Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησες μεσω recovery? Γιατι παραπανω λες οτι δεν μπαινει στο recovery.

Αν καταλαβα καλα εχεις το CWM recovery, δοκιμασε να περασεις το κανονικο recovery μεσω pink screen και να δωσεις απο εκει upgrade απο SD.

Σιγουρεψου οτι εχεις φτιαξει σωστα το φακελο dload στην sd και εχεις μεσα τα αρχεια UPDATE.APP και UPDATE_g.APP

 

edit: επειδη το κινητο απ'οτι εχω παρατηρησει εχει ενα θεμα στο πως αναγνωριζει την εσωτερικη και την εξωτερικη sd, καλυτερα φτιαξε τον φακελο dload και στις δυο.

δεν χρειαζεται,απλα κανεις reboot σε recovery και εισαι οκ,βλεπει την καρτα και προχωραει.

παντα σε Recovery 5.0.2.7

παρτε και ενα backup της rom πρωτα πριν κανετε κατι,ειναι το καλυτερο απο ολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

περναω cm7

αν δεν φτιαξει το χαριζω το τηλεφωνο......

 

 

αναβοσβηνει συνεχεια..... λογικο?(την ωρα της εγκαταστασης)

 

ξεχασα να κανω wipe cache / data partition.....

δοκιμαζω παλι

 

 

ok ολα καλα!!! με την cm7 το τηλεφωνο επιτελους ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!!!!

Edited by valas_tolo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια ειναι να αγορασω μες την βδομαδα αυτο το κινητο και θελω να με πειτε αν αξιζει να το παρω ή να με προτινετε καποιο αλλο στα λεφτα του. (ας με πει τα καλα και τα κακα) ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια ειναι να αγορασω μες την βδομαδα αυτο το κινητο και θελω να με πειτε αν αξιζει να το παρω ή να με προτινετε καποιο αλλο στα λεφτα του. (ας με πει τα καλα και τα κακα) ευχαριστω πολυ.

θα σου το πω οσο πιο απλα γινεται.

αν σκοπευεις να το "πειραξεις", ναι παρτο με χιλια

αν σκοπευεις να κανεις μονο επισημη αναβαθμηση,αν κ οταν βγει κ το κινητο εχει ξεκλειδωμενα τα fps(frames per second), ναι παρτο με χιλια.

αν τα fps ειναι στα 30 κ δεν σκοπευεις να το πειραξεις ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!!!!

προσωπικη αποψη που δυστηχως θα συμφωνησεις αν σου τυχει....

Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα θα το πειραξω.. γενικα οτι αναβαθμιση βρω που να το κανει πιο καλο να μην εχει κοληματα και ξερω γω τι.. σε ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα θα το πειραξω.. γενικα οτι αναβαθμιση βρω που να το κανει πιο καλο να μην εχει κοληματα και ξερω γω τι.. σε ευχαριστω :)

τοτε φιλε μου παρτο.

σε αυτα τα χρηματα ,κ εννοω αυτα ακριβως, μονο το neo v παιζει για το οποιο δεν εχω ακουσει καλα λογια μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

τοτε φιλε μου παρτο.

σε αυτα τα χρηματα ,κ εννοω αυτα ακριβως, μονο το neo v παιζει για το οποιο δεν εχω ακουσει καλα λογια μεχρι στιγμης.

 

Το Neo V έχει σοβαρά θέματα αξιοπιστίας (restarts, κολλήματα και ασταθή συμπεριφορά), οπότε και εγώ θα σου πρότεινα το X5 Pro με κλειστά τα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

περναω cm7

αν δεν φτιαξει το χαριζω το τηλεφωνο......

 

 

αναβοσβηνει συνεχεια..... λογικο?(την ωρα της εγκαταστασης)

 

ξεχασα να κανω wipe cache / data partition.....

δοκιμαζω παλι

 

 

ok ολα καλα!!! με την cm7 το τηλεφωνο επιτελους ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!!!!

 

Φίλε Χρόνια πολλά και καλά , περιμένω με ανυπομονησία μετά από κάποιες μέρες τις εντυπώσεις σου για την ROM και εάν δουλεύουν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρόνια πολλά και καλά , περιμένω με ανυπομονησία μετά από κάποιες μέρες τις εντυπώσεις σου για την ROM και εάν δουλεύουν όλα καλά.

χρονια πολλα κ σε σενα!

δεν εχω μετρο συγκρισης γιατι το κινητο μου πριν ηταν για κλοτσιες με το προβλημα sta fps.

μεχρι στιγμης ολα πανε πολυ καλα αλλα δεν το εψαξα κ πολυ. την περασα το απογευμα κ αφου ειδα πως εφτιαξε η οθονη το παρατησα γιατι 4 μερες τωρα ειμαι πανω απο το pc κ το κινητο..!

εννοειται πως οτι θετικο η αρνητικο εντοπισω θα το παραθεσω για βοηθεια οπως με βοηθησαν κ μενα ολοι εδω.

μια βασικη διαφορα που εντοπισα ειναι η δυνατοτητα overclock που δεν ειχε η επισημη.

για τους αρχαριους οποιος θελει links η βοηθεια μπορει να μου στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κ σε σενα!

δεν εχω μετρο συγκρισης γιατι το κινητο μου πριν ηταν για κλοτσιες με το προβλημα sta fps.

μεχρι στιγμης ολα πανε πολυ καλα αλλα δεν το εψαξα κ πολυ. την περασα το απογευμα κ αφου ειδα πως εφτιαξε η οθονη το παρατησα γιατι 4 μερες τωρα ειμαι πανω απο το pc κ το κινητο..!

εννοειται πως οτι θετικο η αρνητικο εντοπισω θα το παραθεσω για βοηθεια οπως με βοηθησαν κ μενα ολοι εδω.

μια βασικη διαφορα που εντοπισα ειναι η δυνατοτητα overclock που δεν ειχε η επισημη.

για τους αρχαριους οποιος θελει links η βοηθεια μπορει να μου στειλει pm

 

ποια cm περασες?κανενα λινκ?λεω να την βαλω γιατι με 2.3.5 εχει προβλημα με πολλα wi fi(wpa)δεν συνδεεται.κλασικα φλασαρω απο την sd ε?και κανω wipe κτλ σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ποια cm περασες?κανενα λινκ?λεω να την βαλω γιατι με 2.3.5 εχει προβλημα με πολλα wi fi(wpa)δεν συνδεεται.κλασικα φλασαρω απο την sd ε?και κανω wipe κτλ σωστα?

εγω με 2.3.5 δεν ειχα προβλημα με wifi.

περασα τη cm7 απο εδω:

http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/

ναι με cwm κανεις wipe cache και data κ install zip from sd

φιλε ενα πραγμα θα σου πω χωρις να σε προτρεπω σε τιποτα. εγω ειμαι ευχαριστημενος 100% κ φιλος μου που εχει lg optimus 2x το δουλεψε κ μου ειπε "ψαξε να βρεις και για το δικο μου(lg) γιατι αυτο(x5) τωρα ειναι ποιο γρηγορο απο το lg..."

οτι αλλο χρειαστεις κ μπορω να απαντησω ρωτησε με!

Link to comment
Share on other sites

περναω cm7

αν δεν φτιαξει το χαριζω το τηλεφωνο......

 

 

αναβοσβηνει συνεχεια..... λογικο?(την ωρα της εγκαταστασης)

 

ξεχασα να κανω wipe cache / data partition.....

δοκιμαζω παλι

 

 

ok ολα καλα!!! με την cm7 το τηλεφωνο επιτελους ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!!!!

 

Μπραβο χαιρομαι... πραγματικα με την cm7 το κινητο πεταει, σε benchmark βγαζει καλυτερα αποτελεσματα απο το galaxy s ενος φιλου μου και χωρις να το υπερχρονισω.

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω αλλα δεν εχω εντοπισει ακομα αν οφειλεται στη ρομ η σε καποια εφαρμογη που εχω εγκαταστησει ειναι οτι αν πατηθουν ταυτοχρονα τα δυο πληκτρα αυξομειωσης του ηχου, τοτε το κινητο κανει μια δονηση και για μερικα δευτερολεπτα ειναι πολυ αργο σε αποκριση καθως καποια διεργασια δειχνει να χρησιμοποιει ολη την ισχυ του επεξεργαστη.

Αν θελεις δοκιμασε και εσυ να κρατησεις πατημενα τα πλαινα πληκτρα και να μου πεις αν παρατηρεις την ιδια συμπεριφορα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο χαιρομαι... πραγματικα με την cm7 το κινητο πεταει, σε benchmark βγαζει καλυτερα αποτελεσματα απο το galaxy s ενος φιλου μου και χωρις να το υπερχρονισω.

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω αλλα δεν εχω εντοπισει ακομα αν οφειλεται στη ρομ η σε καποια εφαρμογη που εχω εγκαταστησει ειναι οτι αν πατηθουν ταυτοχρονα τα δυο πληκτρα αυξομειωσης του ηχου, τοτε το κινητο κανει μια δονηση και για μερικα δευτερολεπτα ειναι πολυ αργο σε αποκριση καθως καποια διεργασια δειχνει να χρησιμοποιει ολη την ισχυ του επεξεργαστη.

Αν θελεις δοκιμασε και εσυ να κρατησεις πατημενα τα πλαινα πληκτρα και να μου πεις αν παρατηρεις την ιδια συμπεριφορα.

 

τη δονηση την εχω και την καθυστερηση αλλα οσο τα εχω πατημενα(φαινεται στα γραφικα του θεματος). οταν τα αφησω ολα οκ.

εχω προβλημα με flash player ξερουμε τι γινετε?

 

 

 

ok o flash player!

Edited by valas_tolo
Link to comment
Share on other sites

τη δονηση την εχω και την καθυστερηση αλλα οσο τα εχω πατημενα(φαινεται στα γραφικα του θεματος). οταν τα αφησω ολα οκ.

εχω προβλημα με flash player ξερουμε τι γινετε?

 

Τον κατεβαζεις απο το market

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Τον κατεβαζεις απο το market

τον κατεβασα κ δεν ετρεχε κατεβασα κ opera αλλα δε δουλευαν. μετα δοκιμασα παλι κ ολα οκ δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

περασα τη cm7 απο εδω:

για δες και αυτην τωτα που πηρες φορα

MIUI Multilingual 1.12.16

με Ελληνικα

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για δες και αυτην τωτα που πηρες φορα

MIUI Multilingual 1.12.16

με Ελληνικα

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!!!!

 

Link γιαυτη εχεις?

για ποιο λογο την προτεινεις,τη γνωμη σου δωσε μου.

εγω δεν εχω τρελες απαιτησεις απο το κινητο

Μου ελυσε το προβλημα της οθονης κ ειμαι ικανοποιημενος.

δεν με χαλαει ομως να ψαξω ποια μου ταιριαζει περισσοτερο.

ενα παιδι μου προτεινε oxygen εγω λεω να περιμενω για ics...!

Link to comment
Share on other sites

για δες και αυτην τωτα που πηρες φορα

MIUI Multilingual 1.12.16

με Ελληνικα

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!!!!

 

Χρονια πολλα φιλε.

Για πες μας τιποτα παραπανω, ειναι γρηγορη, σταθερη?

Σε σχεση με την CM7 προσφερει κατι παραπανω?

Ψηνομαι να κανω μια δοκιμη μεχρι να βγει μια σωστη ICS

 

@valas_tolo Εδω θα βρεις link και οδηγιες

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα φιλε.

Για πες μας τιποτα παραπανω, ειναι γρηγορη, σταθερη?

Σε σχεση με την CM7 προσφερει κατι παραπανω?

Ψηνομαι να κανω μια δοκιμη μεχρι να βγει μια σωστη ICS

 

@valas_tolo Εδω θα βρεις link και οδηγιες

 

NO,ΕΔΩ

δοκιμαστε την για να δειτε,και εγω σημερα την περασα.

εξεπλαγην ευχαριστα προς το παρον!!

πολλες ρυθμισεις που δεν εχω προλαβει να δω.

για θεμα εβαλα το black+ice+cgvelmax

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους..

Σήμερα δοκίμασα την cm7 και την MIUI. Χρήση περίπου από 2 ώρες, οπότε και τα συμπεράσματα ενδεικτικά. Η MIUI κατά τη γνώμη μου υπερτερεί σε εμφάνιση, αλλά η cm7 νομίζω υπερέχει μακράν σε θέμα ταχύτητας. Είναι πιο smooth, και έχει καλύτερη απόκριση γενικά. Μεγάλο μείον στην MIUI (εκτός και αν δε βρήκα τη ρύθμιση) ότι δε μπορείς να ταξινομήσεις όπως θέλεις τις επαφές (έχει στάνταρ ταξινόμηση κατ' όνομα)...Περιμένω και άλλες γνώμες..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε χρόνο, αξίζει να δοκιμάσετε την MIUI...Άπειρες ρυθμίσεις, φοβερή παραμετροποίηση, καλή On line υποστήριξη και μεταμορφώνει το τηλέφωνο..
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...