Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει πουθενα καποια φωτο εσωτερικα της συσκευης που να δειχνει , τι και που βρισκετε μεσα του?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλα αυτό που ψάχνω είναι να μάθω τι είναι το κάθε εξάρτημα πάνω στην πλακέτα., κάπου υπήρχε μια φωτο που ονόμαζε το κάθε εξάρτημα αλλα τώρα δεν την βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου κατι,οσοι εχουμε την retail 4.0.4 ics μπορουμε να την αντικαταστησουμε με την επισημη; η οχι;

και αν γινετε με ποιο τροπο μπορουμε να το κανουμε?

επισης μια απορια που εχω ειναι πως εμεις που εχουμε την retail (update λογισμικου κτλπ) απο την μοτορολα παιρνουμε κανονικα;

 

απαντηστε μου παρακαλω!!!!!!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να ανοίξετε το μενού με σήμα το τηλέφωνο? (κλήσεις). :)

Επίσης την εφαρμογή gmail?

 

Ναι τις επαφές τις ανοίξαμε και παρόλο που εμφανίζει και τις φορτωμένες φώτο που έχω ήταν ελάχιστα πιο γρήγορο αν και θα έπρεπέ να λαγκαρει!

Gmail δεν άνοιξα. Ανοίξαμε διάφορα από σελίδες μέχρι παιχνίδια, ανοίξαμε κλείναμε Wifi GPS αλλά η διάφορές ήταν τόσο εμφανείς που δεν ασχοληθήκαμε περισσότερο. Το βλέπεις πως κυλάει... να μην είχε αυτό το καταραμένο πληκτρολόγιο... καμία ιδέα πιο να βάλω που ομοιάζει με αυτό που είχαμε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις επαφές τις ανοίξαμε και παρόλο που εμφανίζει και τις φορτωμένες φώτο που έχω ήταν ελάχιστα πιο γρήγορο αν και θα έπρεπέ να λαγκαρει!

Gmail δεν άνοιξα. Ανοίξαμε διάφορα από σελίδες μέχρι παιχνίδια, ανοίξαμε κλείναμε Wifi GPS αλλά η διάφορές ήταν τόσο εμφανείς που δεν ασχοληθήκαμε περισσότερο. Το βλέπεις πως κυλάει... να μην είχε αυτό το καταραμένο πληκτρολόγιο... καμία ιδέα πιο να βάλω που ομοιάζει με αυτό που είχαμε?

To swype που ειχε πριν, το εχει παλι και πιο ωραιο. Μπορεις να βγαλεις off και οσες γλωσσες δεν θελεισ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..με επισημη ics εχω ενα προβλημα. οταν στελνω sms οι περισσοτεροι ληπτες μου λενε οτι λειπουν καποια γραμματα οπως το α και το σ..γνωριζει κανεις τπτ για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις επαφές τις ανοίξαμε και παρόλο που εμφανίζει και τις φορτωμένες φώτο που έχω ήταν ελάχιστα πιο γρήγορο αν και θα έπρεπέ να λαγκαρει!

Gmail δεν άνοιξα. Ανοίξαμε διάφορα από σελίδες μέχρι παιχνίδια, ανοίξαμε κλείναμε Wifi GPS αλλά η διάφορές ήταν τόσο εμφανείς που δεν ασχοληθήκαμε περισσότερο. Το βλέπεις πως κυλάει... να μην είχε αυτό το καταραμένο πληκτρολόγιο... καμία ιδέα πιο να βάλω που ομοιάζει με αυτό που είχαμε?

Όταν κάνεις σκρόλ στις αγαπημένες επαφές (με τις μεγάλες εικόνες) δεν κολλάει λίγο?

 

καλησπερα παιδια..με επισημη ics εχω ενα προβλημα. οταν στελνω sms οι περισσοτεροι ληπτες μου λενε οτι λειπουν καποια γραμματα οπως το α και το σ..γνωριζει κανεις τπτ για αυτο?

Θα πρέπει να γράφεις με κεφαλαία (είναι πρόβλημα της ics αυτό).

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι (ασχετο με το παγωτο) εχετε παρατηρησει καθολου burrn-in effects(αποτυπωση εικονιδιων οπως μπαταρια η ωρα κτλ)στην οθονη(σε μπλε φοντο φαινεται καθαρα)?
Link to comment
Share on other sites

Το wifi πιανει σιγουρα αρκετα καλυτερα.. Προβλημα με το gps δεν ειδα..

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποιον browser προτεινεται.. εβαλα τον chrome αλλα νομιζω κανει το κινητο να αργει λιγο αν μενει ανοιχτος..

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις σκρόλ στις αγαπημένες επαφές (με τις μεγάλες εικόνες) δεν κολλάει λίγο?

 

 

Θα πρέπει να γράφεις με κεφαλαία (είναι πρόβλημα της ics αυτό).

Αν πας στα μυνήματα και πατήσεις το κουμπί με τις 3 βούλες που γενικά βγάζει τις ρυθμίσεις, σου βγάζει "ρυθμίσεις μυνηνάτων", το επιλέγεις. Μετά επιλέγεις "Μέθοδος κωδ/ποίησης SMS" και στη συνέχεια "Ομάδα χαρακτήρων 16bit".

Αν εννοείς αυτό. Εκτός αν το πρόβλημα σου το βγάζει με αυτές τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Θα πρέπει να γράφεις με κεφαλαία (είναι πρόβλημα της ics αυτό).

 

 

:dizzy: Οχι δα ρε παιδια... Μια χαρα δουλευει το δικο μου εδω και καιρο ετσι.

Link to comment
Share on other sites

:dizzy: Οχι δα ρε παιδια... Μια χαρα δουλευει το δικο μου εδω και καιρο ετσι.

 

Θυμάμαι με τα leaks ότι αν δεν έγραφα με κεφαλαία, οι αποδέκτες των μηνυμάτων τα λάμβαναν και έλειπαν γράμματα.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό τώρα, πάντως ο φίλος πιο πάνω, αυτό το πρόβλημα περιγράφει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι (ασχετο με το παγωτο) εχετε παρατηρησει καθολου burrn-in effects(αποτυπωση εικονιδιων οπως μπαταρια η ωρα κτλ)στην οθονη(σε μπλε φοντο φαινεται καθαρα)?

 

Εμενα σε ασπρο φοντο μου το κανει αυτο και αρκετα μαλιστα το ιδιο και σε εναν φιλο που εχει razr και σε αυτου σε ασπρο!!!

Βλεπουμε εικονιδια του μενου κλπ...!!! :ninja: Μηπως εχει προβλημα η συσκευη να παει για αλλαγη???:wacko::confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μάγκες,την πατήσαμε.έφαγε κόλλημα κ κάθε ήχο που του έχω περάσει ακούγεται ίδιος σαν κουδούνισμα.παίζει κανονικά μόνο τα προεγκατεστημένα.τι μπορεί να φταίει?
KT23
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει με τιποτα update κολλαει στο unpacking περιπου στο 20% και μετα κανει reboot και μηνυμα update failed, δεν θυμαμαι να απεγκατεστησα καποια εφαρμογη, δεν ειμαι root, καποια βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

Αφου παιζω απο χτες...

Unrooted το εχω...

Οπως ηταν το εκανα update. Εφαγε ενα σκαλωμα οταν ελεγε εκκινηση εφαρμογων... αλλα με ενα reset ολα κομπλε.

Ολα δουλευαν κανονικα εκτος απο το οτι δε με αφηνε στις ρυθμισεις να αλλαξω οτι ειχε σχεση με τους ηχους, οποτε εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Και Κομπλε.

 

Το wifi επειδη το εχω το κινητο σε πολυ σταθερα σημεια εχει αρκετα μεγαλη βελτιωση.

Στις αλλαγες οθονης πλεον κανενα σκαλωμα...

Με την μπαταρια δεν βλεπω διαφορα αλλα το εχω ψιλολιωσει για την ωρα...

Για το πληκτρολογιο δεν ξερω... βαζω κατευθειαν το swift key. πεννα ειναι

Και το gps μια χαρα

Η οθονη με τις εφαρμογες που χρησιμοποιηθηκαν προσφατα δεν μαρεσει και αργει και λιγο να ανοιξει...

Και δε μαρεσει και ο νεος τροπος λειτουργιας του 3g...

Για να μην συνδεονται οι αλλες εφαρμογες οταν απλα θελω να μπω μια γρηγορη fb πρεπει να κανω ολοκληρη ιστορια... να θεσω minimum χρηση κτλ κτλ αυτο που ειχε παλια δλδ για εξοικονμηση δεδομενων... ξερεις κανεις αν υπαρχει πιο απλος τροπος?

Αλλα τουλαχιστον εξαφανιστηκαν εφαρμογες της motorola και πλεον πχ οι φωτογραφιες στις επαφες απο το fb ανανεωνονται και μπαινουν πολυ πιο ευκολα

Επισης ασχετο αλλα το autorap ενω πριν οτι ηχογραφηση και να εκανα εβγαζε ηχο απλα σνα να τριζει... πλεον ηχογραφει κανονικα...

 

πολυ αναμικτα συναισθηματα...

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανουμε συγχωνευση επαφων τωρα στην ics?

 

 

πας στις επαφες διαλεγεις την επαφη πατας επεξεργασια και μετα ενωση

Edited by phoinixtk
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσοι έχετε προβλήματα όπως διαβάζω παραπάνω, θα κάνετε wipe data cache και factory reset. Αν δεν λυθούν τότε βουρ στο service. Εγώ έχω την ICS εδώ και 2-3 μήνες (leaks) και τέτοια προβλήματα που βλέπω παραπάνω δεν έχω αντιμετωπίσει...!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω είναι τεράστια διαφορά στην ταχύτητά και στην λειτουργία του κινητού. Δεν είχατε μιλήσει για τόσο μεγάλες διάφορές όσες βλέπω εγώ στο κινητό μου...

Θα το είχα περάσει το παγωτό μήνες πριν. Μήπως τελικά πήραμε βελτιωμένο λογισμικό σε σχέση με τα leaks?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω είναι τεράστια διαφορά στην ταχύτητά και στην λειτουργία του κινητού. Δεν είχατε μιλήσει για τόσο μεγάλες διάφορές όσες βλέπω εγώ στο κινητό μου...

Θα το είχα περάσει το παγωτό μήνες πριν. Μήπως τελικά πήραμε βελτιωμένο λογισμικό σε σχέση με τα leaks?

 

Έχουμε δυο Razr, ένα εγώ και ένα η γυναίκα μου. Το δικό μου με Leak τις γυναίκας μου Official OTA. Το ίδιο καλά πάνε. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω εχω την 672.180.39.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU που περασα μονος μου..ξερει κανεις πως περναω την .41 ?που βρισκω τα αρχεια κτλπ?

Ευχαριστω...

 

πειτε μου κατι,οσοι εχουμε την retail 4.0.4 ics μπορουμε να την αντικαταστησουμε με την επισημη; η οχι;

και αν γινετε με ποιο τροπο μπορουμε να το κανουμε?

επισης μια απορια που εχω ειναι πως εμεις που εχουμε την retail (update λογισμικου κτλπ) απο την μοτορολα παιρνουμε κανονικα;

 

απαντηστε μου παρακαλω!!!!!!

 

επειδή κανένας δεν πρόκειται να ασχοληθεί παρά μόνο να πει το μακρύ και το κοντό του για την νέα έκδοση, θα σας πω τί διάβασα κάπου αλλά με επιφυλάξεις γιατί εμένα ήταν διαφορετικά. Αυτό σου δίνει 2.3.6 και μετά κάνεις update με OTA σε ICS. Δεν έχω χρόνο να βρω το αντίστοιχο [OTA]672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU αρχείο. ψάξε και αν το βρεις το βάζεις στην κάρτα μνήμης απλά (βήμα 1)

 

εδώ έχει οδηγό με βίντεο σε πραγματικό χρόνο:

1-η official GB είναι αυτή εδώ: https://hotfile.com/dl/167461766/1e24d34/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip.html (κατεβάζεις και βάζεις σε κάρτα μνήμης όπως είναι

2-http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE_1C.91P_0A.6C_RTCEE_CFC_HWp2b_SIGNED.xml.zip κατεβάζεις και κάνεις extract (αποσυμπίεση), βρίσκεις το system_signed και το βάζεις χύμα στην επιφάνεια εργασίας σου

3- http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1080638&d=1337846142 κάνεις αποσυμπίεση τα αρχεία χύμα στην επιφάνεια εργασίας σου

4- http://www.mediafire.com/?gqq7qm6j0nq6mmf κατεβάζεις μετονομάζεις σε boot_new.img (όλο το αρχείο πρόσεξε μη βάλεις διπλή κατάληξη στο .img στην επιφάνεια εργασίας σου

 

από το μενού έναρξη πατάς το cmd για να σου βγει η γραμμή εντολών και περνάς μια μια με αντιγραφή-επικόλληση τις εντολές

όπως στο βίντεο

cd desktop

eprj-mfastboot flash boot boot_new.img

eprj-mfastboot flash system system_signed

 

αναφορά έγινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30353358&postcount=14 για από retail σε official

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω είναι τεράστια διαφορά στην ταχύτητά και στην λειτουργία του κινητού. Δεν είχατε μιλήσει για τόσο μεγάλες διάφορές όσες βλέπω εγώ στο κινητό μου...

Θα το είχα περάσει το παγωτό μήνες πριν. Μήπως τελικά πήραμε βελτιωμένο λογισμικό σε σχέση με τα leaks?

 

ποιος σου είπε ότι τα leaks είχανε σοβαρά προβλήματα; εξάλλου το επίσημο που πήρες είναι το τελευταίο leak της nonefigs. Αν θυμάμαι καλά όλοι όσοι είχαν περάσει από πριν την ICS μιλούσαν για πολύ βελτιωμένο λογισμικό, γρήγορο και πολύ smooth, βελτιωμένο wifi, gps κλπ και ότι είναι ανώφελο κάποιος να κάθεται με την GB. Εσείς όλοι που ήσασταν και τι διαβάζατε;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

επειδή κανένας δεν πρόκειται να ασχοληθεί παρά μόνο να πει το μακρύ και το κοντό του για την νέα έκδοση, θα σας πω τί διάβασα κάπου αλλά με επιφυλάξεις γιατί εμένα ήταν διαφορετικά. Αυτό σου δίνει 2.3.6 και μετά κάνεις update με OTA σε ICS. Δεν έχω χρόνο να βρω το αντίστοιχο [OTA]672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU αρχείο. ψάξε και αν το βρεις το βάζεις στην κάρτα μνήμης απλά (βήμα 1)

 

εδώ έχει οδηγό με βίντεο σε πραγματικό χρόνο:

1-η official GB είναι αυτή εδώ: https://hotfile.com/dl/167461766/1e24d34/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip.html (κατεβάζεις και βάζεις σε κάρτα μνήμης όπως είναι

2-http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE_1C.91P_0A.6C_RTCEE_CFC_HWp2b_SIGNED.xml.zip κατεβάζεις και κάνεις extract (αποσυμπίεση), βρίσκεις το system_signed και το βάζεις χύμα στην επιφάνεια εργασίας σου

3- http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1080638&d=1337846142 κάνεις αποσυμπίεση τα αρχεία χύμα στην επιφάνεια εργασίας σου

4- http://www.mediafire.com/?gqq7qm6j0nq6mmf κατεβάζεις μετονομάζεις σε boot_new.img (όλο το αρχείο πρόσεξε μη βάλεις διπλή κατάληξη στο .img στην επιφάνεια εργασίας σου

 

από το μενού έναρξη πατάς το cmd για να σου βγει η γραμμή εντολών και περνάς μια μια με αντιγραφή-επικόλληση τις εντολές

όπως στο βίντεο

cd desktop

eprj-mfastboot flash boot boot_new.img

eprj-mfastboot flash system system_signed

 

αναφορά έγινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30353358&postcount=14 για από retail σε official

 

Ολοι λενε οτι δεν μπορουμε απο την 4.0.4 να παμε σε GB πάλι..εισαι σιγουρος γιαυτο ?Μην brickarei κανεις το τηλ του...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω εχω την 672.180.39.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU που περασα μονος μου..ξερει κανεις πως περναω την .41 ?που βρισκω τα αρχεια κτλπ?

Ευχαριστω...

 

πειτε μου κατι,οσοι εχουμε την retail 4.0.4 ics μπορουμε να την αντικαταστησουμε με την επισημη; η οχι;

και αν γινετε με ποιο τροπο μπορουμε να το κανουμε?

επισης μια απορια που εχω ειναι πως εμεις που εχουμε την retail (update λογισμικου κτλπ) απο την μοτορολα παιρνουμε κανονικα;

 

απαντηστε μου παρακαλω!!!!!!

 

 

μάλλον δεν παρακολουθείτε αρκετά το φόρουμ. Η διαδικασία υπάρχει στο ποστ 3622, σελίδα 242. Η αναβάθμιση (τελευταία επίσημη) της nonefigs είναι εδώ: https://hotfile.com/dl/167461766/1e24d34/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip.html

 

Στον παραπάνω οδηγό στο ποστ 3622 και στο υπ' αριθμ.3) θα βάλετε το αρχείο που βρίσκεται στο λινκ που επισυνάπτω παραπάνω.

καλή επιτυχία.

 

 

ΥΓ

Είχα προτείνει στους mods να βάλουν τον παραπάνω οδηγό μου στην πρώτη σελίδα του νήματος για να μην τον ψάχνει και ρωτάει συνέχεια κάποιος που έχει το πρόβλημα και δεν έχει παρακολουθήσει το φόρουμ επαρκώς. Νομίζω ότι τουλάχιστον και αυτή τη στιγμή πρέπει να γίνει αυτό ώστε να μην ''γεμίζει'' το νήμα με άσκοπα μηνύματα αφού η λύση υπάρχει εδώ και αρκετό διάστημα.

 

Ολοι λενε οτι δεν μπορουμε απο την 4.0.4 να παμε σε GB πάλι..εισαι σιγουρος γιαυτο ?Μην brickarei κανεις το τηλ του...

 

φίλε μου δεν πας στην πραγματικότητα πίσω στην 2.3.6, το έχω εξηγήσει ουκ ολίγες φορές. τοποθετούμε ένα τροποποιημένο αρχείο boot.img ώστε να ''ξεγελαστεί'' το σύστημα ότι βρίσκεται σε 2.3.6 για να σε ''αφήσει'' να περάσεις από πάνω το update της nonefigs ενώ προφανώς κάποιος βρίσκεται στην retail. για να γίνει αυτό πρέπει έστω ''εικονικά'' να φαίνεται ότι βρίσκεσαι στην 2.3.6 ενώ δεν βρίσκεσαι πραγματικά άλλα μόνο έτσι μπορείς να περάσεις το update. Η διαδικασία υπάρχει στο ποστ 3622, σελίδα 242.

 

 

 

ΥΓ

sorry για το συνεχόμενο ποστ (ξεχάστηκα) παρακαλώ τους mods να το ενοποιήσουν με το προηγούμενο. ευχαριστώ!!!!!

Edited by navi55
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε ασπρο φοντο μου το κανει αυτο και αρκετα μαλιστα το ιδιο και σε εναν φιλο που εχει razr και σε αυτου σε ασπρο!!!

Βλεπουμε εικονιδια του μενου κλπ...!!! :ninja: Μηπως εχει προβλημα η συσκευη να παει για αλλαγη???:wacko::confused:

 

Οχι φιλε ειναι απολυτα φυσιολογικο το κανουν ολες οι AMOLED αργα η γρηγορα μην ανησυχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...