Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30810238

 

Motorola Implemented RootChecker On ICS

 

Άσχημα νέα :mad: . Μακάρι να βρεθεί τρόπος να μηδενίζει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, 2/1 δείχνει εμένα, έχοντας περάσει το προηγούμενο ics leak με το patch και έχοντας rootarei αρκετές φορές.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε gb 2.3.5 rooted με το unlockroot.com έχω qe 1/1 γιατί τέτοια βαβούρα με το ICS και όχι πιο πριν;

 

+ σύμφωνα με εδώ το αρχείο μου qer στο data/misc/qer

είναι αυτό

http://s11.postimage.org/eyp102m1t/shot_000002.png

 

 

κάποιος άλλος χρήστης λέει αυτό:

Yes. qe logs will show all the system modifications/installations you did.

The only way to get ride of it is by replacing a qe log from a fresh Razr soon as it comes out of the store. Kinda 'impossible' to find it right?

by enabling adb anyone with a never rooted/modified system can do an adb pull and grab those files. Or listen to it's contents to alter an already modified system.

 

αλλά διαφωνώ μιας και οι μοναδικές αλλαγές που έχω κάνει στο σύστημα ως είναι να διαγράψω το gotomeeting και να το κάνω root. (δεν ήξερα για το root uninstaller και τη δυνατότητα παγώματος εφαρμογών). όταν έκανα την πατάτα το επαν-εγκατέστησα μέσω play store αλλά φυσικά δεν είναι το ίδιο.

 

από τις λίγες γνώσεις που έχω σε λίνουξ και εντολές, πιστεύω πως αποκλείεται ο checker να τσεκάρει όλο το σύστημα για integrity και αλλαγές. Είναι μια απλή εγγραφή που τσεκάρει και όταν την πειράξεις τότε όλα οκ. Ξεγελάς το σύστημα και αυτό που διαβάζει την εγγραφή.

Το root είναι είτε προσωρινό είτε μόνιμο ανάλογα με τη μέθοδο. Μια reflash της στοκ ρομ το λύνει. Επειδή από ότι έχω καταλάβει το razr έχει 2 partitions ίσως χρειαστεί λίγο περισσότερη προσπάθεια για τη σωστή ρύθμιση ώστε να μηδενίσει. αλλά δε νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο

 

btw

 

κανείς με το gotomeeting packed in 2.3.5?
ακυρο το βρήκα στο /system/multiconfig/ap/7012/app κανείς να επιβεβαιώσει έκδοση 5.0.799.1095;

+ και αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει το Social Location είναι έκδοσης 6.01;

Edited by const_ili
προσθήκη +
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω κάνει root ποτέ. Έχω περάσει μόνο την leak έκδοση κι έχω 2/1 :)

 

και το δικό μου αυτό γράφει δλδ 2/1. Προφανώς όσοι είχαμε περάσει το leak της retail θα έχουμε 2/1, μάλλον γιατί ''κάποτε'' περάστηκε λογισμικό μη κανονικό για το τηλέφωνο και ας μην το έχουμε κάνει root (εξάλλου ο κωδικός για το root είναι 1/1 ή 0/1 ότι έγινε κάποτε root), βράστα χαράλαμπε δηλαδή:cool::cool: τώρα αρχίζει ο αγώνας για το πως μηδενίζεται αυτό το qe.:mad:

 

edit:

 

αν διαβάσετε το σχετικό νήμα στο XDA θα διαπιστώσετε ότι άλλοι που δεν έχουν κάνει root ούτε έχουν περάσει κάποιο άλλο λογισμικό άλλα μόνο την ICS επίσημα, τους δείχνει και αυτούς 2/1 ενώ όσοι είχαν την 2.3.5 τους δείχνει 1/1. Νομίζω ότι δεν αφορά αποκλειστικά το root κάτι άλλο παίζεται:blink::blink:

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω sd χώρο 0 και ext_sd 16 GB πως γινεται να μεταφερω εφαρμογες η sd data στην ext_sd
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

επειδή ψάχνομαι για κινητό, στον τσιγκούνη το razr maxx έχει πάνω από 450, το είδα σε μι σελίδα (simplyelectronics) με 420, είναι αξιόπιστη,, γνωρίζει κανείς κάτι?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

επειδή ψάχνομαι για κινητό, στον τσιγκούνη το razr maxx έχει πάνω από 450, το είδα σε μι σελίδα (simplyelectronics) με 420, είναι αξιόπιστη,, γνωρίζει κανείς κάτι?

Ενας φιλος ειχε παρει απο εκει μια χαρα σε λιγες μετες του ειχε ερθει το κινητο.Καλυτερα

στηλε τους πρωτα ενα email οτι το εχουν σε στοκ (ασε τι γραφει ο τιτλος) για σιγουρα και σε ποσες μερες θα στο στειλουν!!! Το razr xt το απλο δεν σε ενδιαφερει?

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος ειχε παρει απο εκει μια χαρα σε λιγες μετες του ειχε ερθει το κινητο.Καλυτερα

στηλε τους πρωτα ενα email οτι το εχουν σε στοκ (ασε τι γραφει ο τιτλος) για σιγουρα και σε ποσες μερες θα στο στειλουν!!! Το razr xt το απλο δεν σε ενδιαφερει?

 

 

Καλημέρα φίλε μου, σ' ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, θα τους στείλω. Το απλό θα με ενδιέφερε μόνο ως ανταλλαγή με το lg optimus black που έχω και μια διαφορά εκ μέρους μου

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω με το χρησιμο ποστ την τελευταια αναβαθμιση 4.0.4 αλλα ορισμενες φορες μου πεταγεται ενα μυνημα στην οθονη και γραφει κατι τετοιο unfortunately mails was disabled,το εχετε κι εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το πρωί μίλησα με την εξυπηρέτησή πελατών μοτορολα και μου ειπαν οτι οσοι εχουν την 2.3.5 θα παρουν κατευθείαν το ics και αν σε διαστημα 2 εβδομάδων απο τωρα δεν το έχουμε πάρει όλοι με ota τοτε να τους παρω ξανά τηλ με το κωδικό πελάτη για να γίνει κάποιο ραντεβου κλπ...Οπότε υπομονη...!!!:ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα κι εγω μολις τωρα και μου ειπαν μια απ'τα ιδια.

Οτι γινεται τμηματικα η ενημερωση και μεσα στις επομενες 10 μερες περιπου θα εχει ολοκληρωθει.

Τη ρωτησα αν αυτο σημαινει οτι μπορει να ερθει ανα πασα στιγμη η αναθαθμιση και μου ειπε ναι. Μπορει και αυριο μπορει και σε 10 μερες.

Τεσπα, δεν πειστηκα πολυ, μαλλον σε 10-15 μερες απ'οτι καταλαβα θα δωθει μαζικα.

Κατα τ'αλλα, κλασσικα, μου εδωσαν κωδικο πελατη για να επικοινωνησω ξανα μαζι τους αν δεν τη λαβω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το πρωί μίλησα με την εξυπηρέτησή πελατών μοτορολα και μου ειπαν οτι οσοι εχουν την 2.3.5 θα παρουν κατευθείαν το ics και αν σε διαστημα 2 εβδομάδων απο τωρα δεν το έχουμε πάρει όλοι με ota τοτε να τους παρω ξανά τηλ με το κωδικό πελάτη για να γίνει κάποιο ραντεβου κλπ...Οπότε υπομονη...!!!:ninja:

 

αυτο ασχετα με το αν καποιος ειναι root;ρωτησες;

Link to comment
Share on other sites

απαντηστε μου σε κατι! οταν με το καλο επιτελους ερθει η επισημη 4.0.4 ics για εμας οσοι εχουμε ιδη την 4.0.4 στη συσκευη μας θα μπορεσουμε να την "αντικαταστησουμε" με την official 4.0.4 ics?
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

αυτο ασχετα με το αν καποιος ειναι root;ρωτησες;

 

απαντηστε μου σε κατι! οταν με το καλο επιτελους ερθει η επισημη 4.0.4 ics για εμας οσοι εχουμε ιδη την 4.0.4 στη συσκευη μας θα μπορεσουμε να την "αντικαταστησουμε" με την official 4.0.4 ics?

 

 

Ρωτησα ναι ασχετα με root αλλα νομιζω οτι αν εισαι root και αν καποιος εχει βαλει leak 4.0.4 θελει καποια διαδικασια την οποια δεν γνωριζω για να μπορει να μπει η official.Οποια παιδια ξερουν πως ας βοηθησουν..!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

επειδή ψάχνομαι για κινητό, στον τσιγκούνη το razr maxx έχει πάνω από 450, το είδα σε μι σελίδα (simplyelectronics) με 420, είναι αξιόπιστη,, γνωρίζει κανείς κάτι?

εχω ψωνισει απο αυτο το καταστημα , αψογοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, είμαι και εγώ κάτοχος ενός Rzor (δεν το έχει πειράξει καθόλου...).

Όταν πάω να κάνω update από τα settings, το κινητό κολλάει προσπαθώντας να φορτώσει κάποιο update από το δίκτυο (είναι συνδεδεμένο με WIFI). Αυτό σημαίνει πως δεν έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο το update από την Motorola?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε κ μεσω υπολογιστη. τι εκδοση εχεις;

εμενα μου λεει οτι η 651.73.30 ειναι η τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα qe τα δείχνει και στην gb 2.3.6 στο στοκ recovery. Με απείραχτη συσκευή μου βγάζει 1/1 :wacko:. Μπορούν όσοι αγοράσανε με την προσφορά από media markt και δεν κάνανε root ή οτιδήποτε αλλαγή να τσεκάρουν τι τους δείχνει;

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, είμαι και εγώ κάτοχος ενός Rzor (δεν το έχει πειράξει καθόλου...).

Όταν πάω να κάνω update από τα settings, το κινητό κολλάει προσπαθώντας να φορτώσει κάποιο update από το δίκτυο (είναι συνδεδεμένο με WIFI). Αυτό σημαίνει πως δεν έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο το update από την Motorola?

 

Ευχαριστώ!

 

Θα έπρεπε να σου βγάζει πως η συσκευή σου είναι ενημερωμένη ή να σου βγάλει το update. Τι ενοείς πως κολλάει;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτό το update τελικά? Υπάρχει κόσμος που δεν το έχει πάρει ακόμα? Η εχω μείνει ο μόνος?

Δεν είσαι μόνος... μάλλον είμαστε πάρα πολλοί ακόμη...

 

Τελικά τα qe τα δείχνει και στην gb 2.3.6 στο στοκ recovery. Με απείραχτη συσκευή μου βγάζει 1/1 :wacko:. Μπορούν όσοι αγοράσανε με την προσφορά από media markt και δεν κάνανε root ή οτιδήποτε αλλαγή να τσεκάρουν τι τους δείχνει;

 

Και εγώ με 2.3.6 από MediaMarkt, αλλά root (Motofail, αν θυμάμαι καλά...).

 

qe 1/1 κι εγώ.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

Εμείς οι... "άτακτοι" που rootάραμε, θα λάβουμε ειδοποίηση για το update, ή τζάμπα τσεκάρω κάθε τρεις και λίγο;

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...