Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος σου είπε ότι τα leaks είχανε σοβαρά προβλήματα; εξάλλου το επίσημο που πήρες είναι το τελευταίο leak της nonefigs. Αν θυμάμαι καλά όλοι όσοι είχαν περάσει από πριν την ICS μιλούσαν για πολύ βελτιωμένο λογισμικό, γρήγορο και πολύ smooth, βελτιωμένο wifi, gps κλπ και ότι είναι ανώφελο κάποιος να κάθεται με την GB. Εσείς όλοι που ήσασταν και τι διαβάζατε;

 

Δεν είπα ότι είχαν προβλήματά ποσό μάλλον σοβαρά! Μπορεί να έχεις δίκιο δεν το πίστεψα μάλλον αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε μου δεν πας στην πραγματικότητα πίσω στην 2.3.6, το έχω εξηγήσει ουκ ολίγες φορές. τοποθετούμε ένα τροποποιημένο αρχείο boot.img ώστε να ''ξεγελαστεί'' το σύστημα ότι βρίσκεται σε 2.3.6 για να σε ''αφήσει'' να περάσεις από πάνω το update της nonefigs ενώ προφανώς κάποιος βρίσκεται στην retail. για να γίνει αυτό πρέπει έστω ''εικονικά'' να φαίνεται ότι βρίσκεσαι στην 2.3.6 ενώ δεν βρίσκεσαι πραγματικά άλλα μόνο έτσι μπορείς να περάσεις το update. Η διαδικασία υπάρχει στο ποστ 3622, σελίδα 242.

 

 

 

ΥΓ

sorry για το συνεχόμενο ποστ (ξεχάστηκα) παρακαλώ τους mods να το ενοποιήσουν με το προηγούμενο. ευχαριστώ!!!!!

 

Fast δεν λεω σε σενα την δικη σου μεθοδο την εεχω δει και με αυτην περασα το τελευταιο leak αλλα μου βγαινει .33 οχι .41 ....λεω για το παιδι πριν που εχει βαλει ενα βιντεο ...αυτο που κατεβαζουμε το αρχειο τωρα λεει 651.127.21 σιγουρα αυτη ειναι η .41 ?

 

edit : το αρχειο που κατεβασα ειναι το ιδιο που ειχα περασει εγω απο τον οδηγο σου και αυτη ειναι η .33 οχι η .41 που πηραν τα παιδια μεσω ΟΤΑ...

Edited by lovis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα στους διαχειριστές να δημιουργηθεί κ ένα θέμα modding όπως υπάρχει και για το defy και να περαστούν οι οδηγίες εκεί στην πρώτη σελίδα , όπως και root και άλλα ...
Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα γιατι γεμίζει το θεμα με moding και χάνεται νόημα...

 

πόση Ram καταναλώνει σε σας γιατί βλεπω αυξήθηκε αρκετά η χρήση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προχτές βράδυ εκεί που το είχα και φορτιζόταν εμφανίστηκε το μήνυμα για την αναβάθμιση. Την οποία λίγο αργότερα ολοκλήρωσα...

Πρώτες εντυπώσεις: Γρηγορότερο, καλύτερος σχεδιασμός, το wifi απείρως καλύτερο... To gps θα το δοκιμάσω το σ/κ που βγαίνω για ποδήλατο...

Γενικά αξίζει η αναβάθμιση στο παγωτάκι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fast δεν λεω σε σενα την δικη σου μεθοδο την εεχω δει και με αυτην περασα το τελευταιο leak αλλα μου βγαινει .33 οχι .41 ....λεω για το παιδι πριν που εχει βαλει ενα βιντεο ...αυτο που κατεβαζουμε το αρχειο τωρα λεει 651.127.21 σιγουρα αυτη ειναι η .41 ?

 

edit : το αρχειο που κατεβασα ειναι το ιδιο που ειχα περασει εγω απο τον οδηγο σου και αυτη ειναι η .33 οχι η .41 που πηραν τα παιδια μεσω ΟΤΑ...

 

Ακριβώς για το ίδιο ενδιαφέρομαι και εγώ. Με αυτή την διαδικασία είχα περάσει την προηγούμενη και θέλω να περάσω τώρα την official.

Link to comment
Share on other sites

Fast δεν λεω σε σενα την δικη σου μεθοδο την εεχω δει και με αυτην περασα το τελευταιο leak αλλα μου βγαινει .33 οχι .41 ....λεω για το παιδι πριν που εχει βαλει ενα βιντεο ...αυτο που κατεβαζουμε το αρχειο τωρα λεει 651.127.21 σιγουρα αυτη ειναι η .41 ?

 

edit : το αρχειο που κατεβασα ειναι το ιδιο που ειχα περασει εγω απο τον οδηγο σου και αυτη ειναι η .33 οχι η .41 που πηραν τα παιδια μεσω ΟΤΑ...

 

Ακριβώς για το ίδιο ενδιαφέρομαι και εγώ. Με αυτή την διαδικασία είχα περάσει την προηγούμενη και θέλω να περάσω τώρα την official.

 

παίδες παρακολουθείτε κανονικά το φόρουμ; το αρχείο που παρέθεσα σήμερα λίγο πιο πάνω είναι η .41 τέλος. το όνομα του αρχείο είναι το ίδιο με την .33 και για να μην κάθομαι ξανά και ξανά να εξηγώ αυτή είναι η τακτική της motorola, ονομάζει τα αρχεία των update με το όνομα της προηγούμενης έκδοσης (στην προκειμένη περίπτωση 2.3.6) που πρόκειται να αντικαταστήσει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα καποια φωτο εσωτερικα της συσκευης που να δειχνει , τι και που βρισκετε μεσα του?

 

Τσεκαρε εδω και πηγαινε και στις σελιδες δυο και τρια.

Link to comment
Share on other sites

3η μερα με ICS και μονο καλα λογια μπορω να πω.

Ταχυτητατο, κατα τη γνωμη μου ομορφοτερο, χρησιμα νεα features, αισθητη βελτιωση στο wifi και μαλλον και στη μπαταρια.

Gps και καμερα δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω update σε ICS αλλα και με OTA και απο το PC, μου βγαζει failed.

 

Εχω την 6.5.1-73_SPU-11-M1-2

Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος σε ics να μπορώ να βλέπω συνδυασμένα τα sms & mail όπως sto gb?("καθολικά εισερχόμενα" νομίζω λέγονταν).Ήταν κάτι πολύ χρήσιμο, αφού σε 1 εφαρμογή είχα όλα τα εισερχόμενα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχετε βάλει το επίσημο update αυτές τις μέρες, μπορείτε να ποστάρετε screenshots από: ρυθμίσεις συστήματος->σχετικά με το τηλέφωνο, να δούμε αν έχει αλλάξει κάτι έστω την τελευταία στιγμή από τη moto;

Ευχαριστώ!!!!

 

 

ΥΓ

screenshots παίρνουμε πατώντας το power και το volume -, ταυτόχρονα (όχι πρώτα το power θα κλείσει το τηλέφωνο).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες παρακολουθείτε κανονικά το φόρουμ; το αρχείο που παρέθεσα σήμερα λίγο πιο πάνω είναι η .41 τέλος. το όνομα του αρχείο είναι το ίδιο με την .33 και για να μην κάθομαι ξανά και ξανά να εξηγώ αυτή είναι η τακτική της motorola, ονομάζει τα αρχεία των update με το όνομα της προηγούμενης έκδοσης (στην προκειμένη περίπτωση 2.3.6) που πρόκειται να αντικαταστήσει.

 

Το παρακολουθώ αλλά φταίει ότι δεν έχω ιδιαίτερη εξοικείωση με όλα αυτά τα βάλε βγάλε! :(

Εγώ θα περιμένω να βγεί τρόπος να το φλασάρω με RSD γιατί όλη την διαδικασία δεν θέλω να την ξανακάνω...

Link to comment
Share on other sites

εκανα παλι την διαδικασια με το ιδιο αρχειο και δεν μου ανοιγει το τηλέφωνο... :blink::blink::blink: Ανοίγει μεχρι το DUAL CORE σηματάκι και τέλος...f**ck
Link to comment
Share on other sites

βασικα τωρα παρατηρησα οτι μου λεει Verifying current system , assert failed : apply_patch_check ("MTD:boot: ktlp ktlp ) E:Error in /tmp/sideload/package.zip ( Status 7 )...

και δεν ανοιγει το τηλέφωνο ..τι ειναι αυτο ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

@lovis Δεν μπουταρει καθολου το τηλεφωνο? Αν ναι μαλλον δεν μπορει να φορτισει κιολας... Κατευασε αμεσως αυτο http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6_SIGNEuropeAustraliaEMEA_USASPDRICSRTGB_HWp2b_Service1FF_fastboot.xml.zip Είναι το επίσημο update της retail σε fastboot. Ξεκινα το τηλεφωνο με πατημενα τα 3 πληκτρα, πανε ap fastboot και μετα ανοιξε το rsd και περνα το. Αν σου τελειωσει η μπαταρια θα μπλεξεις... Tουλαχιστον ετσι θα μπορεις να το φορτισεις, και μετα να το γυρισεις σε nonefigs αμα θελεις (δες στο θεμα modding τον οδηγο του frastgr) Edited by gusS
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπουταρει καθολου..κατεβασα το αρχειο απο hotfile με την .41 και εκει κολλησαν ολα..ενω τελειωσε η διαδικασια στο ρεβοοτ δεν ξεκινησε ποτε...πριν ειχα την nongfis .33 .

Τωρα θα φλασαρω με RSD και μετα σε ποια εκδοση να γυρισω τωρα? στην .33 παλι που εχω το αρχειο η την .41( να δοκιμασω δηλαδη παλι την εκδοση του φαστ απο το hotfile ?) ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που σου δινω ειναι η .41 retail (οχι nonefigs). Ακουσε με και φλασαρε την, αν σου τελειωσει η μπαταρια θα τρεχεις στο σερβις και μαλλον δεν θα βγαλεις ακρη.. Φορτισε το τηλεφωνο σου και μετα αν θελεις να βαλεις την .41 nonefigs που ειναι για τη χωρα μας διαβασε καλα τον οδηγο και προχωρα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια έκανα την αναβάθμιση σε ics. Πλέον οταν πατάω το κουμπί του κεντρικού μενου καθυστερει πολύ να ανοιξει. Τι μπορώ να κάνω; Έχει kάποιος αντιστοιχο θέμα; Υποτίθεται το κινητο θα γινοταν πιο γρηγορο με την ics.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα παλι με το αρχειο του Fastgr και το ιδιο προβλημα δεν γινεται τιποτα με τα αρχεια που εχει στον οδηγο...

Τελοςπαντων μετα απο ψαξιμο καταφερα να το κανω για να δουλεψει ...

Προσοχη ..ΟΣΟΙ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ HOTFILE TOY FASTGR ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΣ LEAK .

 

Θέλει αυτα για να περαστεί :

 

kernel

System Signed το οποιο κανουμε extract απο αυτό το αρχείο

 

το καλυτερο ειναι να χρησημοποιησετε moto-fastboot

Link to comment
Share on other sites

επιτελους παγωτο! :D factory reset πριν και μετα την αναβαθμιση καβλα το ξυραφι! τελος πια τα freezing του 2.3.5 πολυ ομαλη λειτουργια του τηλεγφωνου και αρκετα γρηγορο.δεν το περιμενα.αυτο που προσεξα ειναι οτι με τη αναβαθμιση 'φαγωθηκε' 100 μβ ραμ περιπου. απο 900 πηγε στα 800 περιπου.δεν πειραζει

 

εσεις ποιο battery info προτεινετε και anti virus?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους παγωτο! :D factory reset πριν και μετα την αναβαθμιση καβλα το ξυραφι! τελος πια τα freezing του 2.3.5 πολυ ομαλη λειτουργια του τηλεγφωνου και αρκετα γρηγορο.δεν το περιμενα.αυτο που προσεξα ειναι οτι με τη αναβαθμιση 'φαγωθηκε' 100 μβ ραμ περιπου. απο 900 πηγε στα 800 περιπου.δεν πειραζει

 

εσεις ποιο battery info προτεινετε και anti virus?

battery info:

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.depoortere.android.CircleBatteryWidget&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiZnIuZGVwb29ydGVyZS5hbmRyb2lkLkNpcmNsZUJhdHRlcnlXaWRnZXQiXQ..

anti virus:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sb29rb3V0Il0.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ...........

 

Σε ευχαριστούμε θερμά. Μόλις επιβεβαιώθηκε ότι το update αρχείο της nonefigs του soak test που είχε διαρρεύσει, είναι τελικά και το επίσημο λογισμικό που δόθηκε τώρα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...