Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις τι μπορεί να φταιει;Και έχω και ενα ακόμα θεματακι.Στα system information του quadrant μου λέει οτι έχω 350mb ram.Υπάρχει άλλος τρόπος να το επαληθευσω?

Android System Info 1.18.apk

και μενα λεει max τοσο,με μπερδευει αυτο το linuxοειδες

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Για το πρωτο οχι δεν μου εχει τυχει,ισως φταιει κατι στις ρυθμισεις.

Για το set cpu,ναι πρεπει να εισαι root.

μαλιστα!!!!

το εχει root-αρει καποιος απο εδω μεσα,να μας πει εντυπωσεις? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα!!!!

το εχει root-αρει καποιος απο εδω μεσα,να μας πει εντυπωσεις? :rolleyes:

 

τι εντυπωσεις,το rootταρα και το ξεrootαρα,θελεις και αλλη εντιπιση:lol:

Link to comment
Share on other sites

Android System Info 1.18.apk

και μενα λεει max τοσο,με μπερδευει αυτο το linuxοειδες

 

To ιδιο μου λεει και αυτο...Υπαρχει καποιο προβλημα η απλα αναγνωριζει λαθος την μνημη;

Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο μου λεει και αυτο...Υπαρχει καποιο προβλημα η απλα αναγνωριζει λαθος την μνημη;

σωστα την αναγνωριζει,αλλα δεν δειχνει την φυσικη total ram αλλα την ελευθερη

(for the ram, it shows max available. It is less than official spec because part of this ram is reserved for the system.)

με μπερδεψε και μενα στην αρχη το info.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι εντυπωσεις,το rootταρα και το ξεrootαρα,θελεις και αλλη εντιπιση:lol:

to root-αρες με την τελευταια αναβαθμιση(2.3.5) ,η με την προηγουμενη που ειχε .

δωσε λιγες πληροφοριες με τα βηματα που εκανες.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

to root-αρες με την τελευταια αναβαθμιση(2.3.5) ,η με την προηγουμενη που ειχε .

δωσε λιγες πληροφοριες με τα βηματα που εκανες.:rolleyes:

ναι,τι να το κανεις! ο root explorer ειναι στα κινεζα,και διαφορα αλλα δεν λειτουργουν,επισης κατι δεν παει καλα, γενικα,

μην το περασεις ακομα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326525

διαβασε στο τελος

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι,τι να το κανεις! ο root explorer ειναι στα κινεζα,και διαφορα αλλα δεν λειτουργουν,επισης κατι δεν παει καλα, γενικα,

μην το περασεις ακομα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326525

διαβασε στο τελος

 

Εχει δικιο ο Akalos..υπαρχουν προβληματακια.Εγω βεβαια προχωρησα σε root της 2.3.5,δεν εχω χασει κατι,εκτος απο τον "root explorer"που παραμενει στα Κινεζικα και τωρα πλεον ειτε το κανω "unroot" ειτε το κανω "root" o Κινεζος παραμενει.Ακομα και σαν root οταν τον κανω απεγκατασταση,αυτος μετα απο επανεκινηση επανερχεται απο μονος του!!!

Σημερα καταφερα επιτελους να κανω να δουλεψει σωστα ο "CWM recovery 5.0.2.3"και το λεω αυτο γιατι καταφερα να κανω "Backup" την Rom,βεβαια manual διοτι η συγκεκριμενη εκδοση του CWM δεν συνεργαζεται με τον "Rom Manager"

Αν καταφερνα να ξεπεταξω και τον κινεζικο "Root Manager θα ημουν πιστευω σε πολυ καλο δρομο γιατι το κινητο παει σφεντονα!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Akalos..υπαρχουν προβληματακια.Εγω βεβαια προχωρησα σε root της 2.3.5,δεν εχω χασει κατι,εκτος απο τον "root explorer"που παραμενει στα Κινεζικα και τωρα πλεον ειτε το κανω "unroot" ειτε το κανω "root" o Κινεζος παραμενει.Ακομα και σαν root οταν τον κανω απεγκατασταση,αυτος μετα απο επανεκινηση επανερχεται απο μονος του!!!

Σημερα καταφερα επιτελους να κανω να δουλεψει σωστα ο "CWM recovery 5.0.2.3"και το λεω αυτο γιατι καταφερα να κανω "Backup" την Rom,βεβαια manual διοτι η συγκεκριμενη εκδοση του CWM δεν συνεργαζεται με τον "Rom Manager"

Αν καταφερνα να ξεπεταξω και τον κινεζικο "Root Manager θα ημουν πιστευω σε πολυ καλο δρομο γιατι το κινητο παει σφεντονα!!

 

Δε γνωρίζω τι ακριβώς περιέχει η συσκευή, αλλά από τη στιγμή που είσαι ροοτ, υπάρχουν κάποιες λειτουργίες που είναι κοινές για όλες τις συσκευές και ρομς. Το πιο πιθανό είναι ο root explorer να είναι στις εφαρμογές συστήματος, στη διαδρομή /system/apps. Κατέβασε λοιπόν από το market τον Es File Explorer(που είναι και στα ελληνικά), ενεργοποίησε από τις ρυθίσεις του τις επιλογές για ροοτ και προσάρτηση του συστήματος με δικαιώματα εγγραφής, και μετά πήγαινε στον παραπάνω φάκελο και διέγραψε τον. Αν θέλεις να διαγράψεις και τις ρυθμίσεις του, πήγαινε επίσης στο φάκελο /data/data, βρες το φάκελο που του αντιστοιχεί και διέγραψέ τον και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

ναι,τι να το κανεις! ο root explorer ειναι στα κινεζα,και διαφορα αλλα δεν λειτουργουν,επισης κατι δεν παει καλα, γενικα,

μην το περασεις ακομα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326525

διαβασε στο τελος

 

ok thanks :)

αναμενω για νεοτερα

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι ακριβώς περιέχει η συσκευή, αλλά από τη στιγμή που είσαι ροοτ, υπάρχουν κάποιες λειτουργίες που είναι κοινές για όλες τις συσκευές και ρομς. Το πιο πιθανό είναι ο root explorer να είναι στις εφαρμογές συστήματος, στη διαδρομή /system/apps. Κατέβασε λοιπόν από το market τον Es File Explorer(που είναι και στα ελληνικά), ενεργοποίησε από τις ρυθίσεις του τις επιλογές για ροοτ και προσάρτηση του συστήματος με δικαιώματα εγγραφής, και μετά πήγαινε στον παραπάνω φάκελο και διέγραψε τον. Αν θέλεις να διαγράψεις και τις ρυθμίσεις του, πήγαινε επίσης στο φάκελο /data/data, βρες το φάκελο που του αντιστοιχεί και διέγραψέ τον και αυτόν.

 

Αμα σου πω οτι το εκανα και μαλιστα με τον Ez File explorer..θα με πιστεψεις?Το μονο που δεν εκανα ειναι να διαγραψω απο το data/data το φακελλο που αντιστοιχει και πιθανως αυτο φταιει.

Ευχαριστω παντως.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι ακριβώς περιέχει η συσκευή,

γενικα με το root κατι δεν παει καλα,αλλωστε το παραδεχονται και οι ιδιοι....

Link to comment
Share on other sites

γενικα με το root κατι δεν παει καλα,αλλωστε το παραδεχονται και οι ιδιοι....

 

Πω πωπω!!τα εχω φτυσει:wacko:Και τι δεν εκανα και με ποσα προγραμματα!Και το αρχειο apk. να απεγκαταστησω και οτι εχει σχεση με το "root explorer"(Κινεζικος) απο /data/data αυτος παλι μετα απο επαννεκινηση φαντης μπαστουνης μπροστα μου ειναι!!!:mad:

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Πω πωπω!!τα εχω φτυσει:wacko:Και τι δεν εκανα και με ποσα προγραμματα!Και το αρχειο apk. να απεγκαταστησω και οτι εχει σχεση με το "root explorer"(Κινεζικος) απο /data/data αυτος παλι μετα απο επαννεκινηση φαντης μπαστουνης μπροστα μου ειναι!!!:mad:

στα ελεγα εγω,ασε που το CWM Recovery δεν συνεργαζεται με rom manager

 

 

στο μαρκετ με 3g δεν μπορω να μπω με τιποτα,μηπως θελει και το update_ap απο step 2?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

στα ελεγα εγω,ασε που το CWM Recovery δεν συνεργαζεται με rom manager

 

 

στο μαρκετ με 3g δεν μπορω να μπω με τιποτα,μηπως θελει και το update_ap απο step 2?

 

Γιατι?Εγω δεν το εκανα το update απο τo step 2.Δεν ξερω....

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα..Περι τινος προκειται?

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Tο κινητο απο μονο του δεν μπορει να κανει την ενημερωση του λογισμικου..??

απο μονο του την κανει απο sd:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Σημερα ξερουταρα το κινητο με το αρχειο "dload"και γυρισα σε 2.3.5 "unrooted"

Το εκανα βασικοτερα για να δοκιμασω και εγω το root αρχειο που εδωσε ο φιλος "Sofoklas"αν δουλευει.

Δυστυχως οπως ειπε και ο φιλος "Akalos" δεν γινετε.

Τωρα παραμενοντας στην 2.3.5..ειπαμε χωρις root,διαπιστωνω οτι:Ο Root Explorer δεν ειναι Κινεζακος αλλα δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω οπως θελω για να διαχειριστω αρχεια του συστηματος(Σαν root ειχα μαθει τις ρυθμισεις του και ας ειναι στα Κινεζικα βλεποντας τις στα αλλα κινητα που τον εχω εγκατεστημενο).

Δεν μπορω να χρησιμοποιησω εφαρμογες που δινουν το δικαιωμα να κανεις Freeze(Παγωμα) σε εφαρμογες του συστηματος για να μη φορτωνουν ασκοπα την μνημη οπως τους "Google Maps"και αλλες(συγκεκριμενα χρησιμοποιω το Igo που δουλευει τελεια και στο μηχανηματακι μας).

Το εικονιδιο καιρου ετσι και αλλοιως το ξαναεκανα εγκατασταση.

Προσωπικα αυτη την στιγμη απο δικη μου εμπειρια και μονο δεν βλεπω καποια σημαντικη διαφορα εκτος απο τον Κινεζο "Root Explorer"(Kινεζο στις ρυθμισεις εννουμε).

Τι να κανουμε θα αναμενουμε για ενα σωστο "root"!!:cool:

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Σημερα ξερουταρα το κινητο με το αρχειο "dload"και γυρισα σε 2.3.5 "unrooted"

Το εκανα βασικοτερα για να δοκιμασω και εγω το root αρχειο που εδωσε ο φιλος "Sofoklas"αν δουλευει.

Δυστυχως οπως ειπε και ο φιλος "Akalos" δεν γινετε.

Τωρα παραμενοντας στην 2.3.5..ειπαμε χωρις root,διαπιστωνω οτι:Ο Root Explorer δεν ειναι Κινεζακος αλλα δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω οπως θελω για να διαχειριστω αρχεια του συστηματος(Σαν root ειχα μαθει τις ρυθμισεις του και ας ειναι στα Κινεζικα βλεποντας τις στα αλλα κινητα που τον εχω εγκατεστημενο).

Δεν μπορω να χρησιμοποιησω εφαρμογες που δινουν το δικαιωμα να κανεις Freeze(Παγωμα) σε εφαρμογες του συστηματος για να μη φορτωνουν ασκοπα την μνημη οπως τους "Google Maps"και αλλες(συγκεκριμενα χρησιμοποιω το Igo που δουλευει τελεια και στο μηχανηματακι μας).

Το εικονιδιο καιρου ετσι και αλλοιως το ξαναεκανα εγκατασταση.

πως τα καταφερες ολα αυτα;;

και unroot και root explorer στα αγγλικα και περασες και το ρολοι καιρου;:confused:

Link to comment
Share on other sites

πως τα καταφερες ολα αυτα;;

και unroot και root explorer στα αγγλικα και περασες και το ρολοι καιρου;:confused:

 

Ελα μου ντε??:blink:

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...