Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει κατι για την ωρα..για το bt σε 710.

Οι ενημερωσεις μεσω υπολογιστη και zune..οπως σου λεει δεν υποστηριζονται φωνητικες στην γλωσσα μας..και δεν υποστηριζει flash player για αυτο τα βλεπεις κενα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και τωρα τι κανουμε φιλε μου? κανεναν οδηγο για να το ξεκλειδωσουμε παρακαλω?

 

Θα βγάλει μάλλον εφαρμογή η Νοκια, μέχρι τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Κάνουμε και μια έρευνα για το λειτουργικό πριν την αγορά..:)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα επερνα ποτε τετοια συσκευη εγω :)

 

Έτσι έλεγα κι εγώ με το που βγήκε το WP, αλλά εδω και περίπου 1 μήνα το εχω καταβολευτεί. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πηρε το κινητακι ο κολητος μου πολυ καλο αλλα ο ηχος ειναι τραγικος στο τερμα 30/30 και ακουγεται πολυ λιγο εχει καμια ρυθμηση η απλα τοσο αντεχει τοσο χτυπαει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που έρχεται τον άλλο μήνα διορθώνεται η χαμηλή ενταση φίλε μου.

 

Αρα μεχρι τότε μένουμε ετσι!!κυριλε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμια εβδομάδα στο μενου των εφαρμογων ενω ήταν σε λίστα αλφαβητικα χωρις κενό έβγαλε και το πρώτο γραμμα.Δηλαδή

α

αριθμομηχανή

αφυπνησεις

β

βοηθεια

κλπ

κλπ

ενω πριν τα α,β,γ δεν υπήρχαν.Εκανα κάτι εγώ ή είναι καμια αναβάθμιση.Γιατί ήταν που ήταν μεγάλη η λίστα έγινε ατελείωτη.

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα δεν έγινε ατελειωτη ,μετά από κάποιο αριθμό εφαρμογών σου βγάζει τα γράμματα ,πατά πάνω στο α,β και θα καταλάβεις ποσο βολικό είναι..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συνδέω όλους τους λογαριασμούς FB,MSN,Linkedin,Gmail etc στις επαφές. Έχω στο MSN και όλες τις επαφές με τα τηλέφωνα. Αυτές έρχονται στο κινητό όπου με το "σύνδεση" εννώνω όλες τις επαφές που ανήκουν στο ίδιο πρόσωπο σε μία. Πώς μπορώ να συγχρονίζω τις συνδεδεμένες επαφές στο ΜSN ώστε να είναι συνδεδεμένες και εκεί. Ξέρει κανείς αν γίνεται? Θέλω να συγχρονίζω both-ways τις επαφές ώστε να είναι synced ανα πάσα στιγμή. Ευχαριστώ Edited by Reissistm
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια επαγή για το πρόσωπο X στο Hotmail. Το ίδιο πρόσωπο σαν άλλη επαφή από τις επαφές τις SIM με το τηλέφωνό του. Άλλη μία για τον λογαριασμό του από το FB όπως έχει έρθει από την σύνδεση του Live με FB, το ίδιο και με το Linkedin και Τwitter. Σύνολο 5 επαφές που αναφέρονται στο ίδιο πρόσωπο. Κάνω μέσω του κινητού μου πατώντας το σύνδεση, σύνδεση όλων των επαφών κάτω από μια. Αυτό μπορεί να συγχρονιστεί στο Hotmail στις επαφές γιατί εκεί πάλι τις βλέπω ώς ξεχωριστές επαφες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

νεος κατοχος του 710 εδω.

μια απο τις βασικες μου αποριες.

στα sms, απο 70 χαρακτηρες και μετα αρχιζει και μετρα 2 μηνυμα. διορθωνεται/ρυθμιζεται καπως αυτο ή μπα ?

 

επισης, περνωντας λογαριασμο μου hotmail.com στην ενεργοποιηση και λογαριασμο μου facebook τυπου gmail.com, κατα καποιον τροπο "συνδεθηκαν" και πλεον τα μηνυματα chat facebook εμφανιζονται και στο msn μου. (πως αλλαζει/αν αλλαζει αυτο ?).

 

τελος, γενικα ευχαριστημενος απο την απλότητα του κινητου.

ομως, με "ενοχλει" το μη λειτουργικο ξυπνητηρι με απενεργοποιημενη συσκευη, η χαμηλη διαρκεια μπαταριας (ακομα ειμαι στη δευτερη φορτιση, ισως στρωσει καπως μελλοντικα), και οτι από την πρωτη στιγμη είχε και εχει καποια "τριξιματα" στην συναρμογή καθως το κραταω. ειναι το κατασπρο γυαλιστερο. ενταξει βεβαια, ειχα συνηθισει και εγω με samsung wave αλουμινενιο 2 χρονια τωρα !

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

νεος κατοχος του 710 εδω.

μια απο τις βασικες μου αποριες.

στα sms, απο 70 χαρακτηρες και μετα αρχιζει και μετρα 2 μηνυμα. διορθωνεται/ρυθμιζεται καπως αυτο ή μπα ?

 

επισης, περνωντας λογαριασμο μου hotmail.com στην ενεργοποιηση και λογαριασμο μου facebook τυπου gmail.com, κατα καποιον τροπο "συνδεθηκαν" και πλεον τα μηνυματα chat facebook εμφανιζονται και στο msn μου. (πως αλλαζει/αν αλλαζει αυτο ?).

 

τελος, γενικα ευχαριστημενος απο την απλότητα του κινητου.

ομως, με "ενοχλει" το μη λειτουργικο ξυπνητηρι με απενεργοποιημενη συσκευη, η χαμηλη διαρκεια μπαταριας (ακομα ειμαι στη δευτερη φορτιση, ισως στρωσει καπως μελλοντικα), και οτι από την πρωτη στιγμη είχε και εχει καποια "τριξιματα" στην συναρμογή καθως το κραταω. ειναι το κατασπρο γυαλιστερο. ενταξει βεβαια, ειχα συνηθισει και εγω με samsung wave αλουμινενιο 2 χρονια τωρα !

 

Ευτυχώς που δεν "ενεργοποίησα" τη συνομιλία του Fb, στα μηνύματα. :O Όσο για τη μπαταρία, περίμενε 1 εβδομάδα. Αν κρίνω από το Omnia W μου, θα σου φτάνει και θα σου περισσεύει. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

νεος κατοχος του 710 εδω.

μια απο τις βασικες μου αποριες.

στα sms, απο 70 χαρακτηρες και μετα αρχιζει και μετρα 2 μηνυμα. διορθωνεται/ρυθμιζεται καπως αυτο ή μπα ?

 

επισης, περνωντας λογαριασμο μου hotmail.com στην ενεργοποιηση και λογαριασμο μου facebook τυπου gmail.com, κατα καποιον τροπο "συνδεθηκαν" και πλεον τα μηνυματα chat facebook εμφανιζονται και στο msn μου. (πως αλλαζει/αν αλλαζει αυτο ?).

 

τελος, γενικα ευχαριστημενος απο την απλότητα του κινητου.

ομως, με "ενοχλει" το μη λειτουργικο ξυπνητηρι με απενεργοποιημενη συσκευη, η χαμηλη διαρκεια μπαταριας (ακομα ειμαι στη δευτερη φορτιση, ισως στρωσει καπως μελλοντικα), και οτι από την πρωτη στιγμη είχε και εχει καποια "τριξιματα" στην συναρμογή καθως το κραταω. ειναι το κατασπρο γυαλιστερο. ενταξει βεβαια, ειχα συνηθισει και εγω με samsung wave αλουμινενιο 2 χρονια τωρα !

Καλησπερα φιλε μου. Για τα SMS τρεξε την εφαρμογη "Ρυθμιση Δικτυου".Θα βρει το παροχο σου και λογικα θα σεταρει 160 χαρακτηρες ανα SMS. Αληθεια απο που το εχεις αγορασει;

Για το θεμα με τις συνδεμενες επαφες μπορεις να πας στην επαφη που εχει συνδεμενες και αλλες και να πατησεις παρατεταμενα τις εισαγωγες που θελεις να αφαιρεσεις απο την συνδεση (ελπιζω να εγινα κατανοητος). Για τις συζητησεις του fb που εμφανιζονται και στο msn θα πας Ρυθμισεις->Εφαρμογες (δεξια καρτελα)->μηνυματα και απενεργοποιησε την συνομιλια μεσω facebook.

 

Για το ξυπνητηρι εχεις δικιο αλλα ειναι ετσι σε ολα τα λεγομενα smartphones (iOS, Android, WP).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Για τα SMS τρεξε την εφαρμογη "Ρυθμιση Δικτυου".Θα βρει το παροχο σου και λογικα θα σεταρει 160 χαρακτηρες ανα SMS. Αληθεια απο που το εχεις αγορασει;

Για το θεμα με τις συνδεμενες επαφες μπορεις να πας στην επαφη που εχει συνδεμενες και αλλες και να πατησεις παρατεταμενα τις εισαγωγες που θελεις να αφαιρεσεις απο την συνδεση (ελπιζω να εγινα κατανοητος). Για τις συζητησεις του fb που εμφανιζονται και στο msn θα πας Ρυθμισεις->Εφαρμογες (δεξια καρτελα)->μηνυματα και απενεργοποιησε την συνομιλια μεσω facebook.

 

Για το ξυπνητηρι εχεις δικιο αλλα ειναι ετσι σε ολα τα λεγομενα smartphones (iOS, Android, WP).

 

καλησπέρα, με βοηθησες πολύ φίλε. πηγα ρυθμισεις-> επιλογη δικτύου -> κοσμοτέ (από αυτόματο), οπότε πλέον εχω 160 χαρακτηρες. το άλλο για τις επαφες θα το δοκιμάσω . το κινητακι το κεδρσισα σε διαγωνισμό, οπότε για τσάμπα, μια χαρα καλό είναι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις ότι θα σε βολέψει παρα πολύ.οσο θα το χρησιμοποιείς τοσο θα κολλάς

 

ήδη με εχει βολεψει μακράν ! απλά ισως θα προτιμουσα το αντιστοιχο omnia w (με πολυ χαμηλότερο sar) αλλά και το νοκια καλό ειναι. παντα με bluetooth το εχω συνδεδεμενο. σχετικά με το ξυπνητηρι, στο τυπου smartphone os της samsung, το bada, λειτουργουσε και με απενεργοποιημενη την συσκευη, επιλεγοντας "αυτοματη ενεργοποίηση".

οπως και να εχει, νομιζω αυτη η απλότητα και ευχρηστια του λειτουργικού, σε καλό θα της βγει της nokia+ microsoft.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι το κινητό (ή το λειτουργικό;) δεν υποστηρίζει push notifications. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Δε νομίζω. Αν δεν υποστήριζε ( το λειτουργικό ) τότε στην εφαρμογή του Facebook δε θα υπήρχε η επιλογή Push Notifications. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό και θέλω να το αγοράσω από το αμαζον, θα ήθελα όμως, αν κάποιος ξέρει να μου πει για πιθανά θέματα που πρέπει να ξέρω και τι γίνεται με τι γλώσσα (έχει ελληνικό μενού-πληκτρολόγιο), αναβαθμίσεις και adaptora για την πρίζα. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κ εγώ κάτοχος του 710 κ έχω μια απορία.

 

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο, αυτό δονείται μόνο στην αρχή και όχι συνέχεια. Μπορώ να το αλλάξω και να δονείται μέχρι να το σηκώσω; Δε βρήκα κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...