Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ θα σου απαντήσω μόνο για το θέμα της μπαταρίας(για τα άλλα ας μιλήσει κανένας που του 'χει τύχει κάτι παρόμοιο, αν και θέμα αναβάθμισης δεν παίζει για την ώρα).Η μπαταρία για να φτάσει το max της απόδοσης θέλει 2-3 πλήρεις φορτίσεις από την αρχή, άσχετα αν είναι παλιά ή όχι.Αυτό το ξέρω και από εμπειρία με σύγχρονα τηλέφωνα , αλλά και από τον αδερφό μου που κάνει μάθημα στο πανεπιστήμιο και Τ.Ε.Ι. για τηλεπικοινωνίες και είναι και αρκετά γκατζετάκιας για να το ξέρει.Όχι ότι θα επηρεάσει τη διάρκεια ζωής της αν κάνεισ διαφορετικά(θεωρητικά δλδ), απλά δε θα δεις το max της απόδοσης της(στα είπα με απλά λόγια, έχω και πιο σύνθετη εξήση αν θες:lol:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτησεις :

 

α) Εκανα hard reset μπας και γινει καμια αναβαθμιση απο την .21 στην .26 αλλα δεν γινεται τιποτα ρε παιδες..δεν θελω να περασω απο XDA γιατι δεν θελω να χασω την εγγυηση και θελω οταν βγουν ενημερωσεις να τις εχω αμεσα..υπαρχει τροπος να το αναγκασω να παρει την ενημερωση αλλιως ?

 

β) Μετα το hard reset το τηλ μου κανει σαν να κολαει λιγο δεν ξερω ισως ειναι ιδεα μου ..εκανα απεγκατασταση κατι εφαρμογες και εκανε ρεσετ μονο του το τηλ μια φορα..μετα δεν το ξανακανε ...

 

γ) συνδεθηκα στο google play και μου κατεβασε κατι αλλες εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει σε ενα αλλο τηλεφωνο που ειχα..πως εγινε αυτο ? μονο του με το που συνδεθηκα στο πλαυ με τον λογαριασμο μου του gmail μου τις κατεβασε..πως μπορω να διαχειριστω ποιες εφαρμογες εχω συνδεσει με τον λογαριασμο μου και τι να κανει επαναφορα?(γιατι κατι τετοιο εκανε..)

 

Ευχαριστώ...

Την μπαταρια την αφησα να φορτισει στο 10% περιπου και μετα την εβαλα για φορτιση μεχρι το 100% και το εβγαλα...δεν χρειαζεται να το αφησω 8 ωρες κτλπ οπως παλια ετσι ?

 

α) η rom που έχουμε περάσει είναι official και δεν χάνεις την εγγύηση, δεν ξέρω ποιος σου είπε το αντίθετο.

Περιμένεις για ics ίσως κάποια στιγμή τον Αύγουστο που είναι παχιές οι μύγες

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup από play store.

Προσωπικά δεν έχω απεγκαταστήσει καμία εφαρμογή τις κάνω freeze.

 

Εγκατεστησα το titanium Backup και όταν ξεκινά η φαρμογή μου βγάζει μηνυμα:

 

Sorry i could not acquire root privilages. This aplication will NOT work! Please verify that your rom is rooted and includes BusyBox and try again. Thiw attemp was made using the "/system/bin/su" command

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το titanium Backup και όταν ξεκινά η φαρμογή μου βγάζει μηνυμα:

 

Sorry i could not acquire root privilages. This aplication will NOT work! Please verify that your rom is rooted and includes BusyBox and try again. Thiw attemp was made using the "/system/bin/su" command

:confused:

 

Σημαίνει ότι δεν είσαι rooted. Ξανάκανε τη διαδικασία για ρουταρισμα και σιγουρέψου ότι στα developer options έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging. Κατά τη διάρκεια του ρουταρισματοσ θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό 2 η 3 φορές ανάλογα ποια μέθοδο χρησιμοποιείς. Όταν τελειώσει θα μπουταρει μόνο του. Τότε δες εάν υπάρχει το superuser. Εάν ναι, απλά τρέξε το μια φορά και κλείσε το. Λογικα πια θα είσαι rooted και θα δουλεύει και το ΤιΒυ.

 

 

Edit: sorry μάλλον κάτι δε διάβασα σωστά. Εφόσον έχεις το superuser. Άνοιξε το μια φορά και κάνε μια επανεκκίνηση.εάν δε δουλέψει έτσι το titanium, κατέβασε από τι πλει το busybox άνοιξε το και κάνε το εγκατάσταση.λογικά όλα θα είναι εντάξει μετά.

 

Απαντώντας σε ένα πμ, είπα να αντιγράψω την απάντηση μου και εδώ για όποιον επιχειρεί πρώτη φορά να φλασαρει custom rom. Η ερωτηση αφορούσε το πως μετά την custom rom μπορώ να γυρίσω στην αρχική μου ρομ.

 

Λοιπόν. Από τη στιγμή που θέλεις να βάλεις custom rom (που το προτείνω με χίλια), αναγκαστικά θα πρέπει να είσαι rooted και να βάλεις custom recovery. Θα κατεβάσεις από το πλέι το bootmenu manager θα το ανοίξεις και θα κάνεις ότι σου λέει. Όταν τελειώσει και είναι όλα τικαρισμενα, θα είσαι έτοιμος να προχωρήσεις. Κάνεις επανεκκίνηση και μετά το dual core ths Motorola θα δεις ένα νέο μενου. Εκει απλά ακουμπά την οθόνη και θα επιλέξεις custom recovery. Ανεβοκατεβαινεις με τα κουμπιά της έντασης και επιλέγεις με το power. Εκεί θα κοιτάξεις να έχεις φουλ μπαταρία για ασφαλεια. Θα πας backup and restore και θα κάνεις ένα full backup. Θα πάρει αρκετή ώρα μην τρομαξεις, αυτό το backup λέγεται nandroid backup και στην ουσία είναι όλο τι σύστημα σου ακριβώς όπως τι έχεις αυτή τη στιγμή.με τις επαφές σου, τους ρυθμίσεις σου, τις εφαρμογές σου τα πάντα όλα. έτσι λοιπόν, όποτε το θελήσεις κάνεις restore με τον ίδιο τρόπο και έχεις τα πάντα εργοστασιακά. Αφού λοιπόν κάνεις το μπακαπ σου, τότε θα βάλεις οποιαδήποτε custom rom θέλεις να δοκιμάσεις.

 

Να συμπληρώσω ότι από τη στιγμή που κάποιος τείνει να γίνει crackflasher και όχι μόνο, καλό είναι να έχει πάντα κάπου, έστω και στον υπολογιστή του αποθηκευμένο ένα δικό του nandroid backup. Τέλος, εάν κάποιος γνωρίζει κάποια πράγματα παραπάνω και ας είναι η πρώτη φορά που ασχολείται με τέτοιες διαδικασίες, ας κάνει backup τα πάντα εκτός του webtop partition (αρκεί να μη το κανει φορματ αργοτερα), αφού στην ics είναι ουσιαστικά άχρηστο.

 

Την ίδια δουλειά ως προς την custom recovery, με το bootmenu kanei to cwm touch που υπάρχει κ αυτό στο xda, το έχω δοκίμασει, όμως δε το προτείνω γιατί δεν έχω κάνει restore με αυτό και κυρίως γιατί δεν λειτουργεί @boot. δηλαδή πρακτικά, εάν κάτι πάει στραβά σε ένα φλασαρισμα, ο μόνος τρόπος επιστροφής θα είναι το rsd.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/700/audio-video-kalodia.html?from=catspan&keyphrase=hdmi+micro

 

Κοίτα εδώ να βρεις hdmi κανονικό σε hdmi micro. Εγώ πήρα ένα κοντά στα 6 ευρώ απο το play247. Το μεγαλύτερο μήκος που έχω δει ειναι 3m

 

Edit: το αρχικό λινκ ήταν λάθος. Η ζέστη βλέπετε

Πρέπει να προσέξω να είναι έκδοση 1.3 η 1.4 το καλώδιο η δεν έχει σημασία?

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι δεν είσαι rooted. Ξανάκανε τη διαδικασία για ρουταρισμα και σιγουρέψου ότι στα developer options έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging. Κατά τη διάρκεια του ρουταρισματοσ θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό 2 η 3 φορές ανάλογα ποια μέθοδο χρησιμοποιείς. Όταν τελειώσει θα μπουταρει μόνο του. Τότε δες εάν υπάρχει το superuser. Εάν ναι, απλά τρέξε το μια φορά και κλείσε το. Λογικα πια θα είσαι rooted και θα δουλεύει και το ΤιΒυ.

 

 

Edit: sorry μάλλον κάτι δε διάβασα σωστά. Εφόσον έχεις το superuser. Άνοιξε το μια φορά και κάνε μια επανεκκίνηση.εάν δε δουλέψει έτσι το titanium, κατέβασε από τι πλει το busybox άνοιξε το και κάνε το εγκατάσταση.λογικά όλα θα είναι εντάξει μετά.

 

Απαντώντας σε ένα πμ, είπα να αντιγράψω την απάντηση μου και εδώ για όποιον επιχειρεί πρώτη φορά να φλασαρει custom rom. Η ερωτηση αφορούσε το πως μετά την custom rom μπορώ να γυρίσω στην αρχική μου ρομ.

 

Λοιπόν. Από τη στιγμή που θέλεις να βάλεις custom rom (που το προτείνω με χίλια), αναγκαστικά θα πρέπει να είσαι rooted και να βάλεις custom recovery. Θα κατεβάσεις από το πλέι το bootmenu manager θα το ανοίξεις και θα κάνεις ότι σου λέει. Όταν τελειώσει και είναι όλα τικαρισμενα, θα είσαι έτοιμος να προχωρήσεις. Κάνεις επανεκκίνηση και μετά το dual core ths Motorola θα δεις ένα νέο μενου. Εκει απλά ακουμπά την οθόνη και θα επιλέξεις custom recovery. Ανεβοκατεβαινεις με τα κουμπιά της έντασης και επιλέγεις με το power. Εκεί θα κοιτάξεις να έχεις φουλ μπαταρία για ασφαλεια. Θα πας backup and restore και θα κάνεις ένα full backup. Θα πάρει αρκετή ώρα μην τρομαξεις, αυτό το backup λέγεται nandroid backup και στην ουσία είναι όλο τι σύστημα σου ακριβώς όπως τι έχεις αυτή τη στιγμή.με τις επαφές σου, τους ρυθμίσεις σου, τις εφαρμογές σου τα πάντα όλα. έτσι λοιπόν, όποτε το θελήσεις κάνεις restore με τον ίδιο τρόπο και έχεις τα πάντα εργοστασιακά. Αφού λοιπόν κάνεις το μπακαπ σου, τότε θα βάλεις οποιαδήποτε custom rom θέλεις να δοκιμάσεις.

 

Να συμπληρώσω ότι από τη στιγμή που κάποιος τείνει να γίνει crackflasher και όχι μόνο, καλό είναι να έχει πάντα κάπου, έστω και στον υπολογιστή του αποθηκευμένο ένα δικό του nandroid backup. Τέλος, εάν κάποιος γνωρίζει κάποια πράγματα παραπάνω και ας είναι η πρώτη φορά που ασχολείται με τέτοιες διαδικασίες, ας κάνει backup τα πάντα εκτός του webtop partition (αρκεί να μη το κανει φορματ αργοτερα), αφού στην ics είναι ουσιαστικά άχρηστο.

 

Την ίδια δουλειά ως προς την custom recovery, με το bootmenu kanei to cwm touch που υπάρχει κ αυτό στο xda, το έχω δοκίμασει, όμως δε το προτείνω γιατί δεν έχω κάνει restore με αυτό και κυρίως γιατί δεν λειτουργεί @boot. δηλαδή πρακτικά, εάν κάτι πάει στραβά σε ένα φλασαρισμα, ο μόνος τρόπος επιστροφής θα είναι το rsd.

 

Μια πρόταση:υπάρχει θέμα με οδηγούς στο forum. Με απλό copy paste και λίγες διορθώσεις θα μπορούσατε να ποστάρετε εκεί οδηγούς. Με ένα πμ στον Sakiss θα μπορούσαν να υπάρχουν λινκ στο 1ο ποστ.Έτσι θα είναι πιο εύκολο να δοθεί ένα λινκ σε πολλές απορίες.Θερμή παράκληση σε taigetos, SpArchon κ.α. αν και όταν βρείτε χρόνο ας κάνετε κάποιους οδηγούς εκεί.

 

Με τον οδηγό του taigetos, η rom είναι official και η motorola hellas είναι ανεκτική και μάλλον δεν θα υπάρχει πρόβλημα εγγύησης(με κάθε επιφυλακτικότητα από την μεριά μου, παραθέτω τι υποστηρίζουν συμφορουμίτες και τις εμπειρίες τους). Με custom (αυτό που πόσταρε ο SpArchon),χάνεις την εγγύηση. Λογικά με rsd μπορείς να ξαναγυρίσεις σε ics official(?)....(αν η βλαβη που έχεις το επιτρέπει).

 

Άσχετο αλλά δείτε και αυτό το θάψιμο για το razr. Αχώνευτος ο τύπος αλλά παίζει να μην έχει άδικο. Περίμένω σχόλια(δεν ξέρω αν έχει ξαναποσταριστεί)

.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

καλημερα την εχω περασει εγω καλη γρηγορη και σταθερη μια φορα μου πεταξε ενα σφαλμα αλλα κανωντας επανεκινηση δεν το ξανακανε.εφαγα ολο το πρωι εχτες ψαχνωντας καποια στιγμη δεν αναβε καθολου το τηλεφωνο ειχε κολλησει στο σταρταπ.τελικα πατωντας ολα τα κουμπια το εσβησα ,το αναβω σε recovery μπαινω σε ap mode και τρεχω το rsd lite με ειχε πιασει κρυος ιδρωτας για καλη μου τυχη ειδε τη συσκευη οποτε επανεφερα τη μαμα της μοτο και ολα πηγαν καλα.να αναφερω οτι ειχα περασει και το leak update

και το ειχα και root το rsd ομως δεν μασησε με πηγε στην εκδοση 33.Τελικα επειδη ο τολμων νικα τα εκανα ολα παλι απο την αρχη και τελικα εκατσε αποσο καταλαβα το σφαλμα μου ηταν οτι την πρωτη φορα δεν εκανα παντου φορματ μεσα απο το boot manager ειχα κανει μονο το davnick format (δεν θυμαμαι ακριβως τον ορο).τελικα δεν χρειαζεται nandroid backup προσωπικη μου γνωμη παντα.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται αν εχεις εύκαιρο έναν υπολογιστή, αλλιώς μμε το ναντροιντ ανά πάσα στιγμή επιστρέφεις μέσα από το recovery. Και εγώ το βαριέμαι πάντως, πολύ χρονοβόρο. εάν έχεις ενεργοποιημένο το αυτόματο backup της google και το ΤιΒυ αγορασμένο, σε ενα 10λεπτο έχεις ξαναστησει τα πάντα. Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πήρα ένα λευκό από τα Media στην προσφορά που είχε στα 279 και το κινητό είναι φοβερό.

Παρατηρώ όμως κάτι:

Όταν η οθόνη είναι αναμένη και το φόντο σκούρο(πχ μαύρο), σε πολύ σκοτεινό χώρο, φαίνεται η αριστερή μεριά της οθόνης κάθετα, 1εκ. από την αριστερή ακρη της οθόνης να παρουσιάζει πιο μάυρα σημεία σαν κηλίδες από πάνω ώς κάτω με πάχος μερικών χιλιοστών. Σάν να είανι πιο σκούσα γραμμή που ξεκινά από πάνω και φτάνει στην κάτω άκρη. Αν δεν είναι απόλυτο σκοτάδι δεν φαίνεται. Επίσης σε άσπρο δεν φαίνεται(νομίζω).

Είναι κάτι ελατωματικό στην οθόνη ώστε να το επιστρέψω για αλλαγή ή απλά έτσι είναι όλες?

Τι με συμβουλεύετε να κάνω, τώρα που το έχω όυτε εβδομάδα, ώστε να μην έχω θεμα στο μέλλον?

Πιθανών να το επιστρέψω, να μήν έχει άλλο και να πρέπει να πάρω κάτι άλλο.(κάτι που δεν θέλω)!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα περισσότερα RAZR. Είναι θέμα αμολεντ. Μη σε ανησυχεί. Έχει συζητηθεί πολλές φορές αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την αναπαραγωγή βίντεο. τα παίζει μια χαρά αλλά χωρίς να βγάζει ήχο μόνο με το poweramp αλλά αυτό δε μου δείχνει την εικόνα αφού είναι για αναπαραγωγή αρχείων ήχου. ούτε στα βίντεο του γιουτουμπ από τους browser(opera, native, chrome). να αναφέρω ότι με την 1η εκδοση ics τα έπαιζε μια χαρά τώρα με 676,226,3 το παρουσίασε αλλά έχω περάσει και την beats audio και δε ξέρω τι φταίει
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πήρα ένα λευκό από τα Media στην προσφορά που είχε στα 279 και το κινητό είναι φοβερό.

Παρατηρώ όμως κάτι:

Όταν η οθόνη είναι αναμένη και το φόντο σκούρο(πχ μαύρο), σε πολύ σκοτεινό χώρο, φαίνεται η αριστερή μεριά της οθόνης κάθετα, 1εκ. από την αριστερή ακρη της οθόνης να παρουσιάζει πιο μάυρα σημεία σαν κηλίδες από πάνω ώς κάτω με πάχος μερικών χιλιοστών. Σάν να είανι πιο σκούσα γραμμή που ξεκινά από πάνω και φτάνει στην κάτω άκρη. Αν δεν είναι απόλυτο σκοτάδι δεν φαίνεται. Επίσης σε άσπρο δεν φαίνεται(νομίζω).

Είναι κάτι ελατωματικό στην οθόνη ώστε να το επιστρέψω για αλλαγή ή απλά έτσι είναι όλες?

Τι με συμβουλεύετε να κάνω, τώρα που το έχω όυτε εβδομάδα, ώστε να μην έχω θεμα στο μέλλον?

Πιθανών να το επιστρέψω, να μήν έχει άλλο και να πρέπει να πάρω κάτι άλλο.(κάτι που δεν θέλω)!

Αν είναι μερικά χιλιοστά είσαι καλά...εμένα είναι εκατοστά! Αν βάλεις την φωτεινότητα στο 75% στην πλειονότητα των περιπτώσεων δεν θα φαίνονται. Επίσης θα σου πρότεινα να περάσεις μόνος σου την 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέξω να είναι έκδοση 1.3 η 1.4 το καλώδιο η δεν έχει σημασία?

 

Το 1.4 επιτρέπει την μεταφορά σύνδεσης ίντερνετ σαν ethernet σε συσκευές που το υποστηρίζουν. Από όσο ξέρω όμως κανένα κινητό δεν υποστηρίζει.

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μερικά χιλιοστά είσαι καλά...εμένα είναι εκατοστά! Αν βάλεις την φωτεινότητα στο 75% στην πλειονότητα των περιπτώσεων δεν θα φαίνονται. Επίσης θα σου πρότεινα να περάσεις μόνος σου την 4.0.4.

 

αδερφε πως μπορουμε να δουμε ποσο τοις % ειναι η φωτεινοτοτητα της οθονης; απο οτι εχω παρατηρησει δεν γραφει καπου στις ρυθμισεις φωτεινοτητας το ποσοστο τοις %.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

αδερφε πως μπορουμε να δουμε ποσο τοις % ειναι η φωτεινοτοτητα της οθονης; απο οτι εχω παρατηρησει δεν γραφει καπου στις ρυθμισεις φωτεινοτητας το ποσοστο τοις %.

Ενταξει, με το ματι στο περιπου. Δεν θα σε βαθμολογησει και κανεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, με το ματι στο περιπου. Δεν θα σε βαθμολογησει και κανεις...

 

χαχα οκ απλα νομιζα οτι υπαρχει τροπος να δουμε το ποσο τοις% ειναι η φωτεινοτητα της οθονης!

μια αλλη ερωτηση μπορουμε να αλλαξουμε το "boot wallpaper"? (δεν ξερω αν το λεω και σωστα)

εννοω αντι να διχνει οταν ανοιγουμε την συσκευη το κοκκινο σημα της motorola να διχνει αυτο το τρελο σκηνικο με το λειζερ :P

οπως στο maxx?

και μια δευτερη ερωτηση τι καρτα micro sd προτεινετε? 10class εννοειται! αλλα καποια συγκεκριμενη;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

χαχα οκ απλα νομιζα οτι υπαρχει τροπος να δουμε το ποσο τοις% ειναι η φωτεινοτητα της οθονης!

μια αλλη ερωτηση μπορουμε να αλλαξουμε το "boot wallpaper"? (δεν ξερω αν το λεω και σωστα)

εννοω αντι να διχνει οταν ανοιγουμε την συσκευη το κοκκινο σημα της motorola να διχνει αυτο το τρελο σκηνικο με το λειζερ :P

οπως στο maxx?

και μια δευτερη ερωτηση τι καρτα micro sd προτεινετε? 10class εννοειται! αλλα καποια συγκεκριμενη;

Οποια καρτα και αν παρεις, καλη ειναι. Προσωπικα δεν ειδα καποια διαφορα, ακομα και με class 6.

Για τα αλλα που λες, δεν ξερω να βοηθησω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παντως το κινητό με αυτοματη επιλογη σκηνής , φωτισμό με ηλιο απο πισω απο μπαλκονοπορτα και το φλας στο αυτόματο..ρυθμισμένα ολα στο high quality δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει η καμερα..δηλαδη αν συγκρινω με φωτος απο το NEO V κλασεις ανώτερες...

 

ΧΤ910 ...Καταρχήν βλέπω πολλές γραμμές και μια σκοτείνάδα παρόλο που ο φωτισμός ξαναλέω εινια δυνατός..

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382517_10150964410876238_1861512354_n.jpg

 

XT910 και μια μακρινή

http://img228.imageshack.us/img228/7/20120722144532315.jpg

 

 

και εδώ μια γέυση με τις φώτος απο το NEO V...

http://img254.imageshack.us/img254/3299/56070910150800330116238.jpg

Edited by lovis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και πάλι, μια ερώτηση θέλω να κάνω για όποιον γνωρίζει να μου πει! Ψάχνω για θήκη αδιάβροχη για το κινητό αλλά να μην είναι τελείως ψευτο ποιότητα! Την θέλω συγκεκριμένα για θαλάσσια σπορ και ακόμα ποιο συγκεκριμένα windsurf! Έχει κάνεις καμιά αξιόλογη πρόταση? Η κάτι τεσταρισμεμο ήδη ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες παντως το κινητό με αυτοματη επιλογη σκηνής , φωτισμό με ηλιο απο πισω απο μπαλκονοπορτα και το φλας στο αυτόματο..ρυθμισμένα ολα στο high quality δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει η καμερα..δηλαδη αν συγκρινω με φωτος απο το NEO V κλασεις ανώτερες...

 

ΧΤ910 ...Καταρχήν βλέπω πολλές γραμμές και μια σκοτείνάδα παρόλο που ο φωτισμός ξαναλέω εινια δυνατός..

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382517_10150964410876238_1861512354_n.jpg

 

XT910 και μια μακρινή

http://img228.imageshack.us/img228/7/20120722144532315.jpg

 

 

και εδώ μια γέυση με τις φώτος απο το NEO V...

http://img254.imageshack.us/img254/3299/56070910150800330116238.jpg

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές σε προηγούμενα posts, η ποιότητα των φωτογραφιών είναι μέτρια προς κακή, στο video είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Θέμα με την πυξίδα. Όποια εφαρμογή compass και να έχω κατεβάσει δεν λειτουργεί σωστά και πάντα το βελάκι δείχνει προς την κορυφή του κινητού. Μου βγάζει και μήνυμα ‘’ magnetic field strength outside of expected range. Move away from metal or magnets, or try calibration”. Το έχω δοκιμάσει παντού και έχω κάνει και καλιμπράρισμα (αν το έκανα σωστά). Σαν συνέπεια μάλλον αυτού δεν δουλεύει σωστά και το Google sky map. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω και εγω το κινητο εδω και μια εβδομαδα τωρα. Για τα 279 ευρω πιστευω ειναι απο τα καλυτερα. Βρηκα σημερα αυτο στο ιντερνετ.

 

https://motorola-global-gr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/86035

 

Το θεμα μου ειναι οτι ενω εχω 6.5.1.167-SPU15 δεν μου βγαζει κανενα update εμενα. Καμια λυση κανεις?

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια θήκη, όπως των iphone, που να είναι μόνο περιμετρικά του κινητού και όχι πίσω, ώστε να προστατεύει μόνο από πτώσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...