Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πάμε εκεί που λες το κινητο και μας περνάνε επίσημα με εγγύηση το 4.0.4 ?

 

Οταν ειχα παει για να παρω πισω το κινητο που ειχα ενα νοκια μου ειπαν οτι κανουν και αναβαθμισεις γενικα να ξερω. Αυριο με το καλο θα τους παρω και αυτους να δω τι μπορουν να κανουν με τα razr μας γενικα και αν μπορουν να μας περασουν την 4.0.4 και οτι νεοτερο εχω θα σας πω!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι ηδη το σερβις στην Ελλαδα.

 

Δεν το ήξερα αυτό. Νόμιζα πως υπήρχε τεχνικό τμήμα στην Moto hellas. Ελπίζω να συνεχίσει να υπάρχει το service στην cellcom τότε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Νόμιζα πως υπήρχε τεχνικό τμήμα στην Moto hellas. Ελπίζω να συνεχίσει να υπάρχει το service στην cellcom τότε.

 

Cellcom ΕΠΕ

Λ.Αργυρουπόλεως 65 , 164 51, Αργυρούπολη, Αθήνα

Τηλ: 2109902582 - 21099952742 - 2106621035

Φαξ: 2109952167 - 2106621037

email: info@cellcom.gr

url: http://www.cellcom.gr

 

Εγώ και κάποιοι φίλοι που έχουμε Motorola razr στο συγκεκριμένο service το στείλαμε τον Ιούνιο και μας πέρασαν την ics … ακόμα και μια συσκευή που στείλαμε και ήτανε root μας πέρασαν από 2.3.6 την ics αλλά μας χρέωσαν μαζί με την COURIEL 38 ευρώ.

 

:):):)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

I got the update yesterday.

 

You did ? τι γίνεται με αυτό το update πραγματικά... Με κύματα έρχεται ? Εδώ ακόμα τίποτα, έχω πάψει να το κοιτάω! Και πλέον δεν έχουμε ούτε επίσημη ενημέρωση από την μοτορολα στην ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου εμφανίζει το μήνυμα "You can't check for updates at the current time. Try again later."

Εμφανίζεται σε κανέναν άλλον;

Εδώ λέει ότι του εμφανίστηκε λίγο πριν από update. Σε άλλο forum διάβασα ότι ήθελε factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να δίνουν με σταγόνα τοο update λες και τα φέρνουν με Currier ρε γμτ
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και έμενα σήμερα γράφει προς το παρόν ο έλεγχος για ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμος,εχθές ή προχθές έγραφε ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση...επίσης από την μοτορόλα μου είπαν το εξής: 'Οπως σας έχουμε απαντήσει σε παλαιότερες συνομιλίες μας μέσω email, το λογισμικό έχει βγεί στον αέρα στην Βρετανία και μόλις σήμερα στην Γαλλία, αλλά μόνο για συγκεκριμένα δίκτυα. Η αναβάθμιση είναι σταδιακή ανά χώρα αλλά και πάροχο δικτύου και περιμένουμε να βγεί και σε περισσότερες ευρωπαικές χώρες μέσα στις επόμενες ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

http://www.itech4u.gr/news/news-feed/item/3741-motorolas-new-razr-family

 

οντως μας κοροιδευει η μοτορολα...

 

εκεί γράφει :

"θα κυκλοφορήσουν με Andoid Ice Cream Sandwich στις H.Π.Α., ωστόσο η αναβάθμιση σε Jelly Bean θα έρθει πολύ σύντομα, μιας και πλέον η Motorola ανήκει στη Google."

.....χαχαχαχα:sick::dizzy::tease::hunter:

(γελάω, για να μην κλάψω με αυτά που διαβάζω)

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

 

εκεί γράφει :

"θα κυκλοφορήσουν με Andoid Ice Cream Sandwich στις H.Π.Α., ωστόσο η αναβάθμιση σε Jelly Bean θα έρθει πολύ σύντομα, μιας και πλέον η Motorola ανήκει στη Google."

.....χαχαχαχα:sick::dizzy::tease::hunter:

(γελάω, για να μην κλάψω με αυτά που διαβάζω)

 

Πάλι καλά που δε το λανσάρανε με GB...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δε το λανσάρανε με GB...

 

γιατί όχι, αφού "πλέον η Motorola ανήκει στη Google", θα έπαιρνε το jb μέχρι να άνοιγες τη συσκευασία:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Εξάλλου η εταιρία είναι σε εγρήγορση προκειμένου να υποστηρίξει τους φανατικούς "οπαδούς" των προϊόντων της, με σεβασμό και ταχύτατες αντιδράσεις στα νέα τεχνολογικά δεδομένα - δρώμενα...

 

 

http://inventivechange.com/wp-content/uploads/2011/05/sleep_meeting_c1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στην Cellcom, η κοπέλα που απάντησε μου είπε πως δεν θα κλείσει η Motorola hellas :blink: και πως αυτοί συνεχίζουν να καλύπτουν το service για Motorola συσκευές κανονικά. Πήρα και στην Motorola και μου είπαν πως η τηλεφωνική υποστήριξη και το service θα δουλεύουν κανονικά.Και εκεί είπαν πως δεν κλείνη η Motorola, αν και τέθηκε σαν: "εσάς δεν σας επηρεάζει σαν service και τεχνική υποστήριξη". Μάλλον δεν θέλουν να πάρει διαστάσεις; Εμείς πάντως έχουμε κάλυψη.

 

Κρίμα και καλή τύχη σε όσους χάσουν την δουλειά τους στην Moto hellas.

 

Περι Ics υπολογίζουν πως θα την έχει πάρει όλη η Ευρώπη στις επόμενες 10 ημέρες περίπου. Σταδιακά.Είδομεν.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι..10 ημερες .. πιστηκαμε τωρα! Γυρω στις 15 αυγουστου που ειχα καλεσει μου ειχαν πει τα ιδια, οτι η αναβαθμιση απο μερα σε μερα θα ειναι διαθεσιμη και οτι μεσα στις επομενες 1-2 βδομαδες ΣΙΓΟΥΡΑ το ειχε τονισει κιολας, θα την εχουμε στα κινητα μας! απο τοτε εχει περασει σχεδον ενας μηνας.. και ακομα για 10 μερες μας λενε...

 

Λιγο ντροπη ρε μοτορολα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την arvato την ξεχναμε.Τους πηρα και ειπαν οτι δεν φτιαχνουν μοτορολα.Επισης και.μενα το πρωι η. cellcom με ειπε οτι δεν θα κλεισει...!!Για παγωτο Υπομονή απο εβδομάδα σε εβδομάδα το πάνε ...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

<<<<<<<<Η απαντηση της cellcom σε mail που τους ρωτουσα για το επισημο service τώρα που κλίνει το γραφείο της moto στην Ελλάδα, και για την αναβαθμιση σε ICS>>>>>>

 

 

Η Motorola δεν αποχωρεί από την Ελληνική αγορά όπως δεν αποχωρεί και από τις υπόλοιπες Ευρωπαικές χώρες,απλά κλείνει τα τοπικά γραφεία και οι παραγγελίες θα γίνονται πλέον από ένα γραφείο γιά όλη την Ευρώπη. Σε ότι αφορά το service δεν υπάρχει κάποια αλλαγή,παραμένουμε το εξουσιοδοτημένο Service για την Ελλάδα και Κύπρο.

 

Σχετικά με το ICS για το RAZR υπήρξε κάποια αλλαγή στο χρόνο του official release λόγω νομικών εγκρίσεων. Περιμένουμε την τελική έγκριση από μέρα σε μέρα.

 

Tech Team,

 

Cellcom Ltd 65 Argiroupoleos Av, 16 451, Athens Greece (sw/b) +30 210 9902582

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά το γράφω για να είναι στα υπ' όψιν:

 

Άφησα το Razr μου να φορτίζει όλη νύχτα με έναν φορτιστή Motorola (ή από K1 ή από bluetooth headset, δεν θυμαμαι), με έναν USB mini to USB micro adaptor. Δεν είναι η πρώτη φορά που το έχω κάνει. Κατά τη διάρκεια της ημέρας, η μπαταρία αποφορτιζόταν με ρυθμό ταχύτερο του συνήθους - βέβαια το ζόρισα παραπάνω από ό,τι συνήθως, αλλά και πάλι ο ρυθμός ήταν πρωτόγνωρα υψηλός. Όταν η μπαταρία έφτασε στο 15%, το έβαλα να φορτίζει με ένα φορτιστή της Samsung που είχα πρόχειρο. Μετά από 1 περίπου ώρα που το τσέκαρα, διαπίστωσα ότι όχι μόνο δεν είχε πάρει τα επάνω του, αλλά είχα χάσει κιόλας λίγο, σαν να μη το είχα συνδέσει ποτέ. Τελικά, μετά από 9 περίπου ώρες από την πρώτη πρωινή αποσύνδεση, το Ξυράφι παρέδωσε το πνεύμα...

 

Επιστρέφοντας το γραφείο, το έβαλα να φορτίζει από μια USB του desktop μου, από το οποίο μέχρι σήμερα φόρτιζε απροβλημάτιστα. Όμως τότε το Ledάκι που συνήθως ανάβει πράσινο όταν έχεις SMS ή e-mail, άναψε έντονο λευκό. Η συσκευή ούτε φορτίζει, ούτε ανάβει.

 

Επειδή, ως γνωστόν, το Google είνε φίλος μας :p , έψαξα και βρήκα ότι αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο για το τηλέφωνό μας όταν αποφορτίζεται τελείως και ότι επανέρχεται μόνο αν φορτιστεί με τον φορτιστή που το συνοδεύει, ο οποίος είναι και ο μόνος 100% κατάλληλος για το τηλέφωνό μας γενικά.

 

Ηθικό δίδαγμα: α) αποφεύγετε να "στραγγίζετε" το Ξυράφι, β) χρησιμοποιείτε μόνο τον μαμίσιο φορτιστή.

 

Σημειωτέον ότι ανάλογη "σνομπ" συμπεριφορά, όσον αφορά τη φόρτισή του, επεδείκνυε και το Atrix που είχα παλιότερα, το οποίο δεν φόρτιζε καν από τη USB του laptop μου, ούτε από τον προαναφερόμενο φορτιστή της Samsung.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Ηθικό δίδαγμα: α) αποφεύγετε να "στραγγίζετε" το Ξυράφι, β) χρησιμοποιείτε μόνο τον μαμίσιο φορτιστή.

 

Πόσα mA ήταν οι φορτιστές που χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Εγω φορτίζω μια φορά το πρωί με Nokia 1200 και μια το βραδύ με μαμισιο

 

Στην Θεσσαλονίκη έχει κανένα κατάστημα που να έχει προστατευτικό οθόνης και καμιά θήκη case cover γιατί δεν βρίσκω και το σκουτζαδικο βγάζει μαγαζιά απο Αθήνα που τα μεταφορικά είναι στο θεό

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά το γράφω για να είναι στα υπ' όψιν:

 

Άφησα το Razr μου να φορτίζει όλη νύχτα με έναν φορτιστή Motorola (ή από K1 ή από bluetooth headset, δεν θυμαμαι), με έναν USB mini to USB micro adaptor. Δεν είναι η πρώτη φορά που το έχω κάνει. Κατά τη διάρκεια της ημέρας, η μπαταρία αποφορτιζόταν με ρυθμό ταχύτερο του συνήθους - βέβαια το ζόρισα παραπάνω από ό,τι συνήθως, αλλά και πάλι ο ρυθμός ήταν πρωτόγνωρα υψηλός. Όταν η μπαταρία έφτασε στο 15%, το έβαλα να φορτίζει με ένα φορτιστή της Samsung που είχα πρόχειρο. Μετά από 1 περίπου ώρα που το τσέκαρα, διαπίστωσα ότι όχι μόνο δεν είχε πάρει τα επάνω του, αλλά είχα χάσει κιόλας λίγο, σαν να μη το είχα συνδέσει ποτέ. Τελικά, μετά από 9 περίπου ώρες από την πρώτη πρωινή αποσύνδεση, το Ξυράφι παρέδωσε το πνεύμα...

 

Επιστρέφοντας το γραφείο, το έβαλα να φορτίζει από μια USB του desktop μου, από το οποίο μέχρι σήμερα φόρτιζε απροβλημάτιστα. Όμως τότε το Ledάκι που συνήθως ανάβει πράσινο όταν έχεις SMS ή e-mail, άναψε έντονο λευκό. Η συσκευή ούτε φορτίζει, ούτε ανάβει.

 

Επειδή, ως γνωστόν, το Google είνε φίλος μας :p , έψαξα και βρήκα ότι αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο για το τηλέφωνό μας όταν αποφορτίζεται τελείως και ότι επανέρχεται μόνο αν φορτιστεί με τον φορτιστή που το συνοδεύει, ο οποίος είναι και ο μόνος 100% κατάλληλος για το τηλέφωνό μας γενικά.

 

Ηθικό δίδαγμα: α) αποφεύγετε να "στραγγίζετε" το Ξυράφι, β) χρησιμοποιείτε μόνο τον μαμίσιο φορτιστή.

 

Σημειωτέον ότι ανάλογη "σνομπ" συμπεριφορά, όσον αφορά τη φόρτισή του, επεδείκνυε και το Atrix που είχα παλιότερα, το οποίο δεν φόρτιζε καν από τη USB του laptop μου, ούτε από τον προαναφερόμενο φορτιστή της Samsung.

 

Μαλιστα! Ακου τωρα και αυτο που ειχα παρατηρησει: θα εχεις καταλαβει βεβαια οτι οταν φορτιζεις το κινητο, και δη με τον οριτζιναλ φορτιστη, η οθονη κανει διαφορα τρελα. Αλλου πατας και αλλου καταλαβαινει. Ειδικα, αν πας να γραψεις, ξεχνα το.

 

Λοιπον, αυτο το προβλημα ΔΕΝ το παρουσιαζει οταν φορτιζεις με φορτιστη της htc ή της SE (για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος). Δεν ειναι τραγικο? ο φορτιστης της htc να ειναι πιο συμβατος απο τον οριτζιναλ?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...