Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έφτιαξε το drain με το fix. Βάλε το better battery stats και δες τι κάνει wakelocks. Εμένα ήταν το SystemUpdateService.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

να τωρα,αυτα βαριεμαι γ!!!!!!!!!ο.....

δεν θελω να ειμαι με το κινητο στο χερι ολη την ωρα

δεν βαριεσαι,ας τρχουν εκει....

 

για theme περασα το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2169979

και σουταρα τα apps ex-dialer 8sms,αφου τα θεμιασε,δεν τα χρειαζομαι πλεον

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε...

Φοραω miui απο gkalen.

Θελω να κανω καθαρη εγκατασταση της miui last.

Υπαρχει καποιο link?

 

οκ το βρήκα!!

Edited by georgesoho
λυθηκε
Link to comment
Share on other sites

tzivas σε πολυ παλιοτερη αναρτιση σου, ειπες οτι χρησιμοποιεις καποιο hosts πειραγμενο για αποφυγη των διαφημισεων.

Μηπως μπορεις να μου πεις που το εχει στο xda?

Εχω φαει τον τοπο και δεν τον βρηκα..

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι.

δεν εχω ρυθμισεις για viper4android.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.........

 

Τι ακριβως ρυθμισεις.

Μη το βαλεις , ισως σπασει τον ηχο σε ξυπνητηρι η αλλου.

 

 

tzivas σε πολυ παλιοτερη αναρτιση σου, ειπες οτι χρησιμοποιεις καποιο hosts πειραγμενο για αποφυγη των διαφημισεων.

Μηπως μπορεις να μου πεις που το εχει στο xda?

Εχω φαει τον τοπο και δεν τον βρηκα..

 

Εδω ειναι ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

Link to comment
Share on other sites

 

Με προλαβες :p

 

Μακαρι να σε ειχα και στα thread για το Huawei g750 ή Honor 3x ενω ειναι το ιδιο κινητο εχουν 2 thread εδω στο myphone αλλά πολυ ψοφια τα πραγματα και δεν μιλανε πολυ. Και απο xda ως επι το πλειστον ολοι εχουνε παρει το G750 T00 το κινεζικο μοντελο ενω εδω απο wind που με το πηραν δωρο ειναι το G750 U10 που ειναι το ευρωπαικο μοντελο και η huawei δεν δινει πολλες official updates

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες :p

 

Μακαρι να σε ειχα και στα thread για το Huawei g750 ή Honor 3x ενω ειναι το ιδιο κινητο εχουν 2 thread εδω στο myphone αλλά πολυ ψοφια τα πραγματα και δεν μιλανε πολυ. Και απο xda ως επι το πλειστον ολοι εχουνε παρει το G750 T00 το κινεζικο μοντελο ενω εδω απο wind που με το πηραν δωρο ειναι το G750 U10 που ειναι το ευρωπαικο μοντελο και η huawei δεν δινει πολλες official updates

αυτο ειναι δουλεια της εταιριας που αγορασες το τηλεφωνο,νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ρυθμισεις.

Μη το βαλεις , ισως σπασει τον ηχο σε ξυπνητηρι η αλλου.

 

Ελεγα να το βαλω για καλυτερο ήχο..

λιγο περισσοτερα μπασα και αλλα..

 

 

Εδω ειναι ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

 

Ευχαρυστω παρα πολυ, παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι δουλεια της εταιριας που αγορασες το τηλεφωνο,νομιζω

 

Το ξερω αν το αγοραζα εγω εννοειται θα το επαιρνα απο εξω αλλα αφου με το εκαναν δωρο σκαω και κολυμπάω :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.χθες τα καταφερα και εσπασα την οθονη μου:cry:θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποσο κοστιζει μια καινούρια οθονη για το κινητο μας , ποσο ευκολο ειναι να αλλαξει και αν συμφερει απο που μπορω να αγορασω
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες :p

 

Μακαρι να σε ειχα και στα thread για το Huawei g750 ή Honor 3x ενω ειναι το ιδιο κινητο εχουν 2 thread εδω στο myphone αλλά πολυ ψοφια τα πραγματα και δεν μιλανε πολυ. Και απο xda ως επι το πλειστον ολοι εχουνε παρει το G750 T00 το κινεζικο μοντελο ενω εδω απο wind που με το πηραν δωρο ειναι το G750 U10 που ειναι το ευρωπαικο μοντελο και η huawei δεν δινει πολλες official updates

Αν ειδα καλα , εχει επεξεργαστη mediatek και ειναι δυσκολος στο developing.

Αν εισαι τυχερος και βγει καμμια Miui γι'αυτο το τηλ.. η καποιο με ιδια specs μπορει να γινει δουλεια , αλλιως ζορικα τα πραματα.

Οσο ειχα το Smart 3 , που ειχε mediatek , μου'βγαλε τη πιστη , τελικα εφτιαξα ενα ρομ , το οποιο ομως δεν επιανε δορυφορους , τελικα πηγα στο BladeV , και εκανα και ρομ κανονικο και Miui port , και ολα ειναι τελεια τωρα.

Γενικα δυσκολευουν τα πραματα στα τηλ.. με mediatek.

Ψαξε για Cwm recovery , μαλλον θες sp flash tool για να φτιαξεις recovery μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.χθες τα καταφερα και εσπασα την οθονη μου:cry:θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποσο κοστιζει μια καινούρια οθονη για το κινητο μας , ποσο ευκολο ειναι να αλλαξει και αν συμφερει απο που μπορω να αγορασω

 

γυρω στα 10 ευρω,απο το ebay και ειναι σχετικα ευκολο.Αν κανεις ενα search σε αυτο το thread θα βρεις πολλες συζητησεις για το πως

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 10 ευρω,απο το ebay και ειναι σχετικα ευκολο.Αν κανεις ενα search σε αυτο το thread θα βρεις πολλες συζητησεις για το πως

το διατυπωσα λαθος το lcd display εχει σπασει,αυτο ειναι ευκολο να αλλαξει? βλεπω διαφορα στο ebay αλλα καποια λενε non touch τι εννοουν? οπως επισης και οτι ειναι για απλο IDEOS,κανουν για το pro ?

Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως κανουμε το κουρτινακι να πηγαινεις αμεσως στα πλακιδια και οχι στις ειδοποιησεις οταν το τραβαμε σε kitkat?

παντως η rom καλη μεχρι τωρα για την χρηση που το θελω,ουτε ενα reboot η crash μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Slide στη δεξιά μεριά του status bar και αν δεν έχεις notifications θα ανοίξει τα τετράγωνα...
Link to comment
Share on other sites

Slide στη δεξιά μεριά του status bar και αν δεν έχεις notifications θα ανοίξει τα τετράγωνα...

Σωστά, δεν το ήξερα

Link to comment
Share on other sites

το διατυπωσα λαθος το lcd display εχει σπασει,αυτο ειναι ευκολο να αλλαξει? βλεπω διαφορα στο ebay αλλα καποια λενε non touch τι εννοουν? οπως επισης και οτι ειναι για απλο IDEOS,κανουν για το pro ?

 

το lcd ειναι το εσωτερικο μεσα απο το γυαλι (το γυαλι ειναι το digitizer) και δεν ειναι touch φυσικα ειναι απλη οθονη.Παλι γυρω στα 10ε εχει,ψαξε σε αυτο το thread για περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μηπως καποιο καλο παιδι:p εβαλε την cm-11-20140724-UNOFFICIAL-u8800pro

επι την ευκαιρια η προηγουμενη ειναι βραχος αρκει να μην την φορτωσεις

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιο καλο παιδι:p εβαλε την cm-11-20140724-UNOFFICIAL-u8800pro

επι την ευκαιρια η προηγουμενη ειναι βραχος αρκει να μην την φορτωσεις

 

αυτη η προηγουμενη που λες ειναι πιο βαρια απο την cm7 του moihack και την miui του gkalen? (οταν την φορτωσεις)

Link to comment
Share on other sites

καμια rom δεν εχω φορτωσει αλλα στην KK ειναι στανταρ,αφου δεν εχουμε μνημη αρκετη

αλλωστε ειναι στα Recommendations:3. Keep apps to a minimum. The less apps you'll have - the more free RAM and less CPU usage you'll get.

 

edit:περασα την 2014-08-04 by CrysisLTU

προς το παρον δεν βλεπω κατι αλλα μολις την περασα!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με CM11 πολύ restart ρε παιδιά. Επίσης με touch recavery κάθε φορά που το φορτίζω κλειστό μπαίνει στο recavery από μόνο του.

 

Τεσπα, επειδή δεν την παλεύει με τα ακουστικά του πλέον ( 2,5 χρόνια το έχω..) θέλω να το αλλάξω.. αλλά με 200 ευρώ περίπου και λιγότερα, τι να πάρω που να μην είναι χειρότερο του?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και πάλι. Μετά από μια πτώση αντικατέστησα το digitizer και το κινητό επανήλθε. Πριν μερικούς μήνες πήγα από official σε MIUI last από gkalen. Το κινητό πετάει κυριολεκτικά. Ενώ στην αρχή με official το gps δούλευε κανονικά, μετά από καιρό δεν λοκαρε δορυφόρους με τίποτα. Όταν πέρασα MIUI πέρασα ξανά το GPS Test και μόλις άνοιξε έγραφε GPS ON και πρασίνιζε το status χωρίς όμως να κλειδώνει ούτε ένα δορυφόρο. Τώρα μετά την επισκευή το ξαναπέρασα και αυτό, και το GPS Status και το Faster Fix. Ότι και να κάνω από τα settings, και clear a-gps και update a-gps και στο Gps Test και στο Gps Status τπτ... Να υπάρχει κάποια βλάβη εσωτερική;; Κάνω κάτι λάθος;;; Τα φώτα σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και πάλι. Μετά από μια πτώση αντικατέστησα το digitizer και το κινητό επανήλθε. Πριν μερικούς μήνες πήγα από official σε MIUI last από gkalen. Το κινητό πετάει κυριολεκτικά. Ενώ στην αρχή με official το gps δούλευε κανονικά, μετά από καιρό δεν λοκαρε δορυφόρους με τίποτα. Όταν πέρασα MIUI πέρασα ξανά το GPS Test και μόλις άνοιξε έγραφε GPS ON και πρασίνιζε το status χωρίς όμως να κλειδώνει ούτε ένα δορυφόρο. Τώρα μετά την επισκευή το ξαναπέρασα και αυτό, και το GPS Status και το Faster Fix. Ότι και να κάνω από τα settings, και clear a-gps και update a-gps και στο Gps Test και στο Gps Status τπτ... Να υπάρχει κάποια βλάβη εσωτερική;; Κάνω κάτι λάθος;;; Τα φώτα σας παρακαλώ

 

θα κουνηθηκε τιποτα απο την πτωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...