Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα και απο εμενα!!

Θελω να παρω το συγκεκριμενο κινητο και το βρισκω απο το skroutz 380 στο open365.

Μπορειτε να μου πειτε τι διαφορες εχει απο ενα αλλο που πωλειται στο πλαισιο ας πουμε??

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα φίλε...

Δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά φίλε...

Πήρα κι εγώ ένα παραεισαγωγή από Γερμανία.

Όπως είπε πάνω ο φίλος ρώτα για εγγύηση και για ελληνικό μενού. Αυτά που έρχονται από Γερμανία τα καλύπτει η Ευρωπαική εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που και που να το αφήνω να αδειάζει τελείως ;

Σε ευχαριστώ πολύ Κωστή! :)

Μπα δεν νομίζω να χρειάζεται να το κάνεις. Εγώ ποτέ δεν τα έχω αφήσει να σβήσουν επίτηδες από μπαταρία. Πάντα τα έβαζα για φόρτιση γύρω στο 5-10%.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όχι μόνο δε χρειάζεται, αλλά δεν πρέπει να πέφτει πολύ χαμηλά κάτω απο περίπου 5%. Έτσι μειώνεται η διάρκεια ζωής της. Ούτε 3 κύκλοι χρειάζονται ούτε τίποτα. Το παίρνεις με μισή μπαταρία, το φορτίζεις αν θες φουλ και το χρησιμοποιείς.

Έχουν αλλάξει τα πράγματα εδώ και χρόνια. Απλά στα καταστήματα ακόμα και τώρα αν ρωτήσεις, θα σου πουν οι πωλητές τα δικά τους..

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το όσα android και αν έχω χρησιμοποιήσει (και είναι πολλά) μαζί και με το s2 δεν με ικανοποίησαν..το s2 ειναι όλο πλαστικό αίσχος ποιότητα..το htc sensation που είχα πολύ καλύτερο όπως και το lumia..όσο για το ηχείο εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα μια χαρά ποιοτηκό ήχο έχει.. Όσον αφορά την οθόνη πάλι θα πώ ότι έχει ίσως την καλυτερή οθόνη κινητού που έχω πιάσει..τώρα το λειτουργικό έχει ελλείψεις αλλά είναι σταθερό και το πιο smooth από όλα..κάνει αυτό που είναι να κάνει..με το android έβλεπα και λαγκάρισμα και με 2πύρινο κινητό..και κάθε ένα κινητό είχε και τα προβληματά του...μια το Gps μια το σήμα μια το ένα μια το άλλο και αναγκαζόμουν να αλλάζω roms και να το ψάχνω... όπως το είπε το Lumia με το s2 καμία σχέση δεν έχουν για αυτό και το έδωσα...

 

Δε συμφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες!

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

<p>Ε τώρα μην λέμε ότι θέλουμε ότι το s2 δεν είναι καλό ούτε το android </p><p>Το Samsung σαν κατασκευή είναι πολύ καλό.. Το πλαστικό είναι για ελαφρομα άμα δεν σου αρέσει παίρνεις άλλο.. Άμα θελεις ελαφρύ παίρνεις αυτό.. Άμα σε βολεύει το WP καλύτερα παίρνεις WP όχι το άλλο όμως δεν είναι καλό </p>

 

PS. επιτέλους θα δοκιμάσει κανείς το UC browser είναι πιο γρήγορο από ie9.. εσας πως σας φαίνεται?

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες!

 

Δεν πειράζει ο καθένας έχει την γνώμη του...έγω έχω δοκιμάσει htc sensation, samsung, galaxy s plus, samsung galaxy s2, sony Ericsson ray, htc desire, sony xperia mini, lg optimus 2x, lg optimus black από android...nokia n8, nokia 701, nokia e6 από symbian, trophy 7, lg optimus 7 και lumia 800 από windows phone και έχω σχηματίσει αυτή την άποψη...τα android τα κρατούσα ελάχιστα και από ποιότητα το s2 δεν έλεγε σε σχέση πχ με τα Nokia ή με τα htc...

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το Lumia 800 ξέρουν ότι όλα τα λεφτά είναι στο πως αισθάνεσαι όταν το κρατάς και το πόσο ομαλή και απροβλημάτιστη λειτουργία έχει. Είναι ένα κομψό, λειτουργικό κινητό που απλά χαίρεσαι να το βλέπεις. :D
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το Lumia 800 ξέρουν ότι όλα τα λεφτά είναι στο πως αισθάνεσαι όταν το κρατάς και το πόσο ομαλή και απροβλημάτιστη λειτουργία έχει. Είναι ένα κομψό, λειτουργικό κινητό που απλά χαίρεσαι να το βλέπεις. :D

 

σωστά συμφωνώ απόλυτα...

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες!

 

Ούτε κι εγώ αν και είναι γνώμες και γούστα αυτά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα κάπου ότι το public ή το media markt έχουν προσφορά το Samsung omnia W 199 ευρώ. Το οποίο μάλιστα έχει και μπροστινή κάμερα. Πιστεύεται ότι το Lumia εκτός από design έχει κάτι παραπάνω??? Δε θέλω να κάνω vs το θέμα αλλά σα design εμένα το lumia με έχει κερδίσει. Αλλά πίσω από τη σχεδίαση έχει και άλλα δυνατά σημεία?
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το συγκεκριμένο topic είναι για το lumia 800 και όχι για συγκρίσεις και διαξιφισμούς.Μπορείτε να απευθυνθείτε ανάλογα εδώ Τεχνολογικοί διαξιφισμοί ή εδώ Επιλογή κινητού

Παρακαλώ πολύ παραμείνετε στο θέμα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα κάπου ότι το public ή το media markt έχουν προσφορά το Samsung omnia W 199 ευρώ. Το οποίο μάλιστα έχει και μπροστινή κάμερα. Πιστεύεται ότι το Lumia εκτός από design έχει κάτι παραπάνω??? Δε θέλω να κάνω vs το θέμα αλλά σα design εμένα το lumia με έχει κερδίσει. Αλλά πίσω από τη σχεδίαση έχει και άλλα δυνατά σημεία?

 

Για μενα αν οντως παιζει αυτη η προσφορα χτυπα το με τη μια..εχει κατι παραπανω ναι! 340ε!!!

 

Δεν πειράζει ο καθένας έχει την γνώμη του...έγω έχω δοκιμάσει htc sensation, samsung, galaxy s plus, samsung galaxy s2, sony Ericsson ray, htc desire, sony xperia mini, lg optimus 2x, lg optimus black από android...nokia n8, nokia 701, nokia e6 από symbian, trophy 7, lg optimus 7 και lumia 800 από windows phone και έχω σχηματίσει αυτή την άποψη...τα android τα κρατούσα ελάχιστα και από ποιότητα το s2 δεν έλεγε σε σχέση πχ με τα Nokia ή με τα htc...

 

Σαφως και ο καθενας εχει τη γνωμη του και ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες! Αλλωστε γι αυτο γραφουμε ολοι στο φορουμ!

Καλα δεν ειναι και απο κανενα φοβερο υλικο φτιαγμενο το lumia ωστε να γινεται τετοιο θεμα! Απλα επειδη εχει ενσωματωμενη τη μπαταρια, ειναι σχετικα μικρο και ειναι καπως βαρύ το νιωθεις στο χερι σου πιο στιβαρο. Εχει και ομορφο/ξεχωριστο design. Αλλιως δεν ειναι φτιαγμενο και απο χρυσο!!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που γράφουμε εδώ και είμαστε κάτοχοι, βλέπουμε τα android σαν παρακατιανά μπροστά στο Lumia 800.

Αυτό γιατί ενοχλεί κάποιους?

Και εμείς δοκιμάσαμε τον εξωγήινο και είδαμε τι προσφέρει....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δενε χω το Lumia 800 αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω. Επαιξα λιγο μαζι του σε καταστημα ηλεκτρονικων για κανενα 20 λεπτο. Αυτου που μου αφησε φευγοντας ηταν η απλοτητα σε ολα και το smothness σε ολες τις εφαρμογες και λειτουργιες. Πραγματικα πολυ ομορφο και απλο σε ολα του. Πιστευω οτι σε λιγο καιρο που η ΝΟΚΙΑ θα δωσει ακομα περισσοτερο customization θα δουμε πολυ καλυτερα προιοντα ακι πολυ καλυτερο o/s.

Μην ξεχναμε οτι η επιτυχια του iPhone βασιστηκε στην απλοτητα του μενου του και το design κατα κυριο λογο. Δεν παω να συγκρινω. Απλα βλεπω οτι το WP7 λειτουργικο εχει πολυ καλη προοπτικη και με λιγη δουλεια μπορει να γινει πολυ πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα κάπου ότι το public ή το media markt έχουν προσφορά το Samsung omnia W 199 ευρώ. Το οποίο μάλιστα έχει και μπροστινή κάμερα. Πιστεύεται ότι το Lumia εκτός από design έχει κάτι παραπάνω??? Δε θέλω να κάνω vs το θέμα αλλά σα design εμένα το lumia με έχει κερδίσει. Αλλά πίσω από τη σχεδίαση έχει και άλλα δυνατά σημεία?

 

Για μενα αν οντως παιζει αυτη η προσφορα χτυπα το με τη μια..εχει κατι παραπανω ναι! 340ε!!!

 

Tην κάμερα μην ξεχνάμε παιδιά και το δωρεάν λογισμικό πλοήγησης της Nokia, μεγάλο υπέρ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερετε αν υπαρχει ή αν προκειται να βγει καποιο προγραμμα ή tweak ωστε να μπορεις να στελνεις εικονες/mp3 με bluetooth??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια....πηγα να κανω το update χειροκινητα και εκεινη την ωρα εκανε διακοπη μαμω τη τυχη μου...το κινητο ηταν

τη στιγμη μετα το πρωτο reboot, δεν ανοιγει τωρα....τι κανω????

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια....πηγα να κανω το update χειροκινητα και εκεινη την ωρα εκανε διακοπη μαμω τη τυχη μου...το κινητο ηταν

τη στιγμη μετα το πρωτο reboot, δεν ανοιγει τωρα....τι κανω????

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1457341

 

διαβασε προσεκτικα και ξεκινα !!!

καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset σε Bootscreen

Κράτα τα πλήκτρα ήχου πατημένα και κράτα τα ενώ πατάς το power on μέχρι να βγει η τρίχρωμη οθόνη και να κάνεις erase.

http://thewp7phones.com/hard-reset-windows-phone-7/

Edited by RacOOn
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset σε Bootscreen

Κράτα τα πλήκτρα ήχου πατημένα και κράτα τα ενώ πατάς το power on μέχρι να βγει η τρίχρωμη οθόνη και να κάνεις erase.

 

με αυτα τα 3 πληκτρα το lumia κανει hard reset

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίχτηκε, το έβαλα στον φορτιστή και μετά από λίγο ανοιξε μόνο του....πάλι καλά...:)

 

ΜΙα ερώτηση αν ξέρετε...την ώρα που έγινε η διακοπή, ήταν μετά το 1ο reboot, σε μια εικόνα που δείχνει το κινητό με ενα

λαπτοπ συνδεδεμενα και ενα βελος προς το κινητο διεγραμμενο με κοκκινη γραμμη...ελπιζω να καταλαβατε τι περιγραφω...τι σημαινει

αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίχτηκε, το έβαλα στον φορτιστή και μετά από λίγο ανοιξε μόνο του....πάλι καλά...:)

 

ΜΙα ερώτηση αν ξέρετε...την ώρα που έγινε η διακοπή, ήταν μετά το 1ο reboot, σε μια εικόνα που δείχνει το κινητό με ενα

λαπτοπ συνδεδεμενα και ενα βελος προς το κινητο διεγραμμενο με κοκκινη γραμμη...ελπιζω να καταλαβατε τι περιγραφω...τι σημαινει

αυτο?

 

ειναι η εικονα της αναβαθμισης.

τελικα εγινε η οχι?

Link to comment
Share on other sites

ειναι η εικονα της αναβαθμισης.

τελικα εγινε η οχι?

 

Για περίεργο λόγο δείχνει να έχει περάσει την 12070....παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Για περίεργο λόγο δείχνει να έχει περάσει την 12070....παίζει?

 

ε για να το λεει θα την ειχε περασει. γι αυτο και σου ανοιξε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από αύριο θα είμαι και εγω στην Lumioπαρεα :-) Εχω μια απορία σχετικά με ποιο screen protector να παραγγείλω καθώς μετα από μια γρήγορη ματιά είδα σε πολλά items στο ebay πως λεν οτι δεν καλύπτεται ολη η οθόνη... Ποια έχετε χρησιμοποιησει εσείς (όσοι έχετε πάρει protector)!? Βασικα, δεν ξερω κατα ποσο ειναι αναγκαία η ζελατινα αλλά επειδή πάντα είχα σε όλες τις συσκευές μου πιστεύω ότι δεν θα αντέξω χωρίς την εξτρα προστασία της ζελατίνας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...