Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα,,

Οσοι εχετε βαλει την GB Stallion v2 μηπως σας κανανε παραπονο φιλοι οτι δεν ακουγεστε καλα ?

 

Εμενα ολοι μου λενε οτι δεν ακουγομαι καλα

 

 

Τι ρυθμισεις μπορω να κανω μεσω beats για να το βελτιωσω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ναι πρεπει να κανεις decompile το framework-res.apk

 

μμ..ειχα υποψιαστει οτι θα χρειαστει να γινει μανουρα..!νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να περασω ενα 3party ημερολογιο απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

μμ..ειχα υποψιαστει οτι θα χρειαστει να γινει μανουρα..!νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να περασω ενα 3party ημερολογιο απο πανω.

 

http://www.mediafire.com/?bokkx09ykp07i0p

 

και το stock σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα

 

http://www.mediafire.com/?pan8g9znrx0wpfx

 

κανε κανενα wipe cache και dalvic πρωτα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?bokkx09ykp07i0p

 

και το stock σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα

 

http://www.mediafire.com/?pan8g9znrx0wpfx

 

κανε κανενα wipe cache και dalvic πρωτα.

 

thanks sofoklas..!Ειναι της ry09iu ε οχι της multilang?Nα το φλασαρω καλυτερα η να το περασω με root explorer?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θελω να κανω

συνδεσε το κινητο στο pc και θα πας device manager,εαν δεν εχουν περασει drivers τα windows,θα δεις μια συσκευη android με θαυμαστικο,μετα θα ..

right-click the device and select "Update Driver..."

Select "Browse my computer for driver software"

Select "Let me pick from a list of device drivers..."

Search for "Android Composite ADB Interface"

Click "Have Disk..." and search for the INF file (android_winusb.inf) located in the folder you copied earlier

Click Next to install the USB driver

 

πιο πανω εχω δωσει link οπως και ο azuli για κατεβασμα

Link to comment
Share on other sites

thanks sofoklas..!Ειναι της ry09iu ε οχι της multilang?Nα το φλασαρω καλυτερα η να το περασω με root explorer?

 

Ναι της r9 ειναι. Οπως σε βολευει απλα αν το βαλεις με το χερι, δωσε πρωτα τα σωστα permissions στο system και μετα ριξτο στο φακελο framework.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

την εκανα την μαμακια και τωρα δεν ανοιγει

χιχι!

επι την ευκαιρια γυρισα σε kalo μεχρι να θεμιασει ο Γιωργος .....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,,

Οσοι εχετε βαλει την GB Stallion v2 μηπως σας κανανε παραπονο φιλοι οτι δεν ακουγεστε καλα ?

 

Εμενα ολοι μου λενε οτι δεν ακουγομαι καλα

 

 

Τι ρυθμισεις μπορω να κανω μεσω beats για να το βελτιωσω ?

 

Εγω δυο τρια τηλ.. που εκανα χθες , ολα ηταν μια χαρα , ουτε μου κανανε παραπονα ουτε ειχα εγω θεμα .... απο ρυθμισεις του Dsp manager ακομα ψαχνομαι .

 

Εντωμεταξυ , κανω και αλλαγες σε libsqlite , build.prop , init.d , κανω και theming , τι να πρωτοκοιταξω δεν ξερω , χαχα ..

Παντως τελειωσα σχεδον με το systemui , ολα πηγαν καλα , αλλαξα ολα τα εικονιδια στο statusbar με αυτα της frozen pika , και βρηκα μια αλλη ics μπαταρια , σημερα θ'ασχοληθω με το framework , και ισως σε 3 μερες να εχω ετοιμη τη V3 με αλλαγες και theming.

 

Screenshot εβαλα στο xda , για το πως περιπου θα'ναι.

Link to comment
Share on other sites

και ισως σε 3 μερες να εχω ετοιμη τη V3 με αλλαγες και theming.

Screenshot εβαλα στο xda , για το πως περιπου θα'ναι.

 

Δεν τη βάζεις λίγο πιο αργά να προλάβει να κατσει η 2 λίγο παραπάνω στο κινητό; :lol: Πάντως με τη νέα που έδωσες όντως ξαναβγήκαν τα power widgets, αλλά έφυγε το wps από την επιλογή wi-fi!! Γενικά όλα καλά, τώρα θα δοκιμάσω και το gps να δώ τι κάνει...Αλήθεια, την εφαρμογή AnReboot έχεις σκεφτεί να την ενσωματώσεις στη ρόμ; Νομίζω οτι βολεύει αρκετά, την είχε ο καλο και μου είχε φανεί χρήσιμη. Και μια ερώτηση ακόμα, υπάρχει κάπου ένας οδηγός για το πώς μπορώ να βγάζω εφαρμογές που δε χρειάζομαι απο τη ρομ (πχ το τουίτερ που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου);; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

RE manager και delete απο το system/app

Γιωργο εχεις μεσα τουίτερ και φατσοβιβλιο;

για να τα βγαλω απο πριν ρωταω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βάζεις λίγο πιο αργά να προλάβει να κατσει η 2 λίγο παραπάνω στο κινητό; :lol: Πάντως με τη νέα που έδωσες όντως ξαναβγήκαν τα power widgets, αλλά έφυγε το wps από την επιλογή wi-fi!! Γενικά όλα καλά, τώρα θα δοκιμάσω και το gps να δώ τι κάνει...Αλήθεια, την εφαρμογή AnReboot έχεις σκεφτεί να την ενσωματώσεις στη ρόμ; Νομίζω οτι βολεύει αρκετά, την είχε ο καλο και μου είχε φανεί χρήσιμη. Και μια ερώτηση ακόμα, υπάρχει κάπου ένας οδηγός για το πώς μπορώ να βγάζω εφαρμογές που δε χρειάζομαι απο τη ρομ (πχ το τουίτερ που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου);; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Προχωραω με πιο γρηγορους ρυθμους σε σχεση με τη Horse , γιατι τωρα ξερω πως θα κινηθω , θα ολοκληρωθει γρηγορα αυτο το ρομ ..

Το anreboot μπορειτε να το βαλετε και μονοι σας , για το twitter και facebook τα'χω βγαλει , πως σου εμφανιζονται ??? Μηπως φταιει η official που ειχες απο κατω πριν φλασαρεις ...

Δεν δοκιμαζεις να περασεις σωστα μια official (οχι την β521) , μηπως στρωσει.

Τι ειναι η επιλογη "wps" ???

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Wi-Fi Protected Setup (WPS; originally Wi-Fi Simple Config) is a computing standard that attempts to allow easy establishment of a secure wireless home network.

με το rocker τι εκανες τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Wi-Fi Protected Setup (WPS; originally Wi-Fi Simple Config) is a computing standard that attempts to allow easy establishment of a secure wireless home network.

με το rocker τι εκανες τελικα;

 

Το'χασα αυτο με τα wifi , αλλα δεν πειραζει ( δεν εχω ρυθμισει τιποτα και ποτε απο κει , και δεν το κατεχω ).

Δεν διαβαζεις τα changelog ...:p

Το'χω φτιαξει απο τη V2 , ειχες δικιο ομως , το android.policy ηθελε φτιαξιμο , ολα οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το'χασα αυτο με τα wifi , αλλα δεν πειραζει ( δεν εχω ρυθμισει τιποτα και ποτε απο κει , και δεν το κατεχω ).

Δεν διαβαζεις τα changelog ...:p

Το'χω φτιαξει απο τη V2 , ειχες δικιο ομως , το android.policy ηθελε φτιαξιμο , ολα οκ τωρα

οκ,περιμενω την V3 γιατι δεν μπορω να κατεβαζω συνεχεια,ειμαι με στικακι,,,αστα να πανε!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,,

Οσοι εχετε βαλει την GB Stallion v2 μηπως σας κανανε παραπονο φιλοι οτι δεν ακουγεστε καλα ?

 

Εμενα ολοι μου λενε οτι δεν ακουγομαι καλα

 

 

Τι ρυθμισεις μπορω να κανω μεσω beats για να το βελτιωσω ?

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα, με ακούνε πεντακάθαρα και τους ακούω πεντακάθαρα.

Έτσι από περιέργεια, ποιά official φόραγες πριν περάσεις τη V2? Την global 521 ή την κινέζικη 572?

Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το κινητο στο pc και θα πας device manager,εαν δεν εχουν περασει drivers τα windows,θα δεις μια συσκευη android με θαυμαστικο,μετα θα ..

right-click the device and select "Update Driver..."

Select "Browse my computer for driver software"

Select "Let me pick from a list of device drivers..."

Search for "Android Composite ADB Interface"

Click "Have Disk..." and search for the INF file (android_winusb.inf) located in the folder you copied earlier

Click Next to install the USB driver

 

πιο πανω εχω δωσει link οπως και ο azuli για κατεβασμα

Λοιπον!!Εφτασα μεχρι το σημειο που πας να βρεις το Android composite ADB αλλα δεν βρισκω τετοια κατηγορια!!! Επισης σε αυτα τα ποστ δεν εχεις δωσε καποιο λινκ!! :D Η δεν το βλεπω εγω?

Link to comment
Share on other sites

http://lmgtfy.com/?q=Installing+the+Generic+Google+Android+USB+Driver

και αμα ψαξεις τα μηνυματα μας πιο πισω θα τα βρεις ευκολα τα links

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

http://lmgtfy.com/?q=Installing+the+Generic+Google+Android+USB+Driver

και αμα ψαξεις τα μηνυματα μας πιο πισω θα τα βρεις ευκολα τα links

 

Εισαι σκλυρος Διονυση!!!! Αλλα και παλι ευαχριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα, με ακούνε πεντακάθαρα και τους ακούω πεντακάθαρα.

Έτσι από περιέργεια, ποιά official φόραγες πριν περάσεις τη V2? Την global 521 ή την κινέζικη 572?

 

Την 572 φορουσε νομιζω, εχει σημασια ?

Η μπαταρια ποσο σας κραταει ?

Edited by da77
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ποσο σας κραταει ?

Με φόρτιση προχτές το απόγευμα, λίγη χρήση (χωρίς 3g) και wifi ανοιχτο μια μέρα, τώρα είμαι στο 70%. Για μένα είναι πολύ καλά, οπότε μένω εδώ μέχρι να βγεί η 3. Κατα τα άλλα είχατε δίκιο, τουίτερ κλπ δεν είναι μέσα, τα'μπλεξα με την 1 - επίσης το bootanimation είναι πολύ καλύτερο απο τα στοκ (τύπου Huawei, android). Το κλίκ που ακούγεται όταν βγάζεις φωτογραφία μου είχε λείψει απο του κάλο και νομίζω οτι βοηθάει.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

καλιμερα παιδια...μπικα κ εγω στο τριπακι να δοκιμασω σε MIUI κ ειπα να βαλω ry09iu...τελικα μεχρι στιγμισ μαρεσι πολι...ειναι γριγορι δεν κολαει...θα ιθελα να ρωτισω αν χριαζετε να κανω κατι αλλο για να ειναι ακομα καλιτερι επιδι δεν γνοριζω κ πολα πραματα...κ κατι αλλο τι πεζι με το google play δεν μπορω να το βαλω ... μου λεει πρεπι να κανις sign in παταω yes κ με πεταει...ευχαριστο πολι..:)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με kalo extreme στην 3η ημέρα μετά από πλήρη φόρτιση, με λογική καθημερινά χρήση wifi και χωρίς καθόλου δοκιμή 3g. Περιμένω του gkalen την version 3 να τη δοκιμάσω ανυπόμονα...Εαν εξαιρέσεις το theming της GB είναι πολύ σταθερότερη νομίζω από όλες τις rom.
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα παιδια...μπικα κ εγω στο τριπακι να δοκιμασω σε MIUI κ ειπα να βαλω ry09iu...τελικα μεχρι στιγμισ μαρεσι πολι...ειναι γριγορι δεν κολαει...θα ιθελα να ρωτισω αν χριαζετε να κανω κατι αλλο για να ειναι ακομα καλιτερι επιδι δεν γνοριζω κ πολα πραματα...κ κατι αλλο τι πεζι με το google play δεν μπορω να το βαλω ... μου λεει πρεπι να κανις sign in παταω yes κ με πεταει...ευχαριστο πολι..:)

 

πρεπει να φλασαρεις gapps απο το recovery.

Κανε wipe μονο την cache και την dalvik cache

http://goo.im/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα παιδια...μπικα κ εγω στο τριπακι να δοκιμασω σε MIUI κ ειπα να βαλω ry09iu...τελικα μεχρι στιγμισ μαρεσι πολι...ειναι γριγορι δεν κολαει...θα ιθελα να ρωτισω αν χριαζετε να κανω κατι αλλο για να ειναι ακομα καλιτερι επιδι δεν γνοριζω κ πολα πραματα...κ κατι αλλο τι πεζι με το google play δεν μπορω να το βαλω ... μου λεει πρεπι να κανις sign in παταω yes κ με πεταει...ευχαριστο πολι..:)

 

αλλαγη hosts με του kalo αλλιως δυσκολο να συνδεθεις google accounts.Aν τσεκαρεις τις τελευταιες 10+ περιπου σελιδες θα δεις τα παντα απ οσα χρειαζεται να κανεις η να αλλαξεις,μην τα ξαναγραφουμε!Γενικα ναι ειναι πολυ καλη rom εγω την εχω κρατησει πανω απο 2 βδομαδες μεχρι τωρα και δε με βλεπω να την βγαζω αν δεν βγει κατι λειτουργικο σε 4.0+ Επισης βαλε εναν καλο launcher οπως τον Holo,ανακαλυψα οτι ο default που εχει χαλαγε τρελα την αποδοση της rom και στο multitasking την γονατιζε.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...