Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως το περνάς, απο recovery;

Είδες διαφοράστον ήχο;

Από μνήμη τι τρώει;

Με τρελλάνατε ο ένας με το battery % o άλλος με το beats audio, είμαι με το iPad εκτός οικίας και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

 

Να τα μοιραζόμαστε αυτά τα νέα παίδες άσχετα αν τα ζητήσει κάποιος ή όχι.

 

Κατέβασε το .apk και πέρνα το στη μνήμη του τηλεφώνου. Με ES Explorer κάντο εγκατάσταση. Simple δηλαδή.

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά ακόμη, μόνο έναν David Guetta έπαιξα στη διαπασών :lol:

Θέλω να δοκιμάσω και τα ακουστικά αλλά δεν τα έχω μαζί μου τώρα.

 

Mου γράφει προσωρινή μνήμη 4.72ΜΒ αυτή τη στιγμή.

Πάντως διάβασα στο XDA λένε ότι βελτιώνει τον ήχο στα high end τηλέφωνα. Περιμένω να το δοκιμάσεις και εσύ να μου πεις.

 

Όσον αφορά το % της μπαταρίας, είναι must και πρέπει να μπει :nuke:

Ταύγετε προσπάθησε να το φτιάξεις εσύ όταν έχεις χρόνο. Θέλω το vertical εικονίδιο, θα το βρεις εύκολα τι εννοώ.

Μετά αν το φτιάξει ένας, θα είναι εύκολο να το μοιράσει.

 

ΥΓ: Χτίζουμε dream team για το RAZR :shoot:

Θα το κάνουμε να πυροβολάει :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εβαλα το απκ και εβγαλε εικονιδιο Β στην.μπαρα πανω και λεει ον. Πως το κανεις οφφ?

 

Για να το ξηλωσουμε τι κανουμε αν δεν δουμε διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το απκ και εβγαλε εικονιδιο Β στην.μπαρα πανω και λεει ον. Πως το κανεις οφφ?

 

Για να το ξηλωσουμε τι κανουμε αν δεν δουμε διαφορά?

 

Διαχείριση εφαρμογών----και απεγκατάσταση.

 

ΟFF δεν βγαίνει. Είναι πάντα ON

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με την πυξίδα. Όποια εφαρμογή compass και να έχω κατεβάσει δεν λειτουργεί σωστά και πάντα το βελάκι δείχνει προς την κορυφή του κινητού. Μου βγάζει και μήνυμα ‘’ magnetic field strength outside of expected range. Move away from metal or magnets, or try calibration”. Το έχω δοκιμάσει παντού και έχω κάνει και καλιμπράρισμα (αν το έκανα σωστά). Σαν συνέπεια μάλλον αυτού δεν δουλεύει σωστά και το Google sky map. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το απκ και εβγαλε εικονιδιο Β στην.μπαρα πανω και λεει ον. Πως το κανεις οφφ?

 

Για να το ξηλωσουμε τι κανουμε αν δεν δουμε διαφορά?

 

Απο τα σχόλια που διάβασα στους xda μπορείς να το διακόψεις απο διαχείριση εργασιών και με restart ανοίγει πάλι.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πολλη καλησπερα νεος κατοχος κ γω αυτου του μοναδικου ξυραφιου εδω κ περιπου 3 βδομαδες θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια το ενζ μπορει να σας φανει λιγο χαζο κ το αλλο να εχει χιλιουποθει

1.αγορασα κατι θηκες εφαρμοστες αυτες της λαστιχοτες κ εφαρμοζει 100% κ επειδη ειναι λιγο δυσκολο να βγουν σχετικα α}το να το φορτισω με τηνθηκη του υπαρχει καποιο λαθος κ β}το να προσπαθησω λιγο να το πιεσω να βγει υπαρχει φοβος κατι να σπασει

2.εχουμε κανα νεο με ics????

Ευχαριστω πολλη

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μοτορολα παντως ειναι φοβερη, τι να πω πραγματικα. Ενω εχει φτιαξει ενα κατα τα αλλα εξαιρετικο κινητο, ο τροπος αντιμετωπισης των πελατων της και κυριως σε θεματα φυσικα που αφορουν την αναβαθμιση σε ICS ειναι ο χειροτερος. Η απαθεια αλλα και η αποφυγη ερωτησεων/απαντησεων απο και προς τους πελατες της φοβαμαι οτι θα εχει φοβερη αρνητικη επιπτωση στην προσπαθεια που κανει να αναστυλωθει σαν ονομα στον ευρωπαικο χωρο. Δυστυχως τελικα μονο υποσχεσεις (που δε μπορει να κρατησει) ειναι και υπεκφυγες. Βλεπω πραγματικα τον σαλο που εχει ξεσπασει σε διαφορα φορουμς, facebook κλπ με αγανακτισμενους πελατες που ψαχνουν το δικιο τους η ακομα και μια επισημη ενημερωση απο την μοτορολα η οποια ποτε δεν ερχεται και αναρωτιεμαι σε τι στο καλο σκοπευει αυτη η εταιρια? δε τους νοιαζει? δε καταλαβαινω...

Και παρακαλω μην μου πειτε οτι "ε μπορεις να την κανεις μονος σου την αναβαθμιση σε ics και δε χρειαζεται να περιμενεις την μοτορολα" γιατι δεν εδωσα 500 ευρω για να αγορασω ενα κινητο τελευταιας τεχνολογιας χωρις να εχω την απαραιτητη εξυπηρετηση απο την εταιρια και τα απαραιτητα updates οπως κανουν ΟΛΕΣ οι αλλες μεγαλες εταιριες στο χωρο με τα κινητα-ναυαρχιδες τους. Ειναι απλα απαραδεκτοι και οσον και να μου αρεσει το κινητο πραγματικα, οταν τα "φαει τα ψωμια του" που λεμε, σιγουρα δε θα επιλεξω μοτορολα ξανα....

 

ουφ τα πα και ησυχασα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μοτορολα παντως ειναι φοβερη, τι να πω πραγματικα. Ενω εχει φτιαξει ενα κατα τα αλλα εξαιρετικο κινητο, ο τροπος αντιμετωπισης των πελατων της και κυριως σε θεματα φυσικα που αφορουν την αναβαθμιση σε ICS ειναι ο χειροτερος. Η απαθεια αλλα και η αποφυγη ερωτησεων/απαντησεων απο και προς τους πελατες της φοβαμαι οτι θα εχει φοβερη αρνητικη επιπτωση στην προσπαθεια που κανει να αναστυλωθει σαν ονομα στον ευρωπαικο χωρο. Δυστυχως τελικα μονο υποσχεσεις (που δε μπορει να κρατησει) ειναι και υπεκφυγες. Βλεπω πραγματικα τον σαλο που εχει ξεσπασει σε διαφορα φορουμς, facebook κλπ με αγανακτισμενους πελατες που ψαχνουν το δικιο τους η ακομα και μια επισημη ενημερωση απο την μοτορολα η οποια ποτε δεν ερχεται και αναρωτιεμαι σε τι στο καλο σκοπευει αυτη η εταιρια? δε τους νοιαζει? δε καταλαβαινω...

Και παρακαλω μην μου πειτε οτι "ε μπορεις να την κανεις μονος σου την αναβαθμιση σε ics και δε χρειαζεται να περιμενεις την μοτορολα" γιατι δεν εδωσα 500 ευρω για να αγορασω ενα κινητο τελευταιας τεχνολογιας χωρις να εχω την απαραιτητη εξυπηρετηση απο την εταιρια και τα απαραιτητα updates οπως κανουν ΟΛΕΣ οι αλλες μεγαλες εταιριες στο χωρο με τα κινητα-ναυαρχιδες τους. Ειναι απλα απαραδεκτοι και οσον και να μου αρεσει το κινητο πραγματικα, οταν τα "φαει τα ψωμια του" που λεμε, σιγουρα δε θα επιλεξω μοτορολα ξανα....

 

ουφ τα πα και ησυχασα! :)

 

Να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο φίλε μου ψέμματα θα είναι.

Όντως απαράδεκτοι!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο φίλε μου ψέμματα θα είναι.

Όντως απαράδεκτοι!

Εγώ το πήρα με 279 οπότε δικαιολογούμαι που την πέρασα μόνος μου :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να δουλεύει αυτό:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1778080

 

Δορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω διαβάσει για διάφορα προβλήματα για το cwm στο razr και η κουζίνα δεν ξέρω αν είναι συμβατή με άλλο recovery.Τελευταία φορά που κοίταξα,δεν ήταν συμβατή και με ics εκτός την μπαταρία(καποιος με razr έγραφε πως είναι λάθος το % που του βγαζε με uot, δεν ξέρω κατα πόσο είχε δίκιο, απλά το αναφέρω).

 

Ψάξτε το λίγο με το cwm πριν το βάλετε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω διαβάσει για διάφορα προβλήματα για το cwm στο razr και η κουζίνα δεν ξέρω αν είναι συμβατή με άλλο recovery.Τελευταία φορά που κοίταξα,δεν ήταν συμβατή και με ics εκτός την μπαταρία(καποιος με razr έγραφε πως είναι λάθος το % που του βγαζε με uot, δεν ξέρω κατα πόσο είχε δίκιο, απλά το αναφέρω).

 

Ψάξτε το λίγο με το cwm πριν το βάλετε.

 

Είναι λίγο θολό τοπίο και εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Το bootmenu manager project lens είναι φοβερό και σταθεροτατο. Και custom recovery cwm based και dual boot. Έχω δοκιμάσει όσες ρομς υπάρχουν με το συγκεκριμένο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα (ούτε σε nandroid restore), παρά μόνο στη miui η οποία εγκαταστάθηκε κανονικά απλά χάθηκε η custom recovery και έπρεπε να την ξανά εγκαταστήσω. Το cwm touch το δοκίμασα για λίγο, αλλά είναι μεγάλο μείον να μην έχεις custom recovery @boot. Κατά τα αλλά δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα με 279 οπότε δικαιολογούμαι που την πέρασα μόνος μου :lol: :lol: :lol:

 

Και εγώ 300€ και την πέρασα μόνος μου αλλά πραγματικά δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

Από την στιγμή που πληρώνεις για κάτι και μια εταιρεία σαν τη Motorola υπόσχεται πράγματα περιμένεις να τα τηρήσει.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που μιλάμε σαν τα 279€ να είναι ένα πενιχρό και ασήμαντο ποσό... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που μιλάμε σαν τα 279€ να είναι ένα πενιχρό και ασήμαντο ποσό... :confused:

 

Προσωπικά δεν εννοούσα κάτι τέτοιο, απλά σε συγκριση με τα 600€ αρχική είναι λίγα.

Αλλά μην μιζεριάζουμε πρωι-πρωι, Παρασκευή είναι ωραία μέρα έχει το Σεπτέμβριο επιστρέφουμε δραχμή ας το χαρούμε!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

το Σεπτέμβριο επιστρέφουμε δραχμή ας το χαρούμε!

 

OffTopic: Η πλάκα είναι ότι στο γραφείο έχω γίνει γραφικός. Από πέρσι τον Μάρτιο (2011) τους έλεγα ότι "Το καλοκαίρι επιστρέφουμε", μετά "Τα Χριστούγεννα επιστρέφουμε" κ.ο.κ.

Για πες, έχεις κάποια inside information? :)

 

Ontopic: Χτες μου ήρθε το HDMI καλώδιο που είχα παραγγείλει για την σύνδεση του κινητού με την τηλεόραση.

Και καθώς το βάζω μου βγάζει επιλογή "Webtop".

Είχα ακούσει που συζητιόταν σαν όρος αλλά δεν έδωσα σημασία και δεν κατάλαβα.

Αλλά μόλις το έβαλα...WoW... Το κινητό γίνεται PC με Linux. Τέλειο.

 

Μια ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να κάνουμε pair κανα bluetooth mouse με το κινητό και να το χειριζόμαστε κανονικά σαν PC? :shifty:

 

(συγνώμη για τα συνεχόμενα posts :p )

 

Παιδιά βρήκα αυτό

http://www.expansys.com.gr/pf.aspx?i=227450

και ψήνομαι ΠΟΛΥ άγρια!

Υπάρχει κάποια γνώμη, εμπειρία, άποψη κτλ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

OffTopic: Η πλάκα είναι ότι στο γραφείο έχω γίνει γραφικός. Από πέρσι τον Μάρτιο (2011) τους έλεγα ότι "Το καλοκαίρι επιστρέφουμε", μετά "Τα Χριστούγεννα επιστρέφουμε" κ.ο.κ.

Για πες, έχεις κάποια inside information? :)

 

Οχι, κανένα inside info απλά το ακούω τόσες πολλές φορές την μέρα που το πίστεψα! :lol:

Ωραίο φαίνεται το work n play kit. :)

 

edit: link για το hdmi έχεις;

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 300€ και την πέρασα μόνος μου αλλά πραγματικά δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

Από την στιγμή που πληρώνεις για κάτι και μια εταιρεία σαν τη Motorola υπόσχεται πράγματα περιμένεις να τα τηρήσει.

Εννοείται ότι έκανα πλάκα... Δοκίμασες κάποιον άλλον launcher; Ο nova φυσάει!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έκανα πλάκα... Δοκίμασες κάποιον άλλον launcher; Ο nova φυσάει!

 

Ακόμα όχι.

Εχω αρχίσει μελέτη για ROMS και μόλις βρώ λίγο χρόνο κάτι θα δοκιμάσω. :)

 

Από μνήμης πόσο ρουφάει ο nova;

Ωραίος φαίνεται!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ontopic: Χτες μου ήρθε το HDMI καλώδιο που είχα παραγγείλει για την σύνδεση του κινητού με την τηλεόραση.

Και καθώς το βάζω μου βγάζει επιλογή "Webtop".

Είχα ακούσει που συζητιόταν σαν όρος αλλά δεν έδωσα σημασία και δεν κατάλαβα.

Αλλά μόλις το έβαλα...WoW... Το κινητό γίνεται PC με Linux. Τέλειο.

 

Μια ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να κάνουμε pair κανα bluetooth mouse με το κινητό και να το χειριζόμαστε κανονικά σαν PC? :shifty:

 

Καλημέρα alnotas, το πόστ σου μου κίνησε την περιέργεια και το σύνδεσα και εγώ με το HDMI καλώδιο στην τηλεόραση.

Δεν μου έβγαλε ομως κάτι WEBTOP... απλως ΦΩΤΟΣ/ΜΟΥΣΙΚΗ ή ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ. Τι πάτησες ?

 

Εισαι Gingerbread ή ICS?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

σκεφτομαι να αγορασω το εν λογο τηλεφωνο και θα ηθελα να ρωτησω γενικες εντυπωσεις ποσο ευκολα μπορεις να βαλεις αλλες ρομς και να γυρισεις στην μανισια ,και οσο αφορα την διαρκεια της μπαταριας και επισης αν εχει βγει αναβαθμιση ICS.

Το βρηκα στο μιντια μαρκτ 279.

Ευχαριστω.

 

Και επισης κατι διαβαζω για κηλιδες στην οθονη , καποιος μπορει να πει τι ακριβως ειναι αυτο?

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...