Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπε κάποιος πιο πίσω, αν μπουμε στις ρυθμίσεις του WIFI (εκεί που επιλέγουμε δίκτυο κτλ) και πατήσουμε το πλήκτρο "menu", εμφανίζει τις προχωρημένες ρυθμίσεις, όπου και μπορούμε να επιλέξουμε το πως θα συμπεριφέρεται το WIFI όταν κλείνει η οθόνη. Συγκεκριμένα έχει τρεις επιλογές, να μην κλείνει ποτέ, να μην κλείνει μόνο αν είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο, να κλείνει πάντα.

:p Δεν είχα προσέξει ότι είχε συμπεριληφθεί τέτοιο μενού.

Οπότε τα σχετικά προγράμματα, δεν μας χρειάζονται.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης, μια άλλη παρατήρηση που έχει να κάνει με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι ο φορτιστής με τον οποίο έγινε η φόρτιση. Συγκεκριμένα, η μπαταρία παρουσιάζει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής όταν τη φορτίζω με ένα φορτιστή HTC που έχω (1Α). Αυτό σε σύγκριση με της Moto (750mA) και με δυο ακόμα Nokia (800mA) και Samsung (1A). Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως εριξες τοσο πολυ το ποσοστο μπαταριας που καταναλωνει το android?

 

Δεν έκανα κάτι και αποτελεί και δική μου απορία αυτό!!! ;)

Το σύνηθες, όπως λέω και πιο πάνω, είναι να μου βγάζει γυρω στο 40%+...

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω ρε παιδιά.. Όταν η φόρτιση φτάσει στο τέλος, το κινητό βγάζει το σχετικό μύνημα που λέει "unplug yout charger" κλπ. Όταν λοιπόν το βγάζω και πάω στο battery information, το διάγραμμα ξεκινά από το 90%.. Έχει κανείς ιδέα του τι συμβαίνει?

 

Επίσης όσον αφορά την μπαταρία, εμένα βγάζει μία μέρα με το 3G κλείστο( όμως το GPRS μόνιμα ανοιχτό, όταν δεν βρίσκομαι σε κάποιο γνωστό Wi-Fi δίκτυο) και μέτρια χρήση...

Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω ρε παιδιά.. Όταν η φόρτιση φτάσει στο τέλος, το κινητό βγάζει το σχετικό μύνημα που λέει "unplug yout charger" κλπ. Όταν λοιπόν το βγάζω και πάω στο battery information, το διάγραμμα ξεκινά από το 90%.. Έχει κανείς ιδέα του τι συμβαίνει?

 

Επίσης όσον αφορά την μπαταρία, εμένα βγάζει μία μέρα με το 3G κλείστο( όμως το GPRS μόνιμα ανοιχτό, όταν δεν βρίσκομαι σε κάποιο γνωστό Wi-Fi δίκτυο) και μέτρια χρήση...

Η μπαταρια πεφτει ανα 10%. Οταν ειναι πχ στο 99% σου δειχνει 90..

Αν βαλεις ομως το προγραμμα Battery circle θα τη βλεπεις να πεφτει ανα 1% κανονικα.

 

Τωρα, για τη διαρκεια, σε 2g μου βγαζει περιπου 25-30 ωρες με τη χρηση που του κανω. (συνηθως ακουω και καμια ωριτσα μουσικη, μιση ωριτσα κλησεις, push συγχρονισμους σε 2 mailbox, στελνω και λαμβανω πανω απο 30-40 mail την ημερα, ενημερωση καιρου, fb και chess.com (που εγω ασχολουμαι). Θεωρω οτι η χρηση μου ειναι μετρια προς αρκετη.

Σε 3g περιπου 20 ωρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι της μπαταρίας μου φαίνονται αρκετά καλοί για high end android συσκευή..

Εκτός από τα γνωστά expansys κτλ ξέρετε ρε παιδιά κανένα άλλο site με καλές τιμές για την συγκεκριμένη συσκευή ??

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ή μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος, πως από τότε που "πέρασα" το Ελληνικό λογισμικό μαζί με την τελευταία έκδοση, η μπαταρία μου τα πάει καλύτερα. Δεν γνωρίζω αν έχει κάποια βάση αυτό αλλά μιλούν οι αριθμοί. :)
3>4
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, το έχω βρει super τιμή από φίλο που έχει κατάστημα κινητής τηλεφωνίας. Η συσκευή είναι demo και θα έρθει από κατάστημα επαρχίας που έχει αγγιχτεί πολύ λίγες φορές και πριν το πάρω θα το ελέγξχω..

Όλα αυτά λίγο κάτω από 300 ευρώ... :X

Να το χτυπήσω ?? Εσείς τί λέτε ???

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, το έχω βρει super τιμή από φίλο που έχει κατάστημα κινητής τηλεφωνίας. Η συσκευή είναι demo και θα έρθει από κατάστημα επαρχίας που έχει αγγιχτεί πολύ λίγες φορές και πριν το πάρω θα το ελέγξχω..

Όλα αυτά λίγο κάτω από 300 ευρώ... :X

Να το χτυπήσω ?? Εσείς τί λέτε ???

 

Γιατί όχι;

Μια χαρά ακούγεται.

 

Ερώτηση: Τις επαφές σας που τις αποθηκεύεται εσείς; Αποφάσισα να τις αποθηκεύω στο gmail μόνο. Ούτε συγχρονισμό με outlook, τίποτα.

Τι λέτε; Ποια τα υπέρ και ποια τα κακά;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, περίπου 2 χρόνια τώρα έχω μεταφέρει από το outlook στο gmail τις επαφές μου και το ημερολόγιο μου.

Τα πλεονεκτήματα είναι φοβερά. Δεν χρειάζεται ποτέ να κάνω συγχρονισμό. Συγχρονίζονται όλλα αυτόματα. Έχω τις επαφές μου και το ημερολόγιό μου πάντα ενημερωμένα σε όλες μου τις συσκςευές χωρίς να κάνω κάτι. Τόσο στο razr, όσο και στο Ipad2, και στο lg E900.

Όλα τα σύγχρονα smartphones (και τα πιο παλιά) υποστηρίζουν συγχρονισμό με τους σέρβερ της google για επαφές και ημερολόγιο τουλάχιστον. Έτσι, αν περάσω σήμερα μια νέα επαφή στο razr και την άλλη βδομάδα χρησιμοποιήσω το E900 (ένα άλλο smartphone μου) , θα βρώ τη νέα μου επαφή μέσα, αφού όλες οι συσκευές μου συγχρονίζουν αυτόματα με το google.

Φοβερή ευκολία για όσους έχουν πάνω από μια συσκευές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις κάτι αρνητικό που θα μπορούσε πχ να έχει αυτή η αγορά ?

Παράδειγμα εγώ σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποιο θέμα με την μπαταρία αφού αυτά μόλις τα ανοίξουν παίζουν όλη μέρα ενώ είναι στο φορτιστή...

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, το έχω βρει super τιμή από φίλο που έχει κατάστημα κινητής τηλεφωνίας. Η συσκευή είναι demo και θα έρθει από κατάστημα επαρχίας που έχει αγγιχτεί πολύ λίγες φορές και πριν το πάρω θα το ελέγξχω..

Όλα αυτά λίγο κάτω από 300 ευρώ... :X

Να το χτυπήσω ?? Εσείς τί λέτε ???

 

Λέω να μη ο πάρεις,

Ποιό παλικάρι θα στο φέρει? τηλ?

:p

 

Για την μπαταρία δεν ξέρω αλλά λογικά δεν θα ήταν πολύ καιρό αφού δεν έχει πολύ που κυκλοφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος File Manager που να υποστηρίζει Moto Cast σαν τον ενσωματωμένο;

Λέμε τωρα!:)

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Λέω να μη ο πάρεις,

Ποιό παλικάρι θα στο φέρει? τηλ?

:p

 

Για την μπαταρία δεν ξέρω αλλά λογικά δεν θα ήταν πολύ καιρό αφού δεν έχει πολύ που κυκλοφόρησε.

 

Και εγώ αυτό λέω, ότι δεν θα έχει κάποιο θέμα με την μπαταρία..

Θα γράψω εντυπώσεις το συντομότερο δυνατό...

:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος File Manager που να υποστηρίζει Moto Cast σαν τον ενσωματωμένο;

Λέμε τωρα!:)

 

Μην το ψαχνεις, δεν θα βρεις. Ειναι αποκλειστικο της μοτορολα.

Εγω χρησιμοποιω τον file manager HD και μπνο για το motocast ανοιγω τον ενσωματωμενο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψαχνεις, δεν θα βρεις. Ειναι αποκλειστικο της μοτορολα.

Εγω χρησιμοποιω τον file manager HD και μπνο για το motocast ανοιγω τον ενσωματωμενο.

 

Δεν το βρίσκω στην αγορά με αυτή την ονομασία.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω στην αγορά με αυτή την ονομασία.

Try "file manager"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νέυρα ε? ώρες ώρες το πιάνει και απλά όταν πάω να τερματίσω μια συνομιλία δεν ανταποκρίνεται στην εντολή!

Πατάω πατάω....τίποτα! αποφασίζει μόνο του μετά από αρκετή ώρα ...Και οι φωτογραφίες που βγάζει μάπα!Ενώ ήμουν τόσο ενθουσιασμένος ξενερώνω όσο πάει ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το rzr από τότε που βγήκε,σήμερα εντελώς ξαφνικά το έβγαλα από την τσέπη μου να πάρω τηλέφωνο και διαπίστωσα ότι ήταν νεκρό.

Ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να το επαναφέρω όπως το i-phone? Η πρέπει να πάει στο service????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το rzr από τότε που βγήκε,σήμερα εντελώς ξαφνικά το έβγαλα από την τσέπη μου να πάρω τηλέφωνο και διαπίστωσα ότι ήταν νεκρό.

Ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να το επαναφέρω όπως το i-phone? Η πρέπει να πάει στο service????

Κρατάς πατημένο το power on/off z μαζι με το volume down (-) για μερικά δευτερόλεπτα και θα ξεκινήσει.

3>4
Link to comment
Share on other sites

αν το αγορασω απο expansys με καλυπτη η ελληνικη αντιπροσωπια της μοτορολα με την διετη εγγυηση?η θα παω αν εχει προβλημα και θα μου πουν πληρωνε?
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το power on/off z μαζι με το volume down (-) για μερικά δευτερόλεπτα και θα ξεκινήσει.

 

το έκανα αλλά δεν κάνει τιποτα.Καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...