Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εντυπωση πως κατι τετοιο ειναι εφικτο αν αποθηκευτουν τα μηνυματα αυτα στην καρτουλα sim ενω αυτη ειναι στο C7.

αλλο τροπο δεν μπορω να σκεφτω καθως οι συσκευες τρεχουν διαφορετικο λογισμικο..

Με την διαφορα οτι το lumia παιρνει microsim οποτε δωρο αδωρο μαλλον
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την διαφορα οτι το lumia παιρνει microsim οποτε δωρο αδωρο μαλλον

μπορεις να πας σε ενα καταστημα κινητης τηλεφωνιας να στην κοψουν την κανονικη sim και να γινει micro sim.

πλεον οσο πληθαίνουν τα κινητα με microsim πιστευω βολευει να εχουμε την καρτουλα μας ως microsim και να εχουμε

και εναν καλο ανταπτορα σε περιπτωση που χρειαστει να γινει μεταβαση σε συσκευη με κανονικη sim

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεταφερω τα μυνηματα απο NOKIA C7 στο LUMIA 800 και αν ναι πως.Υπαρχουν SMS ανθρωπων μου που δεν υπαρχουν πια και θα ηθελα να τα εχω.

επισης μπορεις να τα αποθηκευσεις με nokia suite στο pc σου. οπως και να το κανουμε ειναι πιο ασφαλες απο το να τα κρατας στο κινητο σου

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορα οτι το lumia παιρνει microsim οποτε δωρο αδωρο μαλλον

 

Μπορει να παει στον Γερμανο (οχι δεν κανω διαφιμηση). πηγα και εγω μου εκοψαν την δικια μου SIM σε microsim και μου εδωσαν και εναν ανταπτορα και δεν πληρωσα τιποτα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ρωτησει και στο παρελθον αλλα δεν μου απαντησε κανεις.. εχει δοκιμασει κανεις τον ιντερνετ browser "UC Browser" ειναι πολυ καλος υπηρχε και επι εποχης wm6.x

 

περιμενω την γνωμη σας

http://techtacy.blogspot.com/2012/04/uc-browser-20-now-live-in-windows-phone.html

 

ps. μην φοβηθητε που λεει κινεζικα στα αγγλικα θα ειναι..

 

Αυτόν έχω βάλει και γω..Για εμένα πολύ πιο εύχρηστος....Στο θέμα ταχύτητας δεν βλέπω διαφορά με τον IE...

 

Επίσημη θήκη της Νοκια σε άσπρο έχει βγει......? Αν κάποιος έχει ψωνίσει από ebay και έχει βρει κάτι αξιόλογο σε θήκη, ας ρίξει καμμιά πρόταση γιατί ακόμα ψάχνω και στο τέλος θα έχει έρθει το 900 Ελλάδα...Ελπίζω σε προσιτή τιμή....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη θήκη της Νοκια σε άσπρο έχει βγει......? Αν κάποιος έχει ψωνίσει από ebay και έχει βρει κάτι αξιόλογο σε θήκη, ας ρίξει καμμιά πρόταση γιατί ακόμα ψάχνω και στο τέλος θα έχει έρθει το 900 Ελλάδα...Ελπίζω σε προσιτή τιμή....

εγω πηρα μια προχθες το βραδυ, λογικα μεχρι τελος της βδομαδας θα χει ρθει γιατι ειναι με royal mail --> http://www.ebay.co.uk/itm/290689871549?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

σε λευκη που θες μαρεσε αυτη --> http://www.ebay.co.uk/itm/RJ0023-White-Case-Shell-Armor-Pouch-Bag-Back-Cover-for-Nokia-Lumia800-Lumia-800-/220972778791?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3373010527 αλλα ειναι καπως πιο ακριβη

και αν καποιος θελει να ειναι στο πνευμα του πασχα!:lol: --> http://www.ebay.co.uk/itm/RJ0009-White-Case-Shell-Armor-Pouch-Bag-Back-Cover-for-Nokia-Lumia%20800-Lumia-800-/320864444395?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4ab502dfeb#ht_3776wt_1185

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν έχω βάλει και γω..Για εμένα πολύ πιο εύχρηστος....Στο θέμα ταχύτητας δεν βλέπω διαφορά με τον IE...

 

Μπορούμε να τον βάλουμε στο κουμπί του search άλλον browser?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο "κατανάλωση" δεδομένων πώς πάει το Window Phone??? Εννοώ, αν κάνει update απο Facebook, Twitter και καναδυό τρία e-mail accounts άντε και λίγο internet πόσα περίπου ΜΒ καταναλώνει την ημέρα?

Εγώ είμαι με Ν900 και περιμένω το 900...

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα μια προχθες το βραδυ, λογικα μεχρι τελος της βδομαδας θα χει ρθει γιατι ειναι με royal mail --> http://www.ebay.co.uk/itm/290689871549?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

σε λευκη που θες μαρεσε αυτη --> http://www.ebay.co.uk/itm/RJ0023-White-Case-Shell-Armor-Pouch-Bag-Back-Cover-for-Nokia-Lumia800-Lumia-800-/220972778791?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3373010527 αλλα ειναι καπως πιο ακριβη

και αν καποιος θελει να ειναι στο πνευμα του πασχα!:lol: --> http://www.ebay.co.uk/itm/RJ0009-White-Case-Shell-Armor-Pouch-Bag-Back-Cover-for-Nokia-Lumia%20800-Lumia-800-/320864444395?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4ab502dfeb#ht_3776wt_1185

 

Η άσπρη είναι όντως ακριβή για μη Nokia....Όσο για την "πασχαλινή" περίμενα κουνελάκια...κρίμα...!! :p Η δικιά σου πες μου ποιότητα όταν έρθει...γιατί είχα πάρει μια τέτοια στο trophy που είχα κ δυστυχώς ήταν λαικής....ελπίζω η δικιά σου να ταξίζει...

 

Μπορούμε να τον βάλουμε στο κουμπί του search άλλον browser?

όχι ακόμα... :p και να το απενεργοποιούσα το κουμπί δν θα με πείραζε με όλα τα missclick που έχω συνέχεια...

 

 

απο "κατανάλωση" δεδομένων πώς πάει το Window Phone??? Εννοώ, αν κάνει update απο Facebook, Twitter και καναδυό τρία e-mail accounts άντε και λίγο internet πόσα περίπου ΜΒ καταναλώνει την ημέρα?

Εγώ είμαι με Ν900 και περιμένω το 900...

Ευχαριστώ! :)

Κοίτα δεν ξέρω ακριβώς πόσα αλλά με το χαμηλό πακέτο της Cosmote που έχω μου περισσεύει και για τον επόμενο μήνα πάντα...με καθημερινά και πάααααρα πολλά updates..

Παρακαλώ ;)

Edited by meniou
Link to comment
Share on other sites

απο "κατανάλωση" δεδομένων πώς πάει το Window Phone??? Εννοώ, αν κάνει update απο Facebook, Twitter και καναδυό τρία e-mail accounts άντε και λίγο internet πόσα περίπου ΜΒ καταναλώνει την ημέρα?

Εγώ είμαι με Ν900 και περιμένω το 900...

Ευχαριστώ! :)

 

Αν χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο του Facebook και Twitter και 3 e-mail accounts ακόμη και 100MB τον μήνα περισσεύουν, καθώς χρησιμοποιούν βελτιστοποιημένο αλγόριθμο για το request μέσω των authorized Windows Phone εφαρμογών των social networks.

Μπορείς να ρυθμίσεις πόσο συχνά θες να τσεκάρει, συνέχεια (as the go push) ανά μισή ώρα/μία ώρα, ή και manual. Μπορείς να ρυθμίσεις τα Backround apps που ενημερώνουν Live Tiles.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το 800 και να μην περιμένεις το 900. Το Curved Glass είναι άλλη αίσθηση και design.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο του Facebook και Twitter και 3 e-mail accounts ακόμη και 100MB τον μήνα περισσεύουν, καθώς χρησιμοποιούν βελτιστοποιημένο αλγόριθμο για το request μέσω των authorized Windows Phone εφαρμογών των social networks.

Μπορείς να ρυθμίσεις πόσο συχνά θες να τσεκάρει, συνέχεια (as the go push) ανά μισή ώρα/μία ώρα, ή και manual. Μπορείς να ρυθμίσεις τα Backround apps που ενημερώνουν Live Tiles.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το 800 και να μην περιμένεις το 900. Το Curved Glass είναι άλλη αίσθηση και design.

 

Πως ρυθμιζουμε τα tiles?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

>
Πως ρυθμιζουμε τα tiles?
Πας στις ρυθμίσεις κανείς δεξιά στις εφαρμογές και εργασίες παρασκηνίου.. Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

>Πας στις ρυθμίσεις κανείς δεξιά στις εφαρμογές και εργασίες παρασκηνίου..

 

Ακριβώς. Θα το έλεγα στα αγγλικά :)

Όταν είναι ενεργό το battery mode, τότε τα IntensiveTask κλείνουν αυτόματα, και παραμένουν όσες χρησιμοποιούν PeriodicTask.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ. Όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής στα online καταστήματα. Εσείς από που το αγοράσατε και είστε ευχαριστημένοι?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ. Όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής στα online καταστήματα. Εσείς από που το αγοράσατε και είστε ευχαριστημένοι?

απ'οτι εχω καταλαβει ουτε προβλημα με την εγγυηση υπαρχει, ουτε με τα ελληνικα και τις αναβαθμισεις, επομενως δεν υπαρχει λογος να μην το παρεις απο το σκρουτζ. :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ. Όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής στα online καταστήματα. Εσείς από που το αγοράσατε και είστε ευχαριστημένοι?

και γω από online μαγαζί το αγόρασα και δεν έχω πρόβλημα ,εγγύηση 2 χρόνια από νοκια,ελληνικά παντού,(άσχετα αν ήταν TMobile) νομίζω είναι κοροϊδία να το πληρώσεις τα λεφτά που ζητάνε τα μεγάλα κατστήματα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ. Όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής στα online καταστήματα. Εσείς από που το αγοράσατε και είστε ευχαριστημένοι?

Εννοείται σκρουτζο-αγορά....! δεν υπάρχει καμία διαφορά...Μην πληρώνεις τα καρτέλ...!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτο, αν και ποτε μου δεν ειχα την πολυτελεια για χρηση πακετων δεδομενων :)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεται άλλο ένα κενό από τη Nokia. Θα κυκλοφορήσει πρόγραμμα μέτρησης δεδομένων σύντομα.

 

Δεν θα το θεωρουσα κενο.

εγω που εχω κοσμοτε μου στειλει μηνυμα στα 10mb

και επισης μπορω να στειλω μηνυμα οποτε θελησω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το θεωρουσα κενο.

εγω που εχω κοσμοτε μου στειλει μηνυμα στα 10mb

και επισης μπορω να στειλω μηνυμα οποτε θελησω

 

Σαφώς και ειναι κενό αλλα χαίρομαι που θα καλύπτει σύντομα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο του Facebook και Twitter και 3 e-mail accounts ακόμη και 100MB τον μήνα περισσεύουν, καθώς χρησιμοποιούν βελτιστοποιημένο αλγόριθμο για το request μέσω των authorized Windows Phone εφαρμογών των social networks.

Μπορείς να ρυθμίσεις πόσο συχνά θες να τσεκάρει, συνέχεια (as the go push) ανά μισή ώρα/μία ώρα, ή και manual. Μπορείς να ρυθμίσεις τα Backround apps που ενημερώνουν Live Tiles.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το 800 και να μην περιμένεις το 900. Το Curved Glass είναι άλλη αίσθηση και design.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!! Φαντάζομαι οτι τα 500ΜΒ που έχω πρέπει να είναι αρκετά....

Ο μόνος λόγος που περιμένω το 900 ειναι η μπροστινή κάμερα...χρησιμοποιώ αρκετά το Skype...κατα τα άλλα έχεις δίκιο για το design ;)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!! Φαντάζομαι οτι τα 500ΜΒ που έχω πρέπει να είναι αρκετά....

Ο μόνος λόγος που περιμένω το 900 ειναι η μπροστινή κάμερα...χρησιμοποιώ αρκετά το Skype...κατα τα άλλα έχεις δίκιο για το design ;)

 

Πραγματικα επρεπε το 800 να ειχε μπροστινη καμερα.

anyway οχι οτι στα τοσα χρονια που χρησιμοποιω κινητα μου χρειαστηκε η μπροστινη καμερα απλα καλο ειναι να υπαρχει just in case

επισης στο 800 εχω δοκιμασει το skype και χρησιμοποιει την πισω κανονικα.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

επισης στο 800 εχω δοκιμασει το skype και χρησιμοποιει την πισω κανονικα.

Δηλαδη σε ενα καθρεφτη μπροστα κανεις τη δουλεια σου χαχα..

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεται άλλο ένα κενό από τη Nokia. Θα κυκλοφορήσει πρόγραμμα μέτρησης δεδομένων σύντομα.

Αλλη μια αποδειξη οτι η ΝΟΚΙΑ εχει παρει πολυ στα σοβαρα την υποθεση με τα WP και μονο καλα πραγματα μπορουμε να περιμενουμε στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...