Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κι απο μενα και χρονια πολλα σε ολους.κι εγω δοκιμασα την new stallion πιο ελαφρια απο ics αλλα ο ηχος ειναι μερα νυχτα απο icsdroid οποτε κι εγω γυρναω παλι.gkalen ενα μεγαλο ευχαριστω κι απο μενα για την εκπληκτικη δουλεια που κανεις....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αλλα ο ηχος ειναι μερα νυχτα απο icsdroid .

αλλα η icsdroid εχει κάτσει καλά και εχει απίθανο ηχο

τι ερωτας με τον ηχο ειναι αυτος;

νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος:)

 

χρονια πολλα Χριστος Ανεστη

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλο ηχο εχει ρε παιδια;;

 

υπαρχει λινκ για την icsdroid?

τοσο καλο!αλλο τηλεφωνο

απο official b928 εχει καλο ηχο αλλα δεν τρωγοταν αυτη με τιποτα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240898

τωρα πλεον ο Γιωργος θα την απογειωσει

Link to comment
Share on other sites

Ολο προβληματα ρε γμτ.

 

Εβαλα την B928.

Μπαινω σε ροζ οθονη για να βαλω και την revovery και δεν μου βγαζει στο pc τα αρχεια.

Ελεος...

 

εdit:

εβαλα την 2.3.

Μπαινω σε ροζ οθονη και διαβαζει κανονικα τ αρχεια.

 

Με την B928 δεν τα διαβαζε.

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Ολο προβληματα ρε γμτ.

 

Εβαλα την B928.

Μπαινω σε ροζ οθονη για να βαλω και την revovery και δεν μου βγαζει στο pc τα αρχεια.

Ελεος...

 

θελει ξεκλειδωμα, βρες το update.app που ειναι για unlock pink screen, το εχει δωσει ο πικα στο xda στο τοπικ της b928

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ολο προβληματα ρε γμτ.

 

Εβαλα την B928.

Μπαινω σε ροζ οθονη για να βαλω και την revovery και δεν μου βγαζει στο pc τα αρχεια.

Ελεος...

 

εdit:

εβαλα την 2.3.

Μπαινω σε ροζ οθονη και διαβαζει κανονικα τ αρχεια.

 

Με την B928 δεν τα διαβαζε.

Για να πας κομπλε σε Β928, ειναι στην πραγματικοτητα 4 στεπ, μαζι με το pinkscreen unlock.

Δηλαδη, μετα απο τα 3 στεπ της Β928 , συνεχιζεις και κανεις και το τεταρτο στεπ , κατεβασε το unlock pink screen απο δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27965265

Ετσι παμε κομπλε σε ΙCS, φλασαρουμε 4 στεπ σε dload φακελο και ειμαστε ετοιμοι , με ξεκλειδωμενη την ροζ οθονη ( εγω στο pc, εχω μεσα στο φακελο της Β928 και το unlock pinkscreen για να μη τα ψαχνω).

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Κάνοντας αναβάθμιση σε ics, έκανα την χαζομάρα και έβαλα το dload φάκελο στην εσωτερική κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην μπορεί να bootάρει το τηλέφωνο, αλλά ούτε και να μπω σε recovery. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω σε pink screen... δηλαδή τίποτα.

Καμιά βοήθεια;

Edited by sotkar
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Κάνοντας αναβάθμιση σε ics, έκανα την χαζομάρα και έβαλα το dload φάκελο στην εσωτερική κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην μπορεί να bootάρει το τηλέφωνο, αλλά ούτε και να μπω σε recovery. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω σε pink screen... δηλαδή τίποτα.

Καμιά βοήθεια;

 

χωρις να ειμαι σιγουρος -αλλα εγω αυτο θα εκανα- ισως γινει τιποτα αν προσπαθησεις να το ξανακανεις με τον dload στην εξωτερικη,χωρις μπαταρια με το καλωδιο και vol+ και vol- ,δοκιμασε 2-3 φορες

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται. Δεν ανοίγει

 

Βασικη ερωτηση καταρχας εισουν σε 2.2 ή σε 2.3?Γιατι αν απο 2.2 πηγες κατευθειαν να πας σε ics απλα το κολλησες το κινητο και δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα το κανεις να νιωσει.Για να πας σε ics πρεπει πρωτα να εχεις 2.3 ρομ. Αν θες δοκιμασε να περασεις το 2ο στεπ της B572 και αν ολα πανε καλα τοτε δοκιμασε να πας σε ics. Σιγα σιγα διαβασε οδηγους προσεκτικα και μην κανεις βιαστικα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικη ερωτηση καταρχας εισουν σε 2.2 ή σε 2.3?Γιατι αν απο 2.2 πηγες κατευθειαν να πας σε ics απλα το κολλησες το κινητο και δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα το κανεις να νιωσει.Για να πας σε ics πρεπει πρωτα να εχεις 2.3 ρομ. Αν θες δοκιμασε να περασεις το 2ο στεπ της B572 και αν ολα πανε καλα τοτε δοκιμασε να πας σε ics. Σιγα σιγα διαβασε οδηγους προσεκτικα και μην κανεις βιαστικα βηματα.

 

Ήμουν στην rom THE NEW STALLION και ήθελα να πάω στην ics.

Πήρα τον φάκελο dload από το step 1 και καταλάθος το έβαλα στην εσωτερική sd.

Γίvεται κανονικά έδειξε η εγκατάσταση του step 1, αλλά όταν έκανε rebbot δεν άνοιξε το τηλέφωνο για να προχωρήσω στο step 2. Εμφσνίζεται το logo της Huawai, δεν bottάρει, κάνει restart, logo και πάλι τα ίδια. Μόνο pink screen μπορώ να εμφανίσω, αλλά δεν βοηθάει σε κάτι. Recovery δεν μπορώ να μπω.

Έβαλα το dload φάκελο στην εξωτερική sd μήπως και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να bootάρει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Κάνοντας αναβάθμιση σε ics, έκανα την χαζομάρα και έβαλα το dload φάκελο στην εσωτερική κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην μπορεί να bootάρει το τηλέφωνο, αλλά ούτε και να μπω σε recovery. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω σε pink screen... δηλαδή τίποτα.

Καμιά βοήθεια;

Τρια ειναι τα λαθη που δεν εχουν γυρισμο, το ενα να πας απο froyo—ics , το αλλο να φλασαρεις official απο το απλο u8800, και το τριτο αυτο που εκανες.

Οταν πατας το power δηλαδη, κανει το update που εχεις στην εσωτερικη? ? Η κολλαει στο huawei logo? ??

 

Edit

Τουλαχιστον δεν κανει το update (ευτυχως).

Οποτε εφυγες για service και κανεις το λαλακα , οτι δεν ξερεις πως εγινε και τετοια.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τρια ειναι τα λαθη που δεν εχουν γυρισμο, το ενα να πας απο froyo—ics , το αλλο να φλασαρεις official απο το απλο u8800, και το τριτο αυτο που εκανες.

Οταν πατας το power δηλαδη, κανει το update που εχεις στην εσωτερικη? ? Η κολλαει στο huawei logo? ??

 

Edit

Τουλαχιστον δεν κανει το update (ευτυχως).

Οποτε εφυγες για service και κανεις το λαλακα , οτι δεν ξερεις πως εγινε και τετοια.

 

Κολάει στο Huawei logo

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λαθος καθε φορα βιαζεστε ή δεν διαβαζετε προσεκτικα τις οδηγιες!!!ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΔΥΝΑΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ 1000% ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ. Όχι τιποτα αλλο γιατι με wind service θα μεινετε χωρις κινητο για 15 με 20 μερες αν ειστε τυχεροι και δεν παει και μήνα. Σας μιλαω ως παθών για το καλο σας
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην rom THE NEW STALLION και ήθελα να πάω στην ics.

Πήρα τον φάκελο dload από το step 1 και καταλάθος το έβαλα στην εσωτερική sd.

Γίvεται κανονικά έδειξε η εγκατάσταση του step 1, αλλά όταν έκανε rebbot δεν άνοιξε το τηλέφωνο για να προχωρήσω στο step 2. Εμφσνίζεται το logo της Huawai, δεν bottάρει, κάνει restart, logo και πάλι τα ίδια. Μόνο pink screen μπορώ να εμφανίσω, αλλά δεν βοηθάει σε κάτι. Recovery δεν μπορώ να μπω.

Έβαλα το dload φάκελο στην εξωτερική sd μήπως και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να bootάρει με τίποτα.

 

Δοκίμασε να βάλεις το step2 στην εξωτερική sd και χωρίς μπαταρία, μόνο με το καλώδιο του φορτιστή.

Αν έχεις πρόσβαση σε pc με ubuntu, μπορείς να συνδέσεις το κινητό σε pink screen και να δείς την εσωτερικη μνήμη των 1,7GB

Εναλακτικά μπορείς να φτιάξεις ένα live cd η usb stick και να μπουτάρεις σε ubuntu χωρίς να τα εγκαταστήσεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην rom THE NEW STALLION και ήθελα να πάω στην ics.

Πήρα τον φάκελο dload από το step 1 και καταλάθος το έβαλα στην εσωτερική sd.

Γίvεται κανονικά έδειξε η εγκατάσταση του step 1, αλλά όταν έκανε rebbot δεν άνοιξε το τηλέφωνο για να προχωρήσω στο step 2. Εμφσνίζεται το logo της Huawai, δεν bottάρει, κάνει restart, logo και πάλι τα ίδια. Μόνο pink screen μπορώ να εμφανίσω, αλλά δεν βοηθάει σε κάτι. Recovery δεν μπορώ να μπω.

Έβαλα το dload φάκελο στην εξωτερική sd μήπως και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να bootάρει με τίποτα.

μηπως εκανες καποιο wipe η format system πριν περασεις το step 1?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην rom THE NEW STALLION και ήθελα να πάω στην ics.

Πήρα τον φάκελο dload από το step 1 και καταλάθος το έβαλα στην εσωτερική sd.

Γίvεται κανονικά έδειξε η εγκατάσταση του step 1, αλλά όταν έκανε rebbot δεν άνοιξε το τηλέφωνο για να προχωρήσω στο step 2. Εμφσνίζεται το logo της Huawai, δεν bottάρει, κάνει restart, logo και πάλι τα ίδια. Μόνο pink screen μπορώ να εμφανίσω, αλλά δεν βοηθάει σε κάτι. Recovery δεν μπορώ να μπω.

Έβαλα το dload φάκελο στην εξωτερική sd μήπως και γίνει κάτι αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να bootάρει με τίποτα.

 

Δεν πρεπει να περιμενεις να ολοκληρωθει το reboot μολις τελειωσει το step1 (εκτος φυσικα του οτι χρησιμοποιεις την εξωτερικη),βγαζεις κατευθειαν την μπαταρια/καλωδιο μολις δεις το logo και προχωρας με το step2 αφου φορμαρεις πρωτα μια την καρτα.Eιναι η πιο αλανθαστη μεθοδος για μενα.Αλλος ενας λογος που ειναι καλυτερα οι official να φλασαρονται μονο με το καλωδιο στο ρευμα,βγαινει πολυ πιο γρηγορα απο την μπαταρια.

 

Αν δεν εχεις δοκιμασει ακομα περνα το step2 στην sd και προχωρα μηπως και,αν και λογικα θα διαβαζει συνεχεια πρωτο το step 1 επειδη ειναι στην εσωτερικη.Τοτε δεν ξερω τι χακερια παιζει να υπαρχει για να το σβησεις,ψαξε στο xda ισως να υπαρχει λυση σε κανα thread απο αλλο τηλεφωνο.Αλλιως service

 

edit : αυτο που λεει ο Σοφοκλας

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανες καποιο wipe η format system πριν περασεις το step 1?

 

εγω κανω παντα format system και πριν περασω τις official και πριν κανω restore απο clockwork

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά thanx για τις απαντήσεις, με βοηθήσατε πολύ.

Πέρασα όπως είπατε απευθείας το step 2 από την εξωτερική (ευτυχώς το διάβασε) και άνοιξε το κινητό

Όλα κομπλέ τώρα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα icsdroid και δεν ειδα καμια τρελη διαφορα στον ηχο.

Ειναι και πιο βαρια απο την Stallion ,οποτε γυριζω παλι σε stallion.

 

 

Eνα ενα μου βγαινουν παντως...

 

Ενω η ''the stallion ICS look'' εγκαθιστανται κανονικα , η ''the new stallion'' εγκαθιστανται ΑΛΛΑ κολλαει στο logo της huawei.

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα icsdroid και δεν ειδα καμια τρελη διαφορα στον ηχο.

Ειναι και πιο βαρια απο την Stallion ,οποτε γυριζω παλι σε stallion.

 

 

Eνα ενα μου βγαινουν παντως...

 

Ενω η ''the stallion ICS look'' εγκαθιστανται κανονικα , η ''the new stallion'' εγκαθιστανται ΑΛΛΑ κολλαει στο logo της huawei.

 

Αλλο κι αυτο ... γιατι ετσι? ??

Βαλε την ics look, για τωρα γιατι σε κανα δυο μερες θ'ανεβασω την ICS theme κομπλε.

Παντως δεν γινονται αυτα, ξαναδοκιμασε να την κατεβασεις παλι , μηπως δεν πηγε καλα στο κατεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο κι αυτο ... γιατι ετσι? ??

Βαλε την ics look, για τωρα γιατι σε κανα δυο μερες θ'ανεβασω την ICS theme κομπλε.

Παντως δεν γινονται αυτα, ξαναδοκιμασε να την κατεβασεις παλι , μηπως δεν πηγε καλα στο κατεβασμα.

 

Tην ξανα κατεβασα και τα ιδια.

 

Εβαλα ics look και τελος προς το παρον.

Ειναι πολυ γρηγορη ετσι και αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

Tην ξανα κατεβασα και τα ιδια.

 

Εβαλα ics look και τελος προς το παρον.

Ειναι πολυ γρηγορη ετσι και αλλιως...

 

Ε, ειδες πως γινεται και καθεται οπως θελει στον καθενα το ρομ.

Βεβαια δεν γινεται να μην κανει ουτε boot, θα το κοιταξω.

Βεβαια θ'ανεβασω την αλλη σε δυο μερες , και σαν ρομ και σαν θεμα, οποτε και να μη καθεται καλα σε καποιον και του καθεται καλυτερα η ics look, θα φλασαρει το ics θεμα για stallion και καθαρισε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...