Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε *#*#4636#*#* >phone info>smsc update

δυστυχως η miui δεν ειναι για το κινητο μας

οχι για ολους τουλαχιστον

 

Το δοκίμασα..τα ίδια..Ναι δυστυχώς, πάντα κάτι δε πάει καλά. Είναι κρίμα πάντως γιατί είναι μακράν οι καλύτερες ρομ!

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Παιδια αργα το βραδυ στη miui θα εχουμε update.

Θ; ειναι η καλυτερη miui που εχει βγει γι'αυτο το τηλ..

Και τα sms δουλευουν κανονικα, και τα παντα ολα .

Βρηκα και καποια αλλα binaries που λειπανε και το βραδυ θ'ανεβασω τη νεα miui.

Αυριο θα ειστε κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αργα το βραδυ στη miui θα εχουμε update.

Θ; ειναι η καλυτερη miui που εχει βγει γι'αυτο το τηλ..

Και τα sms δουλευουν κανονικα, και τα παντα ολα .

Βρηκα και καποια αλλα binaries που λειπανε και το βραδυ θ'ανεβασω τη νεα miui.

Αυριο θα ειστε κομπλε.

 

Να βάλω ξυπνητήρι κατα τις 03:00??..είναι καλά??..:D

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω ξυπνητήρι κατα τις 03:00??..είναι καλά??..:D

Χαχα, εχεις αγχος ετσι ..:p

Ναι, καπου εκει, περιμενω να σχολασω και παω να τ'ανεβασω.

Το δουλευω απο χθες το βραδυ ετσι και παει σφαιρα και δουλευουν τα παντα μεχρι τωρα μια χαρα.

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι η καλυτερη miui για το τηλ.. μας.

Τις εχω δοκιμασει ολες πριν, αλλα αυτη ειναι τουλαχιστον σταθερη και οι φιλοι της miui θα την ευχαριστηθουν.

 

@glamor

Για την cm7 θα φτιαξω το θεμα της stallion που ειναι και ωραιο και σ'αρεσει κιολας.

Θελω μονο να τελειωσω κομπλε και την miui και ολα θα γινουν.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες χρήσης της gka miui, και αρκετά φλασαρίσματα, έχω θέμα με τα sms...Ενώ μπορώ να στείλω δε λαμβάνω..Είμαι με Wind...Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Γύρισε τη γλώσσα στα αγγλικά, κάνε ένα reboot και ξαναδοκίμασε.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εχεις αγχος ετσι ..:p

Ναι, καπου εκει, περιμενω να σχολασω και παω να τ'ανεβασω.

Το δουλευω απο χθες το βραδυ ετσι και παει σφαιρα και δουλευουν τα παντα μεχρι τωρα μια χαρα.

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι η καλυτερη miui για το τηλ.. μας.

Τις εχω δοκιμασει ολες πριν, αλλα αυτη ειναι τουλαχιστον σταθερη και οι φιλοι της miui θα την ευχαριστηθουν.

 

@glamor

Για την cm7 θα φτιαξω το θεμα της stallion που ειναι και ωραιο και σ'αρεσει κιολας.

Θελω μονο να τελειωσω κομπλε και την miui και ολα θα γινουν.

 

gkalen το ραντεβού πήγε λίγο πίσω, αλλά ελπίζω να βγει σε καλό η αναμονή...:D

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εχεις αγχος ετσι ..:p

Ναι, καπου εκει, περιμενω να σχολασω και παω να τ'ανεβασω.

Το δουλευω απο χθες το βραδυ ετσι και παει σφαιρα και δουλευουν τα παντα μεχρι τωρα μια χαρα.

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι η καλυτερη miui για το τηλ.. μας.

Τις εχω δοκιμασει ολες πριν, αλλα αυτη ειναι τουλαχιστον σταθερη και οι φιλοι της miui θα την ευχαριστηθουν.

 

@glamor

Για την cm7 θα φτιαξω το θεμα της stallion που ειναι και ωραιο και σ'αρεσει κιολας.

Θελω μονο να τελειωσω κομπλε και την miui και ολα θα γινουν.

 

 

μη αγχώνεσαι ρε εσύ, κανε αυτό που σε ευχαριστεί η ψυχή σου και όταν έρθει ώρα εδώ είμαστε....:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα προβλημα με το viber, οσοι διαβασαν στο xda, θα το ξερουν.

Τελικα, το viber ειναι αυτο που εχει προβλημα στη miui και δεν παιρνουμε τα μηνυματα.

Mε το που γινεται ςγκατασταση του viber και confirmation το τηλ.. κρασαρει και απο κει και μετα μονο με viber μπορεις να εχεις sms ... και οταν λαβουμε sms το τηλ.. κρασαρει και δεν παιρνουμε ποτε sms.

Με το whatsapp ομως δεν υπαρχει προβλημα.

 

Τελικα θ'ανεβασω σημερα το βραδυ το ρομ, και να ξερετε οσοι χρησιμοποιουν viber, η θα βαλετε whatsapp η δεν θα χρησιμοποιησετε αυτο το ρομ.

Ολα τα αλλα δουλευουν τελεια και δεν θα υπαρχει προβλημα, το ρομ ειναι πολυ γρηγορο και πολυ καλο ram management.

Τα υπολοιπα, αργα το βραδυ, μαζι με το ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα προβλημα με το viber, οσοι διαβασαν στο xda, θα το ξερουν.

Τελικα, το viber ειναι αυτο που εχει προβλημα στη miui και δεν παιρνουμε τα μηνυματα.

Mε το που γινεται ςγκατασταση του viber και confirmation το τηλ.. κρασαρει και απο κει και μετα μονο με viber μπορεις να εχεις sms ... και οταν λαβουμε sms το τηλ.. κρασαρει και δεν παιρνουμε ποτε sms.

Με το whatsapp ομως δεν υπαρχει προβλημα.

 

Τελικα θ'ανεβασω σημερα το βραδυ το ρομ, και να ξερετε οσοι χρησιμοποιουν viber, η θα βαλετε whatsapp η δεν θα χρησιμοποιησετε αυτο το ρομ.

Ολα τα αλλα δουλευουν τελεια και δεν θα υπαρχει προβλημα, το ρομ ειναι πολυ γρηγορο και πολυ καλο ram management.

Τα υπόλοιπα, αργα το βραδυ, μαζι με το ρομ.

 

Ναι γιαυτό είχα και γω πρόβλημα..Και υποψιάζομαι ότι αυτό δε συμβαίνει μόνο με το viber, αλλά και με οποιαδήποτε εφαρμογή χρειάζεται confirmation με sms...

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτό είχα και γω πρόβλημα..Και υποψιάζομαι ότι αυτό δε συμβαίνει μόνο με το viber, αλλά και με οποιαδήποτε εφαρμογή χρειάζεται confirmation με sms...

Δεν ξερω για αλλα.

Αλλα το viber εχει προβλημα, με το whatsapp ολα οκ.

Εφτιαξα και τον ηχο, εγινε πλεον δυνατοτερος αρκετα.

Αυριο θα το'χετε το ρομ και θα το ευχαριστηθητε .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αλλα.

Αλλα το viber εχει προβλημα, με το whatsapp ολα οκ.

Εφτιαξα και τον ηχο, εγινε πλεον δυνατοτερος αρκετα.

Αυριο θα το'χετε το ρομ και θα το ευχαριστηθητε .

 

αν αλλαξεις το mms.apk με αλλης miui παιζει να γινει τιποτα?Το viber ειναι αρκετα σημαντικο πλεον..!

Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξεις το mms.apk με αλλης miui παιζει να γινει τιποτα?Το viber ειναι αρκετα σημαντικο πλεον..!

εχω δοκιμασει οτιδηποτε εχω βρει στο google και πολλα mms.apk αλλα τιποτα.

ναι το ξερω , δυστυχως ομως ακομα δεν εχω καταφερει κατι.

τουλαχιστον δουλευει το whatsapp .... ( και το viber δουλευει κανονικα , αλλα δεν μπορεις να λαβεις sms οταν εχεις το viber , πρεπει να το απεγκαταστησεις για να αρχισεις να ξανα λαμβανεις sms ).

 

τεσπα .........................

 

MIUI 2.3.7 V1gr

changelog

αλλαγη κερνελ , με το geno#3 , και εχουμε ακομα πιο πολυ ραμ , αλλα και ακομα καλυτερη διαχειρηση ραμ , το ρομ πλεον πιστευω οτι θα ειναι απολυτως σταθερο και ταχυτερο ακομα και με πανω απο 150 εφαρμογες , δεν θα πιστευετε οτι ειναι miui απο το ποσο γρηγορη ειναι.

αλλαγη audio libs και binaries μαζι με μια μοντα ηχου .... απο ηχο θα παθετε πλακα , ξεχαστε οτι εχετε βαλει ποτε απο miui σε ηχο.

καποιες ακομα διορθωσεις και προσθαφαιρεσεις εφαρμογων συστηματος .

οτι πιο σταθερο και γρηγορο υπαρχει σε miui , δεν εχετε ξαναβαλει τετοια miui.

 

δεν εχει ραδιοφωνο οπως και αλλες miui ακομα και σε αλλα τηλ.. ( το ψαχνω βεβαια αλλαδυσκολο ) , και το προβλημα με το viber.

δεν εχω δοκιμασει το spirit fm

 

KATEBAΣΜΑ , MIUI 2.3.7 V1gr

http://www.mediafire.com/download/b02gt3rgaq27sxs/MIUI_2.3.7_MOD_V1gr.zip

 

εγκατασταση με διπλά wipes και φορματ system , οπως διαφωτισε ο ακαλος.

 

οσοι δεν ζοριζεστε με το viber θα ευχαριστηθητε ενα πανεμορφο και γρηγορο ρομ.

 

ENJOY ...... :bow:

 

 

Edit

Διαβασα καπου οτι μπορει να λυθει το προβλημα με το viber, με το να δοκιμασετε να κανετε restore με titanium το viber.

Αν καποιος εχει backup του viber απο titanium ας το δοκιμασει, εγω θα το δοκιμασω το βραδυ .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδώ και αρκετούς μήνες διαβάζω το forum και συνεχώς δοκιμάζω ότι καινούργιο βλέπω .Μερικές φορές βρέθηκα και σε μεγάλη δυσκολία και τα παιδιά βοήθησαν πολύ, ειδικά ο gkalen , και τα ευχαριστώ .

Δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κάτι στο διάβασμα από τα rom του forum αλά αυτό που βλέπω είναι ότι το τηλ. Πάει πού αργά από oficial rom 2,3,5 . έχω βάλει όλες τις stallion,cm7.2,kalo xtreme ,miui ,ice droid . Η μονή που δεν έβαλα είναι η Horsemageddon . κατά την εγκατάσταση κάνω wipe data , wipe cache , wipe dalvik cache , format system

install zip from sd card και μετά εγκαθιστώ τις εφαρμογές που έχω όχι πάνω από 15 και δεν βλέπω το [άλλο τηλέφωνο] που διαβάζω . Εχω ανεβάσει την cpu στα 1500 και το μόνο που κάνει είναι να ζεσταίνετε το τηλ και να τρώει την μπαταρία . Μήπως μετά την εγκατάσταση των εφαρμογών κάνουμε κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει ? Άσε που αν δεν κάνω κάθε 2-3 μέρες restart το τηλ σέρνετε . Τώρα είμαι με STALLION_ics και με τον τον adw luncher ενώ χρησιμοποιούσα τον go luncher και τον έβγαλα μήπως φταίει αυτός. Ένα παράδειγμα όταν μιλώ και θέλω μια πληροφορία από Gmail η word που έχω στο τηλ θα το δω με πολύ κόπο η και καθόλου αν δεν κλείσω την συνομιλία ,και αλλά διάφορα,. Μήπως χρειάζεται και κάποιο task killer για βοήθεια αν και είπατε ότι δεν κάνει σε custom rom . Πόση είναι η διάφορα που βλέπετε εσείς διότι εγώ βλέπω ότι αν το τηλ έτρεχε με 100 το πολύ τώρα να πάει 120 .

Ευχαριστώ

Edited by SVKOSTAS
Link to comment
Share on other sites

Εγινε edit το ποστ με την Miui V1.

Διαβαστε το να το δοκιμασουμε κι αυτο μηπως σωθει και το viber.

 

@ svkostas

Περιεργο να εχεις προβληματα με μονο 15 εφαρμογες σε οποιοδηποτε ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδώ και αρκετούς μήνες διαβάζω το forum και συνεχώς δοκιμάζω ότι καινούργιο βλέπω .Μερικές φορές βρέθηκα και σε μεγάλη δυσκολία και τα παιδιά βοήθησαν πολύ, ειδικά ο gkalen , και τα ευχαριστώ .

Δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κάτι στο διάβασμα από τα rom του forum αλά αυτό που βλέπω είναι ότι το τηλ. Πάει πού αργά από oficial rom 2,3,5 . έχω βάλει όλες τις stallion,cm7.2,kalo xtreme ,miui ,ice droid . Η μονή που δεν έβαλα είναι η Horsemageddon . κατά την εγκατάσταση κάνω wipe data , wipe cache , wipe dalvik cache , format system

install zip from sd card και μετά εγκαθιστώ τις εφαρμογές που έχω όχι πάνω από 15 και δεν βλέπω το [άλλο τηλέφωνο] που διαβάζω . Εχω ανεβάσει την cpu στα 1500 και το μόνο που κάνει είναι να ζεσταίνετε το τηλ και να τρώει την μπαταρία . Μήπως μετά την εγκατάσταση των εφαρμογών κάνουμε κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει ? Άσε που αν δεν κάνω κάθε 2-3 μέρες restart το τηλ σέρνετε . Τώρα είμαι με STALLION_ics και με τον τον adw luncher ενώ χρησιμοποιούσα τον go luncher και τον έβγαλα μήπως φταίει αυτός. Ένα παράδειγμα όταν μιλώ και θέλω μια πληροφορία από Gmail η word που έχω στο τηλ θα το δω με πολύ κόπο η και καθόλου αν δεν κλείσω την συνομιλία ,και αλλά διάφορα,. Μήπως χρειάζεται και κάποιο task killer για βοήθεια αν και είπατε ότι δεν κάνει σε custom rom . Πόση είναι η διάφορα που βλέπετε εσείς διότι εγώ βλέπω ότι αν το τηλ έτρεχε με 100 το πολύ τώρα να πάει 120 .

Ευχαριστώ

 

Eπειδη τα γραφεις κἀπως μπερδεμενα ξαναδιαβασε το κειμενο σου και κανε τις διορθωσεις οπου χρειαζεται για να καταλαβουμε τι ακριβώς γραφεις. Δευτερον η horsemageddon εχε υποψιν αν θες να την φορεσεις πρωτα θα πρεπει να κατεβεις σε 2.2 και μετα θα την περασεις. Τα task killer απο προσωπική μου εμπειρια περισσοτερη μπαταρια και ραμ τρώνε παρά βοηθάνε ειτε με custom rom είτε με official. Και απο οσα με εχει πει και αλλος κοσμος cpu πανω απο 1400 τρωει πολυ μπαταρια οποτε δεν παμε προς τα εκει. Αν και εγω προσωπικα δεν το κανω καθολου overclock και με την cm7 του gkalen ολα πανε ρολοι μαλλον χαρις στο οτι φοραει και νεο kernel. Γνώμη μου δοκιμασε κανε διπλα wipes και format/system και περνα την cm7 του γκαλεν και ελπιζω απο κατω να φορας Β572 και οχι Β521 με την οποια πολλοι είχαν θεματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη τα γραφεις κἀπως μπερδεμενα ξαναδιαβασε το κειμενο σου και κανε τις διορθωσεις οπου χρειαζεται για να καταλαβουμε τι ακριβώς γραφεις. Δευτερον η horsemageddon εχε υποψιν αν θες να την φορεσεις πρωτα θα πρεπει να κατεβεις σε 2.2 και μετα θα την περασεις. Τα task killer απο προσωπική μου εμπειρια περισσοτερη μπαταρια και ραμ τρώνε παρά βοηθάνε ειτε με custom rom είτε με official. Και απο οσα με εχει πει και αλλος κοσμος cpu πανω απο 1400 τρωει πολυ μπαταρια οποτε δεν παμε προς τα εκει. Αν και εγω προσωπικα δεν το κανω καθολου overclock και με την cm7 του gkalen ολα πανε ρολοι μαλλον χαρις στο οτι φοραει και νεο kernel. Γνώμη μου δοκιμασε κανε διπλα wipes και format/system και περνα την cm7 του γκαλεν και ελπιζω απο κατω να φορας Β572 και οχι Β521 με την οποια πολλοι είχαν θεματα!!!

 

Πριν λίγες μέρες άλλαξα και σε 521 για δοκιμή είχα 572 και δεν βλέπω διαφορά όσο για διορθώσεις του κειμένου δεν κατάλαβα. Ναι για την horsemageddon το ξέρω ότι πρέπει να κατέβω σε 2,2 και το σκέπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κ Εχω ανεβάσει την cpu στα 1500 και το μόνο που κάνει είναι να ζεσταίνετε το τηλ και να τρώει την μπαταρία .

ποτε πανω απο 1400

Link to comment
Share on other sites

ποτε πανω απο 1400

 

Αυτό γιατί το λες φίλε; Προσωπικά το έχω στα 1200 αλλά καλό είναι να ξέρουμε τι παίζει με το overclock.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο την περασα τη MIUI.

Οντως θελει διπλα wipes οπως συστηνει ο akalos γιατι δοκιμασα επιτιδες με μονα και ειχα fc σε phone.apk και mms.apk.

Σε μερικες μερες θα σου πω εντυπωσεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο την περασα τη MIUI.

Οντως θελει διπλα wipes οπως συστηνει ο akalos γιατι δοκιμασα επιτιδες με μονα και ειχα fc σε phone.apk και mms.apk.

Σε μερικες μερες θα σου πω εντυπωσεις.

 

Α , για να δουμε.

Εγω τωρα μολις εκανα backup το viber και θα βαλω την miui παλι για να δοκιμασω αν με το titanium restore σωθει η κατασταση.

Μολις αναβαθμισα παλι σε ics το αλλο τηλ.. και εχω να επαναφερω imei και να δω μηπως εχουμε κανα νεο απο ics μερια.

Νομιζω παντως , θα σ'αρεσει ειναι σφαιρα και με πανω απο 100 εφαρμογες , δεν νιωθει τιποτα ....... ακομα τουλαχιστον, τωρα που θα την ξαναβαλω θα την φορτωσω κι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας τη miui του gkalen και την εφαρμογή handcent για την αποστολή μηνυμάτων, όταν στέλνω μήνυμα το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας τη miui του gkalen και την εφαρμογή handcent για την αποστολή μηνυμάτων, όταν στέλνω μήνυμα το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση

 

Το έχω γράψει 2 σελίδες πρίν. Δοκίμασε να γυρίσεις την γλώσσα στα αγγλικά και κάνε μια επανεκκίνηση, ίσως φταίει το values_el του framework

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Α , για να δουμε.

και να δω μηπως εχουμε κανα νεο απο ics μερια.

αντε να δουμε,γιατι μερικες φορες αλλο πατας αλλο γινεται

οτι ναναι ενα πραμα

κατι δεν παει καλα με το Touch...

Link to comment
Share on other sites

gkalen εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το παιδι στο xda. Αν ανοιξω ή επανεκκινησω τη συσκευη κολλαει στην splash screen εκτος αν μπω recovery και κανω τα wipes. Εχω βαλει την ελληνικη εκδοση και το γυρισα στα αγγλικα.

 

edit: Λοιπον ειναι αυτο που λες. Αλλαξα ξανα πισω σε ελληνικα και μπουταρει κανονικα. Σε ποιο αρχειο να ειναι το προβλημα; Πρεπει να το βρουμε για να μη ξαναπερναμε την αγγλικη εκδοση(που εκει μπορει να ειναι μονιμο το προβλημα) εμεις που θελουμε αγγλικα.

Επισης σε καθε ανοιγμα, με το που εμφανιζεται η home screen πεταει δυο ιδια pop up μηνύματα με ερωτηση αν θελω να αντιγραφουν φωτογραφιες και screenshots απο την εσωτερικη στην sd για εξοικονομιση χωρου. Εντωμεταξύ δεν εχω τιποτα στην εσωτερικη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολες οι miui εχουν θεμα με ραδιοφωνο? Κανενα αλλο προγραμμα περα απο το στοκ δεν κανει δουλεια? Για προγραμμα ραδιοφωνου που να μην ζηταει ομως ιντερνετ υπάρχει κάτι? Γιατι οσα ωραία και να εχει μια miui χωρις ραδιοφωνο για εμας που ειμαστε ολη μερα στους δρομους δεν παλευεται. Πάντως η cm7 φυσάει τι περισσοτερο εχει η miui για να μπω στον πειρασμό να πάω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...