Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι ωραια, το ξερω. Χιλιοειπωμενη ερωτηση. Κατεληξα σε δυο. Νexus 7 ή samsung tab 8?. Ρωταω τα παιδια εδω γιατι απο οτι καταλαβα τελικα οι γνωσεις των περισσοτερων εδω μεσα, δεν συγκρινονται με οτι αηδιες διαβαζω στα ξενα φορουμ..Βοηθηστε παιδια να ξεμπερδευω..
Link to comment
Share on other sites

Μετά το κάζο που έπαθα με το CHUWI V88HD (επιστράφηκε σήμερα το πρωί)

είμαι σε φάση αναζήτησης tablet για τον μικρό μου γιό

Το λίγο που το δούλεψε σαν διάσταση (7,9 inch) τον βόλεψε

οπότε προσανατολίζομαι να αναζητήσω κάτι αντίστοιχο

Απαιτήσεις : παιχνίδια, internet, ταινίες

Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380620

 

σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Επισης μπορεις να παρεις και το απλο, χωρις gps και 5mp camera που εναι αρκετα φθηνοτερο (p89s)

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο ψαξιμο ψιλοκατεληξα στο Vero g8i απλα θα ηθελα να ρωτησα αυτους που το εχουν 2-3 πραγματακια

1)Με το Skype λειτουργει κανονικα??

2)Συνδεεται με 3G στικακια??

3)Βιντεο τυπου youtube παιζει κανονικα γιατι καπου διαβασα οτι εχει καποια θεματα με το flash player

Aυτα για την ωρα δεν μου ερχεται και αλλο ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ.Γ Μηπως εχετε βρει καποιο βιντεο με την παρουσιαση του γιατι ψαχνοντας δεν βρηκα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα, ενδιαφέρομαι για αγορά tablet. Η χρήση του θα είναι πιο πολύ για ανάγνωση ειδήσεων, skype και προβολή ταινιών (στην τηλεόραση περισσότερο). Σε τιμή κάτω απο 100€ υπάρχει κάποιο που να παίζει HD ταινίες απροβλημάτιστα και να έχει και σύνδεση Hdmi.. ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ainol novo 7 mars. Μηπως ξερει κανεις αν υποστηριζει το προτυπο 'OTG', για να συνδεσω καλωδιο usb και φλασακι;
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380620

 

σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Επισης μπορεις να παρεις και το απλο, χωρις gps και 5mp camera που εναι αρκετα φθηνοτερο (p89s)

 

Φίλος ευχαριστώ για την άμμεση ανταπόκριση,

παράλειψη μου να αναφέρω πως δεν μπορώ να διαθέσω

παραπάνω από τα λεφτά που θα μου επιστρέψει το Banggood

δηλ. 90€

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα....μπηκα στην αναζητηση ταμπλετ και εγω ...το χρειαζομαι κυριως για διαβασμα ,σερφαρισμα, να βλεπω βιντεο και ταινιες..καθως και livestream..δν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η καμερα αλλα θα ηθελα μια αξιοπρεπη μπαταρια...προτιμω τετραπυρινο γτ θα θελα να εινια ακολλητο για κανα 2-3 χρονια οσον αφορα το σερφαρισμα...το μπατζετ δν ειναι ακριβες αλλα δν θα θελα να ανεβω πανω απο τα 350...εχετε κατι να μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....έχοντας ψάξει αρκετά για αγορά tablet έχω καταλήξει στο TOSHIBA TABLET AT10-A-104 EXCITE.

Το έχει κανείς να μου πεί αν είναι καλό η όχι?Σε ένα απο τα λίγα reviews που υπάρχουν για το συγκεκριμένο είδα οτι ανεβάζει θερμοκρασία και οτι μόνο με updates λύνεται το πρόβλημα. Ισχύει αυτό?! Θεωρώ οτι η τιμή του στα 250ευρω είναι πολύ καλη για την ελληνική αγορά και επειδή η αγορά θα γίνει με δόσεις δεν σκέφτομαι να κάνω αγορά κινέζικου οπως Pipo (που τα θεωρώ εξίσου καλά) γιατί μάλλον δεν μπορεί να γίνει αγορά με δόσεις! Οποιαδήποτε πληροφορια - πρόταση θα μου είναι χρήσιμη! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση Tablet έως 70€?Εχω βρει πολλα στο skroutz αλλα τα περισσότερα δεν τα γνωριζω καν.Με ενδιαφέρει το γρήγορο σερφαρισμα,καλή οθόνη και μια όσο καλύτερη γινεται μπαταρία.Δεν εχω ξαναδουλέψει Tablet οπότε δεν εχω ιδιαίτερες απαιτησεις απο ίντσες κλπ.Κάποια applications θέλω να εγκαταστήσω,κανέναν ποδοσφαιρικό αγώνα μέσω ίντερνετ και αυτα.Υπαρχει λοιπόν κατι σε αυτη την τιμή η καλύτερα να το ξεχάσω?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αν και παρακολουθω αρκετα το site για θεματα smartphone ειναι η πρωτη φορα που γραφω και θα ηθελα την βοηθεια,τις γνωσεις και τις αποψεις σας. Περναω στο δια ταυτα, καιρο τωρα θελω να αποκτησω ενα ταμπλετ αλλα αυτα που συνηθως με καλυπταν σε απαιτησεις ηταν εκτος του προυπολογισμου μου. Τελη Φεβρουαριου εχω προγραμματισμενο ενα ταξιδι στην αλλη ακρη του ατλαντικου και συγκεκριμενα στην Νεα Υορκη, ετσι λοιπον σκεφτηκα μηπως ειναι η ευκαιρια να παρω το ταμπλετακι μου απο κει μιας και εχω ακουσει πως οι τιμες εκει ειναι χαμηλοτερες.

 

Τα κυριως χαρακτηριστικα που θελω να εχει ειναι: οθονη 8inch (σε μεγαλυτερο δν θ λεγα οχι) , απαραιτητα 3g, καλη μπαταρια, αποθηκευτικο χωρο 16gb+. Απο λειτουργικο, ολα μου τα κινητα μεχρι σημερα ηταν android αλλα δεν θα με πειραζε να μαθω το ios η καποιο win8. Σε λεφτα να μην ξεφευγουμε απ τα 300e, βαρια βαρια 350e (περιπου 410-470 δολαρια).Χρηση κυριως σερφαρισμα,ταινιες, αναγνωση pdf αρχειων επεξεργασια κειμενων word και σε δευτερη μοιρα παιχνιδια.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ειναι ευκολο τις καλυτερες value for money συσκευες για τα κριτηρια μου και απο που μπορω να καταλαβω αν η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη για κανονικη χρηση του 3g και στην Ελλαδα.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Χαρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αν και παρακολουθω αρκετα το site για θεματα smartphone ειναι η πρωτη φορα που γραφω και θα ηθελα την βοηθεια,τις γνωσεις και τις αποψεις σας. Περναω στο δια ταυτα, καιρο τωρα θελω να αποκτησω ενα ταμπλετ αλλα αυτα που συνηθως με καλυπταν σε απαιτησεις ηταν εκτος του προυπολογισμου μου. Τελη Φεβρουαριου εχω προγραμματισμενο ενα ταξιδι στην αλλη ακρη του ατλαντικου και συγκεκριμενα στην Νεα Υορκη, ετσι λοιπον σκεφτηκα μηπως ειναι η ευκαιρια να παρω το ταμπλετακι μου απο κει μιας και εχω ακουσει πως οι τιμες εκει ειναι χαμηλοτερες.

 

Τα κυριως χαρακτηριστικα που θελω να εχει ειναι: οθονη 8inch (σε μεγαλυτερο δν θ λεγα οχι) , απαραιτητα 3g, καλη μπαταρια, αποθηκευτικο χωρο 16gb+. Απο λειτουργικο, ολα μου τα κινητα μεχρι σημερα ηταν android αλλα δεν θα με πειραζε να μαθω το ios η καποιο win8. Σε λεφτα να μην ξεφευγουμε απ τα 300e, βαρια βαρια 350e (περιπου 410-470 δολαρια).Χρηση κυριως σερφαρισμα,ταινιες, αναγνωση pdf αρχειων επεξεργασια κειμενων word και σε δευτερη μοιρα παιχνιδια.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ειναι ευκολο τις καλυτερες value for money συσκευες για τα κριτηρια μου και απο που μπορω να καταλαβω αν η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη για κανονικη χρηση του 3g και στην Ελλαδα.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Χαρης

nexus 7 και τελος

με τοσα λεφτα που δινεις.ειναι πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σ ευχαριστω για την αμμεση απαντηση, απλα επειδη οπως προειπα το θελω και για κειμενα (επεξεργασια και αναγνωση) θεωρω οτι οι 8inch ειναι το μινιμουμ για τα δικα μ κριτηρια.Και απαραιτητα χρειαζομαι το 3g.. Αλλιως θα το νεξους θα ηταν πρωτη επιλογη μ..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σ ευχαριστω για την αμμεση απαντηση, απλα επειδη οπως προειπα το θελω και για κειμενα (επεξεργασια και αναγνωση) θεωρω οτι οι 8inch ειναι το μινιμουμ για τα δικα μ κριτηρια.Και απαραιτητα χρειαζομαι το 3g.. Αλλιως θα το νεξους θα ηταν πρωτη επιλογη μ..
επειδη ψαχνω και εγω και ηθελα σιγουρα 3g τελικα μαλλον ειναι προτιμοτερο να παιρνει data απο το κινητο μεσω hotspot οποτε να μην επιβαρυνεται η μπαταρια του ταμπλετ
Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνω και εγω και ηθελα σιγουρα 3g τελικα μαλλον ειναι προτιμοτερο να παιρνει data απο το κινητο μεσω hotspot οποτε να μην επιβαρυνεται η μπαταρια του ταμπλετ

 

Επιμενω στ οτι θα μου ειναι απαραιτητο το 3g στο ταμπλετ :p , οποτε καποια αλλη προταση με τλχστν 8αρα οθονη 3g και καλη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω στ οτι θα μου ειναι απαραιτητο το 3g στο ταμπλετ :p , οποτε καποια αλλη προταση με τλχστν 8αρα οθονη 3g και καλη μπαταρια?

 

Οσονούπω βγαίνει το pipo U8T που έχει όλα αυτά που θες! Βασικά έχει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Οσονούπω βγαίνει το pipo U8T που έχει όλα αυτά που θες! Βασικά έχει τα πάντα.

 

Λες δεν αξιζει το samsung tab 3 8" με 3g..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έχω χάσει την μπάλα με τα τόσα ποστ θέλω να μου προτείνεται 10αρια tablet σε ευρος τιμών κοντά στα 150 και καποια κοντά στα 200. Να εχουν δυνατό ηχείο, wifi να ειναι όσο τον δυνατόν καλύτερο, ανάλυση οθόνης οκ να παιζει καποια παιχνιδάκια, και να παιζει αποδεκτά κάποιες ταινιουλες που το θέλω. Είχα πάρει ενα 7αρι της pipo to s3 αλλά είχε πολύ αδύνατο ηχείο. Δεν θα θελα να την ξαναπατήσω....Φυσικά με ενδιαφέρει και η αυτονομία...θα μου πει καποιος ολα τα πες αλλα τελος παντων...

 

Μετά από ψάξιμο βρήκα αυτά

Ainol Novo 10 Hero II

CUBE U30GT Dual Core

Bundle Cube U30GT2 δεν ξέρω αν είναι καλύτερο απο το απλό U30GT

ICOO ICOU10GT μου κανε εντύπωση καθώς είναι φθηνό και εχει 2giga δεν ξέρω αν έχει καποιο προφανες ελλατωμα.

Pipo M9Pro RK3188 βεβαια αυτό ξεφεύγει λίγο στην τιμή...

και αυτό to Vido N101RK 10.1 inch το οποίο είχα δει κάποιο 8αρι παλιό που ήταν κλώνος του mini ipad λεγόταν killer καπως έτσι και μου κανε καλή εντύπωση.

Τι γνώμη έχετε ποιο να προτιμήσω είπα κοντα στα 150 τιμή. Αν φυσικά υπάρχει κάτι καλύτερο και να το εχετε δοκιμασει είμαι όλος αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

Τα κυριως χαρακτηριστικα που θελω να εχει ειναι: οθονη 8inch (σε μεγαλυτερο δν θ λεγα οχι) , απαραιτητα 3g, καλη μπαταρια, αποθηκευτικο χωρο 16gb+. Απο λειτουργικο, ολα μου τα κινητα μεχρι σημερα ηταν android αλλα δεν θα με πειραζε να μαθω το ios η καποιο win8. Σε λεφτα να μην ξεφευγουμε απ τα 300e, βαρια βαρια 350e (περιπου 410-470 δολαρια).Χρηση κυριως σερφαρισμα,ταινιες, αναγνωση pdf αρχειων επεξεργασια κειμενων word και σε δευτερη μοιρα παιχνιδια.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ειναι ευκολο τις καλυτερες value for money συσκευες για τα κριτηρια μου και απο που μπορω να καταλαβω αν η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη για κανονικη χρηση του 3g και στην Ελλαδα.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Χαρης

Samsung note 8; Αν και πιθανό να ανακοινωθεί το νέο τον Φεβρουάριο..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Samsung note 8; Αν και πιθανό να ανακοινωθεί το νέο τον Φεβρουάριο..

 

 

Μιχάλης

 

 

Μιχαλη καλυτερα να βγει το καινουριο το φεβρουαριο μηπως και πεσει η τιμη του.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσονούπω βγαίνει το pipo U8T που έχει όλα αυτά που θες! Βασικά έχει τα πάντα.

 

 

 

http://www.pipo-store.com/pipo-u8t-3g-wcdma-phone-calling-rk3188-tablet-7-85-inch-ips-ram-2gb.html

 

Σ αυτο αναφερεσαι..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...