιες ακριβώς ρυθμισεις κάνεις

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν εχεις καλη ρομ ....

Μετα, για να μπορεις να κανεις κατι παραπανω, πρεπει να ξεκλειδωσεις τη ροζ οθονη γι; ν'αλλαξεις recovery.img.

Τουλαχιστον θα μπορεις να φλασαρεις τα ics based roms.

Ξερεις τιποτα απ'αυτα????

Καλημερα στην παρεα!!

ειμαι ηδη με την ice droid σου!!! v1 !!!

ως πρωτη αποψη μια χαρα ρολαρει :)δεν μπορω να δω παρεταιρω θα τα πουμε αργοτερα

μπραβο gkalen για την δουλεια σου συνεχισε ετσι..!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το αλλα πιστευω ειναι αδικος κοπος εκτος αν παρεις αποφαση να χασεις τα αποθηκευμενα στοιχεια και να κανεις αναβαθμιση στο "sygic"

Το δοκίμασα κ αυτό, αλλά πάλι τίποτα. Ευτυχώς που υπήρχε το titanium κ κάτι άλλο προγράμματα που έκανα epxort τις συντεταγμένες :) Πάντως, πάλι τα ίδια.

 

σε ολες τις rom με μαρκοπουλο θα ξεκιναει

Για ποιο λόγο γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς; Είναι λες κ πρόκειται για hardcoded συντεταγμένες μέσα στη μνήμη του gps.

 

 

Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

@tzivas

Η miui ειναι μια κατηγορια μονη της , δεν θελει ουτε αλλο launcher ουτε τιποτα, εχει τοσα θεματα που δεν ξερεις τι να βαλεις , και αρκετα κινεζικα, αλλα μπορεις νομιζω να βρεις και χωρις κινεζικα, δεν το'χω ψαξει πολυ ακομα.

Αυτο με τη γλωσσα να προσεξεις και δεν θα'χει προβλημα η ρομ.

Για θανασακηδες και theming η διαδικασια παραμενει ιδια, βεβαια σαν miui εχει κι αλλα πραγματα μεσα, , αλλα εδω θα'μαστε να τα δουμε.

Dsp, το'χω στο treble booster, αλλα δες και μονος σου, ο καθενας με τ'αυτια του σ'αυτα ..

 

@ mazanostra

δοκιμασε αυτο το gps.conf ...... [ATTACH]33237[/ATTACH]

θα σβησεις την καταληξη ( .txt ) , θα γινει "gps.conf", και θα το βαλεις στο , system/etc , θα το αλλαξεις με το ηδη υπαρχον και θα δωσεις permissions και reboot .

αν δεν κανει τιποτα , βαλε παλι αυτο που ειχες ...

 

@ ddesign

ωραια , τα ξερεις τα κολπα , μπορεις να κανεις οπως θες λοιπον.

κι εγω ξαναεβαλα icedroid ομως , και θα δουμε παρακατω .

πολυ καλυτερες οι GB based roms .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

H καμερα γιατι εμφανιζη κατι σαν γραμμη στην icedroid σαν κλεινεις την συσκευη απο power button και να την ξαναοιγεις..

και εκανε ενα reboot απο μονο του!

την ενταση του ακουστικου πρεπει να την χαμηλωσεις σχεδον τερμα αλιως παραμορφωνει..

 

H καλυτερη rom σε benchmark ποια ειναι αναμεσα σε ICS & JB ?

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρέψουμε στην καλύτερη ρομ του κινητού την cm7 από gkalen ας δούμε τα ελάχιστα μειονεκτήματα που εντόπισα μετά από περίπου 20 μέρες καθημερινής χρήσης:

 

1. Δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες σε μυνήματα (μάλλον θα λυθεί σε μελλοντική αναβάθμιση)

 

2. Τα φωτάκια στα κουμπιά δεν ανάβουν σωστά.

 

3. Σε μερικές εφαρμογές, οπως tapatalk και androidweather, δεν εμφανίζεται σωστά ο χαρακτήρας φ. Στη θέση του εμφανίζεται τετράγωνο.

 

4. Δεν είναι μειονέκτημα ακριβώς αλλά το λέω περισσότερο σαν παρατήρηση, ότι η οθόνη συμπεριφέρεται με μεγαλύτερη ευαισθησία απ ότι στην stalion.

 

Αυτά προς το παρόν. Η ρομ κατά τα άλλα είναι άψογη. Δεν την αλλάζω με τίποτα προς το παρόν. Περιμένω όποιες αναβαθμίσεις από τον μεγάλο gkalen.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κ αυτό, αλλά πάλι τίποτα. Ευτυχώς που υπήρχε το titanium κ κάτι άλλο προγράμματα που έκανα epxort τις συντεταγμένες :) Πάντως, πάλι τα ίδια.

 

 

Για ποιο λόγο γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς; Είναι λες κ πρόκειται για hardcoded συντεταγμένες μέσα στη μνήμη του gps.

 

 

Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά!

 

προφανως η εταιρια εχει χρησιμοποιησει ως starting point για την Αθηνα το μαρκοπουλο,οποτε μεχρι να λοκαρεις δορυφορους σε εμφανιζει εκει.Δεν θα πρεπε να σε απασχολει καθως αν διορθωνοταν ευκολα θα το ειχαμε βρει.Εξαλλου και απο την ομονοια να αρχιζε παλι λαθος μερος θα εδειχνε μεχρι να λοκαρει.Αυτο που θα πρεπε να σε απασχολει ειναι με ποια ρομ κλειδωνει γρηγοροτερα..!

Link to comment
Share on other sites

 

H καλυτερη rom σε benchmark ποια ειναι αναμεσα σε ICS & JB ?

τι να τα κανεις τα benchmark ακομα κ αν δειχνουν σουπερ αν η ρομ ειναι παραπληγικη?!Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω οτι προσπαθουμε να βρουμε απλα μια ρομ που να δουλευουν ολα σωστα,τα benchmarks κρατα τα για κανα nexus η s4 που εχουν απο 20 rom που δουλευουν ΟΛΑ οπως πρεπει και απλα μετα συναγωνιζονται στις επιδοσεις.Εμεις ειμαστε ακομα με σκασμενα λαστιχα,οποτε το τι λεει το κοντερ δεν μας απασχολει καν..!

Link to comment
Share on other sites

τι να τα κανεις τα benchmark ακομα κ αν δειχνουν σουπερ αν η ρομ ειναι παραπληγικη?!Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω οτι προσπαθουμε να βρουμε απλα μια ρομ που να δουλευουν ολα σωστα,τα benchmarks κρατα τα για κανα nexus η s4 που εχουν απο 20 rom που δουλευουν ΟΛΑ οπως πρεπει και απλα μετα συναγωνιζονται στις επιδοσεις.Εμεις ειμαστε ακομα με σκασμενα λαστιχα,οποτε το τι λεει το κοντερ δεν μας απασχολει καν..!

σωστος ..!!!

δοκιμασα ομως κ jelly αλλα ξαναγυρισα σε gkalen icedroid!!! gkalen power!!! :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια ολοκληρη μερα χρησης με τη miui του gkalen οι εντυπωσεις μου ειναι :

1) Mε αρεσει πολυ η παραμετροποιηση εως αηδιας για τα παντα κυριολεκτικα και τα απειρα θεματα που μπορεις να ψαξεις online

2)Το τοσο διαφορετικο interface των ρυθμισεων και το κουρτινακι με τοσα πολλα μαζεμενα power widgets toggle στη πληρη οθονη σε μαγευουν

3)Wifi δουλευει αρκετα γρηγορα

4)Gps αψογο κλειδωνει πολυ γρηγορα

5)Παιχνιδια βαρια παιζουν καλα και χωρις κολληματα

6)Φωτογραφικη όπως και στις υπολοιπες ρομ του γκαλεν χωρις καν δικα μου ''πειραγματα'' βγαζει πολυ ωραιες φωτογραφιες

7)Και η μπαταρια οπως ειδα μεχρι σημερα που εχω φορτωσει και ολες τις εφαρμογες μου τα παει πολυ καλά ίσως και καλυτερα απο την cm7 ή ισαξια ακομα βεβαια ειναι πρωτη μερα για να πω

Τωρα 2 bugs :

Το πρωτο εχει να κανει με ενα απο τα widget του android pro widget και συγκεκριμενα με το people ειναι ενα widget που βαζω 6 επαφες μου που καλω συχνα με τις φωτος τους σε μια επιφανεια εργασιας για να μην τις ψαχνω μεσα απο το καταλογο και πατωντας στην αναλογη φωτο καλει κατευθειαν το νουμερο ε λοιπον με το συγκεκριμενο widget όταν παταω πανω στη φωτο αντι να καλεσει με κανει επανεκιννηση το κινητο οσες ρυθμισεις και αν δοκιμασα δεν διορθωνεται το προβλημα.

Δευτερον καποιες στιγμες μεσα στη μερα ενω προσπαθουσα να καλεσω καποιες επαφες με πετουσε μηνυμα οτι δεν μπορουσα να καλεσω αν δεν απενεργοποιησω το συστημα πτησης ενω δεν το ειχα ενεργοποιησει εγω και ακομα και αν το απενεργοποιουσα παλι δεν με αφηνε να καλεσω μεχρι να κανω επανεκιννηση

 

Αυτα λοιπον προς το παρον απο μενα

Link to comment
Share on other sites

@ tzivas31

Οπως παντα με πληρες feedback ....:p

Αυτο με τα widgets και τις επαφες δεν το ξερω , καλυτερα να τα διωξεις αυτα που σου δημιουργουν προβλημα και ολα τα υπολοιπα θα'ναι μια χαρα.

Ειδες η ρημαδα η miui πως σε τραβαει, κι ας μην εχει ραδιο.

Θα συνεχισω να τη ψαχνω με τη miui βεβαια, αλλα σε λιγο παλι.

Θ'ανεβασω μονο τη νεα version για τους ξενους στο xda, για να μπορουν μονο στο πρωτο boot μεσω του setup wizzard ( οταν ανοιγει το ρομ πρωτη φορα και σε ρωταει για να βαλεις γλωσσα) .

 

Εχω ετοιμασει και τη νεα cm7.

Εχω βαλει και στο αλλο τηλ.. icedroid και μπλεξαμε τα μπουτια μας τωρα, :p δεν ξερω που να πρωτοπαω .

Χθες ημουνα με cm10 jb v3 , αλλα δεν εβγαλα τη μερα κι εβαλα icedroid.

Στο αλλο ειμαι με τη νεα cm7 και χθες ολη μερα φλασαρα miui για να δω πως θα καταφερω ν'αλλαζω γλωσσα, και παλι βρεθηκε λυση στη μεση, οχι 100% .... θα τρελαθω λοιπον, και θα ηρεμησω λιγο τωρα και να βαλω μια σειρα.

Ηδωμεν λοιπον ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@ tzivas31

Οπως παντα με πληρες feedback ....:p

Αυτο με τα widgets και τις επαφες δεν το ξερω , καλυτερα να τα διωξεις αυτα που σου δημιουργουν προβλημα και ολα τα υπολοιπα θα'ναι μια χαρα.

Ειδες η ρημαδα η miui πως σε τραβαει, κι ας μην εχει ραδιο.

Θα συνεχισω να τη ψαχνω με τη miui βεβαια, αλλα σε λιγο παλι.

Θ'ανεβασω μονο τη νεα version για τους ξενους στο xda, για να μπορουν μονο στο πρωτο boot μεσω του setup wizzard ( οταν ανοιγει το ρομ πρωτη φορα και σε ρωταει για να βαλεις γλωσσα) .

 

Εχω ετοιμασει και τη νεα cm7.

Εχω βαλει και στο αλλο τηλ.. icedroid και μπλεξαμε τα μπουτια μας τωρα, :p δεν ξερω που να πρωτοπαω .

Χθες ημουνα με cm10 jb v3 , αλλα δεν εβγαλα τη μερα κι εβαλα icedroid.

Στο αλλο ειμαι με τη νεα cm7 και χθες ολη μερα φλασαρα miui για να δω πως θα καταφερω ν'αλλαζω γλωσσα, και παλι βρεθηκε λυση στη μεση, οχι 100% .... θα τρελαθω λοιπον, και θα ηρεμησω λιγο τωρα και να βαλω μια σειρα.

Ηδωμεν λοιπον ..

 

κοιτα δεν ξερω πόσο θα μεινω με τη miui γιατι ψήνομαι να δοκιμασω και ice droid διαβάζω ολο και περισσοτερα καλα απο τους fans σου στο xda και γιατι θελω πολυ το ραδιο βεβαια δεν καιγομαι ακομα τοσο γιατι δεν εχω παρει handsfree αλλα θα ηθελα ραδιο χωρις ιντερνετ. καλα ε η μπαταρια της miui μάλλον δεν παιζεται γιατι το εχω λιωσει απο τις 8 το πρωι που φορτισε πλήρως και ειναι ακομα στο 37% και το σκαλιζα σημερα ολη μερα για να μαθω τη miui, ελιωσα καποιες ωρες wifi, κατεβασα 5 θεματα και επαιξα και για κανα μισαωρο το roadtrip που ειναι βαρυ μπραβο σου για την ρομ αυτη ειναι απιστευτη.

Τώρα ομως θα ηθελα να σε ρωτησω αν στο dock του launcher της miui μπορω να το κανω να εχει αρκετα lines για εφαρμογες και να κανει και loop για να μην πηγαινω μεχρι ενα σημειο και μετα πισω? Και αν μπορω κάπως να ρυθμισω τον τροπο κλειδωματος ετσι ωστε να εχω τα slide για unlock screen όπως στις αλλες ρομ για να μπορεσω μετα να προσθεσω τους θανασακηδες?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι οι θανασάκηδες?????:)

 

Κάτι logo νεκροκεφαλές, εσωτερικό αστείο του tzivas και του gkalen. Μάλλον έχεις αδιαβαστα post χαχα.

 

Λοιπόν το δικό μου το πήγα Arvato για να δώ μήπως έχει κάτι και μου κάνει τα κόλπα. Από Τετάρτη λογικά θα το έχω πίσω. Μετά το δίλημμα είναι cm7 ή miui? Αν και στη Miui βρήκα ένα θέμα μαύρο πράσινο glow μέ φουτουριστική γραμματοσειρά και το τηλέφωνο ήταν κουκλί. Η miui είναι μακράν η πιο όμορφη από όλες τις roms ακόμα και τις ics.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι logo νεκροκεφαλές, εσωτερικό αστείο του tzivas και του gkalen. Μάλλον έχεις αδιαβαστα post χαχα.

 

Λοιπόν το δικό μου το πήγα Arvato για να δώ μήπως έχει κάτι και μου κάνει τα κόλπα. Από Τετάρτη λογικά θα το έχω πίσω. Μετά το δίλημμα είναι cm7 ή miui? Αν και στη Miui βρήκα ένα θέμα μαύρο πράσινο glow μέ φουτουριστική γραμματοσειρά και το τηλέφωνο ήταν κουκλί. Η miui είναι μακράν η πιο όμορφη από όλες τις roms ακόμα και τις ics.

ποιο θέμα ήταν θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...