Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναλόγως τι θέλεις. Πιστεύω, μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης σημαίνει καλύτερη εικόνα, αλλά και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Βέβαια, στο να έχει καλύτερη εικόνα παίζει μεγάλο ρόλο, το είδος του πάνελ της οθονης. Εσύ αποφασίζεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

θα εκτιμούσα τη γνώμη σας:

1. Onda V919

2. Teclast X98 Plus

Ή κάτι άλλο που προτείνετε εσείς.

 

Βασική προϋπόθεση, dual OS (συζητάω και windows only) και πάνω απο 9"

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ασυζητητι το teclast.

Τα πηρα και τα δυο και επεστρεψα το πρωτο λογω καμενης οθονης.

Καμμια σχεση το δευτερο σε ταχυτητα, οθονη και το κυριοτερο μπαταρια που κραταει πολλεεεες ωρες.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ασυζητητι το teclast.

Τα πηρα και τα δυο και επεστρεψα το πρωτο λογω καμενης οθονης.

Καμμια σχεση το δευτερο σε ταχυτητα, οθονη και το κυριοτερο μπαταρια που κραταει πολλεεεες ωρες.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Teclast και απο μενα το δικο μου εχει βγει "σκυλι" δεν καταλαβαινει τιποτα

 

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για tablet teclast μάλλον ποιό μοντέλο έχετε ; Δεν έχετε τα προβλήματα υπερθέρμανσης και πρόβλημα με το wifi ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ασυζητητι το teclast.

Τα πηρα και τα δυο και επεστρεψα το πρωτο λογω καμενης οθονης.

Καμμια σχεση το δευτερο σε ταχυτητα, οθονη και το κυριοτερο μπαταρια που κραταει πολλεεεες ωρες.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Teclast και απο μενα το δικο μου εχει βγει "σκυλι" δεν καταλαβαινει τιποτα

 

Σας ευχαριστώ και τους 2. Είδα ότι δεν είναι σε στοκ το X98 Plus. Οπότε είδα και το X98 Air II. Να χτυπήσω ετούτο ή να περιμένω το X98 Plus? Επίσης στο geekbuying είδα πως έχει το X98 Plus και το X98 Plus II, αλλά δε βλέπω διαφορές... Καμιά ιδέα?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Θα ήθελα τη γνώμη σας, και την προσωπική εμπειρία αν έχει κάποιος, για το συγκεκριμένο:http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-m1079-10-64gb-wi-fi-bt-windows-10-black-p-PER.903381

Σημείωση ότι από ό,τι μου είπαν τηλεφωνικά δεν έχει μέσα office. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα σε μενα με το x98 plus

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

φιλε μου μιας και το εχεις μια ερωτηση επειδη μ ενδιαφερει.

αν θελεις μπορεις να αφαιρεσεις τα adroid?? η δεν γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ενδιαφέρομαι για την αγορά tablet από Ελλάδα με τα εξής χαρακτηριστικα:

 

1. Μεγάλη οθόνη, γύρω στις 10 ιντσες,

2. Καλή ανάλυση οθονης.

3. Καλος επεξεργαστής και ram τουλάχιστον 2Gb

 

Έχετε κάποια να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα θέλω να αγοράσω tablet μέχρι το ποσο που αναφέρω αλλά είναι λίγα αυτά που έχουν σύνδεση 3g ή 4g και θέλω να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει εαν με αυτό θα είμαι καλλυμένος http://www.ebay.com/itm/171816080040?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT μπαίνει σε όλα τα tablet βάζω την κάρτα και έχω Internet? υπάρχει κάποιο άλλο με ενσωματωμένο αλλά και καλά χαραχτηριστικά τουλάχιστον 9.6 inch(λόγω πρεσβυωπίας) και dual boot? γιατί τα περισσότερα tablet βγαίνουν τώρα πια χωρίς την δυνατότητα να παίρνουν κάρτα τηλεφωνίας? Edited by dwbh
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει ένα ταμπετ android ως 150$ πάνω απο 8" το οποιο να δουλευει χωρίς κολλήματα χωρίς να χρειαστεί να το σκαλίζεις για να του αλλάξεις ρομ. Υπάρχει? δεν ζητάω πολλά να φορτώνει σελίδες χωρίς σκαλωματα , να μην έχει αποσυνδέσεις wifi, να μην κολλούν τα πλήκτρα του.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τις αλλαγές ρομ αλλα θέλω αν τις κάνω να τις κάνω οταν θέλω εγω και μόνο για να βελτιώσω λίγο τις επιδοσεις. Οχι να ψάχνω ρομ εναγωνίως μπας και δουλέψει σωστά η συσκευή.

Υπάρχει κάποιο σε αυτα τα λεφτά που δεν θελει σκάλισμα?

Εννοείται δεν με ενδιαφέρει το 3G το οποιο θεωρώ τζάμπα λεφτά στο ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει ένα ταμπετ android ως 150$ πάνω απο 8" το οποιο να δουλευει χωρίς κολλήματα χωρίς να χρειαστεί να το σκαλίζεις για να του αλλάξεις ρομ. Υπάρχει? δεν ζητάω πολλά να φορτώνει σελίδες χωρίς σκαλωματα , να μην έχει αποσυνδέσεις wifi, να μην κολλούν τα πλήκτρα του.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τις αλλαγές ρομ αλλα θέλω αν τις κάνω να τις κάνω οταν θέλω εγω και μόνο για να βελτιώσω λίγο τις επιδοσεις. Οχι να ψάχνω ρομ εναγωνίως μπας και δουλέψει σωστά η συσκευή.

Υπάρχει κάποιο σε αυτα τα λεφτά που δεν θελει σκάλισμα?

Εννοείται δεν με ενδιαφέρει το 3G το οποιο θεωρώ τζάμπα λεφτά στο ταμπλετ.

Το ONDA AIR, μου φαίνεται ότι κάπου το είδα σε προσφορά, gearbest ή everbuying

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ONDA AIR, μου φαίνεται ότι κάπου το είδα σε προσφορά, gearbest ή everbuying

Αν εννοείς το onda air ch 4/64GB, το είδα στα 160$ με κουπονι στο banggood και λέω να το χτυπησω και εγώ. Τελικά evansarmor το μηχάνημα αξίζει από ότι κατάλαβα ε? Και δουλεύει out of the box? Κοιτούσα και κάποια teclast αλλά έχασα την μπάλα με τόσα versions που κυκλοφορούν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το onda air ch 4/64GB, το είδα στα 160$ με κουπονι στο banggood και λέω να το χτυπησω και εγώ. Τελικά evansarmor το μηχάνημα αξίζει από ότι κατάλαβα ε? Και δουλεύει out of the box? Κοιτούσα και κάποια teclast αλλά έχασα την μπάλα με τόσα versions που κυκλοφορούν.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μιά χαρά είναι φίλε μου, εγώ το πήρα 175 από το gearbest γιατί το banggood το είχε 195. Το βγάζεις από το κουτί, κατεβάζεις Ελληνικά και τέλος ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό βγαίνει αυτό στους περισσότερους βγαίνει out of stock και όσοι το έχουν απο 190 $ και πάνω. Εγω ψάχνω ως 150$ ταβάνι.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό βγαίνει αυτό στους περισσότερους βγαίνει out of stock και όσοι το έχουν απο 190 $ και πάνω. Εγω ψάχνω ως 150$ ταβάνι.

 

Στα 160$ βγαίνει στο banggood και είναι in stock αν μπορεις να διαθέσεις 10$ παραπάνω. Έχει το κουπόνι των 30$ πριν την περιγραφή του προϊόντος http://www.banggood.com/search/onda-v919-air-ch.html . Από εκεί και περα εγω θα κοιτουσα κάποιο teclast, απλως δεν ξερω κατά πόσο και ποια μοντέλα δουλεύουν out of the box.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στα 160$ βγαίνει στο banggood και είναι in stock αν μπορεις να διαθέσεις 10$ παραπάνω. Έχει το κουπόνι των 30$ πριν την περιγραφή του προϊόντος http://www.banggood.com/search/onda-v919-air-ch.html . Από εκεί και περα εγω θα κοιτουσα κάποιο teclast, απλως δεν ξερω κατά πόσο και ποια μοντέλα δουλεύουν out of the box.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Ναι ευχαριστώ όσο το έγραφες βρήκα το κουπόνι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ενδιαφέρομαι για την αγορά tablet από Ελλάδα με τα εξής χαρακτηριστικα:

 

1. Μεγάλη οθόνη, γύρω στις 10 ιντσες,

2. Καλή ανάλυση οθονης.

3. Καλος επεξεργαστής και ram τουλάχιστον 2Gb

 

Έχετε κάποια να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστω!

Πολύ καλό σε χαρακτηριστικά είναι το Huawei mediapad m2 10.0. Εγώ το περιμένω να μου έρθει αύριο. Δεν ξέρω εάν υπάρχει στην Ελλάδα. Γερμανία παντός υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το redcoon.de αλλά μένω Γερμανία δεν ξέρω εάν στέλνουν Ελλάδα. Εδώ το έχουν πολλά μαγαζιά. Αυτό που πήρα είναι το 64gb με 3gb ram και βγήκε 420€.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ανάμεσα στο nvidia shield tablet k1, samsung tab s2 και xiaomi mi pad 2, πάνω κάτω έχουν τα ίδια λεφτά,είμαι power user χρήστης με πολλά games, ταινίες και browsing,τι προτείνετε? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...