Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δοκιμασω την 436 που βγηκε χθες με την πρωτη ευκαιρια. Εσυ λογικα εβαλες την 421;

 

update-mokeeos-v1.10.423-u8800+release

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

απο τοτε που περασα τη rom του kalo δεν δουλευει το gps :(δε λεω οτι φταιει η ρομ απλα ανρωτιεμαι αν μπορω να ελεγξω με καποιο τροπο αν εχει βλαβη ο δεκτης της συσκευης ή κατι τετοιο.Δοκιμασα κατι απο xda που υποτιθεται οτι μπαινεις στις ρυθμισεις του gps αλλα τζιφος:mad: ο κωδικος που βαζω στον dialer απλα δεν κανει τιποτα:ρ

και τελος παντων αν εχει οντως βλαβη ο δεκτης μπορω να περασω απ ευθειας την ics official και να το στειλω service διατηρωντας την εγγυηση?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα :(:(:( Καμιά ιδέα παιδιά;

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ kalo έχω και δουλεύει μια χαρά. Δυστυχώς δεν νομίζω ότι είναι θέμα rom ή λάθους εγκατάστασης εκτός και εάν με την προηγούμενη rom σας κλείδωνε κανονικά.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω downgrade se 2.2 kai sto step 2 ekei που βαζω το μεγαλο αρχειο μ βγαζει fail παιδεια βοηθηστε λιγακι γτ δεν ξερω τι να κανω!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω downgrade se 2.2 kai sto step 2 ekei που βαζω το μεγαλο αρχειο μ βγαζει fail παιδεια βοηθηστε λιγακι γτ δεν ξερω τι να κανω!!!!

Δοκιμασε και χωρις μπαταρια , ισως θελει καποιες προσπαθειες ακομα , εφοσον εχεις τελειωσει με το στεπ 1 , μετα βαλε το στεπ2 ( μεγαλο αρχειο) στη καρτα σου χωρις να το μετονομασεις , βγαλε μπαταρια και ταυτοχρονα πατα τα vol+,vol- και power on και συνδεσε το usb ...

Νομιζω οτι μια δυο σελιδες πιο πισω εχει οδηγιες για το downgrade απο τον tzivas31 ... στη σελιδα 391 ποστ 5865

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

με την b026 ειχα προβλημα και δοκιμασα me την b025 και ολα οκ φιλε gkalen i absolute einai tromeri sunxaritiria!!!!!!! a3ize to pedema!! ;)
Link to comment
Share on other sites

με την b026 ειχα προβλημα και δοκιμασα me την b025 και ολα οκ φιλε gkalen i absolute einai tromeri sunxaritiria!!!!!!! a3ize to pedema!! ;)

Ευχαριστω φιλε insane21 , το σιγουρο ειναι οτι δεν θα εχεις προβληματα μ'αυτη τη ρομ και θα κανεις οτι θελεις ανετα και σιγουρα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα την icepika την τελευταία αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο της wind. Παίζει κάτι? Edited by nekmaria
άκυρο επανήλθε
Link to comment
Share on other sites

με την b026 ειχα προβλημα και δοκιμασα me την b025 και ολα οκ φιλε gkalen i absolute einai tromeri sunxaritiria!!!!!!! a3ize to pedema!! ;)

 

εγω οσες φορες εκανα downgrade με την B025 είχα θεμα και δεν προχωρουσε ενω με τη Β026 παντα νερακι περνουσε κατευθειαν αλλα αφου εκανες τη δουλεια σου οκ.αντε με γεια και το νεο κινητο γιατι με absolute εχεις καινουριο κινητο και αν θες συμβουλη απο γκαλεν απο παλια στο ραμ μανατζερ επελεξε επιλογη balance και τικαρε το πρωτο κουτακι λιγο πιο κατω για καλυτερη δουλεια της ραμ του κινητου σου και απο sygic downloader κατεβασε το χαρτη ελλαδος και θα εχεις και ενα αψογο gps συστημα μετα

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την πλοηγηση που εχει μεσα το κινητο εχει εδω και ποση ωρα αναμονη για τοποθεσια λεει ξερετε κατι καλυτερο να κατεβασω
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την πλοηγηση που εχει μεσα το κινητο εχει εδω και ποση ωρα αναμονη για τοποθεσια λεει ξερετε κατι καλυτερο να κατεβασω

Θελει ιντερνετ για να δουλεψει το google maps ...

Αμα θες gps χωρις ιντερνετ κατεβασε το Horse Absolute , ανοιξε το zip και θα πας στο data/app και παρε απο μεσα το ,com.sygic.aura-1.apk , κανε το εγκατασταση στο τηλ.. σου , συνδεσου σε ιντερνετ και ανοιξε την εφαρμογη , κατεβασε το χαρτη της ελλαδας και μετα μπορεις να λειτουργησεις το gps ( sygic ) , χωρις ιντερνετ , μονο το gps θα ανοιξεις και εισαι κομπλε ..

Αν εχει καποιος αλλος το λινκ για το sygic , ας το δωσει στο φιλο ...

Επισης ειδα οτι εχει βγει καινουρια version του sygic ( 12.1.2 ) , αν την βρει κανεις ας δωσει το λινκ και σε μας , ψαχνω κι εγω αλλα δεν την εχω βρει ακομα ...

 

EDIT

Με αφορμη το προηγουμενο ποστ του tzivas31 , θα ηθελα να σας πω οτι εγω μετα την εγκατασταση του Absolute , τα πρωτα πραγματα που κανω ειναι :

1. Ανοιγω το ram manager pro και τικαρω την επιλογη , lock kauncher in memory , και επιλεγω την πρωτη επιλογη , balance .

2. Ανοιγω το set cpu και επιλεγω max 1024 , min 480 , scaling performance , και για καλυτερα γκαζια μπορειτε να βαλετε , max 1200 , min 544 ....

3. Ανοιγω τις ρυθμισεις του go launcher και παω στο , ρυθμισεις για προχωρημενους , και ξετικαρω την επιλογη , lock launcher in memory ( αποτροπη αναγκαστικου κλεισιματος ) ...

Αυτα , και ετοιμος ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα την icepika την τελευταία αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο της wind. Παίζει κάτι?

 

Και με τρομαξες ακομα δεν ξυπνησα και ειδα μετα οτι λες edit επανήλθε.....!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και με τρομαξες ακομα δεν ξυπνησα και ειδα μετα οτι λες edit επανήλθε.....!!!

 

Πως μπορώ να βάλω το ποσοστό μπαταρίας στη rom σου στην μπάρα εργασιών?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω το ποσοστό μπαταρίας στη rom σου στην μπάρα εργασιών?

 

Πρεπει να εχει βγαλει ο bronxitas αλλαγμενο framework με % στη μπαταρια δεν εχω βγαλει εγω γιατι ειναι λιγο εκνεβριστικο να το βλεπω η βαλε απο το μαρκετ jellybean statusbar εχει % μπαταρια χωρις να αλλαξεις το framework!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει βγαλει ο bronxitas αλλαγμενο framework με % στη μπαταρια δεν εχω βγαλει εγω γιατι ειναι λιγο εκνεβριστικο να το βλεπω η βαλε απο το μαρκετ jellybean statusbar εχει % μπαταρια χωρις να αλλαξεις το framework!

 

Ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θερμά

 

ρε παιδια με αυτη τη ζεστη και ευχαριστειτε θερμα?ειμαστε σοβαροι :pppp

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με αυτη τη ζεστη και ευχαριστειτε θερμα?ειμαστε σοβαροι :pppp

 

Για το +1??αχχααχαχαχ

 

Mπορει να μου πει ενας φιλος πως να βαλω B928- 4.0.3 εχω Β927 .

 

Official custom...με εναν αριθμο μονο δεν μπορουμε να βοηθησουμε και πολυ??! :)

Edited by navi55
αφαίρεση off-topic
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει τι γίνετε με το sygic? αλλού βρίσκομε και με βγάζει σε μια τοποθεσία 6χιλιομετρων διάφορα από εκεί που είμαι δίνω να ξεκινήσω από κάπου για να πάω κάπου και μου τα βγάζει αντίστροφα την διαδρομή κρίμα είναι σπάσω το κινητό για το κολο gps
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει τι γίνετε με το sygic? αλλού βρίσκομε και με βγάζει σε μια τοποθεσία 6χιλιομετρων διάφορα από εκεί που είμαι δίνω να ξεκινήσω από κάπου για να πάω κάπου και μου τα βγάζει αντίστροφα την διαδρομή κρίμα είναι σπάσω το κινητό για το κολο gps

 

καταρχας θα πρεπει να περιμενεις να κλειδωσει δορυφορους δεν το κανει κατευθειαν με το που το ανογεις περιμενεις απο 1 λεπτο ως 7 αναλογως τη ρομ που εχεις και την περιοχη που μενεις ,αν το ανοιγεις μεσα στο σπιτι μπορει να σε παιρνει και περισσοτερη ωρα ή και να μν κλειδωνει καθολου αυτο απο μονο του οταν ανοιγει μεχρι να κλειδωσει δορυφορους σε λεει οτι εισα στο μαρκοπουλο αττικης και εγω μενω θεσσαλονικη απλα περιμενεις λιγο,κινητο ειναι δεν ειναι gps συσκευη να εχουμε τις αναλογες απαιτησεις

Link to comment
Share on other sites

@adams25

Χαχαχα, αρχισαν να μας σπανε τα νευρα?

Κανε οτι λεει ο tzivas31 , πρωτα θα ανοιξεις το gps , μετα ανοιγεις το sygic και περιμενεις μεχρι να σε κλειδωσει ( η οθονη να ειναι αναμενη ).

Οταν κλειδωσει θα σε βγαλει ακριβως στο μερος που εισαι και το βελος απο γκρι θα γινει κιτρινο ... υπομονη μεχρι να κλειδωσει .

Εισαι και με μαμα ρομ , μην περιμενεις να τρεχει το τηλ.. οπως στα custom rom , υπομονετικα θα τα κανεις ολα .

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μου πει ενας φιλος τον τρόπο να βάλω V100R001C00B928,General Version) εγω εχω εκδοση Android 4.0.3 V100R001C00B927 Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μου πει ενας φιλος τον τρόπο να βάλω V100R001C00B928,General Version) εγω εχω εκδοση Android 4.0.3 V100R001C00B927

 

Οπως εβαλες και την 927...dload και flash!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...