Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανα αλλά δεν κάνει τιποτα.Καμιά άλλη ιδέα?

Άλλη ιδέα δεν υπάρχει. Αν δεν ανάψει έτσι, σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και πρέπει να πάει στο σέρβις.

Πάντως ο συνδυασμός πλήκτρων θέλει να τα κρατήσεις πατημένα σχεδόν 10 δευτερόλεπτα για να δουλέψει.

Επίσης, προσπάθησε να το κάνεις το συνδυασμό των πλήκτρων, αφού έχεις πρώτα αφαιρέσει κάρτα σιμ και κάρτα μνήμης από τη συσκευή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά μόλις το σύνδεσα στο usb ζωντάνεψε.

Δεν έκανες σωστά το συνδυασμό με τα πλήτρα.

Θέλει να τα κρατάς πατημένα 8-10 δεύτερα και συνήθως θέλει να έχεις αφαιρέσει τις κάρτες από τη συσκευή.

Τα γράφω γενικά, όχι για εσένα συγκεκριμένα. :)

Όλα καλά λοιπόν!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το πρωί απέκτησα το ξυράφι και είμαι ερωτευμένος μαζί του. Οι απορίες πολλές αλλά ας αρχίσω με τα βασικά: η έκδοση συστήματος είναι η 651.73.15.XT910.Retail.en.FR και στον έλεγχο για ενημερώσεις δε μου βγάζει κάποια(το έχω κάνει και επανεκκίνηση) υπάρχει κάποια και αξίζει να τι κάνω και αν ναι τι πρέπει να κάνω (μη φοβάστε δε μασάω έχω πείρα από το προηγούμενο x10mini σε ρουταρισμα φλασάρισμα περασμα custom rom κτλ)
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

να πας τουλάχιστον στην 73.30 ΟΤΑ και να περιμένεις την ICS 4 η οποία θα βγει λίαν συντόμως πολύ πιθανόν μέσα στον Φλεβάρη..!!
Link to comment
Share on other sites

να πας τουλάχιστον στην 73.30 ΟΤΑ και να περιμένεις την ICS 4 η οποία θα βγει λίαν συντόμως πολύ πιθανόν μέσα στον Φλεβάρη..!!

 

 

και εγω την FR ειχα θα περειμένεις πολυ για να σου ερθει update...οποτε πας σε manual official update και το κανεις EU

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κάνω μπορείτε όμως να μου πείτε πως; Και πως να πάρω και ένα αντίγραφο ασφαλείας αυτής της έκδοσης στην περίπτωση που χρειαστεί να επιστρέψω για σκοπούς εγγύησης
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

- Σήμερα μου έπεσε το κινητό !!τέσσερα σκαλιά εκτός θήκης και άνευ screen protector!

Μία ώρα τώρα, προσπαθώ να εντοπίσω μια τόση δα γρατζουνιά και τίποτα!:lol::lol::lol:

Τυχερός ή "διαμάντι" το κινητό;

- Προχθές δοκίμασα το κινητό σε έντονη βροχόπτωση. Έψαξα επαφή και μίλησα, το κράτησα αρκετά δευτερόλεπτα εκτεθειμένο, όχι εσκεμμένα βέβαια και όλα λειτούργησαν ρολόι.

Είμαι πολύ ευτυχισμένος με το MOTOROLA μου!!!:lol:

3>4
Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για να περασετε official rom σε MOTOROLA RAZR .(Με την βοηθεια του χρηστη

tsourisg σε προηγουμενο post και λιγο συμπληρωμα απο μενα )

 

Η διαδικασια apply update from sd δεν δουλεψε στο δικο μου που φορουσε 651.73.15 fr αγορασμενο απο expansys για να περασω την 651.73.30 EU.

Ο μοναδικος τρόπος που δουλεψε ηταν μεσω RSD LITE.

Κάνεις εγκατάσταση τους drivers της Motorola, κάνεις εγκατάσταση του RSD LITE στον υπολογιστή, βρίσκεις το αρχείο της rom που κατεβασες από τον υπολογιστή σου, μπαίνεις σε AP Fastboot Mode στο τηλέφωνο και το τρέχεις με αυτό τον τρόπο.

 

Σε μενα με λειτουργικο WINDOWS XP 32bit αντιμετωπισα προβλημα με τον driver CDMA SPYDER S που τελικα λυθηκε με Motorola_PreRelease_Mobile_Drivers_5.2.1_32bit drivers επειδη για καποιο λογο δεν δουλεψε η εκδοση 5.4.0 .

Τους drivers της Motorola τους βρίσκει κανείς εδω:

http://berz.me/other/bionic/fxz/Motorola_PreRelease_Mobile_Drivers_5.2.1_32bit.msi

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/Experiences/Global_Drivers/MotoHelper_2.1.32_Driver_5.4.0.exe.

Για να κατεβασε official rom απο τους xda σε αυτο το link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362956

Το RSD LITE το κατεβάζετε από εδώ : http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784077&d=1321414457.

 

Αναλυτικά και αφού εγκαταστήσετε πρωτα τους drivers και RSD LITE κάνετε ότι περιγράφεται εδώ:

- Ανοιγετε το RSD Lite

- Eπιλεγετε το .xml file (οταν κατεβασετε την rom ειναι ζιπαρισμενη και αφου την ξεζιπαρετε μεσα υπαρχει ενα αρχειο με το ονομα .xml file και αυτο επιλεγετε )

http://img38.imageshack.us/img38/6560/1322304289sanstitre.png

- Σβηνετε την συσκευη σας

- Την ανοιγετε αφου περιμενετε πρωτα να σβησει καλα , παταμε τα πληκτρα μαζι Vol DOWN + Vol UP και κρατωντας τα πατημενα παταμε και το PWR button

- Απο το μενου που θα εμφανιστει , επιλεγουμε το AP Fastbσoot (Vol DOWN για πανω κατω στο μενου, Vol UP για να επιλεξουμε )

1322308286-fastboot.jpg

- Συνδεουμε το κινητο μας στο pc με το USB καλωδιο

- Ελεγχουμε οτι το RSD Lite ειδε το κινητο μας

http://img718.imageshack.us/img718/7081/13223079692.png

- Παταμε το start και περιμενουμε να τελειωσει η διαδικασια η οποια κραταει το πολυ 15 λεπτα και να γινει επανεκινηση και να ξανα ανοιξει το κινητο μας ( δεν πειραζουμε καθολου το κινητο ) .

1322308384-reboot.png

 

Καλο ειναι οταν τελειωσει με επιτυχια η διαδικασια να κανουμε ολικη επαναφορα του τηλεφωνου για να μπει καθαρη η καινουργια εκδοση .

Ανοιγουμε την συσκευη αφου περιμενετε πρωτα να σβησει καλα , παταμε τα πληκτρα μαζι Vol DOWN + Vol UP και κρατωντας τα πατημενα παταμε και το PWR button .

- Απο το μενου που θα εμφανιστει , επιλεγουμε το Recovery (Vol DOWN για πανω κατω στο μενου, Vol UP για να επιλεξουμε ) και οταν εμφανιστει το πρασινο εικονιδιο του android παταμε ταυτοχρονα Vol DOWN + Vol UP και ετσι μπαινουμε στο κανονικο recovery οπου επιλεγουμε wipe και ετσι γινεται φορματ στην συσκευη μας .

 

Δεν φερω καμμια ευθυνη για το αποτελεσμα στο κινητο σας , εγω με δικη μου ευθυνη το εκανα και δεν ειχα κανενα προβλημα και περασα με επιτυχια την 651.73.30 EU στο δικο μου .

Αν εντοπισει καποιος καποιο λαθος ειναι ευπροσδεκτη καθε παρατηση για να διορθωσουμε η να βελτιωσουμε τον οδηγο .

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

- Σήμερα μου έπεσε το κινητό !!τέσσερα σκαλιά εκτός θήκης και άνευ screen protector!

Μία ώρα τώρα, προσπαθώ να εντοπίσω μια τόση δα γρατζουνιά και τίποτα!:lol::lol::lol:

Τυχερός ή "διαμάντι" το κινητό;

- Προχθές δοκίμασα το κινητό σε έντονη βροχόπτωση. Έψαξα επαφή και μίλησα, το κράτησα αρκετά δευτερόλεπτα εκτεθειμένο, όχι εσκεμμένα βέβαια και όλα λειτούργησαν ρολόι.

Είμαι πολύ ευτυχισμένος με το MOTOROLA μου!!!:lol:

 

Και καλό κινητό είναι, αλλά και τυχερός είσαι.:)

Καλά να μην σπάσει, αλλά ούτε γρατζουνιά? Σε αποζημιώνει η τύχη για το προηγούμενο που είχες χάσει ε? :p

 

@Keltona, μπράβο φίλε, ωραίος οδηγός.

Να πώ απλά ότι φλασάρωντας μια επίσημη ρόμ, δεν χάνουμε εγγύηση.

Η διαδικασία είναι πολύ απλή και εύκολη.

Καλό θα ήταν να μπεί και στην πρώτη σελίδα ο οδηγός, για να υπάρχει εύκολη πρόσβαση:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και καλό κινητό είναι, αλλά και τυχερός είσαι.:)

Καλά να μην σπάσει, αλλά ούτε γρατζουνιά? Σε αποζημιώνει η τύχη για το προηγούμενο που είχες χάσει ε? :p

 

@Keltona, μπράβο φίλε, ωραίος οδηγός.

Να πώ απλά ότι φλασάρωντας μια επίσημη ρόμ, δεν χάνουμε εγγύηση.

Η διαδικασία είναι πολύ απλή και εύκολη.

Καλό θα ήταν να μπεί και στην πρώτη σελίδα ο οδηγός, για να υπάρχει εύκολη πρόσβαση:)

οντως πρεπει να μπει στην πρωτη σελιδα και αχρείαστη να ειναι αλλα να μπορούμε να την βρουμε ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Και καλό κινητό είναι, αλλά και τυχερός είσαι.:)

Καλά να μην σπάσει, αλλά ούτε γρατζουνιά? Σε αποζημιώνει η τύχη για το προηγούμενο που είχες χάσει ε? :p

Έτσι, έτσι! Και η γυναίκα μου αυτό ακριβώς μου είπε. :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Γνωρίζουμε αν κυκλοφορήσει το maxx Ευρώπη; Ή υπάρχει ξεχωριστό νήμα να ρωτήσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Γνωρίζουμε αν κυκλοφορήσει το maxx Ευρώπη; Ή υπάρχει ξεχωριστό νήμα να ρωτήσω;

Το maxx ειναι μονο για Αμερικη. Προς το παρον τουλαχιστον.

Η τεραστια μπαταρια του ειναι για να τα φερνει βολτα στα 4g δικτυα που προς το παρον, υπαρχουν μονο εκει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους

Αγορασα το RAZR απο ελληνικο σιτε 480 ευρω πριν απο ενα μηνα ειναι η Γερμανικη εκδοση

Σημερα μου ηλθε η 2.3.6 αναβαθμιση με αριθμο εκδοσης 651.167.19 ΧΤ910

Ειναι το τριτο Adroind που αλλαζω

ειχα το defy πολυ καλο τηλεφωνο σκυλι για επαγγελματικη χρηση

η οθονη ειναι μικρη και λογο οτι φτανω τα 45 επιβαλοταν αλλαγη με τηλεφωνο με μεγαλυτερη οθονη

το galaxy S που αγορασα αργοτερα ηταν πολυ καλυτερο στην αναγνωση αλλα ειναι πολυ ευεσθητο στις σκληρες συνθηκες της δουλειας μου και πηγε στο σερβις

τωρα το εχει η γυναικα μου

Με το razr ΣΩΘΗΚΑ

Εχει μεγαλη οθονη βλεπω τα παντα

ειναι τερας αντοχης στις σκληρες συνθηκες της δουλειας μου

δεν κολαει με τιποτα

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Ποτε ερχεται η Ice cream 4 ;

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον φιλο που με ρωτησε

 

Εργολαβος ειμαι σε εκσκαφες σκυροδετησεις κλπ κλπ

Ειναι το τηλεφωνο συνεχεια εκτεθειμενο σε χωματα τσιμεντοσκονες νερα κλπ

και με ατελειωτες επαγγελματικες ωρες λειτουργειας λογο και απουσιας σταθερου

 

Το Galaxy δεν αντεξε ειχα σπασμενη οθονη απο πτωση παρολο την σιλικουνουχα θηκη

και προβλημα στην θυρα του απο χωμα

Το defy ειναι αθανατο

εχει φαει ατελειωτες πτωσεις χωματα κλπ κλπ

Για το RAZR θα σας ενημερωσο σε λιγους μηνες

 

Καλημερα σε ολους τους φιλους

Εβαλα να τρεξει quadrant stantard μου εβγαλε με την πρωτη 2684 και με την δευτερη επιασε 3027 !!!!

οταν παλαιοτερα επιανα περιπου 2450 και 2750 με την δευτερη

Εχω την εντυπωση οτι η 2.3.6 εκδοση ειναι ελαφρυτερη απο την προηγουμενη

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον φιλο που με ρωτησε

 

Εργολαβος ειμαι σε εκσκαφες σκυροδετησεις κλπ κλπ

Ειναι το τηλεφωνο συνεχεια εκτεθειμενο σε χωματα τσιμεντοσκονες νερα κλπ

και με ατελειωτες επαγγελματικες ωρες λειτουργειας λογο και απουσιας σταθερου

 

Το Galaxy δεν αντεξε ειχα σπασμενη οθονη απο πτωση παρολο την σιλικουνουχα θηκη

και προβλημα στην θυρα του απο χωμα

Το defy ειναι αθανατο

εχει φαει ατελειωτες πτωσεις χωματα κλπ κλπ

Για το RAZR θα σας ενημερωσο σε λιγους μηνες

Πιστευω οτι το razr δεν θα ειναι τοσο ανθεκτικο, οσο το defy. Τουλαχιστον οχι στη σκονη και το χωμα. Τεσπα, θα δουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον φιλο που με ρωτησε

 

Εργολαβος ειμαι .....

 

Όπως θα παρατήρησες, εκτός από την απάντησή σου, διαγράφηκε και η ερώτηση. Μην ξεφεύγετε από το θέμα. Υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο ξαναγυρισα στο blur.

Ειναι πολυ καλη λυση, γιατι τρεχει χωρις προβληματα και ειναι 100% lag free, ακομα και με live wallpaper.

οτι και αν του κανω τρεχει το ιδιο γρηγορα και ομορφα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, προς το παρόν (και απότι φαίνεται για πάντα), το maxx είναι αποκλειστικότητα της Verizon.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις στους κατόχους της συσκευής.

 

Γράφει SMS 160 χαρακτήρων με το stock πληκτρολόγιο; (έστω της ελληνικής αντιπροσωπίας);

Κάνει κοινές βιντεοκλήσεις (όχι IP π.χ.skype)

Τι διαφορά έχει το «ελληνικό από κάποιο άλλο ευρωπαϊκό π.χ. γερμανικό)

Έχει ανακοινωθεί επίσημα αναβάθμιση σε ICS;

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις στους κατόχους της συσκευής.

 

Γράφει SMS 160 χαρακτήρων με το stock πληκτρολόγιο; (έστω της ελληνικής αντιπροσωπίας);

Κάνει κοινές βιντεοκλήσεις (όχι IP π.χ.skype)

Τι διαφορά έχει το «ελληνικό από κάποιο άλλο ευρωπαϊκό π.χ. γερμανικό)

Έχει ανακοινωθεί επίσημα αναβάθμιση σε ICS;

 

Για sms δεν γνωρίζω, βιντεοκλήσεις δεν κάνει, δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από κάποιες προ εγκατεστημενες εφαρμογές νομίζω. Έχει ανακοινωθεί οτι θα αναβαθμιστει επίσημα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Για sms δεν γνωρίζω, βιντεοκλήσεις δεν κάνει, δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από κάποιες προ εγκατεστημενες εφαρμογές νομίζω. Έχει ανακοινωθεί οτι θα αναβαθμιστει επίσημα.

Sms κανονικα στελνει με 160 χαρακτηρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...