Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμια θήκη, όπως των iphone, που να είναι μόνο περιμετρικά του κινητού και όχι πίσω, ώστε να προστατεύει μόνο από πτώσεις?

Δεν έχω δεί να υπάρχει κάτι τέτοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μπορουμε να αλλαξουμε το "boot wallpaper"? (δεν ξερω αν το λεω και σωστα)

εννοω αντι να διχνει οταν ανοιγουμε την συσκευη το κοκκινο σημα της motorola να διχνει αυτο το τρελο σκηνικο με το λειζερ :P

οπως στο maxx?αν ναι πειτε μου πως μπορω να το αλλαξω!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτησή; σε τηλέφωνο που έχει γίνει η αναβάθμιση σε ics (επομενως και του bootloader) μπορούμε να περάσουμε custom recovery και custom rom;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτησή; σε τηλέφωνο που έχει γίνει η αναβάθμιση σε ics (επομενως και του bootloader) μπορούμε να περάσουμε custom recovery και custom rom;

 

Διάβασε λίγα ποστς πίσω.

Link to comment
Share on other sites

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την αναπαραγωγή βίντεο. τα παίζει μια χαρά αλλά χωρίς να βγάζει ήχο μόνο με το poweramp αλλά αυτό δε μου δείχνει την εικόνα αφού είναι για αναπαραγωγή αρχείων ήχου. ούτε στα βίντεο του γιουτουμπ από τους browser(opera, native, chrome). να αναφέρω ότι με την 1η εκδοση ics τα έπαιζε μια χαρά τώρα με 676,226,3 το παρουσίασε αλλά έχω περάσει και την beats audio και δε ξέρω τι φταίει

 

τελικά ήταν θέμα της εφαρμογής beats audio την πάγωσα με τον τιτάνιουμ και όλα δουλεύουν ρολόι τώρα

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις :

 

γ) συνδεθηκα στο google play και μου κατεβασε κατι αλλες εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει σε ενα αλλο τηλεφωνο που ειχα..πως εγινε αυτο ? μονο του με το που συνδεθηκα στο πλαυ με τον λογαριασμο μου του gmail μου τις κατεβασε..πως μπορω να διαχειριστω ποιες εφαρμογες εχω συνδεσει με τον λογαριασμο μου και τι να κανει επαναφορα?(γιατι κατι τετοιο εκανε..)

 

 

 

Τωρα ειδα οτι μου επανεφερε μεχρι και τα αποθηκευμενα wifi networks που ειχα στο αλλο κινητό...

Πως μπορω να βρω τι εχει παρει backup?

Επείσης..πως μπορω να φτιαξω τις εφαρμογες στο μενου εφαρμογες ετσι οπως θελω εγω? μου τα εχει ταξινομίσει οπως θελει αυτο και εγω θελω να το κανω οπως θελω εγω..

Edited by lovis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν άχει κανένας από εσάς πρόβλημα με εφαρμογές πηξίδας...?

 

Εχω την εφαρμογη αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apksoftware.compass&hl=el

και δουλευει κανονικα .Πρεπει πρωτα ομως να κανεις calibrate.

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα παρουσιάζει αυτό που περιγράφεται εδώ...

 

https://forums.motorola.com/posts/e2709f4f08?start=46&stop=60

http://www.droidforums.net/forum/droid-razr-support/202849-sky-map-compass-gps-status-level-not-working.html

 

είναι πρόβλημα της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν άχει κανένας από εσάς πρόβλημα με εφαρμογές πηξίδας...?

 

Ολες οι εφαρμογες πυξιδας για να δουλεψουν σωστα θελουν απαραιτητα καλιμπραρισμα :D

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επίσημα η αναβάθμιση του razr μας over the air? Εμένα δεν μου βγάζει τίποτα

 

Όχι, δεν έχει βγει ακόμα. Σύμφωνα με πρόσφατο ποστ της Motorola Europe στο facebook, αναμένεται τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μαπα η μπαταρια. Βεβαια το εχω ξεσκισει τελευταια δε φευγει απο τα χερια μου με τιποτα. Αμα ξεχασεις και το wifi ανοιχτο ειναι δραμα η κατασταση :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω , αν του έχει έρθει κανενός , γιατί μέσα στο σιτε της Μοτορόλα λένε πως κυκλοφορεί , ακόμα κι ερωτήσεις κι απαντήσεις έχουν βγάλει για τυχόν απορίες .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω , αν του έχει έρθει κανενός , γιατί μέσα στο σιτε της Μοτορόλα λένε πως κυκλοφορεί , ακόμα κι ερωτήσεις κι απαντήσεις έχουν βγάλει για τυχόν απορίες .

 

στο site ότι θέλουν λένε μάλλον.Τώρα μίλησα με cellcom και μου είπαν "νομίζω μέχρι τέλος του μήνα, έτσι μας είπε η motorola".Καλά Χριστούγεννα δλδ:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να αλλαξουμε το "boot wallpaper"? (δεν ξερω αν το λεω και σωστα)

εννοω αντι να διχνει οταν ανοιγουμε την συσκευη το κοκκινο σημα της motorola να διχνει αυτο το τρελο σκηνικο με το λειζερ :P

οπως στο maxx?αν ναι πειτε μου πως μπορω να το αλλαξω!

 

Αν δεν κάνω λάθος, ο σωστός όρος είναι "boot animation" :)

 

Απ' όσο θυμάμαι, με το ROM Toolbox μπορείς να κάνεις backup το boot animation του τηλεφώνου σου και να το αλλάξεις με κάποιο από μια λίστα που έχει το εν λόγω application.

 

EDIT: Καλύτερα, πάντως, να μη το δοκιμάσεις. Googl-αρα και μου βγήκε ότι μερικοί είχαν πρόβλημα με την εν λόγω εφαρμογή όταν δοκίμασαν να αλλάξουν το battery icon. Άλλοι, βέβαια, δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα. Καλύτερα να μη ρισκάρεις...

 

Πολυ μαπα η μπαταρια. Βεβαια το εχω ξεσκισει τελευταια δε φευγει απο τα χερια μου με τιποτα. Αμα ξεχασεις και το wifi ανοιχτο ειναι δραμα η κατασταση :lol:

 

 

Το πιο ενεργοβόρο στοιχείο του τηλεφώνου είναι, νομίζω, η οθόνη. Και την έχω στην αυτόματη φωτεινότητα, που είναι αρκετά χαμηλά ("έρχομαι" από το Atrix, που είναι -κυριολεκτικά- "η μέρα με τη νύχτα" στο θέμα της φωτεινότητας της οθόνης). Δεν είναι και τόσο δραματικό το θέμα της μπαταρίας, αλλά σε κάνει να λες "Να ΄χα τώρα ένα MAXX, να το σκίσω..." :p

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να περάσω την ICS και το Leak Update σε κινητό που φοράει την έκδοση 651.167.21.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU όπως το πέρασα και στην 2.3.5?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δείτε τι απάντησε η motorola στο παρακάτω mail που τους έστειλα(για να μην γίνοντε συνεχώς ερωτήσεις για το πότε θα έρθει το ics):

πότε και πως θα πάρω το πολυπόθητο update για την ics?Το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι υποτίθεται η "ναυαρχίδα" της motorola και ενώ άλλοι μιλούν για jelly bean, εγώ ντρέπομαι να πω τι έκδοση έχω.Παρακαλώ για μια άμεση και υπεύθυνη απάντηση, μήπως και αλλάξει η εικόνα που σχημάτισα για το service και την υποστήριξη σας.

και εδώ η απάντηση τους σήμερα:

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Μοtorola.

 

Σε συνέχεια του email σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η αναβάθμιση ICS 4.0 Android θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα, όπως και σε πολλές χώρες της Ευρώπης, τον Αύγουστο. Κατανοούμε απόλυτα την απογοήτευση της όποιας καθυστέρησης, αλλά θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι ζήτημά μας είναι να φέρουμε στους πελάτες μας της καλύτερη ICS εμπειρία το συντομότερο δυνατόν.

 

 

Για περισσότερες πληροφορίες μην διστάσετε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας αναφέροντας τον κωδικό πελάτη. Μπορείτε να μας καλέσετε στο 210 6800009 και να συζητήσετε το θέμα σας πιο διεξοδικα με τους έμπειρους τεχνικούς μας. Παρακαλουμε καλέστε μας 10:00 με 18:00 από Δευτέρα εώς Παρασκευή.

 

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

 

Μotorola Mobility

οπότε αναμονή μέχρι τις 31 Αυγούστου για να αρχίσουμε ξανά τα !@#$%^&:p

Link to comment
Share on other sites

Το σέρβις της Μοτορόλα είναι υποδειγματικό (αν και μόνο στην Αθήνα). Η υποστήριξη όμως είναι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στο site ότι θέλουν λένε μάλλον.Τώρα μίλησα με cellcom και μου είπαν "νομίζω μέχρι τέλος του μήνα, έτσι μας είπε η motorola".Καλά Χριστούγεννα δλδ:p

 

Καλά πως μπορούν να κοροιδεύουν έτσι το κόσμο , κρίμα πάντως γιατί είναι πολύ καλό τηλέφωνο, θα δείξει τώρα για την αναβάθμιση γιατί βγήκε και το jelly bean γιατί είναι όπως την ics μήπως μας κάνουν καμιά έκπληξη και την καθυστερούν :) .

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρη με Αύγουστο,δηλαδή 10 μήνες για την ICS...Οπότε για την jelly bean,καλό Ιούνιο;;;Μέχρι τότε θα έχει βγει η Makaronia me kima...

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρη με Αύγουστο,δηλαδή 10 μήνες για την ICS...Οπότε για την jelly bean,καλό Ιούνιο;;;Μέχρι τότε θα έχει βγει η Makaronia me kima...

 

Δεν πιστεύω να βγάλει όνομα από κυρίως πιάτο.

Μάλλον για κανένα Baklava αντε Galaktobouriko. :-P

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρη με Αύγουστο,δηλαδή 10 μήνες για την ICS...Οπότε για την jelly bean,καλό Ιούνιο;;;Μέχρι τότε θα έχει βγει η Makaronia me kima...
Γιατί, ποιος σου είπε ότι θα πάρει την jelly bean??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...