Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο φίλε gkalen. Ωραία φαίνεται η γκαμιουι. Δηλαδή για εμάς που γουστάρουμε ταχύτητα δεν είναι ότι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

η καινουργια miui δεν μου αναγνωριζει την sim το εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

επισης κανει fc οταν μπαινω στις ρυθμισεις του dialer και των μηνυματων

Link to comment
Share on other sites

η καινουργια miui δεν μου αναγνωριζει την sim το εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

επισης κανει fc οταν μπαινω στις ρυθμισεις του dialer και των μηνυματων

Για ξαναφλασαρε, δεν υπαρχουν fc's σ'αυτο το ρομ.

 

@mcrenas

Κανε ενα backup απο recovery και δοκιμααε τη.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα.

Σήμερα το πρωί έβαλα την νέα ρομ και μέχρι το μεσημέρι που έκανα την πρώτη επανεκκίνηση ήταν όλα μια χαρά.

Μετά την επανεκκίνηση διαπίστωσα ότι το κινητό μετά από μία παραμονή 10 δευτερολέπτων στο logo της HUAWEI άρχισε να εμφανίζει και να εξαφανίζει το logo σε loop και δεν ξεκίνησε ποτέ.

Διαπίστωσα ότι επειδή βιάστηκα να κάνω εγκατάσταση δεν είχα από κάτω την 572 αλλά την CM7.2-MOD-by-Gkalen.

Θεωρώντας ότι αυτό ήταν η αιτία του προβλήματος, έβαλα την 572 και μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ διαπίστωσα και εγώ ότι δεν αναγνώριζε την sim καθώς και μηνύματα διακοπής κάποιων εφαρμογών όταν τις άνοιγα.

Θα ξανακάνω εγκατάσταση και θα επανέλθω με νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα.

Σήμερα το πρωί έβαλα την νέα ρομ και μέχρι το μεσημέρι που έκανα την πρώτη επανεκκίνηση ήταν όλα μια χαρά.

Μετά την επανεκκίνηση διαπίστωσα ότι το κινητό μετά από μία παραμονή 10 δευτερολέπτων στο logo της HUAWEI άρχισε να εμφανίζει και να εξαφανίζει το logo σε loop και δεν ξεκίνησε ποτέ.

Διαπίστωσα ότι επειδή βιάστηκα να κάνω εγκατάσταση δεν είχα από κάτω την 572 αλλά την CM7.2-MOD-by-Gkalen.

Θεωρώντας ότι αυτό ήταν η αιτία του προβλήματος, έβαλα την 572 και μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ διαπίστωσα και εγώ ότι δεν αναγνώριζε την sim καθώς και μηνύματα διακοπής κάποιων εφαρμογών όταν τις άνοιγα.

Θα ξανακάνω εγκατάσταση και θα επανέλθω με νεότερα.

Για δοκιμασε παλι ...

Κι εγω πανω απο Cm7 φλασαρω, δεν βαζω official.

Εγω δεν εχω τετοια θεματα, ολα δουλευουν καλα μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε παλι ...

Κι εγω πανω απο Cm7 φλασαρω, δεν βαζω official.

Εγω δεν εχω τετοια θεματα, ολα δουλευουν καλα μεχρι τωρα.

 

και εγω πανω απο cm ειχα φλασαρει και ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με τον προηγουμενο φιλο

Link to comment
Share on other sites

και εγω πανω απο cm ειχα φλασαρει και ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με τον προηγουμενο φιλο

 

Σας πιστευω, αλλα εγω το'χω φλασαρει σε μια βδομαδα 15 φορες και ποτε δεν ειχα αυτα τα προβληματα.

Αυτο το πραμα με τα random προβληματα δεν μπορω να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα.

Σήμερα το πρωί έβαλα την νέα ρομ και μέχρι το μεσημέρι που έκανα την πρώτη επανεκκίνηση ήταν όλα μια χαρά.

Μετά την επανεκκίνηση διαπίστωσα ότι το κινητό μετά από μία παραμονή 10 δευτερολέπτων στο logo της HUAWEI άρχισε να εμφανίζει και να εξαφανίζει το logo σε loop και δεν ξεκίνησε ποτέ.

Διαπίστωσα ότι επειδή βιάστηκα να κάνω εγκατάσταση δεν είχα από κάτω την 572 αλλά την CM7.2-MOD-by-Gkalen.

Θεωρώντας ότι αυτό ήταν η αιτία του προβλήματος, έβαλα την 572 και μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ διαπίστωσα και εγώ ότι δεν αναγνώριζε την sim καθώς και μηνύματα διακοπής κάποιων εφαρμογών όταν τις άνοιγα.

Θα ξανακάνω εγκατάσταση και θα επανέλθω με νεότερα.

wellcome to miui world!!

διπλα wipes και εαν πιασουν,δηλ.wipes μετα reboot recovery και παλι wipes και φλασαρισμα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το κόλπο με τα διπλά wipes έπιασε

Ολα καλά συνεχίζουμε δοκιμές.

Ευχαριστούμε πολύ για την συμβουλή σου

Link to comment
Share on other sites

wellcome to miui world!!

διπλα wipes και εαν πιασουν,δηλ.wipes μετα reboot recovery και παλι wipes και φλασαρισμα

 

Λες βρε συ ...

Για δοκιμαστε κι αυτο πουλεει ο akalos ..

Ισως εκει να'ναι το μυστικο ..

Σ'εμενα ισως δουλευει κανονικα γιατι εχω φλασαρει μονο miui ολη τη βδομαδα.

Αν θυμαμαι καλα το πρωτο ρομ που εφτιαξα ειχε τα ιδια θεματα που λετε με sms και κλησεις, αλλα μετα απο φλασαρισμα σε φλασαρισμα δεν μου το ξανακαε και νομιζα οτι ηταν ενταξει επειδη αλλαξα καποια αρχεια, ισως ομως να εφαιγε αυτο με το φλασαρισμα.

 

@lesvos1

Χαχα, μπραβο δεν προλαβα το ποστ.

Για συνεχισε και πες μας αν βγαλει προβληματα τωρα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να παρακαλέσω θερμά τον gkalen ή οποιονδήποτε άλλο γνωρίζει σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα πριν από 2-3 σελίδες να απαντήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να παρακαλέσω θερμά τον gkalen ή οποιονδήποτε άλλο γνωρίζει σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα πριν από 2-3 σελίδες να απαντήσει

Αν δεν μπορεις ακομα να το ξεκολλησεις τοτε δυσκολα τα πραγματα.

Δεν εχω να προτεινω κατι αλλο , και την ξερεις την διαδικασια, δεν εχω τι αλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να παρακαλέσω θερμά τον gkalen ή οποιονδήποτε άλλο γνωρίζει σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα πριν από 2-3 σελίδες να απαντήσει

 

κανε αλλη μια προσπαθεια με 5.0.2.7 recovery χωρις μπαταρια πατωντας και κρατωντας μονο τα vol+ κ vol- μολις συνδεσεις το ρευμα (με step 2 με ονομασια update οχι update_g και φρεσκοφορμαρισμενη καρτα σε fat32 η καποια αλλη καρτα μηπως φταει αυτη)Αν μπορεις να μπεις recovery κανε και μια διπλη γυρα wipes σε data,cache,system k dalvik

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους είναι με cm7 του gkalen έχει κανείς να προτείνει τίποτα ρυθμίσεις για να τουρμπίσει ακόμα περισσότερο η ρομ; gkalen δεν ξέρω πόσο γρήγορη θα είναι η καινούργια αλλά μην παρατήσεις την cm7. Παίζει να είναι ότι γρηγορότερο υπάρχει για το τηλέφωνο μας

 

Παιδια εβαλα την CM7 αλλα δεν αναβουν τα λαμπακια κατω στα κουμπια καμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την CM7 αλλα δεν αναβουν τα λαμπακια κατω στα κουμπια καμια ιδεα ???

 

Επισης ηθελα να ρωτησω advanced task killer χρειαζεται για να κλεισουν οι εφαρμογες ή οχι ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@da77

Ποτε μη χρησιμοποιεις task killer σε custom rom.

Τα λαμπακια αναβουν, αλλα και καππιες φορες οχι, αυτο ειναι απο το κερνελ και δεν μπορει να γινει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

OK καταλαβα,

 

Οι εφαρμογες τερματιζουν κανονικα οταν τις κλεινω ή μεενουν στο παρασκηνιο gkalen ?

Μην εχεις προβλημα, το ram management φυσαει, ξερει αυτο ποιες θα κλεινει και ποιες οχι.

θα δεις οτι δεν θα κρεμασει το τηλ.. ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσα και επανέφερα μέσω linux το σύστημά μου από ics σε GB, αφού μου έστειλε ένας φίλος τον GB image του και μετά από αρκετή διαδικασία επανέφερα τον image του και άλλαξα το imei με αυτό της συσκευής μου αφού το είχα κάνει backup. Η διαδικασία χρονοβόρα αλλά επιτυχής...και από αυτό το site ευχαριστώ θερμά τον atanason goran
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσα και επανέφερα μέσω linux το σύστημά μου από ics σε GB, αφού μου έστειλε ένας φίλος τον GB image του και μετά από αρκετή διαδικασία επανέφερα τον image του και άλλαξα το imei με αυτό της συσκευής μου αφού το είχα κάνει backup. Η διαδικασία χρονοβόρα αλλά επιτυχής...και από αυτό το site ευχαριστώ θερμά τον atanason goran

Χαιρομαι που το επανεφερες τελικα.

Τωρα μπορεις να συνεχισεις.

Για τη miui σου απαντησα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναμπαίνω μετά από πολλούς μήνες απρόσκοπτης χρήσης του κινητού (με rom ευγενικής χορηγίας του gkalen :p) και χαίρομαι ιδιαίτερα που αυτό το νήμα είναι ζωντανό
Link to comment
Share on other sites

wow, μεγάλη διαφορά είδα από την προηγούμενο STALLION ics απο την cm7.2 αν και μου άρεσε εμφάνιση του stallion.

καταρχάς μου φαινότανε να κρατά την μπαταρία καλύτερα, σχεδόν 2.5 μέρες με 55% με ανοιχτό το wifi λόγο voip, mails αλλά κλειστό το 3g και συχνη χρηση του.

έβαλα το Next Launcher 3D v1.32 + το wifi bubby (αυτόματο σκανάρισμα και επανασύνδεση διαφορετικά wifi με κλειστή οθόνη) και το κυριότερο δεν μου έχει κολλήσει το κινητό που το εχω και 1 εβδομάδα συνέχεια on, οποτε πρέπει να είναι ότι καλύτερο rom που έχει βγάλει ποτέ

ευχαριστώ gkalen......:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες χρήσης της gka miui, και αρκετά φλασαρίσματα, έχω θέμα με τα sms...Ενώ μπορώ να στείλω δε λαμβάνω..Είμαι με Wind...Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες χρήσης της gka miui, και αρκετά φλασαρίσματα, έχω θέμα με τα sms...Ενώ μπορώ να στείλω δε λαμβάνω..Είμαι με Wind...Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

δοκιμασε *#*#4636#*#* >phone info>smsc update

δυστυχως η miui δεν ειναι για το κινητο μας

οχι για ολους τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να παρω mms .εχω wind.τι μπορει να φταιει?χρειαζεται να κανουμε wipe battery stats με το περασμα της νεας rom? παντως η cm7 παει σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...