Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε υπολογιζεις να κανεις αγορα και μεταξυ ποιων συσκευων εισαι;

Να σου πω την αληθεια φοβαμαι οτι θα ξενερωσω οταν αντικαταστησω το Χ5 ειδικα αμα δεν παω σε MIUI κι ας ειναι τουμπανο το καινουριο κινητο. Θα μου λειψει επισης και το search button το οποιο το εχω σαν power button. Bολευει πολυ.

 

Για αγορα μολις βγουνε οι βασεις θα αρχισω να κοιταω λιγο πιο εντονα. Απο συσκευες ειμαι αναμεσα στα 2 thl που σου πα & red rice & MI2S απο xiaomi.

 

Η miui δεν με νοιαζει τοσο. Το search button ηταν οντως ευκολια μεγαλη που εκλεινε την οθονη.

 

@ Moihack

Πολυ ωραια παει με 9,... bitrate, θα το ανεβασω το βραδυ.

 

Βεβαια τα frames δεν ειναι παντα ιδια , οταν εισαι σε δωματιο δινει λιγοτερα frames, ενω οταν εισαι εξω δινει περισσοτερα frames , ακομα και αν το'χεις στο 30 .

 

Δεν παιζει ρολο αν εισαι σε δωματιο τοσο, οσο ο φωτεισμος που υπαρχει. Οταν λες περισσοτερα ποσο δινει ; Μεχρι 35 μπορεσα να δω αλλα ειχα καποια μικροθεματα.

 

Παντως λιγοτερα απο 14 frames avg δεν ειδα με αυτη την καμερα και αυτα τα media_profiles. Ισως με ακομα πιο λιγο bitrate (6.500.000-7.000.000) & ελαχιστα πιο μικρη αναλυση να παρουμε ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Απο συσκευες ειμαι αναμεσα στα 2 thl που σου πα & red rice & MI2S απο xiaomi.

 

Ξερεις τι θες βλεπω! :) (Ειρωνικο γιατι το ενα ειναι 5,7' και το αλλο 4,5')

To Xiaomi Mi2S 32GB υπερτουμπανο αλλα πολλα τα 337€, οχι για το κινητο, για μενα.

 

Καλα αποτελεσματα λοιπον!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι θες βλεπω! :) (Ειρωνικο γιατι το ενα ειναι 5,7' και το αλλο 4,5')

To Xiaomi Mi2S 32GB υπερτουμπανο αλλα πολλα τα 337€, οχι για το κινητο, για μενα.

 

Καλα αποτελεσματα λοιπον!

 

ΕΕε με τις οθονες την παρατησα την ιστορια. Κοιταω μονο το hardware,software και γενικα οτι με ενδιαφερει και οχι ποσο ευκολα θα μπαινει στην τσεπη xD Ολα phablets καταντησαν και αφου συνηθιζω να βλεπω anime το βραδυ στο κρεβατι το σιγουρο ειναι οτι η μεγαλυτερη οθονη δεν με χαλαει.

 

Εννοειται ειναι πολλα τα 337€! Το πολυ 200! Στο site της xiaomi το MI2S το εχουν 208€. Αν δεν μπορω να παρω απο κει τοτε παμε σε καποιο THL ή το Red Rice. Ή ακομα και καποιο αλλο οπως αυτο που προτεινες :)

Thanks btw!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο αν εισαι σε δωματιο τοσο, οσο ο φωτεισμος που υπαρχει. Οταν λες περισσοτερα ποσο δινει ; Μεχρι 35 μπορεσα να δω αλλα ειχα καποια μικροθεματα.

 

Παντως λιγοτερα απο 14 frames avg δεν ειδα με αυτη την καμερα και αυτα τα media_profiles. Ισως με ακομα πιο λιγο bitrate (6.500.000-7.000.000) & ελαχιστα πιο μικρη αναλυση να παρουμε ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

 

Κοιταξε, θελει και καποιες γραμμες media στο build.prop και εχεις καλυτερα αποτελεσματα.

Εμενα τωρα με το τελευταιο media profiles και build.prop ( το εβαλα στο xda) μου δινει σε δωματιο φωτισμενο πολυ καλα 29,.. , σε σκοταδι με φλας αναμενο η σε δωματιο με χαμηλο φωτισμο 18,... , και αν τραβαω μεσα απο αυτοκινητο την ημερα η τον δρομο ενω περνανε αυτοκινητα φτανει 58,... και μεσα απο αυτοκινητο βραδυ σε φωτισμενο δρομο 44,.. ( οπως καταλαβαινεις τα'χω δει ολα και υποτιθεται οτι ειναι στο 30 max).

Δοκιμασε και το zip που εβαλα στο xda.

 

@ tupac rip

Δεν καταλαβα ακριβως που εισαι , δεν εχεις βαλει το καμερα fix?

Θα το αλλαξω λιγο ακομα στη miui το media profiles, θα το κανω οπως εκανα περιπου της cm7 και παει καλυτερα.

Για την lg camera... ειναι 3d party app και θα λειτουργησει κι αυτη με βαση το media profiles.xml

Στη miui δηλαδη, αν φτιαξω το media profiles οπως κανονικα πρεπει, τοτε οι 3d party camera θα τραβανε 640x480 , και μονο η miui camera θα εχει τη δυνατοτητα 1280x720.

Στη cm7 ειναι διαφορετικα, ολες οι 3d party camera τραβανε στην ιδια αναλυση με την cm7 camera.

Kαι βεβαια ειναι καλη η lg camera και η καμερα ics και ισως πολλες ακομα , αλλα αν το media profiles ειναι κακο , θα'χεις το αναλογο αποτελεσμα , μεχρι και fc's .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω το camera fix στην CM7 του Moichack. Ενώ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το fix δεν λειτουργεί καθόλου η κάμερα (ούτε και η LG που είναι 3rd party). Κάτι δεν είναι συμβατό μεταξύ των 2 rom .. :lost:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω το camera fix στην CM7 του Moichack. Ενώ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το fix δεν λειτουργεί καθόλου η κάμερα (ούτε και η LG που είναι 3rd party). Κάτι δεν είναι συμβατό μεταξύ των 2 rom .. :lost:

 

το camera fix ητανε media_profiles.xml & camera.apk ;

δοκιμασε να κανεις clear data σε οτι camera app εχεις + reboot μετα να δεις αν στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω το camera fix στην CM7 του Moichack. Ενώ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το fix δεν λειτουργεί καθόλου η κάμερα (ούτε και η LG που είναι 3rd party). Κάτι δεν είναι συμβατό μεταξύ των 2 rom .. :lost:

 

Το καμερα fix δεν δουλευει στη ρομ του moihack, θελει αλλαγη για να δουλεψει.

Και οπως ειχα πει και στον tupacrip, λιγα ποστ πιο πισω, αν το media profiles δεν ειναι οπως πρεπει , θα εχεις ακομα και FC's.

Δεν εχει σημασια ποσο καλη μπορει να ειναι μια 3d party camera, αν το media profiles δεν ειναι οπως πρεπει.

Μπορει να ειναι και τα δυο ρομ CM7.2 , αλλα δεν ειναι ακριβως τα ιδια , εχουν αρκετα διαφορετικα πραγματα και λειτουργιες το ενα με το αλλο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση από το σιτε της huawei σε 2.3 από 2.2.

Βάζω το dload φάκελο με το Update στην sd, αλλά όταν το ανοίγω με volume up+down+pwr μπαίνει σε pink screen.

Δοκίμασα και να κάνω αναβάθμιση από ρυθμίσεις->sd->update αλλά το μόνο που κάνει είναι επανεκκίνηση.

Κάνω τπτ λάθος?

 

έβαλα και το stock recovery, αλλά τα ίδια

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση από το σιτε της huawei σε 2.3 από 2.2.

Βάζω το dload φάκελο με το Update στην sd, αλλά όταν το ανοίγω με volume up+down+pwr μπαίνει σε pink screen.

Δοκίμασα και να κάνω αναβάθμιση από ρυθμίσεις->sd->update αλλά το μόνο που κάνει είναι επανεκκίνηση.

Κάνω τπτ λάθος?

 

έβαλα και το stock recovery, αλλά τα ίδια

 

Κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/download/7dyy01dzy68ns94/U8800Pro+V100R001C00B572G001(Gingerbread).rar

Και ακολουθησε οδηγιες απο'δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37953739

Θα βαλεις και τα δυο στεπ μεσα στον dload φακελο, οπως θα τα βρεις στο rar που θα κατεβασεις.

Αν δεν πιανει παλι, δοκιμασε και χωρις μπαταρια.

Αλλα θα πιασει.

Link to comment
Share on other sites

το camera fix ητανε media_profiles.xml & camera.apk ;

δοκιμασε να κανεις clear data σε οτι camera app εχεις + reboot μετα να δεις αν στρωσει

 

..μπά..τα δοκίμασα..δεν άλλαξε κάτι..

Έκανα εγκτάσταση τη "πρωτότυπη" CM7 του Geno (3/6/2012) από την αρχή και περνάω σιγά σιγά τις ρυθμίσεις του Gkalen στο media profiles χειροκίνητα (για να βλέπω και πως επηρεάζουν το αποτέλεσμα και να μαθαίνω 5 πράγματα). Μέχρι στιγμής με τις ρυθμίσεις του gkalen στο media profiles βλέπω βελτίωση και μου αρέσει το αποτέλεσμα :cool:

 

Το καμερα fix δεν δουλευει στη ρομ του moihack, θελει αλλαγη για να δουλεψει.

Και οπως ειχα πει και στον tupacrip, λιγα ποστ πιο πισω, αν το media profiles δεν ειναι οπως πρεπει , θα εχεις ακομα και FC's.

Δυστυχώς :(

....περνάω τις ρυθμίσεις χειροκίνητα τώρα για να βλέπω τις διαφορές και πως επηρεάζουν το αποτέλεσμα κάθε φορά.. ;)

Good work πάντως, με αυτά που έχω περάσει ήδη βλέπω αρκετή βελτίωση :cool:

Link to comment
Share on other sites

..μπά..τα δοκίμασα..δεν άλλαξε κάτι..

Έκανα εγκτάσταση τη "πρωτότυπη" CM7 του Geno (3/6/2012) από την αρχή και περνάω σιγά σιγά τις ρυθμίσεις του Gkalen στο media profiles χειροκίνητα (για να βλέπω και πως επηρεάζουν το αποτέλεσμα και να μαθαίνω 5 πράγματα). Μέχρι στιγμής με τις ρυθμίσεις του gkalen στο media profiles βλέπω βελτίωση και μου αρέσει το αποτέλεσμα :cool:

 

 

Δυστυχώς :(

....περνάω τις ρυθμίσεις χειροκίνητα τώρα για να βλέπω τις διαφορές και πως επηρεάζουν το αποτέλεσμα κάθε φορά.. ;)

Good work πάντως, με αυτά που έχω περάσει ήδη βλέπω αρκετή βελτίωση :cool:

 

Γιατι δεν βαζεις την CM7.2 Mod V1, κατευθειαν.

Ετοιμη, καθαρισμενη, με την καλυτερη καμερα ( φωτο και βιντεο) , ever.

Χωρις να φλασαρεις gapps και μετα να σβηνεις, κ.λ.π.κ.λ.π.....

Την εβαλες και καθαρισες ....

Μπορω να σου φτιαξω media profiles γι'αυτο το ρομ, αλλα παλι καμια σχεση δεν θα'χει με την καμερα της Cm7.2 mod ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις την CM7.2 Mod V1, κατευθειαν.

Ετοιμη, καθαρισμενη, με την καλυτερη καμερα ( φωτο και βιντεο) , ever.

Χωρις να φλασαρεις gapps και μετα να σβηνεις, κ.λ.π.κ.λ.π.....

Την εβαλες και καθαρισες ....

Μπορω να σου φτιαξω media profiles γι'αυτο το ρομ, αλλα παλι καμια σχεση δεν θα'χει με την καμερα της Cm7.2 mod ....

 

Την έχω δοκιμάσει τη V1. Ήθελα να δω και του Geno πως λειτουργεί. Παρατήρησα ότι στη δική του χρησιμοποιεί τον #1 κέρνελ του ενώ η δική σου έχει τον #3

Δεν έχω δει καμια αισθητή διαφορά πάντως μέχρι στιγμής αλλά μου αρέσει πολύ η εφαρμογή Permission Manager που έχει στη rom του και ελέγχεις τα permissions της κάθε εφαρμογής.

 

Α...μια λεπτομέρεια, στην Mod V1 αν εγκαταστήσεις το CM7 ICS theme οι ειδοποιήσεις στο κουρτινάκι δεν φαίνονται καθόλου λόγω χρώματος γραμματοσειράς. Στο Moichack και του Geno δεν συμβαίνει αυτό, έχεις αλλάξει κάτι στη δική σου?

 

 

Γιατι δεν βαζεις την CM7.2 Mod V1, κατευθειαν.

Μπορω να σου φτιαξω media profiles γι'αυτο το ρομ, αλλα παλι καμια σχεση δεν θα'χει με την καμερα της Cm7.2 mod ....

 

Όχι μωρέ..το κάνω για να πειραματίζομαι κιόλας και να μαθαίνω. Αναρωτιέμαι όμως..ο Geno αφού έκατσε και έκανε όλη αυτή τη δουλειά με τη rom, πως δεν βελτιστοποίησε και τα media profiles..? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Α...μια λεπτομέρεια, στην Mod V1 αν εγκαταστήσεις το CM7 ICS theme οι ειδοποιήσεις στο κουρτινάκι δεν φαίνονται καθόλου λόγω χρώματος γραμματοσειράς. Στο Moihack και του Geno δεν συμβαίνει αυτό, έχεις αλλάξει κάτι στη δική σου?

 

Όχι μωρέ..το κάνω για να πειραματίζομαι κιόλας και να μαθαίνω. Αναρωτιέμαι όμως..ο Geno αφού έκατσε και έκανε όλη αυτή τη δουλειά με τη rom, πως δεν βελτιστοποίησε και τα media profiles..? :confused:

 

Απλα για να το υπενθυμισω ακομα μια φορα. Και η δικια μου ρομ και του gkalen του geno ειναι στην ουσια απλα με διαφορα mods. Εμενα ειναι για την ακριβεια του geno απλα εχοντας αφαιρεσει σχεδον ο,τι θεωρω εγω προσωπικα αχρηστο.

O Gkalen μαλλον θα εκανε καποια αλλαγη στα χρωματα/γραμματοσειρες λογω theming οδηγωντας στο προβλημα που λες με τις ειδοποιησεις στο κουρτινακι.

 

Το σιγουρο ειναι οτι χρωσταμε χαρη στο geno για τη δουλεια του :D

 

Τo media_profiles.xml τωρα δεν ειναι τπτ αλλο παρα 1 .xml αρχειο στο device tree. Τον geno πιθανοτατα τον ενοιαζε απλα να ναι ο πρωτος που θα φτιαξει μια fully working cm7 για το τηλ και οχι τη ρομ με το καλυτερο video, ισως για αυτο δεν ασχοληθηκε περισσοτερο με αυτο.

 

Απο modders εχουμε αρκετους για το τηλ μας. Δυστυχως απο devs, μονο ο ivan/qiwu μας εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

O geno εκανε τη βαρια δουλεια και τελος ....

Τ'αλλα τ'αφησε για μας ... χαχα

 

Για κορυφαιο θεμα, κατεβαστε το, ice10.apk, απο δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990921

Θα το βρειτε λιγο πιο κατω στη σελιδα ...

Το πιο ωραιο θεμα που εχω βρει μεχρι τωρα ...

 

Για το προβλημα σου με τα θεματα και τα γραμματα, βαλε το framework res.apk και το systemui.apk απο το ρομ του geno.

Για την εφαρμογη με τα permissions που λες, βαλε αυτη απο το ρομ του geno.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

O geno εκανε τη βαρια δουλεια και τελος ....

Τ'αλλα τ'αφησε για μας ... χαχα

 

Για κορυφαιο θεμα, κατεβαστε το, ice10.apk, απο δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990921

Θα το βρειτε λιγο πιο κατω στη σελιδα ...

Το πιο ωραιο θεμα που εχω βρει μεχρι τωρα ...

 

Για το προβλημα σου με τα θεματα και τα γραμματα, βαλε το framework res.apk και το systemui.apk απο το ρομ του geno.

Για την εφαρμογη με τα permissions που λες, βαλε αυτη απο το ρομ του geno.

 

Γιωργο καλημερα.Μηπως μπορεις να μας κανεις ενα μπουσουλα για εμας τους μπουφους πως μπορουμε να το περασουμε στην CM7.2 αυτο?.Ενα zip αρχειο ετοιμο(αν γινεται) για φλασαρισμα και οδηγιες.Αν ειναι ευκολο.Σ ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καλημερα.Μηπως μπορεις να μας κανεις ενα μπουσουλα για εμας τους μπουφους πως μπορουμε να το περασουμε στην CM7.2 αυτο?.Ενα zip αρχειο ετοιμο(αν γινεται) για φλασαρισμα και οδηγιες.Αν ειναι ευκολο.Σ ευχαριστω εκ των προτερων...

Θα το κανω σημερα το βραδυ ...

Κανω καποιες δοκιμες και αλλαγες σε εφαρμογες , παιζει να μπορω να του φτιαξω και μερικρς ενναλακτικες επιλογες μ'αυτο το θεμα.

Κατα λαθος , αλλαξα κι'ενα phone.apk και τωρα πια μετα το πιν ,μπαινει στο launcher , δεν βγαινει πια το γκρι παραθυρο για παραβλεψη ...:D

Την εφαρμογη ομως, μπορειτε να την κατεβασετε και να την εγκαταστησετε ( ice10.apk).

Θα ετοιμασω και 3 ενναλακτικα ζιπ, που θα ειναι updates και καποιες ακομα αλλαγες στο theming που θα ταιριαζουν ακομα καλυτερα το ice10 theme.

Κατεβασε την εφαρμογη και κανε εγκατασταση, μετα ανοιξε τον theme manager και διαλεξε το ice10 theme ( κανουμε αποδοχη το θεμα κι ας λεει το ταμπελακι οτι δεν ταιριαζει).

Για τις αλλες αλλαγες και διορθωσεις σ'αυτα που ειπα ( fonts, κουρτινακι και statusbar, phone.apk, systemui ,download provider,bluetooth κ.λ.π) θα σας δωσω τα ζιπ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/download/7dyy01dzy68ns94/U8800Pro+V100R001C00B572G001(Gingerbread).rar

Και ακολουθησε οδηγιες απο'δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37953739

Θα βαλεις και τα δυο στεπ μεσα στον dload φακελο, οπως θα τα βρεις στο rar που θα κατεβασεις.

Αν δεν πιανει παλι, δοκιμασε και χωρις μπαταρια.

Αλλα θα πιασει.

Τελικά το πρόβλημα ήταν στην sd, έβαλα μία 2gb και έγινε η αναβάθμιση!

 

Να ρωτήσω τώρα θα ήθελα... Εσείς που έχετε δοκιμάσει πολλές, μπορείτε να μου πείτε μία καλή και σταθερή rom να περάσω, κατά προτίμηση ics (ή 2.3 αν δεν υπάρχει κάτι σταθερό ics)

Για καθημερινή χρήση το θέλω το κινητό!

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα ήταν στην sd, έβαλα μία 2gb και έγινε η αναβάθμιση!

 

Να ρωτήσω τώρα θα ήθελα... Εσείς που έχετε δοκιμάσει πολλές, μπορείτε να μου πείτε μία καλή και σταθερή rom να περάσω, κατά προτίμηση ics (ή 2.3 αν δεν υπάρχει κάτι σταθερό ics)

Για καθημερινή χρήση το θέλω το κινητό!

Αρχισε να δοκιμαζεις μονος σου και οποια σου αρεσει την κρατας.

Εχω τρεις GB roms στην υπογραφη μου, εχει και αλλες στο xda, αφου εισαι σε gb δοκιμασε τες, αν δεν σου κανουν, πηγαινε σε ics ( εμενα με πιανουν τα κλαματα με τα ics και jb roms) .

Αυτα ειναι προσωπικα γουστα, οτι σου αρεσει κανεις .

 

JB THEME ΓΙΑ CM7.2 MOD V1

Κατεβασμα

CM7.2 JB themeUpdate

http://www.mediafire.com/download/7bg4g8niftsvbcb/CM7.2_JBthemeUpdate.zip

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Βαζουμε το CM7.2_JBtheme.zip στην sd card

Μπαινουμε recovery και επιλεγουμε , advanced/reboot recovery

Kανουμε , wipe cache partition , και , advanced/wipe dalvik cache

Μετα , install zip from sd card/choose zip from sd card

Tελειωνει , και , reboot system now

Περιμενουμε περιπου 3 λεπτα να ξανανοιξει το τηλ...

Aνοιγουμε την εφαρμογη theme chooser (θεματα) , και επιλεγουμε το , ice10

Κανουμε εφαρμογη του θεματος κι ας λεει οτι δεν κανει για τη συσκευη.

Μετα , κανουμε κι'αλλο ενα reboot και ειμαστε κομπλε.

 

Screenshots

[ATTACH]35196[/ATTACH] [ATTACH]35197[/ATTACH] [ATTACH]35198[/ATTACH]

 

[ATTACH]35199[/ATTACH] [ATTACH]35200[/ATTACH]

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

1. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ , ice10 theme , ΝΑ ΤΟ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ recovery ΓΙΑ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΕΙ ΤΟ .zip

2. Το .zip περιεχει και το 720p HD camera fix

3. Δεν θα ξαναδειτε και τη γκρι οθονη μετα το πιν για παραβλεψη , τωρα πια μετα το πιν μπαινει κανονικα στην αρχικη οθονη.

4. Για οθονη ξεκλειδωματος ( lockscreen) ... cyanogemod settings/οθονη ξεκλειδωματος/στυλ/ και επιλεγουμε minimal ring style

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θεματάκι gkalen, μπράβο. Είναι και πιο μικρά τα γράμματα, είναι πιο συμμαζεμένο και όμορφο. Σ' ευχαριστούμε, γι' άλλη μία φορά.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχει 2-3 μέρες το κινητό κολλάει αφάνταστα σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο ή π.χ πατάω πίσω κολλάει μαύρη οθόνη και επανέρχεται μετά από κανένα λεπτό ξέρετε τι πρέπει να κάνω έχω 2.2 HorseMageddon_new
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θεματάκι gkalen, μπράβο. Είναι και πιο μικρά τα γράμματα, είναι πιο συμμαζεμένο και όμορφο. Σ' ευχαριστούμε, γι' άλλη μία φορά.

Να'σαι καλα, κι εμενα μ'αρεσει αρκετα , ειναι πολυ ωραιο θεμα.

Βεβαια βρισκω ακομα καποια πραγματακια που δε μ'αρεσουν και τ'αλλαζω.

1. Ειχα φτιαξει το systemui και ξεχασα να του βαλω και διαφανεια( το ετοιμασα κι αυτο).

2. Εχω ξεχασει ν'αλλαξω τα γραμματα σε ασπρα στο bluetooth.apk ( το φτιαξα κι αυτο , γιατι τωρα οταν γινεται η μεταφορα αρχειων με bluetooth θα δειτε οτι ειναι μαυρα τα γραμματα στο κουρτινακι)

Aπο εφαρμογες αυτα τα δυο εχω βρει μεχρι τωρα.

Απο το ice10 theme του'χω αλλαξει μονο τη μπαταρια και κατι εικονιδια .... θα το πειραξω κι αλλο ομως, βλεπω κατι εικονιδια που δε μ'αρεσουν και πολυ και θα τ'αλλαξω ... :p

καλησπέρα παιδιά έχει 2-3 μέρες το κινητό κολλάει αφάνταστα σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο ή π.χ πατάω πίσω κολλάει μαύρη οθόνη και επανέρχεται μετά από κανένα λεπτό ξέρετε τι πρέπει να κάνω έχω 2.2 HorseMageddon_new

Ανοιξε το ζιπ του Horsemageddon.zip, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ EXTRACT ( δεξι κλικ στο ζιπ και ανοιγμα με 7zip ).

Σβησε το φακελο data απο μεσα, μετα βαλε το ζιπ στη καρτα σου , μπες recovery και κανε wipe cache partition και wipe dalvik cache , και φλασαρε το ρομ παλι.

Δεν θα χασεις τιποτα ετσι.

Αυτο το κανουμε για να δουμε αν εχεις πειραξει κατι και γι'αυτο σου κανει σχεδια.

Αν συνεχισει τα ιδια, μαλλον θα χρειαστει να ξαναφλασαρεις ολο το ρομ απο την αρχη με full wipes και format system.

Αλλιως, αν θες να ψαχτεις κι αλλο, αναβαθμισε σε gb.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα, κι εμενα μ'αρεσει αρκετα , ειναι πολυ ωραιο θεμα.

Βεβαια βρισκω ακομα καποια πραγματακια που δε μ'αρεσουν και τ'αλλαζω.

1. Ειχα φτιαξει το systemui και ξεχασα να του βαλω και διαφανεια( το ετοιμασα κι αυτο).

2. Εχω ξεχασει ν'αλλαξω τα γραμματα σε ασπρα στο bluetooth.apk ( το φτιαξα κι αυτο , γιατι τωρα οταν γινεται η μεταφορα αρχειων με bluetooth θα δειτε οτι ειναι μαυρα τα γραμματα στο κουρτινακι)

Aπο εφαρμογες αυτα τα δυο εχω βρει μεχρι τωρα.

Απο το ice10 theme του'χω αλλαξει μονο τη μπαταρια και κατι εικονιδια .... θα το πειραξω κι αλλο ομως, βλεπω κατι εικονιδια που δε μ'αρεσουν και πολυ και θα τ'αλλαξω ... :p

Ωραία, περιμένουμε update. :)

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Ενα περέργο σύμπτωμα των CM 7 που έχω παρατηρήσει είναι το εξής :

 

Αν πάρω ή αν με πάρουν τηλέφωνο η ένταση στο ακουστικό δεν είναι και πολύ δυνατή. Αν πατήσω το Vol+ ΔΕΝ δυναμώνει. Αν όμως πατήσω το Vol- μια φορά δυναμώνει!! και μετά από αυτό αν πατήσω το Vol+ δυναμώνει κι άλλο! :lol:

Τι κουλό είναι αυτό? Το έχετε παρατηρήσει όσοι χρησιμοποιείτε CM7?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...