Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το πρωί καθώς περπατούσα μου γλίστρησε η συσκευη από τα χέρια (μιλούσα με hands free). Έπεσε στην άσφαλτο με την οθόνη και σύρθηκε στο δρόμο για 5-10 μέτρα περίπου. Μέχρι να το πιάσω, κόντεψαν να με πιάσουν τα κλάμματα (2 μήνες το έχω). Μάγκες, ούτε γρατσουνιά δεν έπαθε. Απολύτως τίποτα. Χάζεψα. Έβλεπα κάτι βιντεάκια στο youtube που πετούσαν κέρματα και κλειδιά πάνω στην οθόνη αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα με τίποτα. Χαλάλι μέχρι και το τελευταίο cent που ξόδεψα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταχάς, τι εννοείς κλειδωμένο. Απο δίκτυο ?

 

Οσο αναφορά τις custom rom αν στις πληροφ. τηλ. στην εκδοση hardware τελειώνει με 2.4 δεν μπορεί να γίνει τίποτα προς το παρόν, δεν μπορεί να πάρει custom rom.

 

Aν θέλεi καποιος απλα να περάσει rom σαν update χρειάζεται cab sender και η rom. κατι σαν αυτό

 

http://nokiainnovation.com/2012/03/guide-how-to-get-the-latest-lumia-800-update-now/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ρώτησα στο νήμα του 710, αλλά δεν πήρα απάντηση. Το γράφω και εδώ που έχει μεγαλύτερη κίνηση και αφορά και το 800 :)

 

 

"Και μερικές απορίες για τον internet explorer. Μπορώ να ταξινομισω διαφορετικά τα favorites? Τώρα ταξινομούνται αλφαβητικά by default.

Υπαρχει τροπος να ανεβαίνω στην κορυφή ενός site αμέσως, χωρίς να κανω συνεχεια scroll με το δάχτυλο? Στα μεγάλα site είναι πολύ εκνευριστικό."

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ρώτησα στο νήμα του 710, αλλά δεν πήρα απάντηση. Το γράφω και εδώ που έχει μεγαλύτερη κίνηση και αφορά και το 800 :)

 

 

"Και μερικές απορίες για τον internet explorer. Μπορώ να ταξινομισω διαφορετικά τα favorites? Τώρα ταξινομούνται αλφαβητικά by default.

Υπαρχει τροπος να ανεβαίνω στην κορυφή ενός site αμέσως, χωρίς να κανω συνεχεια scroll με το δάχτυλο? Στα μεγάλα site είναι πολύ εκνευριστικό."

 

Όχι και στα δύο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματι το counters ειναι διαθεσιμο απο τα nokia beta labs

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεει ομως η εφαρμογη δεν βρεθηκε κ δεν εχει qr code.τι κανω λοιπον?

 

http://www.wpcentral.com/nokia-releases-data-counter-app-beta-lumia-windows-phone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οφείλω να πω ότι μέσα σε ένα εξάμηνο από την πρώτη κυκλοφορία έχουν διορθώσει το σημαντικά μεγαλύτερο μέρος των προβλημάτων που αντιμετώπιζε το κινητό.
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζεται αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε θέμα στο lumia? Μόνο μάυρο ή άσπρο? Υπάρχει τρόπος να βάλουμε επιπλέον χρώματα στα Live tiles?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα βρηκα αυτη την σελιδα http://www.nokioteca.net/h...ia-900-rm-823/ κ ειδα πως στο προγραμμα flash phoenix το βρισκει για να το κατεβασει.. μπορω να φλασαρω το lumia μεσω αυτου του προγραμματος ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Καταχάς, τι εννοείς κλειδωμένο. Απο δίκτυο ?

 

Οσο αναφορά τις custom rom αν στις πληροφ. τηλ. στην εκδοση hardware τελειώνει με 2.4 δεν μπορεί να γίνει τίποτα προς το παρόν, δεν μπορεί να πάρει custom rom.

 

Aν θέλεi καποιος απλα να περάσει rom σαν update χρειάζεται cab sender και η rom. κατι σαν αυτό

 

http://nokiainnovation.com/2012/03/guide-how-to-get-the-latest-lumia-800-update-now/

 

που ακριβώς το βλέπουμε αυτό στις ρυθμίσεις;Αν τελειώνει σε 2.4 σημαίνει ότι έχω κλειδωμένο bootloader? Και άρα δεν μπορώ να περάσω custom rom η να εγκαταστήσω cab κτλ

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το search button μου ανοίγει το bing από τον internet explorer. Σε κάποιους ανοίγει μια εφαρμογή του bing, όπου μπορείς να σκανάρεις qr κτλ. Πως το ενεργοποιώ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ναι στις ρυθμίσεις, πληροφορίες, περισσότερα.. hardware version. Αν ειναι 2.4 σημαίνει πως δεν παίρνει custom roms. Τις κανονικές μπορείς να τις περάσεις με την διαδικασία που φαίνεται στο λινκ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το search button μου ανοίγει το bing από τον internet explorer. Σε κάποιους ανοίγει μια εφαρμογή του bing, όπου μπορείς να σκανάρεις qr κτλ. Πως το ενεργοποιώ αυτό;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και αλλάξε τη χώρα σε United Kingdom γιατί το bing vision δεν υποστηρίζει τα ελληνικά. Εγώ θα το κρατήσω ετσι, αν και με χαλασε που αλλαξε το μενου

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και αλλάξε τη χώρα σε United Kingdom γιατί το bing vision δεν υποστηρίζει τα ελληνικά. Εγώ θα το κρατήσω ετσι, αν και με χαλασε που αλλαξε το μενου

 

Νομίζω μπορείς να αλλάξεις το search σε αγγλικά χωρίς να αλλάξεις την γλώσσα του κινητού το έχω στο service αλλιώς θα σου έλεγα ακριβώς πως το λεει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να αλλάξεις το search σε αγγλικά χωρίς να αλλάξεις την γλώσσα του κινητού το έχω στο service αλλιώς θα σου έλεγα ακριβώς πως το λεει

 

Δεν χρειάζεται ν αλλάξεις τη γλώσσα του κινητού, μόνο την γλώσσα αναζήτησης, απ ότι θυμάμαι είναι η τελευταία επιλογή στις ρυθμίσεις γλώσσας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα τελευταία updates του Lumia 800 ...

 

Εγώ αυτή τη στιγμή, σύμφωνα με το zune έχω την έκδοση λογισμικού: 7.10 (8773)

Μέσα στο κινητό μου γράφει: Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.2487.8107.12070

 

Internet sharing δεν έχω. Από τη Nokia για Vodafone έχει δωθεί το τελευταίο update από χθες αλλά σε μένα τίποτα!

 

Απ'ότι κατάλαβα περιμένω ακόμα το update της Nokia. Σωστά; Tango έχω;

 

Επίσης η εφαρμογή Μετρητές δεν μου τρέχει γιατί λέει ότι δεν τρέχει με αυτή την έκδοση του κινητού αλλά με το update που έχει βγει!

 

Μπερδεύτηκα :wacko:

 

Το μενού γίνεται να ξαναγίνει οπως πριν χωρίς τα γράμματα της αλφαβήτου?

Απ'ότι ξέρω όχι. Το κάνει αυτόματα όταν περάσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών ...

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, χάνεται η πρόοδος που έχεις κάνει στα Παιχνίδια εφόσον τα επανεγκαταστήσεις και συνδεθείς με τον ίδιο λογαριασμό στο Xbox;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα τελευταία updates του Lumia 800 ...

 

Εγώ αυτή τη στιγμή, σύμφωνα με το zune έχω την έκδοση λογισμικού: 7.10 (8773)

Μέσα στο κινητό μου γράφει: Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.2487.8107.12070

 

Φίλε μου όχι δεν έχεις τανγκο αλλά δεν θυμάμαι και εγώ τι κωδικό έχει

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, χάνεται η πρόοδος που έχεις κάνει στα Παιχνίδια εφόσον τα επανεγκαταστήσεις και συνδεθείς με τον ίδιο λογαριασμό στο Xbox;

 

Όχι, δε χάνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ρώτησα στο νήμα του 710, αλλά δεν πήρα απάντηση. Το γράφω και εδώ που έχει μεγαλύτερη κίνηση και αφορά και το 800 :)

 

 

"Και μερικές απορίες για τον internet explorer. Μπορώ να ταξινομισω διαφορετικά τα favorites? Τώρα ταξινομούνται αλφαβητικά by default.

Υπαρχει τροπος να ανεβαίνω στην κορυφή ενός site αμέσως, χωρίς να κανω συνεχεια scroll με το δάχτυλο? Στα μεγάλα site είναι πολύ εκνευριστικό."

 

Official Τροπος δεν υπαρχει.

 

Απλα μπορεις να κανεις το πολυ απλο.

Add as a favorite μια σελιδα και μετα να βαλεις μια τελεια στην αρχη του ονοματος του site.

και παει πανω πανω το site. πχ ..Google και μπαινει πρωτο :)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...