Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με την οθονη στον ηλιο τι παιζει?Φαινονται ολα μια χαρα η υπαρχει προβλημα?

 

Πρόβλημα δεν υπάρχει κανένα. Το auto brightness σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει άψογα και στον ήλιο είναι όσο καλό υποτίθεται ότι είναι ένα κινητό με amoled. Τώρα στη 2.3.6 δεν ξέρω κατά πόσο δούλευε σωστά το auto brightness γιατί δεν εμένα σε αυτήν καθόλου

Link to comment
Share on other sites

 

Must be on 672.180.33.XT910.Retail.en.EU stock rooted to install.

Δηλαδη εγω και οι υπολοιποι που του εχουμε περασει προηγουμενες αναβαθμισει του leak τι πρεπει να κανουμε για να περασουμε την τελευταια 27 ιουνη?

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά πρέπει να περάσεις πρώτα την .33, αλλιώς θα αποτύχει η αναβάθμιση. Ρουτ δε βλέπω το λόγο να χρειάζεται. Αντίθετα Εγώ έκανα temp unroot όπως λέει και στις οδηγίες. Ας με διορθώσει Κάποιος αν κάνω λάθος για το ρουταρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις του περασα την 672.180.33 Retail.en.EU 4.0.4 9 Jun,ξερεις διαδικασιες για την τελευταια που βγηκε 27 jun?
Link to comment
Share on other sites

φιλε ddr2,

κατ'αρχην συγγνωμη εαν σε ειρωνευτηκα με την ερωτηση μου για το razr (θετικα αρνητικα κ γενικα αν αξιζει). Δευτερον, να σου πω οτι θα ηταν πολυ πιο ευκολο να αγνοησεις την ερωτηση μου ή να κατσεις να γραψεις 2γραμμες θετικα/αρνητικα παρα να πεταξεις την ατακουλα σου.

ευχαριστω

Δεν το ειπα για να σε θιξω. Η ερωτηση αυτη εχει απαντηθει πολλες φορες στις προηγουμενες σελιδες. Ξερεις, οταν εγω αγορασα τη συσκευη αυτη στην τιμη των 600 ευρω (γιατι τοσο κανουν τα high end smatphones) πραγματικα ειναι καπως ειρωνικο να ακους την ερωτηση σου, τωρα που η συσκευη προσφερεται στη μιση τιμη. Τελος παντων ,περισσοτερο στην πλακα το ειπα και οχι για να σε ενοχλησει.:O

 

Η συσκευη ειναι , οπως ειπα , ενα high end smartphone, η αφροκρεμα της αμερικανικης εταιριας. Μοναδικο μελανο σημειο ειναι το καπως αδυναμο wifi σημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

..Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος καινουριου rarz στη τιμη των 250e apo kotsovolo.. Πρεπει να συνηθισεις λιγο το μεγεθος για αρχη, αλλα ειναι πολυ ελαφρυτερο αποτι φανταζεσαι.. Nα ειστε καλα οσοι ξερεται μερικα πραγματα παραπανω και τα μοιραζεστε μαζι μας.. :)
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα προχθές το κινητό από MM. Ολά άψογα, αλλά παρατήρησα το εξής περίεργο:

 

Χθες εγκατέστησα την εφαρμογή Google Sky, η οποία έχει σχετικά σκοτεινό φόντο και παρατήρησα μία κατάμαυρη γραμμή στην οθόνη μήκους 3-4 cm. Τα διπλανά από την μαύρη λεπτή γραμή pixels είναι σχεδόν μαύρα (είναι κάπως ποιο φωτισμένα από το εντελώς μαύρο). Σε εφαρμογές που είναι φωτεινή η οθόνη ή κατάμαυρη παντού, δεν φαίνεται τίποτα. Όταν θα πρέπει να είναι όλη η οθόνη σχεδόν μαύρη τότε το παρατηρώ. Είναι βέβαια ανεπαίσθητο και φαίνεται κυρίως το βράδυ.

 

Μου τη σπάει λίγο γιατί είναι ολοκαίνουργιο και από την άλλη θα δυσκολευτώ να τους δείξω την μαύρη αυτή γραμμί στο μαγαζί αμα τους το πάω.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω. Σε τελείως μαύρο φόντο, υπάρχει μια μεγάλη κάθετη γραμμή στην οθόνη, πάχουν 3-4 χιλιοστών και κανά 2 ακόμα πιο λεπτές καθώς και κάποιες κουκίδες επίσης που ξεχωρίζουν από το υπόλοιπο μαύρο. Μπορείτε να τεστάρετε και το δικό σας να δούμε αν είναι γενικό ή μόνο το δικό μου; Μπορείτε εύκολα να το δοκιμάσετε με την δωρεάν εφαρμογή dead pixel test όπου στο μαύρο και μόνο, φαίνεται. Πολύ έντονα μάλιστα. Αν έχει πρόβλημα να το πάω αύριο για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Must be on 672.180.33.XT910.Retail.en.EU stock rooted to install.

Δηλαδη εγω και οι υπολοιποι που του εχουμε περασει προηγουμενες αναβαθμισει του leak τι πρεπει να κανουμε για να περασουμε την τελευταια 27 ιουνη?

 

Αν ακολούθησες τον οδηγό στην συσκευή σου αυτή την στιγμή πρέπει να έχεις την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU που βγήκε 9 Ιουνίου.

Οπότε αν ισχύει αυτο που λέει ο φίλος πιό πάνω μπορείς να φλασάρεις την καινούργια έκδοση απο πάνω.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

..Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος καινουριου rarz στη τιμη των 250e apo kotsovolo.. Πρεπει να συνηθισεις λιγο το μεγεθος για αρχη, αλλα ειναι πολυ ελαφρυτερο αποτι φανταζεσαι.. Nα ειστε καλα οσοι ξερεται μερικα πραγματα παραπανω και τα μοιραζεστε μαζι μας.. :)

 

Αρχηγε ψαχνω στο ιντερνετ και δεν το βρισκω στον κωτσοβολο

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι , οπως ειπα , ενα high end smartphone, η αφροκρεμα της αμερικανικης εταιριας. Μοναδικο μελανο σημειο ειναι το καπως αδυναμο wifi σημα.

 

Σήμερα το παρέλαβα κι εγώ. Δεν πρόλαβα να τεστάρω οθόνη αλλά πρώτες εντυπώσεις:

+ ποιότητα κατασκευής, σχεδίαση, αρέσει δεν αρέσει είναι ξεχωριστό.

- wifi..samsung galaxy sii, samsung galaxy y duos, hp touchpad συνδέονται κανονικά..το razr δεν μπορεί να δει καν το δίκτυο..κρίμα γιατί θεωρώ αυτόν τον τομέα πολύ σημαντικό. Θέλω να ελπίζω (αν κ καταβάθος ξέρω ότι δεν πρόκειται να γίνει) ότι με ice cream θα διορθωθεί λίγο η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βγήκε καινούργιο leak update για την.33. Είναι περίπου 35 mb. Την περνάω τώρα. Προσοχή εάν έχετε frozen apps.

 

Μπορείς να δώσεις link φίλε μου;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα για να σε θιξω. Η ερωτηση αυτη εχει απαντηθει πολλες φορες στις προηγουμενες σελιδες. Ξερεις, οταν εγω αγορασα τη συσκευη αυτη στην τιμη των 600 ευρω (γιατι τοσο κανουν τα high end smatphones) πραγματικα ειναι καπως ειρωνικο να ακους την ερωτηση σου, τωρα που η συσκευη προσφερεται στη μιση τιμη. Τελος παντων ,περισσοτερο στην πλακα το ειπα και οχι για να σε ενοχλησει.:O

 

Η συσκευη ειναι , οπως ειπα , ενα high end smartphone, η αφροκρεμα της αμερικανικης εταιριας. Μοναδικο μελανο σημειο ειναι το καπως αδυναμο wifi σημα.

 

το οτι κοστολογηθηκε 600ευρω στην αρχη δεν σημαινει απαραιτητα οτι αξιζει τα λεφτα του. το iphone κανει τοσα κ κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει ρε φιλε. επισης μονο κ μονο επειδη ειναι η ναυαρχιδα μιας εταιρειας παλι δεν σημαινει κατι. Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι το σχολιο σου ηταν απολυτως ατοπο. ουτε να σε θιξω ουτε να σε ειρωνευτω ουτε τπτ αλλο. φιλικα στα λεω παντ, μην παρεξηγησεις τον τροπο μου.

 

ρωτησα γιατι πολυ απλα δεν γινεται να κατσω να διαβασω 160σελιδες posts για να δω 2-3 βασικα μειονεκτηματα, οπως το wifi που ειπες.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολούθησες τον οδηγό στην συσκευή σου αυτή την στιγμή πρέπει να έχεις την 672.180.33.XT910.Retail.en.EU που βγήκε 9 Ιουνίου.

Οπότε αν ισχύει αυτο που λέει ο φίλος πιό πάνω μπορείς να φλασάρεις την καινούργια έκδοση απο πάνω.

 

Nαι αυτην εχω απο της οδηγιες σου,αλλα πως περναω την νεοτερη εκδοση?μια ωρα ψαχνω στα φορουμς και σπαω το κεφαλι μου

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγα λεπτά ολοκληρώνεται η εγκατάσταση του νέου leak που αναφέρθηκε λίγα posts πιο πίσω. Λίγο ανασχεδιασμένα τα κύματα στη διαδικασία της εκκίνησης. Ελαφρώς ταχύτερο και smooth. To wifi δεν βλέπω να έχει βελτιωθεί, καθώς είμαι σε σημείο που δεν έχω καλό σήμα και συνεχίζει να έχει την ίδια λήψη. Αυτά για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγα λεπτά ολοκληρώνεται η εγκατάσταση του νέου leak που αναφέρθηκε λίγα posts πιο πίσω. Λίγο ανασχεδιασμένα τα κύματα στη διαδικασία της εκκίνησης. Ελαφρώς ταχύτερο και smooth. To wifi δεν βλέπω να έχει βελτιωθεί, καθώς είμαι σε σημείο που δεν έχω καλό σήμα και συνεχίζει να έχει την ίδια λήψη. Αυτά για αρχή.

 

Netblaster μπορείς να βάλεις ένα link με την διαδικασία να ενημερωθούμε και οι υπόλοιποι;

Δεν μπορώ να βρώ κάτι όσο και αν έψαξα...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Netblaster μπορείς να βάλεις ένα link με την διαδικασία να ενημερωθούμε και οι υπόλοιποι;

Δεν μπορώ να βρώ κάτι όσο και αν έψαξα...

Από το λίγκ, κατεβάζεις το αρχείο ζιπ, το ρίχνεις μέσα στην κάρτα μνήμης , σβήνεις το κινητό, πατάς ταυτόχρονα power but+vol up+vol down , μετά επιλέγεις recovery, πατάς ταυτόχρονο vol up+ vol down, πατάς update from external memory και επιλέγεις το αρχείο ζιπ που είχες ρίξει μέσα στην κάρτα.

Απλούστατο!!!

Σε λίγα λεπτά ολοκληρώνεται η εγκατάσταση του νέου leak που αναφέρθηκε λίγα posts πιο πίσω. Λίγο ανασχεδιασμένα τα κύματα στη διαδικασία της εκκίνησης. Ελαφρώς ταχύτερο και smooth. To wifi δεν βλέπω να έχει βελτιωθεί, καθώς είμαι σε σημείο που δεν έχω καλό σήμα και συνεχίζει να έχει την ίδια λήψη. Αυτά για αρχή.

Έκανες κανένα wipe στο τέλος? όχι ε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγκ, κατεβάζεις το αρχείο ζιπ, το ρίχνεις μέσα στην κάρτα μνήμης , σβήνεις το κινητό, πατάς ταυτόχρονα power but+vol up+vol down , μετά επιλέγεις recovery, πατάς ταυτόχρονο vol up+ vol down, πατάς update from external memory και επιλέγεις το αρχείο ζιπ που είχες ρίξει μέσα στην κάρτα.

Απλούστατο!!!

 

Έκανες κανένα wipe στο τέλος? όχι ε?

Σε περιπτωση που δεν υπαρχει καρτα μνημης,μπορω να αποθηκευσω το αρχειο στην κανονικη του?

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δεν υπαρχει καρτα μνημης,μπορω να αποθηκευσω το αρχειο στην κανονικη του?

Όχι. θέλει κάρτα μνήμης. Βάλτου μια για να κάνεις τη δουλειά σου.

Είναι αισθητή η διαφορά στην ταχύτητα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγκ, κατεβάζεις το αρχείο ζιπ, το ρίχνεις μέσα στην κάρτα μνήμης , σβήνεις το κινητό, πατάς ταυτόχρονα power but+vol up+vol down , μετά επιλέγεις recovery, πατάς ταυτόχρονο vol up+ vol down, πατάς update from external memory και επιλέγεις το αρχείο ζιπ που είχες ρίξει μέσα στην κάρτα.

Απλούστατο!!!

 

Είσαι φοβερός!

Πρέπει να κάνουμε root για να την περάσουμε;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Απαιτεί root. Τουλάχιστον έτσι λέει αυτός που το έχει ανεβάσει αρχικά στο xda.

Αν κάποιος από εδώ το δοκιμάσει χωρίς root ας μας πει εντυπώσεις.

Μπορείτε να ξαναγυρίσετε στην .33, ξαναφλασάρoντας μέσω RSD.

 

Αν κάποιος δεν έχει εξοικείωση με αυτές τις ενέργειες ας μην το επιχειρήσει.

 

ddr2:

Μόνο wipe cache έκανα.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Έχω την σωστή Rom

Κάνω την διαδικασία του Recovery, αλλά όταν μπαίνω σε recovery δεν μου δίνει την ευκαιρία να διαλέξω αρχείο. Δείχνει μόνο ένα ταβλαδιασμένο Android με ένα κόκκινο τρίγωνο. Το άφησα λίγο και έκανε reboot και ήταν πάλι στην 9 Jun ¨εκδοση. Τώρα πήγα να το ξανακάνω και πάλι τα ίδια.

Τι κάνω λάθος?

Έκανα unroot.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την σωστή Rom

Κάνω την διαδικασία του Recovery, αλλά όταν μπαίνω σε recovery δεν μου δίνει την ευκαιρία να διαλέξω αρχείο. Δείχνει μόνο ένα ταβλαδιασμένο Android με ένα κόκκινο τρίγωνο. Το άφησα λίγο και έκανε reboot και ήταν πάλι στην 9 Jun ¨εκδοση. Τώρα πήγα να το ξανακάνω και πάλι τα ίδια.

Τι κάνω λάθος?

Έκανα unroot.

Μόλις σου βγάλει το ταβλαδιασμένο ανδρόιντ, πάτα ταυτόχρονα vol up+ vol down/

 

Ρούτ ΔΕΝ χρειάζεται.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απαιτεί root.

 

Κατεβάζουμε τo leak.

Το αντιγράφουμε στην εξωτερική sd.

Εγκαθιστούμε (αν δεν την έχουμε) την εφαρμογή Vodoo OTA Rootkeeper δωρεάν από το Play store και μέσω αυτής κάνουμε προσωρινό unroot. (είναι επιλογή στο μενού της εφαρμογής)

Σβήνουμε τη συσκευή και κάνουμε επανεκκίνηση σε recovery mode.

Μας δίνει επιλογή για update από την sd. Επιλέγουμε το αρχείο που κατεβάσαμε και αρχίζει το update.

Όταν τελειώσει και επανεκκινήσει η συσκευή κάνουμε restore το root μέσω της παραπάνω εφαρμογής.

 

Αν κάποιος δεν έχει εξοικείωση με αυτές τις ενέργειες ας μην το επιχειρήσει.

 

Γίνομαι κουραστικός το ξέρω αλλά με ποια μέθοδο μπορούμε να κάνουμε root;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Γίνομαι κουραστικός το ξέρω αλλά με ποια μέθοδο μπορούμε να κάνουμε root;

Μην κάνεις ρούτ για αυτό το λόγο. Δεν χρειάζεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...