Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Custom δεν δοκίμασα ακόμα. Διαβάζω για διάφορα bugs και δεν μπήκα στον κόπο. Όσο για τις εφαρμογές, από home screen πατάς μενού->διαχείριση εφαρμογών->εκτελούνται. Θα μπορούσες πάλι να βάλεις και ένα task killer(advanced task killer πχ) αλλά μην το βάλεις να κάνει kill μόνο του εφαρμογές και απέφυγε και το manual kill εκτός αν κάτι κολλήσει κτλ. Βοηθάει να βλέπεις συμπεριφορές εφαρμογών που μόλις εγκατέστησες.Αν κάποιο game πχ τρέχει επίμονα ακόμα και αν το κλείσω το στέλνω από κει που ήρθε.

 

Μην κλείνεις εφαρμογές συστήματος πάντως και εφαρμογές που χρησιμοποιείς widgets.

 

 

σε ευχαριστω και παλι αδερφε! να σε ρωτησω και κατι ακομα εαν κανω ενα hard reset στη συσκευη θα "λυθει" οποιοδηποτε προβλημα;οπως (μικροκολλιματα στο scroling και στα games)

επισης κατι ακομα εγω στο razr δεν εχω την official ics την ειχα περασει απο xda πριν ακομα βγει επισημα εαν ποτε αναβαθμιστει η συσκευη μας σε jelly bean θα μου ερθει καποια ενημερωση; η θα πρεπει να την βρω παλι απο xda για να την περασω στη συσκευη;

και τελος υπαρχει τροπος να γυρισω πισω εστω και εικονικα στην ginger bread και να αναβαθμισω την συσκευη με την official ics;

η υπαρχει καπου καποιο link να περασω (μετα το hard reset που θα κανω) την official; αυτη που εχω εγκατεστημενη γραφει 672.180.41.XT910.Retail.en.EU

 

και παλι σε ευχαριστω για τον χρονο σου!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά.

Έχει η γυναίκα μου την συγκεκριμένη συσκεύη και σήμερα πήγε να ακούσει κάτι απο yοutube και δεν είχε ήχο, έκανα επανεκίνηση και δούλεψε κανονικά.

Πρίν λίγο όμως πάλι δεν είχε ήχο απενεργοποιήσα τα εφέ ήχου και προς το παρών είναι οκ.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

bug είναι το έχω και εγώ...πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθεί....μέχρι τότε όταν το παθαίνει μπορείς να πηγαίνεις στις ρυθμίσεις στον ήχο κλήσης να επιλέξεις αυτό που θέλεις και έγινε....πραγματικά σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και παλι αδερφε! να σε ρωτησω και κατι ακομα εαν κανω ενα hard reset στη συσκευη θα "λυθει" οποιοδηποτε προβλημα;οπως (μικροκολλιματα στο scroling και στα games)

επισης κατι ακομα εγω στο razr δεν εχω την official ics την ειχα περασει απο xda πριν ακομα βγει επισημα εαν ποτε αναβαθμιστει η συσκευη μας σε jelly bean θα μου ερθει καποια ενημερωση; η θα πρεπει να την βρω παλι απο xda για να την περασω στη συσκευη;

και τελος υπαρχει τροπος να γυρισω πισω εστω και εικονικα στην ginger bread και να αναβαθμισω την συσκευη με την official ics;

η υπαρχει καπου καποιο link να περασω (μετα το hard reset που θα κανω) την official; αυτη που εχω εγκατεστημενη γραφει 672.180.41.XT910.Retail.en.EU

 

και παλι σε ευχαριστω για τον χρονο σου!

 

Το hard reset θα βοηθήσει σχετικά, μόνο αν προσέξεις τι θα βάλεις μετά. Πάντως κάποια ψιλοlag σε κάποια πιο βαριά games και ίσως σε κάποια μενού ίσως να τα έχεις πάλι.

 

Ενημέρωση δεν θα σου έρθει. Θα πρέπει ή να γυρίσεις σε στοκ(υπάρχει οδηγός στο θέμα με τα modding νομίζω) ή να περάσεις την jb από xda. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα μιας και δεν μου χρειάστηκε.

 

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά.

Έχει η γυναίκα μου την συγκεκριμένη συσκεύη και σήμερα πήγε να ακούσει κάτι απο yοutube και δεν είχε ήχο, έκανα επανεκίνηση και δούλεψε κανονικά.

Πρίν λίγο όμως πάλι δεν είχε ήχο απενεργοποιήσα τα εφέ ήχου και προς το παρών είναι οκ.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ.

 

bug είναι το έχω και εγώ...πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθεί....μέχρι τότε όταν το παθαίνει μπορείς να πηγαίνεις στις ρυθμίσεις στον ήχο κλήσης να επιλέξεις αυτό που θέλεις και έγινε....πραγματικά σπαστικό

 

Αυτό που είπε ο harislg. Δεν μπόρεσα με τίποτα να καταλάβω τι το προκαλεί. Ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνό.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset θα βοηθήσει σχετικά, μόνο αν προσέξεις τι θα βάλεις μετά. Πάντως κάποια ψιλοlag σε κάποια πιο βαριά games και ίσως σε κάποια μενού ίσως να τα έχεις πάλι.

 

Ενημέρωση δεν θα σου έρθει. Θα πρέπει ή να γυρίσεις σε στοκ(υπάρχει οδηγός στο θέμα με τα modding νομίζω) ή να περάσεις την jb από xda. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα μιας και δεν μου χρειάστηκε.

 

 

 

 

 

Αυτό που είπε ο harislg. Δεν μπόρεσα με τίποτα να καταλάβω τι το προκαλεί. Ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνό.

 

Το κάνει μετά από σύνδεση με blue tooth συσκευή και αφού αποσυνδεθείς από αυτήν. (το ίδιο ισχύει και για τον έντονο ήχο που ακούμε μέσα στο αφτί μας μερικές φορές κατά την κλήση)

Εγώ το επαναφέρω κάνοντας μια κλήση στον εαυτό μου και Ενεργοποιώντας το ηχείο κατά το κάλεσμα και απενεργοποιώντας αμέσως μετά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Τα σχόλια που διαβάζω είναι πολύ θετικά και φαίνεται πως υπάρχει τρόπος να την γλυτώσεις, ακόμα κι αν κάνεις χοντρό λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Τα σχόλια που διαβάζω είναι πολύ θετικά και φαίνεται πως υπάρχει τρόπος να την γλυτώσεις, ακόμα κι αν κάνεις χοντρό λάθος.

 

Απ' ότι ξέρω, η αμερικάνικη έκδοση δεν κάνει για τα ευρωπαϊκά μας μοντέλα.Αν κάποιος όμως με διαψεύσει θα είμαι πολύ χαρούμενος:)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω, η αμερικάνικη έκδοση δεν κάνει για τα ευρωπαϊκά μας μοντέλα.Αν κάποιος όμως με διαψεύσει θα είμαι πολύ χαρούμενος:)

 

Αυτό που έχω αναρτήσει, αφορά την δική μας, την Ευρωπαϊκή έκδοση, γι' αυτό ρωτάω αν κάποιος το έχει επιχειρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω αναρτήσει, αφορά την δική μας, την Ευρωπαϊκή έκδοση, γι' αυτό ρωτάω αν κάποιος το έχει επιχειρήσει.

 

Κι εγώ περιμένω κάποιος άλλος να το κάνει από εδώ μέσα, για να το επιχειρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Να το επιχειρήσετε άφοβα, αρκεί να έχετε καποια εμπειρία σε "πειραγματα" στο razr. Μην ξεχάσετε να κάνετε backup το customer id (cid). Αν ακολουθηθουν οι οδηγίες στο xda θα γίνουν όλα σωστά και γρήγορα . Και μην ξεχνάμε τα βασικά. Πάντα μπαταρία πάνω από 80% και να έχουμε ήδη κατεβασμένα τα fastboot files που θα χρειάστουμε σε περίπτωση brickαρισματος. Θέλει λίγο παίξιμο και το bbm για να καταλάβουμε πως λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Να το επιχειρήσετε άφοβα, αρκεί να έχετε καποια εμπειρία σε "πειραγματα" στο razr. Μην ξεχάσετε να κάνετε backup το customer id (cid). Αν ακολουθηθουν οι οδηγίες στο xda θα γίνουν όλα σωστά και γρήγορα . Και μην ξεχνάμε τα βασικά. Πάντα μπαταρία πάνω από 80% και να έχουμε ήδη κατεβασμένα τα fastboot files που θα χρειάστουμε σε περίπτωση brickαρισματος. Θέλει λίγο παίξιμο και το bbm για να καταλάβουμε πως λειτουργεί.

 

Υποθέτω ότι -με βάση το video- μόνο αγγλικά και ισπανικά υπάρχουν στην JB, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλσπέρα και από εμένα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν έχω βρεί απάντηση ακόμα :

 

Πως μπορώ να κάνω share ενα link σε μία page στο fb απευθείας

από μία εφαρμογή?Χωρίς δλδ να κάνω copy το Link να βγώ πχ από

την εκαστοτε εφαρμογη και να μπω στο fb...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω share ενα link σε μία page στο fb απευθείας

από μία εφαρμογή?Χωρίς δλδ να κάνω copy το Link να βγώ πχ από

την εκαστοτε εφαρμογη και να μπω στο fb...

 

Αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή του fb θα στο εμφανίζει στις επιλογές "share" του browser σου. Αν όχι, τότε μόνο με copy-paste.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή του fb θα στο εμφανίζει στις επιλογές "share" του browser σου. Αν όχι, τότε μόνο με copy-paste.

 

Την έχω φίλε μου αλλά έχει επιλογή να κάνω share μόνο στο δικό μου προφίλ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτό που λέει εδώ: http://www.motorola.com/us/consumers/Vehicle-Navigation-Dock-for-DROID-RAZR-MAXX/100141,en_US,pd.html?selectedTab=tab-3&cgid=accessories-docking-stations#tab, περιλαμβάνεται μέσα στο κινητό μας; Εννοώ το Motorola Car Finder App

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, δεν είχε συμφορουμιτης την πρωτιά, όπως πέρυσι με την ics :( Μάλλον, δεν έτυχε να το έχει δώσει καποιος για σέρβις αυτό τον καιρό :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα να ρωτησω κατι ηθελα δεν μπορω να κανω διαμορφωση μεθοδων μου πεταει συνεχεια ''ΔΥΣΤΥΧΩς Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ'' κ το εχω παρει την πεμοτη απο το service το οποιο πριν το στειλω εκανα οτι ηθελα του αλλαζα πληκτρολογιο τα παντα τη μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράζει κάποιος Car Dock για το κινητό; Για το Maxx ρωτάω.

 

Σκέφτομαι αυτό εδώ: Ibolt ProDock UNIVERSAL VEHICLE DOCK - http://www.amazon.co.uk/ProDock-UNIVERSAL-VEHICLE-DOCK-Galaxy/dp/B008K3MTBC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1357740632&sr=8-1 αλλά αν έχετε πάρει κάτι άλλο καλύτερο, πείτε ;)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτό που λέει εδώ: http://www.motorola.com/us/consumers/Vehicle-Navigation-Dock-for-DROID-RAZR-MAXX/100141,en_US,pd.html?selectedTab=tab-3&cgid=accessories-docking-stations#tab, περιλαμβάνεται μέσα στο κινητό μας; Εννοώ το Motorola Car Finder App

 

Σχετικά με αυτό πάντως, βρήκα αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redsulfur.razrdock&hl=el

 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, αν κάποιος έχει το Maxx και μπορεί να το δοκιμάσει.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτό που λέει εδώ: http://www.motorola.com/us/consumers/Vehicle-Navigation-Dock-for-DROID-RAZR-MAXX/100141,en_US,pd.html?selectedTab=tab-3&cgid=accessories-docking-stations#tab, περιλαμβάνεται μέσα στο κινητό μας; Εννοώ το Motorola Car Finder App

Η επίσημη car finder app πάντως δεν είναι διαθέσιμη για τη χώρα μας(όπως λέει το play)

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το βίντεακι. Ετσι στρώνει

 

 

 

Θέμα με την πυξίδα. Όποια εφαρμογή compass και να έχω κατεβάσει δεν λειτουργεί σωστά και πάντα το βελάκι δείχνει προς την κορυφή του κινητού. Μου βγάζει και μήνυμα ‘’ magnetic field strength outside of expected range. Move away from metal or magnets, or try calibration”. Το έχω δοκιμάσει παντού και έχω κάνει και καλιμπράρισμα (αν το έκανα σωστά). Σαν συνέπεια μάλλον αυτού δεν δουλεύει σωστά και το Google sky map. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Κανένα GPS free για Ελλάδα παίζει ???

 

Είχα το Don't Panic αλλά με την ICS δεν μπορώ να το περάσω λογικά δεν είναι συμβατό με αυτήν την έκδοση..:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...