Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επίσημα το rollout της έκδοσης με κωδικό "Tango" γίνεται σήμερα 27/6. στο παρακάτω link μπορείς να δεις σε ποια φάση είναι το update επιλέγοντας την Ελλάδα. απ'ότι βλέπω όλες οι χώρες αυτή τη στιγμή είναι σε φάση "Waiting for approval".

http://www.nokia.com/global/support/software-update/lumia/europe/availability/?page=2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή (επειδή θα το πάρω με επιδότηση/αναβάθμιση) θα πρέπει να αλλάξω και sim; ή μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή (επειδή θα το πάρω με επιδότηση/αναβάθμιση) θα πρέπει να αλλάξω και sim; ή μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος;

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος δυστυχώς. θα πρέπει να αλλάξεις και SIM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

μολις συνδεσα το τηλεφωνο μου με το usb cable, και μεσω zune ευκολοτατα το κανω update. ελπιζω να εχει εμφανεις και ωραιες βελτιωσεις.

 

Καλησπερα σε ολους,

 

μολις συνδεσα το τηλεφωνο μου με το usb cable, και μεσω zune ευκολοτατα το κανω update. ελπιζω να εχει εμφανεις και ωραιες βελτιωσεις.

 

 

Η διαδικασια κρατησε περιπου 40 λεπτα, εγινε 3 φορές "περασμα" και φορτωση λογισμικου, με αντιστοιχο αριθμο restarts του τηλεφωνου. τελικα εβγαλε μηνυμα "η αναβαθμιση ολοκληρωθηκε" κλικ "finish". μακραν η ευκολοτερη αναβαθμιση κινητου που εχω κανει ποτε. μακραν το πιο ευχρηστο τηλεφωνο που χρησιμοποιησα ποτε. λιγο η καμερουλα να ηταν πιο καλή...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια κρατησε περιπου 40 λεπτα, εγινε 3 φορές "περασμα" και φορτωση λογισμικου, με αντιστοιχο αριθμο restarts του τηλεφωνου. τελικα εβγαλε μηνυμα "η αναβαθμιση ολοκληρωθηκε" κλικ "finish". μακραν η ευκολοτερη αναβαθμιση κινητου που εχω κανει ποτε. μακραν το πιο ευχρηστο τηλεφωνο που χρησιμοποιησα ποτε. λιγο η καμερουλα να ηταν πιο καλή...

 

Παροχο κινητης τηλεφωνιας (Ρυθμισεις -> πληροφοριες -> πληροφορίες συσκευης) ποιον εχεις αν επιτρεπεται;

Εγω εχω την Sweden SW variantID 356 v.01 , (το αγορασα απο ανεξαρτητο προμηθευτη εδω στην Αθηνα), αλλά δουλευει στο δικτυο της Cosmote πότε να περιμενω να μου ερθει ενημερωση για αναβάθμιση (ή μηπως ποτέ ; )

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Παροχο κινητης τηλεφωνιας (Ρυθμισεις -> πληροφοριες -> πληροφορίες συσκευης) ποιον εχεις αν επιτρεπεται;

Εγω εχω την Sweden SW variantID 356 v.01 , (το αγορασα απο ανεξαρτητο προμηθευτη εδω στην Αθηνα), αλλά δουλευει στο δικτυο της Cosmote πότε να περιμενω να μου ερθει ενημερωση για αναβάθμιση (ή μηπως ποτέ ; )

 

δεν βρηκα κατι τετοιο στο ρυθμισεις πληροφοριες πληρ.συσκευης. παρα μονο "Εκδοση ΛΣ: 7.10.8773.98 κτλ κτλ..."

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα κατι τετοιο στο ρυθμισεις πληροφοριες πληρ.συσκευης. παρα μονο "Εκδοση ΛΣ: 7.10.8773.98 κτλ κτλ..."

 

Εμενα γραφει Εκδοση ΛΣ: 7.10.8107.79 (την παλια Mango)

Ο πάροχος αναφερεται λιγο πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μόλις πήρα κι εγώ την Tango. Όπως είπε φίλος παραπάνω, η αναβάθμιση έκανε 3 περάσματα, με το τελευταίο να είναι το νέο firmware της Nokia. Δοκίμασα το flip to silence -είναι κομπλέ, όπως και το tethering (τουλάχιστον εμφανίστηκε η ρύθμιση γιατί δε το δοκίμασα).

 

Προβλήματα:

1. Δεν άλλαξε το εικονίδιο του Marketplace. Όπως έδειχναν κάτι 610, δε θα άλλαζε σε ένα πιο Nokia-style;

2. Δε βρήκα στις επαφές επιλογή για αντιγραφή επαφών στη SIM, μόνο την παλιά επιλογή για αντιγραφή από τη SIM.

3. Είχα δει σε παλαιότερο βίντεο στο 610 που φορούσε την Tango, πως υπήρχε ρύθμιση για το charset των SMS (εθνικοί χαρακτήρες κλπ) στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Τέτοια ρύθμιση δεν υπάρχει... :(

Link to comment
Share on other sites

μια από τις πρωτες αλλαγες που τσεκαρα, ειναι οτι διορθωσαν την προεπιλεγμενη ρυθμιση της καμερας, σε αυτόματη εστίαση.σημαντικο κατα την γνωμη μου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,ένας φίλος απέκτησε το κινητό από Καναδά,το πρόβλημα είναι οτι βάζει τη sim κ είναι κλειδωμένο κ του ζητάει κάποιους κωδικούς δικτύου για ξεκλειδωμα αλλά δε τους ξέρει.πως μπορεί να ξεκλειδωθεί;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθειά σας,

Έχω το 710 αγορασμένο από τη Γερμανία. Το κινητό πήγαινε καλά μέχρι που αποφάσισα σήμερα να αλλάξω τον bootloader του από τον DLOAD στον Qualcomm. Έκτοτε, διαπίστωσα πως δεν υπάρχει υποστήριξη για ελληνικό UI :/ Δε καίγομαι τόσο για τη γλώσσα, αλλά για το ότι χωρίς ελληνικό UI δε παίζει το Nokia Drive στην Ελλάδα...

Μετά από αρκετές προσπάθειες, έκανα sign in με το παλιό μου Live ID (ευτυχώς είχε συγχρονίσει αυτόματα στο παρελθόν τις επαφές και τώρα τις πήρα πίσω) και το Zune, είδε το τηλέφωνο ενώ τώρα που σας γράφω αυτές τις γραμμές κάνει update στην Tango. Μπορώ να επιστρέψω πίσω στον παλιό Bootloader (DLOAD); Δεν ήξερα καν πως με αλλαγή blder θα σβηστούν και τα πάντα απ' τη συσκευή, πίστευα πως κάτι τέτοιο γίνεται μόνο σε περίπτωση που φλασάρω άλλη ROM. Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Έχασα την εγγύηση κάνοντας downgrade σε Qualcomm;

2. Πώς θα βάλω το ελληνικό UI;

3. Γίνεται να επαναφέρω το DLOAD και αν, θα έχω το κινητό πίσω όπως πριν (προφανώς χωρίς τα apps και το περιεχόμενο, αλλά σε θέματα ρυθμίσεων κλπ).

4. Με τον διαφορετικό bootloader δε θα παίρνω τα firmware updates που βγάζει η Nokia;

 

Υ.Γ. Βρήκα αυτόν τον τρόπο, αλλά δε ξέρω αν κάνει δουλειά.

Edited by Pixel1225
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εχω 3-4 μερες το κινητο.Πραγματικα ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. Ηθελα να ρωτησω, υπαρχει η δυνατοτητα να συνδεθω στο msn για συνομιλια μεσω του κινητου στις επαφες που εχω στο msn μου?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εχω 3-4 μερες το κινητο.Πραγματικα ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. Ηθελα να ρωτησω, υπαρχει η δυνατοτητα να συνδεθω στο msn για συνομιλια μεσω του κινητου στις επαφες που εχω στο msn μου?

 

Ευχαριστω!

 

Ο messenger είναι ενσωματωμένος την εφαρμογή των μηνυμάτων. Μπες στην εφαρμογή των μηνυμάτων και στο κάτω στο μέρος της οθόνης θα έχει ένα εικονίδιο με ανθρωπάκι. Αν το επιλέξεις, θα σου εμφανίσει τις καταστάσεις που διαλέγεις, όπως και στο messenger. Όλο αυτό, βέβαια, ισχύει αν το WindowsLive Id που έχεις βάλει σαν κύριο στο κινητό σου ειναι και αυτό που χρησιμοποιείς και στο msn. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ο messenger είναι ενσωματωμένος την εφαρμογή των μηνυμάτων. Μπες στην εφαρμογή των μηνυμάτων και στο κάτω στο μέρος της οθόνης θα έχει ένα εικονίδιο με ανθρωπάκι. Αν το επιλέξεις, θα σου εμφανίσει τις καταστάσεις που διαλέγεις, όπως και στο messenger. Όλο αυτό, βέβαια, ισχύει αν το WindowsLive Id που έχεις βάλει σαν κύριο στο κινητό σου ειναι και αυτό που χρησιμοποιείς και στο msn. :)

 

πατησα σε αυτο που λες στο συνδεδεμενος και μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η συνδεση και ο ελεγχος για συνδεδεμενα μελη"

το WindowsLive Id μου ειναι αυτο που εχω βαλει και στο msn..Μηπως ξερεις που μπορω να δω τις ρυθμισεις του WindowsLive Id ?

Link to comment
Share on other sites

πατησα σε αυτο που λες στο συνδεδεμενος και μου γραφει "Δεν ειναι δυνατη η συνδεση και ο ελεγχος για συνδεδεμενα μελη"

το WindowsLive Id μου ειναι αυτο που εχω βαλει και στο msn..Μηπως ξερεις που μπορω να δω τις ρυθμισεις του WindowsLive Id ?

 

1. Όταν επιλέγεις το ανθρωπάκι, είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, μέσω 3G ή Wifi;

 

2. Το msn είναι και το WLId που έχεις σεταρει με τη συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1. Όταν επιλέγεις το ανθρωπάκι, είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, μέσω 3G ή Wifi;

 

2. Το msn είναι και το WLId που έχεις σεταρει με τη συσκευή;

 

τελικα το βρηκα..αμα ειναι ενεργοποιημενη η οικονομια μπαταριας δεν με συνδεει..δν ξερω γιατι..

το απενεργοποιησα και συνδεθηκα κανονικα

 

κατι άλλο..ήθελα να παρω μια θηκη σιλικονης αλλα στο πλαισιο που πηγα εχει μονο μια της νοκια η οποια δεν καλυπτει απο πισω τη συσκευη..ξερει κανεις καποιο μαγαζι που να πουλαει τετοιες θηκες οι οποιες καλυπτουν και την πισω μερια της συσκευης;

Edited by flash_sparrow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

με συγχωρείται για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό και ψάχνομαι ακόμη..

Τι γίνεται με τις επαφές; Αν προσθέσω μια επαφή δεν μπορώ να την δώ στο Όλες και οταν την κάνω προσθήκη μου γράφει:

Αυτή η επαφή δεν θα είναι ορατή και ότι πρεπει να αλλάξω κατι στις ρυθμισεις στην ενοτητα Επαφες. Ξέρει κανεις ποια ρυθμιση πρεπει να κανω; Και επισης γιατι οι επαφες μου στο windowsLive εμφανιζονται οταν ψαχνω για μια επαφη; Μπορω να τις βγαλω απο τη λιστα επαφων μου και να κρατησω μονο αυτες που θελω και καλα οπως γινοταν και στα παλια κινητα με την κλασσικη λιστα επαφων που υπηρχε..:O:O

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνό μου έχει την έκδοση 8107.Είναι η τελευταία?γιατι το συνδέω στο zune και μου λέει ότι είναι up to date

 

ναι και εγω αυτην εχω και λεει οτι ειναι ενημερωμενο. πριν λιγες μερες το αναβαθμισα τελευταια φορα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά...ολα καλα?ήθελα να ρωτήσω γιατι έχω ένα πρόβλημα που ήλπιζα να διορθωθεί με την καινούρια update .αλλα τελικα πάλι το ιδιο...για ποιο λόγο δεν μπορώ να κανω check-in από το μενού του "Εγώ"? Ενώ από την εφαρμογή του Facebook μπορώ κανονικά???
Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία που έχω κι εγώ... 2 μαύροι κύκλοι που είναι διπλα από το ακουστικό στη μπροστά όψη και μοιάζουν με κάμερα, τι δουλεια κάνουν ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...