Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο μια μικρη αναζητηση στο skroutz, μαλλον σε αυτο κατεληξα κι εγω. εισαι ευχαριστημενος γενικα;

 

Αμέσως με έκοψες ότι το έχω :-). Είμαι ευχαριστημένος και γενικά και ειδικά. Αν διαβάσεις και το θέμα της συσκευής θα βρεις πολλούς ευχαριστημένους κατόχους.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις android πήγαινε στο lg g pad αλλιώς πήγαινε στο iPad mini εξίσου πολύ καλο
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω και γω ενα tablet φθηνο απλα για να μπαινω facebook skype viber κτλ οχι για παιχνιδια και οικονομικο

τι προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω και γω ενα tablet φθηνο απλα για να μπαινω facebook skype viber κτλ οχι για παιχνιδια και οικονομικο

τι προτεινετε ?

 

Ριξε μια ματιά στο σαιτ του πλαισιου tablet turbo-x 49€

Link to comment
Share on other sites

τι να προτιμησω ?? pipo ή samsung tablet ?? προτιμω pipo

 

Τι μέγεθος ;αν θες 8 ίντσες δες και το Asus memopad HD 7!

Edit sorry 7 είναι αυτό!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο help. Ημουν ετοιμος να παραγγειλω το Pipo s6. Ψαχτηκα ομως εδω στο φορουμ και αλλαξα γνωμη.

Τωρα ξαναειμαι στο ψαξιμο...

Το μπατζετ αρχικα ηταν μεχρι 100ευρω και τωρα κοιταζω κατι παλι σε 8αρι σε παρομοιες δυνατοτητες και χρηματα.

Μεχρι στιγμης ειδα colorfly s782, onda v819 και το αρκετα ακριβοτερο ramos i8 (το οποιο ξεφευγει αρκετα).

Εχει κανεις εμπειρια απο τα παραπανω; Η καποια αλλη προταση;

Ευχαριστω

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Σκεφτομαι την αγορα tablet με full windows 8.1 υπαρχουν καποια αξιόλογα επώνυμα που εχω δει οπως το asus t100 κ.α , επεσα ομως τυχαια σε κατι κινεζικα με full windows μια και μεχρι στιγμης αγνοόυσα την υπαρξη τους! Θα ήθελα να ρωτήσω εαν καποιος εχει εμπειρια πανο στα συκγεκριμένα μοντελα και συκριτικα με τα επώνυμα τι ψαρια πιανουν αν και απο οτι βλεπω σε χαρακτιριστικα ειναι πολυ καλα!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο το tablet για τους γονοις μου δηλαδη για λιγο browsing και καμια εφαρμογουλα οχι τιποτα βαρη!

θελω τν αποψης σας γι'αυτο ή αν εχετε να μου προτεινετε κατι αξιολογο στα ιδια λεφτα :)

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Slice-II-7-85-V88HD.htm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,ψαχνω ενα ταμπλετ (αντικαταστατη του nexus 2013) γυρο στις 8inc ,για browsing,youtube,video playing,email,μουσικη και πολυ λιγο gaming απλα παιχνιδια κυριως και με ενδιαφερει πολυ η διαρκεια της μπαταριας να ειναι σε αξιοπρεπη επιπεδα γυρο στις 8ωρες ,τι θα μου προτεινατε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

το εχω σαν μια απο τις πρωτες επιλογες ,μονο η μπαταρια με προβληματιζει... οπως και οτι πολλα παιδια ανεφερουν το tab 4 που ερχεται συντομα
Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα ταμπλετακι οικονομικο απλα για χρηση ιντερνετ...Το ταβανι μου ειναι το ZTE S8Q,το οποιο ειναι στα 129 ευρω.Εχετε να προτινετε κατι διαφορετικο,απο Κινεζικα κλπ?Ευπροσδεκτα...

 

http://www.geekbuying.com/item/Chuwi-V88S-Android-4-2-Tablet-PC-RK3188-Quad-Core-7-85-inch-1024-768-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB---White-317001.html Aυτο ειναι ενα που μου εχει τραβηξει το ενδιαφερον...

Edited by jkidd13
Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα ταμπλετακι οικονομικο απλα για χρηση ιντερνετ...Το ταβανι μου ειναι το ZTE S8Q,το οποιο ειναι στα 129 ευρω.Εχετε να προτινετε κατι διαφορετικο,απο Κινεζικα κλπ?Ευπροσδεκτα...

 

http://www.geekbuying.com/item/Chuwi-V88S-Android-4-2-Tablet-PC-RK3188-Quad-Core-7-85-inch-1024-768-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB---White-317001.html Aυτο ειναι ενα που μου εχει τραβηξει το ενδιαφερον...

 

Καλή επιλογή τπ Chuwi, iPad mini κλώνος, με καλό επεξεργαστή 1 GB RAM. Δεν θα έχεις πρόβλημα σε καθημερινή χρήση, μην περιμένεις όμως και να πετάει στα βίντεο. Με την τιμή αυτή όμως παίρνεις 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή τπ Chuwi, iPad mini κλώνος, με καλό επεξεργαστή 1 GB RAM. Δεν θα έχεις πρόβλημα σε καθημερινή χρήση, μην περιμένεις όμως και να πετάει στα βίντεο. Με την τιμή αυτή όμως παίρνεις 2.

 

Oταν λες μην περιμενω να πεταει στα βιντεο τι ακριβως εννοεις?

Οτι κολλαει ή οτι δεν θα εχει καλη αναλυση κλπ?

Γιατι το θελω και να βλεπω και καμια ταινια/σειρα που και που...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Σκεφτομαι την αγορα tablet με full windows 8.1 υπαρχουν καποια αξιόλογα επώνυμα που εχω δει οπως το asus t100 κ.α , επεσα ομως τυχαια σε κατι κινεζικα με full windows μια και μεχρι στιγμης αγνοόυσα την υπαρξη τους! Θα ήθελα να ρωτήσω εαν καποιος εχει εμπειρια πανο στα συκγεκριμένα μοντελα και συκριτικα με τα επώνυμα τι ψαρια πιανουν αν και απο οτι βλεπω σε χαρακτιριστικα ειναι πολυ καλα!!

Και γιατι οχι το Τ100 που ειναι δοκιμασμενη και αξιοπιστη λυση στην εξαιρετικη τιμη των 330 ευρω απο public και αλλου,να εχέις το κεφαλι σου πιο ησυχο,εκτος αν βρηκες κατι πολυ καλο με αρκετη διαφορα στην τιμη που να δικαιολογει να το παρεις εναντι του Asus.

Γεια σας ,ψαχνω ενα ταμπλετ (αντικαταστατη του nexus 2013) γυρο στις 8inc ,για browsing,youtube,video playing,email,μουσικη και πολυ λιγο gaming απλα παιχνιδια κυριως και με ενδιαφερει πολυ η διαρκεια της μπαταριας να ειναι σε αξιοπρεπη επιπεδα γυρο στις 8ωρες ,τι θα μου προτεινατε παιδια?

Αν ειναι μεσα στο budget σου το ipad mini retina θα σε καλυψει απολυτα με την εξαιρετικη συτονομια των 10 ωρων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα ταμπλετακι οικονομικο απλα για χρηση ιντερνετ...

 

http://www.geekbuying.com/item/Chuwi-V88S-Android-4-2-Tablet-PC-RK3188-Quad-Core-7-85-inch-1024-768-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB---White-317001.html Aυτο ειναι ενα που μου εχει τραβηξει το ενδιαφερον...

Το τάμπλετ το πήρα εγώ, είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την τιμή, και δεν κολλάει πουθενά.

Παίζει ότι έργο και ότι βίντεο θέλεις και η εικόνα του είναι εξαιρετική.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το τάμπλετ το πήρα εγώ, είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την τιμή, και δεν κολλάει πουθενά.

Παίζει ότι έργο και ότι βίντεο θέλεις και η εικόνα του είναι εξαιρετική.

 

Ποσο καιρο εκανε να ερθει απο τη στιγμη που το παραγγειλες?

Πληρωσεις κατι παραπανω σε εκτελονισμους κλπ?

Ειμαι λιγο ασχετος απο το θεμα αγορα απο Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εκανε να ερθει απο τη στιγμη που το παραγγειλες?

Πληρωσεις κατι παραπανω σε εκτελονισμους κλπ?

Ειμαι λιγο ασχετος απο το θεμα αγορα απο Κινα...

Δεν πλήρωσα τίποτα, το πήρα με απλό ταχυδρομείο σε έναν μήνα περίπου από την ημέρα που το παρήγγειλα.

Το πήρα πιό ακριβά, έπεσε η τιμή του, αλλά μπορείς να στείλεις ένα πμ στην justin και να ζητήσεις έκπτωση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα. Με έχει φάει η κόρη μου για ταμπλέτα με την πρόφαση ότι θα διαβάζει απο το wordpad ιστορίες στα αγγλικά αλλά απο ότι καταλαβαίνω θα τρελαθεί στο facebook και στα παιχνίδια. Δεν πειράζει, θα το εκμεταλλευτεί και ο υποφαινόμενος μπαμπάς:)

Εχω καταλήξει στις 8 ιντσες ως πιο compact, ευκολομεταφερόμενο, αλλα να μην χρησιμοποιηθεί ως αντικαταστάτης του λαπτοπ. Η χρήση του φαίνεται θα είναι Skype, facebook, E-book, E-magasines αντε να ανοιγω και κανα excel ή word για να κάνω καμιά ελαφριά δουλειά. Φαντάζομαι ότι θα το χρησιμοποιήσει και σε διάφορα παιχνίδια που παίζει στο κινητό της. Φυσικά θέλει και να βγάζει και καμιά φωτό. Μιλάμε πάντα για Android.

Παρά το γεγονός ότι υπάρχουν καλά κινέζικα δεν θέλω να απευθυνθώ σε Κίνα γιατί θα περάσει στα έξοδα της δουλειάς μου άρα πρόκειται να το αγοράσω απο εδώ με τιμολόγιο. Το ποσό που είμαι διατεθειμένος να δώσω μπορεί να κυμανθεί από 140-180€ αντε βία 200€. Θέλω όμως κάτι με καλό επεξεργαστή, οθόνη και μπαταρία με αντοχή. Τι προτείνεται και γιατί? Υπάρχουν αξιόλογα ταμπλετάκια στα χρήματα που ζητάω χωρίς προβλήματα και με διπύρηνους, τετραπύρηνους επεξεργαστές?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω tablet με φωτεινή οθόνη και να μην είναι ipad. Το χρειάζομαι γιατί κάνω παρουσιάσεις (κυρίως φωτογραφίες αλλά και μερικά βίντεο) εκτός γραφείου, πολλές φορές σε εξωτερικό χώρο, και με ενδιαφέρει η οθόνη να είναι όσο πιο φωτεινή γίνεται κάτω από το φως του ήλιου. Δεν ψάχνω για κάτι οικονομικό αλλά δεν θέλω να ξεπεράσω και τα 450 - 500 ευρώ!

Τα παρακάτω μοιάζουν ενδιαφέροντα:

Galaxy Note 10.1 (2014)

Asus Transformer Pad TF701T 32GB

Toshiba Excite Write AT10PE-A-104

 

Κάποια γνώμη λόγω εμπειρίας;

Edited by Theasis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...