Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1511592 Ενα ωραιο bootanimation....το bootanimation απο το backup της 1.14 δεν το βρίσκω πουθενα!

 

ανοιξες το αρχειο data.ext3 και δεν βρηκες τιποτα ??

 

Στο data/local εχω ενα κενο φακελο tmp μεσα!!

Και στο System/media μονο ενα φακελο audio!!

Εψαξα ολους τους φακελους ενα προς ενα!τπτ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δεν χρειαζεται να το φορτιζεις παντα κλειστο,,δεν σου προσφερει κατι παραπανω..

παντως δοκιμασε το ,αν εχεις custom recovery.....δεν θα παθει κατι το τηλ...

 

Oχι εχω παρατηρησει μεγαλη διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας οταν το φορτιζω κλειστο. Χωρις να ειμαι σιγουρος, κανει κατι σαν "ταχεια φορτιση" οταν το φορτιζεις ανοιχτο(το προηγουμενο w995 που ειχα ετσι εκανε και ειχε μεγαλη διαφορα) και κραταει λιγοτερο.

 

Με το μαμισιο recovery δεν γινεται wipe battery stats? Αλλα ουτως η αλλως 2 λεπτα υποθεση ειναι να περασεις custom, τεσπα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μπορεί κάποιος να μ δώσει ένα link για να κατεβάσω την IC costum!!
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στο data/local εχω ενα κενο φακελο tmp μεσα!!

Και στο System/media μονο ενα φακελο audio!!

Εψαξα ολους τους φακελους ενα προς ενα!τπτ

 

σωστα κοιτας ,,αλλα αμα δεν ειναι ,,τοτε δεν ξερω πως μπορεις να το βρεις,,,

 

Oχι εχω παρατηρησει μεγαλη διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας οταν το φορτιζω κλειστο. Χωρις να ειμαι σιγουρος, κανει κατι σαν "ταχεια φορτιση" οταν το φορτιζεις ανοιχτο(το προηγουμενο w995 που ειχα ετσι εκανε και ειχε μεγαλη διαφορα) και κραταει λιγοτερο.

 

Με το μαμισιο recovery δεν γινεται wipe battery stats? Αλλα ουτως η αλλως 2 λεπτα υποθεση ειναι να περασεις custom, τεσπα.

 

με το μαμισιο δεν γινεται,,η αμα εισαι ροοτ (με root explorer),,η με custom recovery (cwm 5.0.2.7)

το ιδιο γρηγορα φορτιζει κι εμενα και ανοιχτο και κλειστο,,δεν διαρκει περισσοτερο η δικια μου μπαταρια κλειστο η ανοιχτο,,,,δοκιμασε το και μ'αυτο το τηλ,, δεν νομιζω να κρατησει περισσοτερο αν το φορτισεις σβηστο

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μπορεί κάποιος να μ δώσει ένα link για να κατεβάσω την IC costum!!

 

ICS εννοείς? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1532662

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Είμαι νεος κάτοχος του x5 pro. Είναι το πρώτο μου 100% android, άρα δεν ξέρω σχεδόν τίποτα :O

Τώρα έχει την έκδοση 2.2 , αλλά ξέρω ότι υπάρχει και 2.3 official. Μπορείτε να μου πείτε πως να κάνω την αναβάθμιση? Από που την κατεβάζω?

 

Και αν θέλετε, τι πρέπει να κάνω, για να λειτουργεί το κινητό όσο το δυνατών καλύτερα :D

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ICS εννοούσα..!! Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ICS εννοούσα..!! Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Τπτ..σε λιγο λογικα θα ανεβασω την 2.0

 

------

Το εχω ξαναρωτησει αλλα δεν μου απαντησε κανεις..υπαρχει καποιο προβλημα με τον σενσορα της οθονης γιατι πολλες φορες οταν μιλαω στο τηλ η οθονη ανοίγει μονη της και πατιούνται τα παντα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Του Birdyi

 

Περιμενω απο geno δεν με καιει να πω την αληθεια θελει πολλα ακομα για να βγαλω την 572 αλλα patch στην rom!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/aurora2.0_u8800pro.zip/download

 

Τρως ενα ωραιοτατο bootloop αν δεν κανεις format System ολο δικο σου!!Πανω απο 572!!

Μπα το τρως παντα!! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Είμαι νεος κάτοχος του x5 pro. Είναι το πρώτο μου 100% android, άρα δεν ξέρω σχεδόν τίποτα :O

Τώρα έχει την έκδοση 2.2 , αλλά ξέρω ότι υπάρχει και 2.3 official. Μπορείτε να μου πείτε πως να κάνω την αναβάθμιση? Από που την κατεβάζω?

 

Και αν θέλετε, τι πρέπει να κάνω, για να λειτουργεί το κινητό όσο το δυνατών καλύτερα :D

 

Ευχαριστώ :)

 

Για αναβαθμηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4011251#post4011251

Για την official 2.3.5 (512) Rom εκτος απο το πρωτο αρχειο που θα βρεις παραπανω, θελεις κι αυτο.

 

ή αμα θες:

εχεις μια συσκευη ,,που μπορεις να κανεις παπαδες,,,και τα καλυτερα και σταθεροτερα ΡΟΜ μεχρι στιγμης ,ειναι για το baseband που εισαι ηδη,,,,

σου προτεινω ,να μην αναβαθμισεις ,αλλα να προχωρησεις σε ροοτ ,custom recovery ,και εχεις αρκετα καλα ρομ για να διαλεξεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ή αμα θες:

Παράθεση από gkalen >

 

εχεις μια συσκευη ,,που μπορεις να κανεις παπαδες,,,και τα καλυτερα και σταθεροτερα ΡΟΜ μεχρι στιγμης ,ειναι για το baseband που εισαι ηδη,,,,

σου προτεινω ,να μην αναβαθμισεις ,αλλα να προχωρησεις σε ροοτ ,custom recovery ,και εχεις αρκετα καλα ρομ για να διαλεξεις.

 

 

 

oxi ,αυτο το ελεγα σε ενα φιλο που εκανε λαθος και ρωταγε για το u8800 το απλο,,,

για το δικο μας ,,καλα του λες ,,δεν υπαρχει αλλος τροπος για ρομ αν δεν περασει σε αναβαθμιση...

αν ηθελε ο φιλος να φτιαξει τη 2.2.2 τοτε ,ενταξει ,αυτο μπορει να το κανει

αλλα αν καταλαβα καλα ,,ψαχνεται για αναβαθμιση,,,

οποτε ,,καλα του δινεις τα λινκ ,για να προχωρησει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την Aurora 1.14..Όλα καλα αλλά δεν είμαι root...Ενώ βγάζει εικονίδιο superuser στην ουσία δεν είμαι...Ξέρει κανείς με ποιο τρόπο μπορώ να γίνω?
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την Aurora 1.14..Όλα καλα αλλά δεν είμαι root...Ενώ βγάζει εικονίδιο superuser στην ουσία δεν είμαι...Ξέρει κανείς με ποιο τρόπο μπορώ να γίνω?

 

εκανες ,,wipe data,,,,wipe cache,,,,,wipe dalvik cache,,,,format/system και δεν δουλευει το ροοτ ???

δοκιμασε και να ξαναφλασαρεις το ρομ ,,κατευθειαν ,,χωρις wipe ,,αν εχεις κανει τα ολα τα παραπανω κανονικα...

αλλα θα σε ενημερωσει και καποιος που το εχει κανει ,,μη τυχον ειναι κανενα bug

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την Aurora 1.14..Όλα καλα αλλά δεν είμαι root...Ενώ βγάζει εικονίδιο superuser στην ουσία δεν είμαι...Ξέρει κανείς με ποιο τρόπο μπορώ να γίνω?

 

Κανονικα δουλευει το ροοτ στην 1.14 μηπως και εσυ σαν και εμενα πατας γρηγορα το allow χωρις να παρατηρησεις οτι αλλαξαν μερια στην ICS ολα τα οκ confirm πηγαν δεξια απο αριστερα που ηταν...τσεκαρετο καποιο λαθος κανεις!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ πικα καλα που το λες γιατι θα το παθενα κ εγω οταν θα τη βαλω 100%

 

Την επαθα πολλες φορες με την αλλαγη αυτη τα πηγαν αντιθετα ολα και μπερδεύεσαι!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δουλευει το ροοτ στην 1.14 μηπως και εσυ σαν και εμενα πατας γρηγορα το allow χωρις να παρατηρησεις οτι αλλαξαν μερια στην ICS ολα τα οκ confirm πηγαν δεξια απο αριστερα που ηταν...τσεκαρετο καποιο λαθος κανεις!

Όχι το πρόσεξα ότι είναι αντίθετα τα κουμπιά....Ενώ υπάρχει το superuser, πολλές εφαρμογές που χρειάζονται δικαιώματα root (titanium, battery calibration, rom manager, κλπ) μου λένε ότι δεν έχω δικαιώματα root. Θα δοκιμάσω να ξαναφλασάρω ...

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Όχι το πρόσεξα ότι είναι αντίθετα τα κουμπιά....Ενώ υπάρχει το superuser, πολλές εφαρμογές που χρειάζονται δικαιώματα root (titanium, battery calibration, rom manager, κλπ) μου λένε ότι δεν έχω δικαιώματα root. Θα δοκιμάσω να ξαναφλασάρω ...

 

Βαλε Busybox.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαλε Busybox.

 

πρεπει να ειναι ροοτ για να βαλει busybox,,,αλλωστε σε custom rom ,,αυτα ειναι ετοιμα,,,ασε που την εβαλα στην cygwin kitchen και ειδα οτι,,,, ουτε zipalign ειναι ,,και πολλα πραγματα ακομα δεν εχει,,,και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τι βγαλανε....

αν καποιος εχει το changelog,,,,μπορει να μας πει αν ειναι zipalign ????

εγω παντως ,,βρηκα οτι δεν ειναι

ωραια πραγματα ,,να εχουμε πολλες αχρηστες ρομ για να τις βαλουμε στο %%@#$#$% μας ???

γ $%#$#@$%$%^ τον μαο τσε τουνγκ,,,,,, γ #$%%#%^ την κινα σας γ $^%#$%#$

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

%%@#$#$%

γ $%#$#@$%$%^ , γ #$%%#%^ $^%#$%#$

μεταφραση σε αψογα Ελληνικα

简单介绍一下,此版已经修复爆音、破音,加快操作速度,优化2G、3G、WIFI等连接,内置欧朋浏览器(希望大家运行一次后再删除),

已经精简掉一部分软件,加入无需谷歌服务的日历

缺点:此版不能超频

无FC

 

:lol:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...