Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οοοο κριμα ρε gkalen.

Το παλιο ή το καινουριο;

Ενημερωσε μας στο τελος γενικα για την εξυπηρετηση.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

το παλιο , ειχα ακομα εγγυηση μεχρι τελος του χρονου ..:D

το τηλ.. πιεστηκε απο την πισω πλευρα , φαντασου στο καπακι της μπαταριας , ακριβως στο κεντρο , ετσι λοιπον δεν εγινε η οθονη σαν να φαινεται σπασμενη.

στο καταστημα ολα καλα ( που και τι τους ειπα , θα σας πω μολις εχω απαντηση και απο το service.. :p).

το νεο ομως που εμαθα ειναι οτι το service της huawei ειναι τωρα πια εκτος ελλαδος ( δεν θυμαμαι που μου ειπε , νομιζω ουγγαρια .. :p , η δεν καταλαβα καλα ) , παντως μου ειπε οτι θ'αργησει , με βλεπω σε κανα μηνα να το παρω πισω.

νεοτερα μολις εχω νεα και απο το service .... για να δουμε τι θα μας πουν απο'κει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , τη πατησα , χαχα

Χθες , ειχα το τηλ.. στη τσεπη και πηγα να περασω απο ενα στενο περασμα και πιεστηκε το τηλ.. και μαυρισε η μιση οθονη ,

αφου δεν μαυρισε κατι αλλο παλι καλα να λες

ακου εκει στενο περασμα:p

δεν το συνεχιζω....

αντε καλη υπομονη τωρα!

Link to comment
Share on other sites

το παλιο , ειχα ακομα εγγυηση μεχρι τελος του χρονου ..:D

το τηλ.. πιεστηκε απο την πισω πλευρα , φαντασου στο καπακι της μπαταριας , ακριβως στο κεντρο , ετσι λοιπον δεν εγινε η οθονη σαν να φαινεται σπασμενη.

στο καταστημα ολα καλα ( που και τι τους ειπα , θα σας πω μολις εχω απαντηση και απο το service.. :p).

το νεο ομως που εμαθα ειναι οτι το service της huawei ειναι τωρα πια εκτος ελλαδος ( δεν θυμαμαι που μου ειπε , νομιζω ουγγαρια .. :p , η δεν καταλαβα καλα ) , παντως μου ειπε οτι θ'αργησει , με βλεπω σε κανα μηνα να το παρω πισω.

νεοτερα μολις εχω νεα και απο το service .... για να δουμε τι θα μας πουν απο'κει

 

σε τυχον αλλο ατυχημα αλλαξε την μονος σου,ειναι ευκολο σε αυτο το κινητο αν πιανει λιγο το χερι σου

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια εχω περασει στο κινητο μου την cm10.1 και θελω να γυρισω σε official πως μπορω να το κανω αυτο?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια εχω περασει στο κινητο μου την cm10.1 και θελω να γυρισω σε official πως μπορω να το κανω αυτο?

 

Διάβασε τον πολύ λεπτομερή οδηγό του tzivas εδώ και νομίζω οτι θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

της συζυγου μου το Pro το έχω ακόμα στην στοκ (εκδοση android 2.2.2, εκδοση βασικου φασματος 203026, και εκδοση kernel 2.6.32.9-perf),

πλεον παραπονιεται εντονως για λαγκαρισμα και κανει επαναφορα εργοστασιακων πιο συχνα απ' οτι μαγειρεύει μακαροναδα με κιμα,

πια συγχρονη εκδοση android προτεινετε που να μην αφαιρει δυνατοτητες απ' την συσκευη (π.χ. ραδιο) με γνώμονα την σταθεροτηα και ασφαλως να ειναι πιο γρηγορη απο την στοκ ? Δηλαδη δεν με ενδιαφερουν οι πειραματικες ρομ.

Ευχαριστω

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

της συζυγου μου το Pro το έχω ακόμα στην στοκ (εκδοση android 2.2.2, εκδοση βασικου φασματος 203026, και εκδοση kernel 2.6.32.9-perf),

πλεον παραπονιεται εντονως για λαγκαρισμα και κανει επαναφορα εργοστασιακων πιο συχνα απ' οτι μαγειρεύει μακαροναδα με κιμα,

πια συγχρονη εκδοση android προτεινετε που να μην αφαιρει δυνατοτητες απ' την συσκευη (π.χ. ραδιο) με γνώμονα την σταθεροτηα και ασφαλως να ειναι πιο γρηγορη απο την στοκ ? Δηλαδη δεν με ενδιαφερουν οι πειραματικες ρομ.

Ευχαριστω

Μπορεις να κανεις αναβαθμιση στην 2.3 με τη βοηθεια του οδηγου του Τζιβα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4286505

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω την CM7 κανένα app για την κάμερα με χρονοκαθυστέρηση π.χ 5δευτερολεπτα δεν έχει ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αναβαθμιση στην 2.3 με τη βοηθεια του οδηγου του Τζιβα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4286505

Ευχαριστω.

Η 2.3 ειναι official ?Δηλαδη δεν στερει δυνατοτητες απ την συσκευη και ειναι σταθερη και γρηγορη ?

Επισης, η 2.3 δεν ειναι ηδη "παλια" ; Θα πρεπει κατοπιν να παω σε ics ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Η 2.3 ειναι official ?Δηλαδη δεν στερει δυνατοτητες απ την συσκευη και ειναι σταθερη και γρηγορη ?

Επισης, η 2.3 δεν ειναι ηδη "παλια" ; Θα πρεπει κατοπιν να παω σε ics ?

Η ics ειναι η τελευταια επισημη για το κινητο μας. Ωστοσο δεν ειναι και πολυ σταθερη. Ολοι θα σου προτεινουν να βαλεις Gingerbread (2.3). Αμα θελεις ομως γρηγορη ROM τοτε μια custom (πειραγμενη) ROM ειναι μονοδρομος. Θα σου προτεινα να περασεις την custom ROM του gkalen την Stallion που ειναι οτι πιο κοντα στην επισημη. Οχι μονο δε στερει δυνατοτητες απο τη συσκευη αλλα θα εχεις και περισσοτερες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Η 2.3 ειναι official ?Δηλαδη δεν στερει δυνατοτητες απ την συσκευη και ειναι σταθερη και γρηγορη ?

Επισης, η 2.3 δεν ειναι ηδη "παλια" ; Θα πρεπει κατοπιν να παω σε ics ?

 

Κοιταξε η Β572 που προτεινω και στον λογαριασμο μου ειναι η official 2.3 ολες οι official ειναι καλες για βασεις και μονο αυτο αν θες το κινητο να κανει πολλα περισσοτερα να ειναι πιο turbo θα πας σε custom rom ασυζητιτι. Αν το θες για τηλεφωνο μηνυματα και κανα2 παιχνιδακια βαλε απλως την Β572 και εισαι καλα. Τωρα μην κολλατε ολοι οι νεοι με τις πιο καινουριες και αμαν official rom οπως ics και jellybean. Η ics για πολλα κινητα και οχι μονο για το δικο μας ειναι αποδεδειγμενα προβληματικη σε αποδοσεις ηχου κυριως αλλα και υπευθυνη γενικως για πολλα κολληματα και αν τη βαλεις θα θες κλαιγοντας να γυρισεις πισω στην 2.3 ακομα και την απλη official οποτε κατα τη προσωπικη μου αποψη δεν αξιζει καν η ταλαιπωρια. Jellybean δεν εχει βγει για το κινητο μας και να εβγαινε δεν νομιζω θα την σηκωνε θελει κινητα με 1GB ram για να κυλαει ανετα. Το καλυτερο που εχεις να κανεις οπως ειπε και ο tupac βαλε 2.3 και αν θες να πειραματιστεις λιγο βαλε τη stallion που ειναι πολυ δυνατη ρομ για το κινητο μας και η πιο απλη και ευκολη για να περαστει. Υπαρχουν οι ακομα πιο γαματες CM7 και MIUI που εχει φτιαξει ο γκαλεν αλλα θελουν πιο παιδεμα μεχρι να τις περασεις και να κατσουν καλα. Στον οδηγο μου που ειναι και στην υπογραφη μου γραφω βημα βημα με οσο πιο απλα λογια τι να κανεις για οτι και αν αποφασισεις. Βασικο ομως ειναι διαβασε πολυ καλα πρωτα και κατανοησε τις οδηγιες και μην κανεις βιαστικες κινησεις που μετα μπορει να τις μετανιωσεις για οποια βοηθεια αφου ομως διαβασεις καλα ειμαστε εδω μην διστασεις να ρωτησεις οσο χαζη και αν μπορει να νομιζεις καποια ερωτηση καλυτερα να ρωτησεις παρα να παθεις και να τρεχεις στο λεει ενας παθών...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

της συζυγου μου το Pro το έχω ακόμα στην στοκ (εκδοση android 2.2.2, εκδοση βασικου φασματος 203026, και εκδοση kernel 2.6.32.9-perf),

πλεον παραπονιεται εντονως για λαγκαρισμα και κανει επαναφορα εργοστασιακων πιο συχνα απ' οτι μαγειρεύει μακαροναδα με κιμα,

πια συγχρονη εκδοση android προτεινετε που να μην αφαιρει δυνατοτητες απ' την συσκευη (π.χ. ραδιο) με γνώμονα την σταθεροτηα και ασφαλως να ειναι πιο γρηγορη απο την στοκ ? Δηλαδη δεν με ενδιαφερουν οι πειραματικες ρομ.

Ευχαριστω

για να τελειωνεις γρηγορα και εφοσον μιλαμε για γυναικα που δεν θελει και πολλα πολλα ( αναβαθμισεις,φλασαρισματα , δοκιμες ρομ κ.λ.π. ), ουτε ομως και να σερνεται το τηλ...

προτεινω το πρωτο ρομ στην υπογραφη μου ... HORSEMAGEDDON ... μπορει να ειναι 2.2.2 , αλλα το τηλ.... θα ειναι αψογο , της ανοιγεις και το tvout και θα παθει πλακα με τη διαφορα που θα'χει τωρα το τηλ..

αφου δεν θες πειραματα , νομιζω οτι αυτη ειναι η πιο γρηγορη και σταθερη λυση για σενα

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

για να τελειωνεις γρηγορα και εφοσον μιλαμε για γυναικα που δεν θελει και πολλα πολλα ( αναβαθμισεις,φλασαρισματα , δοκιμες ρομ κ.λ.π. ), ουτε ομως και να σερνεται το τηλ...

προτεινω το πρωτο ρομ στην υπογραφη μου ... HORSEMAGEDDON ... μπορει να ειναι 2.2.2 , αλλα το τηλ.... θα ειναι αψογο , της ανοιγεις και το tvout και θα παθει πλακα με τη διαφορα που θα'χει τωρα το τηλ..

αφου δεν θες πειραματα , νομιζω οτι αυτη ειναι η πιο γρηγορη και σταθερη λυση για σενα

 

Θα συμφωνησω με τον γκαλεν για καποιον που δεν θελει πολλα αλλα ενα απλα λειτουργικο τηλεφωνο χωρις κολληματα η Horsemageddon θα τον υπερκαλυψει απολυτα και δινει και μεσω jack tv out με ενα καλωδιο tvout απο nokia n95 δοκιμασμενο οτι δουλευει ειχα παρει και εγω καλωδιο και ακομα το εχω απο παλιοτερα που φορουσα horsemageddon και εχει και ο γκαλεν βιντεακι στο youtube που το αποδεικνυει

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Να πω κι εγω την αποψη μου,με την μικρη εμπειρια που αποκτησα χαρη σ ολους εσας.Να αναφερω λοιπον,καποιες διαφορες αναμεσα σε CM7 και miui.

To κυριοτερο προβλημα που αντιμετωπισα με την miui,(και δεν υπαρχει μαλλον καποια λυση)ειναι αυτο με την αλλαγη της sd card.Με το που κλεινω το τηλεφωνο για να αλλαξω καρτα,το τηλεφωνο,κανει ΠΑΝΤΑ reboot.Ενα αλλο προβλημα επισης,ειναι το ραδιοφωνο.Παρ οτι το εχω εγκαταστησει,απεγκαταστησει 4-5 φορες ενω φαινεται να δουλευει χωρις προβλημα στην αρχη,απο καποιο σημειο και μετα οταν θελω να χαμηλωσω τον ηχο,οχι μονο δεν παιρνει καμια εντολη,αλλα ειδικα στο χαμηλωμα του ηχου ειναι σαν να κανει tuning και βγαζει παντα φυσημα.Και οχι μονο αυτο.Δεν μπορεις να κλεισεις ουτε την εφαρμογη του ραδιοφωνου.Νεκρο το τηλεφωνο,και περιμενεις μεχρι να βγαλει μηνυμα οτι η "εφαρμογη δεν ανταποκρινεται συνεχεια η τερματισμος".

Παμε τωρα,στις διαφορες που ειδα εγω.Αυτες εχουν να κανουν στον ηχο,και στην καμερα.

Ηχος στην CM7.Πιο "γεματος" και εξισου δυνατος με την miui(Ισως να παιζει μεγαλο ρολο το dsp manager που εχει)σε αντιθεση με την miui που ειναι πιο "ξερος".

Καμερα.Σε βιντεο διαρκειας 1 λεπτου.Αυτο που ειδα αρκετη διαφορα(υπ οψην και στις 2 εφαρμογες ειχα default ρυθμισεις)ειναι οτι στην CM7 στην κινηση εικονας που υπηρχε(οχι γρηγορη κινηση) δεν παρουσιαζε "θολουρα" στην εικονα,σε αντιθεση με την miui,που ειχε αρκετη.Επισης κατι που προσεξα στα properties των 2 βιντεο,ειναι οτι στην CM7 ειχε και περισσοτερα frames,σε σχεση με την miui(δεν ξερω αν κανει καποια ουσιαστικη διαφορα)κι οτι ο ηχος στην CM7 ειναι στερεο,ενω στην miui μονοφωνικος.

Αυτα τα λιγα απο μενα,κι ελπιζω να μην σας κουρασα.

Καλη εβδομαδα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα προβλημα με το τηλ.

εχω περασει την CM7, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.

οταν παω να αντιγραψω φωτο η βιντεο απο το κινητο στο pc ,μου γραφει : εσφαλμενη λειτουργια του MS-DOS

και κατι αλλο που παρατηρω ειναι οτι το κινητο στο pc φαινεται σαν μοναδα cd:(F) PHONE CARD

τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Να πω κι εγω την αποψη μου,με την μικρη εμπειρια που αποκτησα χαρη σ ολους εσας.Να αναφερω λοιπον,καποιες διαφορες αναμεσα σε CM7 και miui.

To κυριοτερο προβλημα που αντιμετωπισα με την miui,(και δεν υπαρχει μαλλον καποια λυση)ειναι αυτο με την αλλαγη της sd card.Με το που κλεινω το τηλεφωνο για να αλλαξω καρτα,το τηλεφωνο,κανει ΠΑΝΤΑ reboot.Ενα αλλο προβλημα επισης,ειναι το ραδιοφωνο.Παρ οτι το εχω εγκαταστησει,απεγκαταστησει 4-5 φορες ενω φαινεται να δουλευει χωρις προβλημα στην αρχη,απο καποιο σημειο και μετα οταν θελω να χαμηλωσω τον ηχο,οχι μονο δεν παιρνει καμια εντολη,αλλα ειδικα στο χαμηλωμα του ηχου ειναι σαν να κανει tuning και βγαζει παντα φυσημα.Και οχι μονο αυτο.Δεν μπορεις να κλεισεις ουτε την εφαρμογη του ραδιοφωνου.Νεκρο το τηλεφωνο,και περιμενεις μεχρι να βγαλει μηνυμα οτι η "εφαρμογη δεν ανταποκρινεται συνεχεια η τερματισμος".

Παμε τωρα,στις διαφορες που ειδα εγω.Αυτες εχουν να κανουν στον ηχο,και στην καμερα.

Ηχος στην CM7.Πιο "γεματος" και εξισου δυνατος με την miui(Ισως να παιζει μεγαλο ρολο το dsp manager που εχει)σε αντιθεση με την miui που ειναι πιο "ξερος".

Καμερα.Σε βιντεο διαρκειας 1 λεπτου.Αυτο που ειδα αρκετη διαφορα(υπ οψην και στις 2 εφαρμογες ειχα default ρυθμισεις)ειναι οτι στην CM7 στην κινηση εικονας που υπηρχε(οχι γρηγορη κινηση) δεν παρουσιαζε "θολουρα" στην εικονα,σε αντιθεση με την miui,που ειχε αρκετη.Επισης κατι που προσεξα στα properties των 2 βιντεο,ειναι οτι στην CM7 ειχε και περισσοτερα frames,σε σχεση με την miui(δεν ξερω αν κανει καποια ουσιαστικη διαφορα)κι οτι ο ηχος στην CM7 ειναι στερεο,ενω στην miui μονοφωνικος.

Αυτα τα λιγα απο μενα,κι ελπιζω να μην σας κουρασα.

Καλη εβδομαδα σε ολους

αυτο με την αλλαγη sd δεν το'χω δοκιμασει , θα το δοκιμασω οταν μου'ρθει το τηλ... για να το δω κι εγω ...

με το spirit fm ... πρωτα ανοιγουμε bluetooth και μετα το ραδιο , αν το κανεις ετσι μαλλον δεν θα'χεις προβλημα , και ναι ο ηχος ειναι πολυ δυνατος στο spirit , εγω το'χω πολυ χαμηλα στην εφαρμογη και το ανεβοκατεβαζω με τα πληκτρα.

εχω κανει πολλες αλλαγες στη κμερα της miui και ακομα ολο και κατι δοκιμαζω , θα φτιαξω 2-3 zip με διαφορετικα media profiles.xml , build.prop και camera libs και βαζετε οποιο σας αρεσει

εχω γραψει παλιοτερα οτι οταν κανω στερεο τον ηχο στη miui τοτε το video playback ειναι μαυρη εικονα και μονο ηχος , γι'αυτο το αφησα μονοφωνικο , οταν παιζεις το βιντεο στο pc ομως το δινει στερεο (δεν ξερω γιατι).

 

για cm7.2 θα κανω κι εδω ενα update στη διαβαθμιση του ηχου , οπως και στη miui.

 

 

 

 

καλησπερα παιδια.

εχω ενα προβλημα με το τηλ.

εχω περασει την CM7, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.

οταν παω να αντιγραψω φωτο η βιντεο απο το κινητο στο pc ,μου γραφει : εσφαλμενη λειτουργια του MS-DOS

και κατι αλλο που παρατηρω ειναι οτι το κινητο στο pc φαινεται σαν μοναδα cd:(F) PHONE CARD

τι φταιει?

μηπως εχεις ανοιχτο τον εντοπισμο σφαλματων ?????

δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις ανοιχτο τον εντοπισμο σφαλματων ?????

δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα ...

το εκανα και με απενεργοποιηση του εντοπισμου σφαλματων,τα ιδια κανει.

εν το μεταξυ δοκιμασα μεσω CWM recovery και εκανα mount usb,μονο ετσι με αφησε να κανω αντιγραφη τις εικονες και τα βιντεο.

μολις κανω reboot,παλι τα ιδια.

τι παιζει ; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καλημερα.Σ ευχωριστω για τις απαντησεις σου,αλλα ειλικρινα,καποια απ αυτα δεν τα ηξερα(η δεν τα διαβασα.).Οπως οτι πρεπει ν ανοιγουμε το bluetooth πρωτα,και μετα το ραδιοφωνο.Καλα οσον αφορα τον ηχο στην καμερα,δεν υπαρχει καποιο θεμα,γιατι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.Η καμερα σαν εικονα ομως,(τουλαχιστον οπως το ειδα εγω) ειναι καλυτερη στην CM7 απο την miui.Ευχομαι να σου ερθει γρηγορα το τηλεφωνο απ το σερβις,και να συνεχισεις την πολυ καλη δουλεια που κανεις για ολους εμας.

Και κατι τελευταιο που ξεχασα να αναφερω σχετικα με την miui.H miui εχει πολυ καλυτερη αποκριση και στο internet και στο wifi(ταχυτητα,κλειδωμα wifi δικτυου κλπ).Να μην λεμε μονο τα αρνητικα :)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και με απενεργοποιηση του εντοπισμου σφαλματων,τα ιδια κανει.

εν το μεταξυ δοκιμασα μεσω CWM recovery και εκανα mount usb,μονο ετσι με αφησε να κανω αντιγραφη τις εικονες και τα βιντεο.

μολις κανω reboot,παλι τα ιδια.

τι παιζει ; :mad:

Δεν το καταλαβαίνω αυτό .....εμενα δουλεύει και απο cwm (5.0.2.7),και κανονικά.

Μήπως εχεις άλλο recovery??

Μπες recovery , πήγαινε mounts and storage και κοίταξε να είναι όλα mount , έκτος απο το δεύτερο (unmount/cache ).

Για δοκιμασε κι αυτό , να δουμε ......

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα zip που φτιαχνει το προβλημα με τα widgets που χανονται στην kalo.Για την ακριβεια το ''συναρμολογησα'' απο καποια zip που ειχε φτιαξει ο gkalen παλια (που καναν τα notifications στο κουρτινακι του kalo απο γκρι διαφανα) και προσθεσα τα xmls που ειχε πεταξει ο kalo και ειχαν δημιουργησει το προβλημα με τα widgets (παλι credits στον gkalen!)

 

Mε αυτο το zip λοιπον φτιαχνονται τα widgets και ταυτοχρονα γινεται ομορφο το κουρτινακι των ειδοποιησεων!

Το φλασαρουμε κανονικα απο recovery (παντα ενα backup πριν το φλασαρισμα zip!) Εγω εκανα και ενα καθαρισμα cache και dalvik cache πριν και μετα το φλασαρισμα,δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο αλλα παντως δεν ειναι κακο..!

link--> http://www.sendspace.com/file/3yc0v8

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα zip που φτιαχνει το προβλημα με τα widgets που χανονται στην kalo και προσθεσα τα xmls που ειχε πεταξει ο kalo και ειχαν δημιουργησει το προβλημα με τα widgets

σε μενα που δεν εχω προβλημα λειπουν τα xmls η οχι:confused:

γιατι και τα δυο μαζι δεν πανε!

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα zip που φτιαχνει το προβλημα με τα widgets που χανονται στην kalo.Για την ακριβεια το ''συναρμολογησα'' απο καποια zip που ειχε φτιαξει ο gkalen παλια (που καναν τα notifications στο κουρτινακι του kalo απο γκρι διαφανα) και προσθεσα τα xmls που ειχε πεταξει ο kalo και ειχαν δημιουργησει το προβλημα με τα widgets (παλι credits στον gkalen!)

 

Mε αυτο το zip λοιπον φτιαχνονται τα widgets και ταυτοχρονα γινεται ομορφο το κουρτινακι των ειδοποιησεων!

Το φλασαρουμε κανονικα απο recovery (παντα ενα backup πριν το φλασαρισμα zip!) Εγω εκανα και ενα καθαρισμα cache και dalvik cache πριν και μετα το φλασαρισμα,δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο αλλα παντως δεν ειναι κακο..!

link--> http://www.sendspace.com/file/3yc0v8

Ωραιος.

Ενας νεος modder γεννιεται!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε μενα που δεν εχω προβλημα λειπουν τα xmls η οχι:confused:

γιατι και τα δυο μαζι δεν πανε!

 

γινεται οταν εχεις πολλα apps,εσυ απ οτι θυμαμαι δεν το φορτωνεις..!Λειπουν,αν ανοιξεις το system ui της kalo και του zip θα τα δεις

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...