Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gkalen το εγραψα κ στο xda αλλα καλα τους ειπες!

 

Ολοι απο το γκενοκολαρ κρέμονται κ δε βλέπω να αλλάζει κατι μιας κ αυτος στα τετοια του ξαφανηστικε στο κινέζικο φόρουμ!

 

Φλερταρα αρκετα με την ιδεα να το δώσω καμια 180 με θηκες, προστασιες οθονης κλπ (λιγότερα δεν το δίνω, δε μου αξιζει) κ να δω για το galaxy s η το lg optimus x2 αλλα προς neo v δεν θα πηγενα με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

gkalen το εγραψα κ στο xda αλλα καλα τους ειπες!

 

Ολοι απο το γκενοκολαρ κρέμονται κ δε βλέπω να αλλάζει κατι μιας κ αυτος στα τετοια του ξαφανηστικε στο κινέζικο φόρουμ!

 

Φλερταρα αρκετα με την ιδεα να το δώσω καμια 180 με θηκες, προστασιες οθονης κλπ (λιγότερα δεν το δίνω, δε μου αξιζει) κ να δω για το galaxy s η το lg optimus x2 αλλα προς neo v δεν θα πηγενα με τίποτα

 

 

οχι ρε φιλε, με 200 ευρω, συσκευη με τετοια ταχυτητα που κανει σχεδον τα παντα (laptop), που θα βρεις...........σωστος για το νεο,ειναι *******.....τα αλλα δυο ενταξει ,αλλα πιο ακριβα...............οσο για τους αλλους στο xda ,ετσι μονο για να ακουνε τιποτα απο κανεναν για να βαλουνε ταξη,,,φαντασου εγω που ηξερα πως ειναι τα πραγματα στο xda και εψαχνα 5 ωρες για να βρω αυτα που ηθελα,,,σκεφτομουν για καποιον που θα ηταν πιο φρεσκος στο android τι θα παθαινε........αφου αμα δεις ποσοι εχουν το προ και φλασαρουν ρομ για το απλο η το αναποδο,,, θα παθεις ..

τελως παντων ,μην ανυσηχουμε παντως ,ειναι καινουργιο το τηλεφωνο και πιστευω σε λιγο καιρο θα βγαλουνε παπαδες,,,,,,εμεις λοιπον υπομονη και αυτοι να βαλουν μια ταξη εκει μεσα....

το κακο με την περιπτωση μου ειναι οτι ειμαι με τη μαμα 2.2.2 και τωρα ειμαι μια χαρα ,αλλα οταν αρχισουν να βγαινουν καλα ρομ ,λογικα θα βασιζονται στην 2.3.5 (.35 kernel) και ετσι θα πρεπει και εγω σε καποια φαση να το αναβαθμισω και φτου κι απο την αρχη....απλα τουλαχιστον να ειναι ευρωπαικη 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε, με 200 ευρω, συσκευη με τετοια ταχυτητα που κανει σχεδον τα παντα (laptop), που θα βρεις...........σωστος για το νεο,ειναι *******.....τα αλλα δυο ενταξει ,αλλα πιο ακριβα...............οσο για τους αλλους στο xda ,ετσι μονο για να ακουνε τιποτα απο κανεναν για να βαλουνε ταξη,,,φαντασου εγω που ηξερα πως ειναι τα πραγματα στο xda και εψαχνα 5 ωρες για να βρω αυτα που ηθελα,,,σκεφτομουν για καποιον που θα ηταν πιο φρεσκος στο android τι θα παθαινε........αφου αμα δεις ποσοι εχουν το προ και φλασαρουν ρομ για το απλο η το αναποδο,,, θα παθεις ..

τελως παντων ,μην ανυσηχουμε παντως ,ειναι καινουργιο το τηλεφωνο και πιστευω σε λιγο καιρο θα βγαλουνε παπαδες,,,,,,εμεις λοιπον υπομονη και αυτοι να βαλουν μια ταξη εκει μεσα....

το κακο με την περιπτωση μου ειναι οτι ειμαι με τη μαμα 2.2.2 και τωρα ειμαι μια χαρα ,αλλα οταν αρχισουν να βγαινουν καλα ρομ ,λογικα θα βασιζονται στην 2.3.5 (.35 kernel) και ετσι θα πρεπει και εγω σε καποια φαση να το αναβαθμισω και φτου κι απο την αρχη....απλα τουλαχιστον να ειναι ευρωπαικη 2.3.5

 

Έτσι όπως τα λες είναι.Το κινητό για 199 κάνει παπάδες πραγματικά.Πετάει.Και εγώ με την 2.2.2 της wind είμαι που είναι πάρα πολύ καλή(δεν μπορώ να κάνω root όμως με το z4root και με boot image δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο)και αναμένω για καμία πολύ καλή rom που να βασίζετε σε ICS ή 2.3.5.Ακόμα Οκτώβριο βγήκε το κινητό έχουν να βγάλουν πολύ πράμα ακόμα.Να βρίσκαμε και καμία μπαταρία στα 3000m η παραπάνω θα ήταν ότι πρέπει.Το shadowgun και άλλα τέτοια παιχνίδια τραβάνε άπειρη μπαταρια...:p

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε, με 200 ευρω, συσκευη με τετοια ταχυτητα που κανει σχεδον τα παντα (laptop), που θα βρεις...........σωστος για το νεο,ειναι *******.....τα αλλα δυο ενταξει ,αλλα πιο ακριβα....................

Αναφερεσαι στο S.E. neo V ? Γιατι δεν ειναι καλο ? Έχει θεματακια ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως νεοπας μπηκα στην ολη φάση αλλα δε με δυσκολεψαν κ πολύ! Βέβαια τοσο βλακας να φλασαρω λαθος ρομ δεν είμαι! Π.χ για το ταπεινό Χ3 που πηρα για την κοπελα μου στα 100 απο Γερμανία, έκατσα αφειρωσα λιγο χρονο, μπηκα στην ολη φαση κ του πεταξα στο χαλαρο μια πολυ καλη cm7 πανω χωρις κανενα πρόβλημα!

 

Για το δικο μας μιας κ δεν βλέπω μια πληρης ρομ τα παρακολουθώ επι του χαλαρου κ οταν έρθει η στιγμη θα πέσει πιο συστηματική μελετη!

 

Πιο ακριβα μονο το οπτιμους χ2 στα 237 με κολπο απο κωτσο κ το γκαλαξι s επεξε για μια μερα στα 200 με συγκριτικά καλυτερη οθονη gpu κ δεν θυμαμαι εχει κ φροντ καμερα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναφερεσαι στο S.E. neo V ? Γιατι δεν ειναι καλο ? Έχει θεματακια ?

 

Εγω παντως νεοπας μπηκα στην ολη φάση αλλα δε με δυσκολεψαν κ πολύ! Βέβαια τοσο βλακας να φλασαρω λαθος ρομ δεν είμαι! Π.χ για το ταπεινό Χ3 που πηρα για την κοπελα μου στα 100 απο Γερμανία, έκατσα αφειρωσα λιγο χρονο, μπηκα στην ολη φαση κ του πεταξα στο χαλαρο μια πολυ καλη cm7 πανω χωρις κανενα πρόβλημα!

 

Για το δικο μας μιας κ δεν βλέπω μια πληρης ρομ τα παρακολουθώ επι του χαλαρου κ οταν έρθει η στιγμη θα πέσει πιο συστηματική μελετη!

 

Πιο ακριβα μονο το οπτιμους χ2 στα 237 με κολπο απο κωτσο κ το γκαλαξι s επεξε για μια μερα στα 200 με συγκριτικά καλυτερη οθονη gpu κ δεν θυμαμαι εχει κ φροντ καμερα;

 

Να θυμίσω ότι για συγκρίσεις συσκευών υπάρχουν άλλα θέματα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

@GeorgT:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση. Γράψε κανονικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για το παλικάρι που ρώτησε κ σβήστηκαν πακέτο:

Δημοσίευση 22 Δεκέμβριος 2011 - 07:15 μμ

Λοιπον συμφορουμιτες εγω εκανα το εξης μετα το ακυρο του public και την μη διαθεσημοτητα του multirama πηγα μια βολτα απο τον κοτσο εκει ομως ειχε 479 αλλα τρεχει μια προσφορα λεει εγγυηση τιμης επεστρεψα λοιπον στα μουλτιραμα και πηρα ενα χαρτι το οποιο ελεγε οτι το τηλ εχει 249€ γυρισα στον κοτσο και τους το εδωσα εστειλαν μαιλ στα κεντρικα και μετα απο δυο μερες ολα κομπλε. Σημερα παραλαβα το πρωτο και περιμενω αλλα 2 οπιος ενδιαφερεται εχει αλλα 18 κομματια...!

Link to comment
Share on other sites

Για το neo ρε παιδια δεν εχω διαβασει καλες κριτικες γι αυτο δεν θα το επαιρνα....

παντως μην εχετε προβλημα με το κινητο ,θα δειτε σε λιγο καιρο τι θα γινει....χωρια που αρχιζω και βλεπω μια κινητικοτητα στο xda για διαχωρισμο των εκδοσεων....

Εμενα παντως το τηλ.. δουλευει τζαμι,και παιχνιδια οπως pes 2012, modern compat.παιζουν απιστευτα....το ιντερνετ σφαιρα,,το μονο προβλημα μου ειναι ....οτι προσπαθω να αλλαξω το framework και δεν το εχω καταφερει ακομα.... ενω σε custom rom αλλαζει ευκολα..

Αυτο το ποστ το στελνω με το lg p500

 

Έτσι όπως τα λες είναι.Το κινητό για 199 κάνει παπάδες πραγματικά.Πετάει.Και εγώ με την 2.2.2 της wind είμαι που είναι πάρα πολύ καλή(δεν μπορώ να κάνω root όμως με το z4root και με boot image δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο)και αναμένω για καμία πολύ καλή rom που να βασίζετε σε ICS ή 2.3.5.Ακόμα Οκτώβριο βγήκε το κινητό έχουν να βγάλουν πολύ πράμα ακόμα.Να βρίσκαμε και καμία μπαταρία στα 3000m η παραπάνω θα ήταν ότι πρέπει.Το shadowgun και άλλα τέτοια παιχνίδια τραβάνε άπειρη μπαταρια...:p

 

Ροοτ στο 2.2.2 μονο με superoneclick 2.2

Μετα ολα τα κανεις με root explorer(recovery.img,boot.img,buid.prop,init.d)

Και οταν βγει το σταθερο upgrade το κανεις ανετα γιατι στην ουσια θα εχεις μαμα ρομ

 

 

Μετα τα αλλαζεις ολα με root explorer( recovery.img,boot.img,build.prop,init.d)

Και το κινητο θα γινει σφαιρα και οταν βγει το σταθερο upgrade παλι δεν θα εχεις προβλημα να το περασεις,,, γιατι θα εισαι με μαμα ρομ στην ουσια..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ροοτ στο 2.2.2 μονο με superoneclick 2.2

Μετα ολα τα κανεις με root explorer(recovery.img,boot.img,buid.prop,init.d)

Και οταν βγει το σταθερο upgrade το κανεις ανετα γιατι στην ουσια θα εχεις μαμα ρομ

 

 

Μετα τα αλλαζεις ολα με root explorer( recovery.img,boot.img,build.prop,init.d)

Και το κινητο θα γινει σφαιρα και οταν βγει το σταθερο upgrade παλι δεν θα εχεις προβλημα να το περασεις,,, γιατι θα εισαι με μαμα ρομ στην ουσια..

 

Θα το δοκιμάσω το superoneclick γιατί θέλω να παίξω κάποια παιχνίδια που θέλουν tegra 3,2 και χωρίς το mod απο εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1391250

 

δεν μπορώ μου γράφει ότι δεν υποστηρίζετε η συσκευή.Θα περιμένω κάτι καλό για την 2.3.5 για να περάσω και μετά θα αρχίσω rοot και τα άλλα κόλπα για 55FPS 1.6ghz overclock να πετάει ακόμα περισσότερο το κινητό.. :p

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το superoneclick γιατί θέλω να παίξω κάποια παιχνίδια που θέλουν tegra 3,2 και χωρίς το mod απο εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1391250

 

δεν μπορώ μου γράφει ότι δεν υποστηρίζετε η συσκευή.Θα περιμένω κάτι καλό για την 2.3.5 για να περάσω και μετά θα αρχίσω rοot και τα άλλα κόλπα για 55FPS 1.6ghz overclock να πετάει ακόμα περισσότερο το κινητό.. :p

 

Αυτα τα κανεις και με 2.2.2,δεν χρειαζεται 2.3

Θα δοκιμασω να φτιαξω ενα βιντεο για να δειτε πραγματικα πως δουλευει η μαμα...

Και παιδια, επιτελους φτιαχτηκε η ενοτητα για το προ στο xda

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κανεις και με 2.2.2,δεν χρειαζεται 2.3

Θα δοκιμασω να φτιαξω ενα βιντεο για να δειτε πραγματικα πως δουλευει η μαμα...

Και παιδια, επιτελους φτιαχτηκε η ενοτητα για το προ στο xda

 

 

Oντως στο xda πριν λίγο την είδα και εγώ και χάρηκα αρκετά που άρχισαν να τα βάζουν σε μια τάξη.Αν δεν σου είναι κόπος θα ήταν πολύ καλό να έφτιαχνες ενα tutorial για root,overclock,55fps κτλ για το x5 pro.Θα βοηθούσε πολλά άτομα.Αν και όταν έχω χρόνο θα στρωθώ στο διάβασμα για τα παραπάνω και θα πειραματιστώ αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Oντως στο xda πριν λίγο την είδα και εγώ και χάρηκα αρκετά που άρχισαν να τα βάζουν σε μια τάξη.Αν δεν σου είναι κόπος θα ήταν πολύ καλό να έφτιαχνες ενα tutorial για root,overclock,55fps κτλ για το x5 pro.Θα βοηθούσε πολλά άτομα.Αν και όταν έχω χρόνο θα στρωθώ στο διάβασμα για τα παραπάνω και θα πειραματιστώ αρκετά.

 

Θα κοιταξω να το κανω μολις εχω χρονο

Link to comment
Share on other sites

Oντως στο xda πριν λίγο την είδα και εγώ και χάρηκα αρκετά που άρχισαν να τα βάζουν σε μια τάξη.Αν δεν σου είναι κόπος θα ήταν πολύ καλό να έφτιαχνες ενα tutorial για root,overclock,55fps κτλ για το x5 pro.Θα βοηθούσε πολλά άτομα.Αν και όταν έχω χρόνο θα στρωθώ στο διάβασμα για τα παραπάνω και θα πειραματιστώ αρκετά.

 

Δέχομαι τις ευχαριστίες σας, για τη νέα ενότητα:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι τις ευχαριστίες σας, για τη νέα ενότητα:D:D:D

 

συγχαρητηρια,,μπραβο,,τα οποια αξιζουν σε ολους απο εμας ,ακομα και στους ξενους που ψηφισαν,,,ολοι το θελαμε αυτο.............

και πολλα μπραβο ρε dancer και για την ενοτητα που εκανες για την ψηφο

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μια πλάκα έκανα. Μην αρχίσουμε τωρα τα off topic ευχαριστιών μπραβο κλπ...

Απλά μου έκανε εντύπωση και μένα που έγινε μέσα σε μια μέρα, από τη στιγμή που έκανα post στο κατάλληλο θέμα. Ίσως να βοήθησε και το θέμα/ανακοίνωση, πάντως το ευχάριστο είναι ότι είχε άμεση ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

για τους λατρεις του ειδους

20120107-cm-7.1.0-u8800pro-Geno-en.zip

http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/

με Ελληνικα και Ελληνικο πληκτρολογιο αλλα δεν βρισκω το market.

ειναι γρηγορη,μα πολυ γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

ε το μαρκετ περνιεται χωριστα πιστευω το βρισκουμε.να τολμησω?στην αλλη cm7 δεν επαιζε το βιντεο!την εβαλε κανεις?

ποια ενοτητα λετε?οχι εδω,στο xda?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

στην αλλη cm7 δεν επαιζε το βιντεο!

παιζει!

ολα φαινεται να δουλευουν ρολοι εκτος το ραδιο φυσικα

u8800pro

 

edit:

CHANGELOG

07-01-2012

fix Video Recording

use CM libaudio

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας εχει τυχει να μην αναγνωριζει το pc το κινητο οταν ειναι ρε Ροζ οθονη?

 

Εβαλα την official την τελευταια και μου εχει βαλει την Stock Recovery και δεν μπορω να περασω την CM7 Rom.

Xρειαζεται το CWM Recovery v5.0.2.7 για να περασεις την Rom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας εχει τυχει να μην αναγνωριζει το pc το κινητο οταν ειναι ρε Ροζ οθονη?

 

Εβαλα την official την τελευταια και μου εχει βαλει την Stock Recovery και δεν μπορω να περασω την CM7 Rom.

Xρειαζεται το CWM Recovery v5.0.2.7 για να περασεις την Rom.

 

εχει αναφερθει

να ξαναγυρισεις σε 512 και να φλασαρεις την cm7.

Link to comment
Share on other sites

παιζει!

ολα φαινεται να δουλευουν ρολοι εκτος το ραδιο φυσικα

u8800pro

 

edit:

CHANGELOG

07-01-2012

fix Video Recording

use CM libaudio

 

εμενα akalos τρεχει το ρομποτακι ωρα και δεν μου bοotαρει!γιατι?

ακυρο!ανοιξε.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...