Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Καινουργιος ε??η Horse ειναι 2.2 πως θα περασεις την 4αρα πανω απο 2.2 χωρις να κανεις update πρωτα στην official ics??

 

καινουργιος ,ασχετος οπως θες πεστο!!!λοιπον εκανα αυτο που λεει ο gkalen στη σελιδα 394 στο ποστ 5909 τωρα μπορω να κανω αυτο στη 347ποστ 5197 σχετικα με την horce abs0lute ???την βοηθεια σας!!!!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

καινουργιος ,ασχετος οπως θες πεστο!!!λοιπον εκανα αυτο που λεει ο gkalen στη σελιδα 394 στο ποστ 5909 τωρα μπορω να κανω αυτο στη 347ποστ 5197 σχετικα με την horce abs0lute ???την βοηθεια σας!!!!!:thanks:

 

Κατεβασε το ρομ απο τη σελ.. 447 , ποστ 6691 .

Δεν το ξεζιπαρουμε , το βαζουμε οπως ειναι ( .zip ) στη καρτα μνημης.

Φανταζομαι , απ'αυτα που γραφεις οτι εχεις βαλει recovery ( 5.0.2.7 ) , εχεις κανει και backup ?

Αν τα'χεις κανει αυτα τοτε εισαι ετοιμος να φλασαρεις .

Βαλε το Ηorsemageddon_Final.zip στη καρτα σου , σβησε το τηλ.. και κανε οτι λεω στο 2 σκελος της σελιδας 347 , ποστ 5197.

Κανεις 5 λεπτα υπομονη να ξανανοιξει το τηλ.. και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το ρομ απο τη σελ.. 447 , ποστ 6691 .

Δεν το ξεζιπαρουμε , το βαζουμε οπως ειναι ( .zip ) στη καρτα μνημης.

Φανταζομαι , απ'αυτα που γραφεις οτι εχεις βαλει recovery ( 5.0.2.7 ) , εχεις κανει και backup ?

Αν τα'χεις κανει αυτα τοτε εισαι ετοιμος να φλασαρεις .

Βαλε το Ηorsemageddon_Final.zip στη καρτα σου , σβησε το τηλ.. και κανε οτι λεω στο 2 σκελος της σελιδας 347 , ποστ 5197.

Κανεις 5 λεπτα υπομονη να ξανανοιξει το τηλ.. και εισαι ετοιμος.

ok σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω πολυ!

Φανταζομαι οτι εισαι ετοιμος απο recovery.img , ετσι ?

Τα ευχαριστηρια αστα για μετα που θα εχεις καινουριο τηλ.... :cool:

Οτι θες να το ρωτησεις αν και ο οδηγος ειναι πολυ αναλυτικος , δεν νομιζω να κολλησεις πουθενα .

Μονο να περασεις το τελευταιο ρομ που σου ειπα , γιατι το absolute ειναι παλιοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ρε σοφο ειμαι με whats up και δεν εχω mobile internet να το δοκιμάσω..χανεις το σημα η ειναι σαν να μην εχεις Internet στο κιν??

 

Και εγω με whats up ειμαι. Δεν εμφανιζει καν το σημα του gprs η του hsdpa με τα βελακια που δειχνει οτι υπαρχει μεταδοση δεδομενων. Σαν να μην υπαρχει το apn ενω υπαρχει κανονικα στις ρυθμισεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι εισαι ετοιμος απο recovery.img , ετσι ?

Τα ευχαριστηρια αστα για μετα που θα εχεις καινουριο τηλ.... :cool:

Οτι θες να το ρωτησεις αν και ο οδηγος ειναι πολυ αναλυτικος , δεν νομιζω να κολλησεις πουθενα .

Μονο να περασεις το τελευταιο ρομ που σου ειπα , γιατι το absolute ειναι παλιοτερο.

το περασα1δεν ηταν δυσκολο σε ευχαριστω πολυ!τουλαχιστων απο θεμα μπαταριας να περιμενω διαφορα??καποιες εφαρμογεσ χαθηκαν οποτε μαλλν πρεπει να τις ξαναβαλω ..

Link to comment
Share on other sites

το περασα1δεν ηταν δυσκολο σε ευχαριστω πολυ!τουλαχιστων απο θεμα μπαταριας να περιμενω διαφορα??καποιες εφαρμογεσ χαθηκαν οποτε μαλλν πρεπει να τις ξαναβαλω ..

Τις εφαρμογες πρεπει να τις ξαναβαλεις.

Η μπαταρια ειναι αναλογα με τη χρηση , εσυ θα μου πεις πως θα παει .

Ελπιζω οτι δεν θα'χεις προβληματα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Πίκα καλησπέρα, λέω να βάλω Frozen 1.4 αλλά δεν βλέπω το Link ....η βάζω 1.3 και κάνω over the air σε 1.4? Με μπέρδεψες.

Και κάτι άλλο, τώρα που ειναι και η Frozen CM10 προφανώς δεν έχει νόημα να βάλω του Ivan σωστα???

 

EDIT: Τελικά έβαλα το 1.3 και όταν διαλέγω OTA updater me to wipe cache τσεκαρισμένο, kanei reboot και κολλάει στο ανδροιδες για πολύ ώρα. Βγαζω μπαταρία restart και είμαι στο 1.3 . Το έχω κάνει 3 φορές τίποτα....

Πάντως στο scrolling μαμάει...

 

EDIT 2: Ακυρο. ΟΚ όλα, διάβασα και έβαλα το recovery του ivan :-D

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με whats up ειμαι. Δεν εμφανιζει καν το σημα του gprs η του hsdpa με τα βελακια που δειχνει οτι υπαρχει μεταδοση δεδομενων. Σαν να μην υπαρχει το apn ενω υπαρχει κανονικα στις ρυθμισεις.

 

Ναι..τι ίδιο και σε μένα..Κρίμα γιατί κατά τα άλλα η ρομ είναι σχεδον αριστη..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το Horsemageddon. Όπως πάντα με χρέωσε η Cosmote.. Τι πρέπει να κάνω για να μπαίνω 0.facebook αφού λείξουν τα MB; Τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιήσει και έχω GSM δίκτυο μόνο. Χωρίς wifi δεν έχω internet πάντως, ποτέ δεν είχα όταν με χρέωνε.

Επίσης το titanium που πόσταρες gkalen δούλεψε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το Horsemageddon. Όπως πάντα με χρέωσε η Cosmote.. Τι πρέπει να κάνω για να μπαίνω 0.facebook αφού λείξουν τα MB; Τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιήσει και έχω GSM δίκτυο μόνο. Χωρίς wifi δεν έχω internet πάντως, ποτέ δεν είχα όταν με χρέωνε.

Επίσης το titanium που πόσταρες gkalen δούλεψε τέλεια.

 

Να φλασαρετε ρομ χωρις τη καρτα σιμ , και ετσι δεν θα χρεωσει.

Αυτο που λες με τα δεδομενα δεν το ξερω , εχω συνδεση.

Και δεν εχω τιποτα τικαρισμενο στις ρυθμισεις ( gsm κ.λ.π )

Αυτο το titanium , ειπαμε ειναι παλιο , αλλα καλοοοοοοο.

 

Edit

Στο μαρκετ θα βρειτε την εφαρμογη , wifi unlocker , νομιζω ειναι η συνεχεια του greek wpa finder .

Τωρα τις εχω και τις δυο και τις δοκιμαζω , μεχρι τωρα τα ιδια ξεκλειδωνουν και οι δυο , δεν βρηκα κατι νεο ακομα εκτος απο το UI και το wifi unlocker σου δειχνει ακριβως ποια ξεκλειδωνει , ενω το wpa finder στα δειχνει ολα κι ας μην τα ξεκλειδωνει ( δηλαδη αν υπαρχει δικτυο cyta με αλλαγμενο κωδικο το wpa finder θα στο δειξει τικαρισμενο ενω το wifi unlocker σου δειχνει οτι δεν το ξεκλειδωνει )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος το rocker wave σε Β572 εαν ειχαμε;

εχω ενα ανεβασμενο σε mediafire αλλα δεν ξερω για ποια ρομ ειναι!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος το rocker wave σε Β572 εαν ειχαμε;

εχω ενα ανεβασμενο σε mediafire αλλα δεν ξερω για ποια ρομ ειναι!

 

δοκιμασε το. στην χειροτερη περιπτωση ισως χρειαστει να κανεις restore καποιο backup σου απο CWM.

 

ενναλακτικα κατεβασε αυτην την ρομ: http://www.mediafire.com/?roqglp5mbh3621m

κανε extract to .zip και αντεγραψε τα android.policy.jar (/system/framework) και το φακελο (system\usr\keylayout) στους αντιστοιχους φακελους στο κινητο σου με root permissions

 

sry που δεν ανεβασα μονο τα αρχεια που χρειαζονται ξεχωριστα, αλλα δεν εχω πολυ χρονο για να το κανω αυτη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με whats up ειμαι. Δεν εμφανιζει καν το σημα του gprs η του hsdpa με τα βελακια που δειχνει οτι υπαρχει μεταδοση δεδομενων. Σαν να μην υπαρχει το apn ενω υπαρχει κανονικα στις ρυθμισεις.

 

Ναι..τι ίδιο και σε μένα..Κρίμα γιατί κατά τα άλλα η ρομ είναι σχεδον αριστη..

 

Σορρυ που αργω απο εδω παιδια αλλα κοιταω περισσοτερο στο xda γιατι εδω ολοι φαγαν καψουρα με του gkalen...κουφαλα με την 2.2 :Ρ ηταν παλια και λαθος τα apn στην 1.4 περναω απο την ics εγω προσωπικα ειδα H+ εικονιδιο αλλα δεν εχω data plan οποτε δεν καταφερα να δω σιγουρα αν δουλευει το νετ ετσι!!

 

Πίκα καλησπέρα, λέω να βάλω Frozen 1.4 αλλά δεν βλέπω το Link ....η βάζω 1.3 και κάνω over the air σε 1.4? Με μπέρδεψες.

Και κάτι άλλο, τώρα που ειναι και η Frozen CM10 προφανώς δεν έχει νόημα να βάλω του Ivan σωστα???

 

EDIT: Τελικά έβαλα το 1.3 και όταν διαλέγω OTA updater me to wipe cache τσεκαρισμένο, kanei reboot και κολλάει στο ανδροιδες για πολύ ώρα. Βγαζω μπαταρία restart και είμαι στο 1.3 . Το έχω κάνει 3 φορές τίποτα....

Πάντως στο scrolling μαμάει...

 

EDIT 2: Ακυρο. ΟΚ όλα, διάβασα και έβαλα το recovery του ivan :-D

 

Και χωρις του ivan μπορεις φλασαρετο σαν ρομ μεσα στην /emmc/ota/downloads αλλα καλυτερα με του ivan τσακ μπαμ...τωρα να φιξαρει και το Mount της sdcard και ειμαστε GG!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το. στην χειροτερη περιπτωση ισως χρειαστει να κανεις restore καποιο backup σου απο CWM.

 

ενναλακτικα κατεβασε αυτην την ρομ: http://www.mediafire.com/?roqglp5mbh3621m

κανε extract to .zip και αντεγραψε τα android.policy.jar (/system/framework) και το φακελο (system\usr\keylayout) στους αντιστοιχους φακελους στο κινητο σου με root permissions

 

sry που δεν ανεβασα μονο τα αρχεια που χρειαζονται ξεχωριστα, αλλα δεν εχω πολυ χρονο για να το κανω αυτη τη στιγμη

αμα σου δωσω το zip μπορεις να δεις τι ειναι;

ειμαι με στικακι 1gb και δεν μπορω να κατεβαζω

http://www.mediafire.com/download.php?84nogsui4bt3ug5

Link to comment
Share on other sites

Pika μήπως ξέρεις τι γίνεται με το touch; Ενώ σκρολάρει θεϊκά μερικές φορές το touch δεν πιάνει, θέλει μια δυο φορές να ακουμπήσεις για να καταλάβει. Drivers είναι αυτό; Μπορεί να γίνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Pika μήπως ξέρεις τι γίνεται με το touch; Ενώ σκρολάρει θεϊκά μερικές φορές το touch δεν πιάνει, θέλει μια δυο φορές να ακουμπήσεις για να καταλάβει. Drivers είναι αυτό; Μπορεί να γίνει κάτι;

 

Προβλημα στην atmel δεν ξερω τη παιζει

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πίκα οκ από χθες το είχα κάνει. Είχα πρόβλημα όπως όλοι με το δίκτυο δηλ δεν είχα ούτε 3g ούτε 2g. Δοκίμασα να βάλω ρυθμίσεις apn Vodafone αλλά δεν αποθηκεύονται. Επισης ειχα προβλημα με τα αρχεια ηχου και φωτογραφιες που δεν μπορω να τα δω ουτε για να βαλω ηχο κλησης, ουτε φαίνονταν στα music apps. Εβαλα παλι τη frozen 1.01 χωρις CM10
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Το ΟTA τι ειναι ακριβως ρε Pica?

 

Επισης το recoveryivan που μας χρειαζεται?

 

Το ΟΤΑ ειναι Over The Air Update...δηλαδη τα update της ρομ τα περνετε κατευτειαν στο κιν

Το recoveryivan ειναι το CWM σε καινουργια εκδοση

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pika επειδη ειμαι νεος στο ...παιχνιδι αυτο !!!

Θα ηθελα να ξερω ποιες οι βασικες διαφορες των δυο αυτων rom ??

[4.1 Rom Release] [AROMA-OTA]FrozenPika10_v1.5 VS [4.1 ROM] CyanogenMod 10 by Ivan

με ενδιαφερει επισης ποιο απο τα 2 rom.... "γραφει" καλυτερο βιντεο την νυχτα....γιατι εκει εχουμε ενα θεματακι

Link to comment
Share on other sites

pika επειδη ειμαι νεος στο ...παιχνιδι αυτο !!!

Θα ηθελα να ξερω ποιες οι βασικες διαφορες των δυο αυτων rom ??

[4.1 Rom Release] [AROMA-OTA]FrozenPika10_v1.5 VS [4.1 ROM] CyanogenMod 10 by Ivan

με ενδιαφερει επισης ποιο απο τα 2 rom.... "γραφει" καλυτερο βιντεο την νυχτα....γιατι εκει εχουμε ενα θεματακι

 

Παοκτσακι μου καμια απο τις δυο δεν θα σε βοηθησει σε αυτο που θες ειναι η ιδια ρομ απλα η μια ειναι πειραγμενη απο εμενα με βαση την cm του ivan...αλλα για video νυχτα δεν σου το συνιστώ γιατι θελουν δουλεια ακομα!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανεις που να ειναι με 2.3 την 572;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...