Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος αν

 

1.μπορώ να συγχρονίζω τις επαφές μου που έχω στο gmail

2.αν βρέθηκε λύση για τη μεταφορά αρχείων μέσω bt.

3.μπροστινή κάμερα δεν έχει, σωστά?

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πει κάποιος αν

 

1.μπορώ να συγχρονίζω τις επαφές μου που έχω στο gmail

2.αν βρέθηκε λύση για τη μεταφορά αρχείων μέσω bt.

3.μπροστινή κάμερα δεν έχει, σωστά?

 

1. Δεν το γνωρίζω.

2. Μόνο με custom rom, για το συγκεκριμένο κινητό.

3. Όχι, αλλά από WP7.5 τα lumia 900 και omnia w έχουν.

 

Όποιος ξέρει καλύτερα, διορθώνει. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα,

τι browser χρησιμοποιειτε; o ΙΕ δεν μου γεμιζει και πολυ το ματι..εχετε να προτείνετε καποιον αλλον;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτον χρησιμοποιω και γω οταν συνδεομαι μεσω δικτυου και οχι μεσω wifi, αφου κανει οικονομια στα data (συμπιεζει τα δεδομενα των ιστοσελιδων αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες! Μολις αγόρασα ενα lumia 710 για δεύτερο κινητό και κόλλησα στο πιο βασικό βήμα...

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταδέρω τις επαφές μου απο το android (xperia) στο 710? (όχι ομως με τον τρόπο copy to sim,γιατι επαφές με πολλαπλά πεδία πάνε στράφη)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο Hotmail σου, που πρεπει να κανεις αν δεν εχεις, και απο εκει μπορεις να κανεις εισαγωγη των επαφων σου απο gmail στο hotmail. οποτε μολις βαλεις το Hotmail στο κινητο θα περασουν αυτοματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες! Μολις αγόρασα ενα lumia 710 για δεύτερο κινητό και κόλλησα στο πιο βασικό βήμα...

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταδέρω τις επαφές μου απο το android (xperia) στο 710? (όχι ομως με τον τρόπο copy to sim,γιατι επαφές με πολλαπλά πεδία πάνε στράφη)

 

Ένας τρόπος (εφόσον έχεις αποθηκευμένες όλες τις επαφές σου στο gmail λογαριασμό) είναι απλά να προσθέσεις ένα gmail account και στις ρυθμίσεις του συγκεκριμμένου λογαριασμού να τσεκάρεις τα πεδία που γράφουν για συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου.

Ένας ακόμη τρόπος που υπάρχει μόνο στις lumia συσκευές είναι μέσω bluetooth, δε γνωρίζω μόνο αν υπάρχει συμβατότητα με τη συσκευή που έχεις.

http://www.youtube.com/watch?v=BOH3nBRbtHo

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα

 

Σορυ κι'ολας για την χαζή ερώτηση :p αλλά για να μην την ξαναπατήσω ...

το κινητό διαθέτει δυνατότητα για adobe flash player ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Το κινητό βλέπω παίζει στο skroutz περίπου από 170 €. Επειδή υποψιάζομαι ότι αυτές οι τιμές αφορούν παραεισαγωγής συσκευές, τι γίνεται με την εγγύηση και την υποστήριξη ελληνικών ; Σας ευχαριστώ θερμά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Το κινητό βλέπω παίζει στο skroutz περίπου από 170 €. Επειδή υποψιάζομαι ότι αυτές οι τιμές αφορούν παραεισαγωγής συσκευές, τι γίνεται με την εγγύηση και την υποστήριξη ελληνικών ; Σας ευχαριστώ θερμά.

 

Προσωπικά, το δικό μου παραεισαγωγης είναι, (το είχα αγοράσει 245 € πριν 6 μήνες περίπου)

διαθέτει και κανονική εγγύηση,

και ελληνικά,

και αναβαθμίζεται κανονικά.

 

καλησπέρα

 

Σορυ κι'ολας για την χαζή ερώτηση :p αλλά για να μην την ξαναπατήσω ...

το κινητό διαθέτει δυνατότητα για adobe flash player ?

 

Οχι δεν διαθετει, εχει HTML5

παντως απ'οτι ξερω η adobe σταματησε την εξελιξη του flash player για τα κινητα,

σε λιγο καιρο (1-2 χρονια) πιθανον το flash player να ειναι ..ιστορία

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

ποτε με το καλο η 7.8 ειπαμε?
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Σκέφτομαι να πάρω το Nokia Lumia 710 και είπα να κοιτάξω λίγο το πόσο κάνει στην αγορά. Στο expansys το βρήκα στα 290 ευρώ. Στο σκρουτζ όμως που έκανα μια ανάλογη αναζήτηση, το βρήκα ακόμη και με 170 ευρώ!!!:blink:

 

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά; Μήπως θα έπρεπε να ανησυχώ που είναι τόοοσο φθηνό;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Σκέφτομαι να πάρω το Nokia Lumia 710 και είπα να κοιτάξω λίγο το πόσο κάνει στην αγορά. Στο expansys το βρήκα στα 290 ευρώ. Στο σκρουτζ όμως που έκανα μια ανάλογη αναζήτηση, το βρήκα ακόμη και με 170 ευρώ!!!:blink:

 

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά; Μήπως θα έπρεπε να ανησυχώ που είναι τόοοσο φθηνό;:worry:

 

Οχι μια χαρανειναι.. Απλα εισαγωγης ειναι χωρις τις Ελληνικες τιμες λογο μεσολαβητων τριτων(εισαγωγεας,προμοηθευτης,εμπορος,εταιρια και πωληση(με προσωπικο-πωλητες κτλ) αμεσος εισαγωγη και μεσω ιντερνετ..τοσο το πηρα κι εγω. 179€ με εγγυηση κανονηκα παγκοσμια και με ελληνικα.. Τα παντα ολα. Παρτο μη φοβασαι φιλος

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση! Μπορει να ειναι και χαζη.

 

Θελω να συγχρονισω τις επαφες μου απο το outlook που τις εχω στο 710, το θεμα ειναι οτι στο outlook ΔΕΝ εχω ρυθμισμενο e-mail παρα μονο τοσο καιρο συγχρονιζα τις επαφες μου (απο και προς) το κινητο μου (Win Mobile 6). Θελω να κανω το ιδιο στο 710 χωρις να συγχρονισω καποιο e-mail γινεται?'

 

Ξαναλεω ας πουμε οτι για αρχη ΔΕΝ θελω να δηλωσω το e-mail μου στο κινητο... ουτε θελω να μπλεξω τις επαφες του e-mail με αυτες που εχω στην συσκευη του κινητου. Υπαρχει τετοιος τροπος ή οχι?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Σκέφτομαι σε κανένα τρίμηνο που θα είναι διαθέσιμο το Lumia 620, να πουλήσω το Lumia 710 που έχω και με συμπλήρωμα, προφανώς, να πάρω το νέο κινητό. Έχω όμως ένα θεματάκι γιατί δε ξέρω σε τι τιμή να το δώσω, που όμως να ενδιαφερθεί και κανένας να το πάρει. Σημειώστε πως το κινητό θα έχει εν ισχύ εγγύηση για 1 και κάτι ψιλά χρόνια ακόμα (το αγόρασα από Γερμανία και η Nokia δίνει πανευρωπαϊκή 2ετή εγγύηση), είναι σε πραγματικά άριστη κατάσταση (απ' την πρώτη βδομάδα με θήκη), με όλα τα παρελκόμενη στην αρχική τους κατάσταση και μαζί θα δώσω δώρο και τις 3 θήκες που έχω (μια δερμάτινη-πουγκί, μια λαστιχένια cover που το καλύπτει πλήρως και μια μπλε πλαστική, απλά cover για το πίσω και τα πλάγια μέρη). Θα πιάσει €130-€150 ή ονειρεύομαι...;;; :P Τώρα απ' ό,τι βλέπω στο Skroutz έχει ~€171 καινούργιο το φθηνότερο, αλλά με 1 χρόνο εγγύηση και προφανώς χωρίς καμία θήκη. Το αγόρασα τέλη Μαρτίου 2012. Edited by Pixel1225
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω γιατί έχω φάει όλο το market place μπας και βρω καμιά εφαρμογή, η οποία όταν φοράς τα ακουστικά ή το bluetooth και οδηγάς να απαντάει αυτόματα στην κλήση μετά από ορισμένα χτυπήματα. Στα android κινητά υπήρχε το advanced call που έκανε αυτή τη δουλειά. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι και ούτε μέσα στο κινητό υπάρχει τέτοια λειτουργία όπως στο C5 που είχα. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Τα wp7.8 (8858 update) προς το παρον ειναι διαθεσιμα για το 710:

(Οσον αφορα την Ευρωπη )

- Αυστρια

- Ολλανδια

- Ισπανια

- Εσθονια

- Φινλανδια

- Βελγιο

- Ελβετια

- Νορβηγια

- Δανια

Πηγη: Nokia Lumia Updates

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει τίποτα σπουδαίο με τα 7.8 ;

Τώρα δηλαδή δεν παίζει καλά;

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει τίποτα σπουδαίο με τα 7.8 ;

Τώρα δηλαδή δεν παίζει καλά;

 

Απ' τη Microsoft

-Η νέα Start Screen των WP8, με τα tiles διαφορετικού μεγέθος

-Δυνατότητα αυτόματων wallpapers απ' το Bing και ενημερώσεις στη lock screen (πιθανώς ποιες εφαρμογές θα εμφανίζουν notification κλπ -αλλά όχι Live apps)

-Ενημερώσεις ασφαλείας στον IE (ο οποίος θα μείνει στην έκδοση 9 και δε θα πάει στη 10)

-Rooms στο People Hub, όπως και στα 8

-Lenses στην εφαρμογή της κάμερας

-Αλλαγή όλων των εικονιδίων του συστήματος (Office, Xbox Games κλπ), με αυτά των WP8

-Αντικατάσταση Zune με XBOX Music (αυτό το τελευταίο το είδα μόνο μια φορά τους τελευταίους μήνες, οπότε μη το δένεις κόμπο)

+νέα bootscreen, ίδια με αυτή των WP8

+επιπρόσθετη 18μηνη υποστήριξη, πιθανώς και με post 7.8 updates, απ' τη Microsoft (και πιθανώς και απ' τη Nokia)

 

Απ' τη Nokia

-Bluetooth File Transfer (η εφαρμογή, μαζί με την επόμενη, ήδη έχουν εμφανιστεί στο Marketplace, αλλά θέλουν τα 7.8 για να εγκατασταθούν) προς όλα τα κινητά (και Android, όχι μόνο WPs)

-Ringtone Maker app

-Επιλογές για ισοσταθμιστή μουσικής, απευθείας απ' τα Lumia 820/920 (προφανώς, χωρίς τις ρυθμίσεις Dolby)

-Cinemagraph add-on

+πιθανώς νέες εκδόσεις των Nokia εφαρμογών

 

Πέρα απ' όλα αυτά, απ' ό,τι διαβάζω, όσοι έβαλαν την επίσημη 7.8 που κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες, διαπίστωσαν αύξηση στην ταχύτητα του τηλεφώνου και στο άνοιγμα/κλείσιμο εφαρμογών.

Απ' ό,τι φαίνεται, θα είναι μια κάπως πιο "γεμάτη" ενημέρωση απ' το ξερό "θα πάρετε νέα Start Screen" της MS. Πάντως, όπως λέει και ένας φίλος μου, θα μπορούσαν να μη την πούνε 7.8, αλλά 8 με κομμένες δυνατότητες: ό,τι ακριβώς κάνει η Apple με το iOS που το δίνει σε παλαιότερα iPhones. Νομίζω πως δε θα κατέκρινε κανείς την MS, εάν έλεγε πως θα δώσει τα WP8 αλλά με "κομμένες δυνατότητες" στα υπάρχοντα κινητά (Wallet, NT Kernel, κλπ για τα 8 και όλα τα υπόλοιπα και στα 7.8 -αφού εμφανισιακά θα είναι ίδια).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...