Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Σκοπευω να αγορασω απο γνωστο ενος φιλου μου ενα RAZR το οποιο ειναι αγορασμενο απο πλαισιο ομως δεν εχει αποδειξη γιαιτ ειπε στον φιλο μου οτι την περασε στην εφορια.Αν τυχον συμβει κατι η εγγυηση λειτουργει χωρις αποδειξη(π.χ με το ΙΜΕΙ), δηλαδη θα μπορεσω να το παω για σερβις χωρις να πληρωσω;

Επισης πως θα καταλαβω οτι οντως ειναι ελληνικο;

Εχει π.χ καποιο σημειο που πρεπει να κοιταξω στο κουτι ή στην ιδια την συσκευη;;

Τελος ποια ακουστικα εχει μεσα;

Σαν αυτα http://www.gsmarena.com/motorola_razr_xt910-review-683p2.php ;; ή καποια αλλα

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Σκοπευω να αγορασω απο γνωστο ενος φιλου μου ενα RAZR το οποιο ειναι αγορασμενο απο πλαισιο ομως δεν εχει αποδειξη γιαιτ ειπε στον φιλο μου οτι την περασε στην εφορια.Αν τυχον συμβει κατι η εγγυηση λειτουργει χωρις αποδειξη(π.χ με το ΙΜΕΙ), δηλαδη θα μπορεσω να το παω για σερβις χωρις να πληρωσω;

Επισης πως θα καταλαβω οτι οντως ειναι ελληνικο;

Εχει π.χ καποιο σημειο που πρεπει να κοιταξω στο κουτι ή στην ιδια την συσκευη;;

Τελος ποια ακουστικα εχει μεσα;

Σαν αυτα http://www.gsmarena.com/motorola_razr_xt910-review-683p2.php ;; ή καποια αλλα

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

 

Καλησπερα. :) Για το θεμα της αποδειξης, καλυτερα ρωτησε απο πριν στο σερβις, για να εισαι σιγουρος. Παρε τηλεφωνο και πες τους οτι εχεις χασει την αποδειξη, αν ισχυει η εγγυηση με το imei. Λογικα δεν θα εχεις πιστευω προβλημα.

 

Οσο για το αν ειναι ή οχι ελληνικο, σορρυ, αλλα τι σε ενδιαφερει? δεν παιζει ρολο πουθενα και σε τιποτα.

 

Τα ακουστικα που ερχονται με το κινητο ΔΕΝ ειναι αυτα τα in ear. Ειναι τα κλασικα της μοτορολα, δηλαδη χαλια:p

 

 

@underground21

Πηγαινε το κινητο σου στο σερβις. Κανονικα το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο και καθαρο. Καποιο προβλημα πρεπει να εχει το δικο σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν τυχον συμβει κατι η εγγυηση λειτουργει χωρις αποδειξη(π.χ με το ΙΜΕΙ), δηλαδη θα μπορεσω να το παω για σερβις χωρις να πληρωσω;

 

Όχι, εγγύηση έχεις μόνο με τη συνοδεία απόδειξης / τιμολογίου αγοράς ή φωτοτυπία αυτής. Αν δεν την έχει ο πωλητής, πες του να πάει στο κατάστημα αγοράς να τυπώσει αντίγραφο που φυσικά θα αναγράφει και το ΙΜΕΙ της συσκευής. Μην αγοράσεις τη συσκευή χωρίς απόδειξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οντως οτι θες την αποδειξη?Γιατι μιλησα μαζι του και επειδη ειναι απο εταιρικη επιδοτηση μου πε δεν την εχει και ουτε μπορει να μου την δωσει γιατι ηταν μαζικη αγορα κινητων ,αλλα μου ειπε πως επειδη ειχε μιλησει με την cellcom που ειναι το σερβις του ειπαν οτι το μονο που χρειαζεται ειναι το ιμει της συσκευης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πάντα λίγο δύσπιστος με τα εταιρικά που λένε κατά καιρούς.

Αν το πήρε η εταιρεία όντως, πήγαινε μία στο λογιστήριο, πάρε το παραστατικό και βγάλτο μια φωτοτυπία μεσιέ που το πουλάς.

 

Προσωπικά το βλέπω σα μια πολυφορεμένη δικαιολογία για αυτούς που πήραν το κινητό άνευ απόδειξης/ εγγύησης.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει η ελάχιστη πιθανότητα αν πας στο ίδιο μαγαζί που αγοράστηκε ( δλδ να ισχυει η δικαιολογια ), να το βρουνε μεσω ΙΜΕΙ αν θελουν

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μούφα μου φαίνεται αφού το πλαίσιο ΔΕΝ φέρνει μοτορολα και για να προβάλλει τόσες δικαιολογίες για την απόδειξη μάλλον δε θα καλύπτεται από εγγύηση. Παιδιά τις τελευταίες μέρες δε μου αναγνωρίζει κανένα ακουστικό και τους ήχος τους αναπαράγει από το ηχείο. Δοκίμασα με σπρέι με αέρα που καθαρίζουν πληκτρολόγια μπας και έχει πιάσει σκόνη αλλά δε έκανε κάτι. Να δοκιμάσω να του κάνω επαναφορά ή να το στείλω για σέρβις; Πια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω από Θεσσαλονίκη;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μούφα μου φαίνεται αφού το πλαίσιο ΔΕΝ φέρνει μοτορολα και για να προβάλλει τόσες δικαιολογίες για την απόδειξη μάλλον δε θα καλύπτεται από εγγύηση. Παιδιά τις τελευταίες μέρες δε μου αναγνωρίζει κανένα ακουστικό και τους ήχος τους αναπαράγει από το ηχείο. Δοκίμασα με σπρέι με αέρα που καθαρίζουν πληκτρολόγια μπας και έχει πιάσει σκόνη αλλά δε έκανε κάτι. Να δοκιμάσω να του κάνω επαναφορά ή να το στείλω για σέρβις; Πια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω από Θεσσαλονίκη;

Δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σου. Του βαζεις ακουστικα στην υποδοχη, αλλα ειναι σαν να μην τα εχεις βαλει?

Για το σερβις, καλεσε τους τηλεφωνικα για να συνννοηθεις,αφου εισαι εκτος Αττικης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς τα συνδέω και τα αγνοεί συνεχίζοντας την αναπαραγωγή του ήχου από το ηχείο του
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς τα συνδέω και τα αγνοεί συνεχίζοντας την αναπαραγωγή του ήχου από το ηχείο του
τα βαζεις καλα? μεχρι να κουμπωσουν κατω?

Υπαρχει μια περιπτωση να εσπασε η υποδοχη, πραγμα ομως δυσκολο γιατι σε συσκευες τετοιας ποιοτητας θελει πολυ βιαιη συμπεριφορα για κατι τετοιο.

Αν δεν βγαλεις ακρη με μια επαναφορα ρυθμισεων, τοτε πας για σερβις...:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιο προγραμμα να βαλω και να μου παίζει ολους τους τυπους βιντεο ευχαριστω

 

Για αυτά τα θέματα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση.

Παρατηρώ πως πολλές συσκευές ανταγωνίστριων εταιριών, και μάλιστα με πολύ πρόσφατη κυκλοφορία, ήδη ενημερώνονται με το ICS.

 

Το razr γιατί έχει αργήσει - αν έχει αργήσει - τόσο πολύ;

Έχει να κάνει με την δυνατότητα που έχει σαν συσκευή να τρέξει το αναβαθμισμένο λειτουργικό, ή απλώς είναι μια λογική καθυστέρηση η οποία όμως, δεν φαίνεται να υπάρχει σε ανταγωνίστριες συσκευές.

 

Θενκς παιδια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου υπενθυμήσει πώς μπορώ να σβήσω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές του τηλεφώνου αφου το έχω κάνει root;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου υπενθυμήσει πώς μπορώ να σβήσω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές του τηλεφώνου αφου το έχω κάνει root;
αν θυμαμαι καλα, μεσω root explorer γινεται αυτο που θες.

 

Να κάνω και γω μια ερώτηση.

Παρατηρώ πως πολλές συσκευές ανταγωνίστριων εταιριών, και μάλιστα με πολύ πρόσφατη κυκλοφορία, ήδη ενημερώνονται με το ICS.

 

Το razr γιατί έχει αργήσει - αν έχει αργήσει - τόσο πολύ;

Έχει να κάνει με την δυνατότητα που έχει σαν συσκευή να τρέξει το αναβαθμισμένο λειτουργικό, ή απλώς είναι μια λογική καθυστέρηση η οποία όμως, δεν φαίνεται να υπάρχει σε ανταγωνίστριες συσκευές.

 

Θενκς παιδια

αν και η μοτορολα εχει ξεφυγει απο τις αρχικες της δεσμευσεις, δεν νομιζω οτι εχει καθυστερησει σε σχεση με αλλες συσκευες. Γενικα, οι περισσοτερες συσκευες μεχρι τωρα δεν εχουν παρει ics.

Εσυ σε ποιες συγκεκριμενα αναφερεσαι?

Παντως , σιγουρα δεν εχει σχεση με τις δυνατοτητες της συσκευης, αλλα με την ιδια τη μοτορολα που καθυστερει στην κυκλοφορια του update ή το ελεγχει εξονυχιστικα πριν το κυκλοφορησει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως μπορεί κάποιος να μου υπενθυμήσει πώς μπορώ να σβήσω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές του τηλεφώνου αφου το έχω κάνει root;

 

Πας στο path /system /app με κάποιον file explorer με root rights και σβήνεις ότι εφαρμογές δεν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για τις συσκευές που με ρωτάς, νομίζω διάβασα στο site μεταξύ άλλων και για τα νέα Sony, τα οποία δεν είχαν ICS, αλλά ανβαθμίστηκαν.

Τεσπα, δεν τρέχει και τπτ, ούτως η άλλως δεν μπορώ εγώ προσωπικά να εξαντλήσω το ήδη υπάρχον λειτουργικό οπότε να χαμε να λέγαμε :)

Είναι κάτι σαν το καινούριο κοσκινάκι μου που λένε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για τις συσκευές που με ρωτάς, νομίζω διάβασα στο site μεταξύ άλλων και για τα νέα Sony, τα οποία δεν είχαν ICS, αλλά ανβαθμίστηκαν.

Τεσπα, δεν τρέχει και τπτ, ούτως η άλλως δεν μπορώ εγώ προσωπικά να εξαντλήσω το ήδη υπάρχον λειτουργικό οπότε να χαμε να λέγαμε :)

Είναι κάτι σαν το καινούριο κοσκινάκι μου που λένε.

 

Ναι, τα Σόνυ έχουν αρχίσει και αναβαθμίζονται. Αλλά htc, samsung , lg κλπ ακόμη περιμένουν.

Πιστεύω μέσα Μαίου θα έχουμε νεότερα. ΣΑυμφωνώ ότι η μοτορόλα έχει αργήσει, αλλά και ποιός δεν έχει αργήσει? (πλην σόνυ).

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι ότι το τηλέφωνο πλέον δουλεύει απροβλημάτιστα, χωρίς κολλήματα και χωρίς bugs. Ακόμα και το σήμα του wifi μου φαίνεται βελτιωμένο!

Έχω την 651.167.26 (android 2.3.6) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πιθανόν, η πρώτη αναβάθμιση σε ics να μην είναι τόσο σταθερή και γρήγορη...

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.

 

Η συσκευή μου έχει την 2.3.5 και επίσης δεν έχει πρόβλημα, πλήν του wifi που δυστυχώς είναι πολύυυ κακό.

Είναι και το μόνο που περιμένω να βελτιωθεί με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το WIFI είναι και σε εμένα πολύ κακό..(έχω την 2.3.5)

 

Για το ICS

 

Verizon ICS update schedule leaks: Rezound, RAZR and Xoom being tested now

 

Αν και εγώ δεν θα κάνω το update. Η συσκυεή είναι μια χαρά έτσι προς το παρόν.. Αφού βγει και 2ο Update με ICS τότε..

:)

Link to comment
Share on other sites

Για να πώ την άλήθεια, το σήμα του wifi φαίνεται αδύναμο, αλλά τη δουλεία μου την κάνω.

Αργεί λίγα δευτερόλεπτα να παρει IP, αλλά μετά δεν έχω θέμα.

Θα έπρεπε να ήταν καλύτερο σίγουρα, από την αρχή το λέω, δεν είναι όμως και άχρηστο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια καινουργιο μελος εδω αλλα και στα android

 

εχω 1 μηνα περιπου το μοτορολα razr και οι εντυπωσεις μου για το τηλεφωνο ειναι αριστες αλλα το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω συχνα ειναι οτι κολλαει.ειδικα οταν παιζω παχνιδια κολλαει για δευτερολευτα αλλα μετα συνεχιζει.περισσοτερο μου το κανει με το fruit ninja free. Πριν λιγο μου το εκανε και σε προγραματα και αναγκαζομουν να πατησω force closed. π.χ. facebook,browser...

 

καμια λυση???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια καινουργιο μελος εδω αλλα και στα android

 

εχω 1 μηνα περιπου το μοτορολα razr και οι εντυπωσεις μου για το τηλεφωνο ειναι αριστες αλλα το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω συχνα ειναι οτι κολλαει.ειδικα οταν παιζω παχνιδια κολλαει για δευτερολευτα αλλα μετα συνεχιζει.περισσοτερο μου το κανει με το fruit ninja free. Πριν λιγο μου το εκανε και σε προγραματα και αναγκαζομουν να πατησω force closed. π.χ. facebook,browser...

 

καμια λυση???

Το πρόβλημα αυτό υπήρχε στην πρώτη έκδοση του λειτουργικού. Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλέφωνο> έκδοση συστήματος και πες μας τι γράφει? 651. και μετά??

 

Πάντως, το πρόβλημα που περιγράφεις, ειδικά με το συγκεκριμένο παιχνίδι, έχει πάψει εδώ και πολλούς μήνες.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό υπήρχε στην πρώτη έκδοση του λειτουργικού. Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλέφωνο> έκδοση συστήματος και πες μας τι γράφει? 651. και μετά??

 

Πάντως, το πρόβλημα που περιγράφεις, ειδικά με το συγκεκριμένο παιχνίδι, έχει πάψει εδώ και πολλούς μήνες.

 

651.73.30.XT910.NonEfigsRetail.en.EU

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...