Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες με πηρε ο υπνος ενω ακουγα μουσικη, εκλεισε απο μπαταρια και τωρα το τηλεφωνο δεν αναβει.

ημουν στην cm-11-20141205-NIGHTLY με JBX-Kernel-3.5-Hybrid.

διχνει το logo motorola και μετα βγαζει μια μπαταρια με ερωτηματικο αλλα δε φορτιζει(το καταλαβαινω γιατι το κινητο ειναι κρυο)

τι μπορει να φταιει;εχετε καμια ιδεα;

Πόση ώρα το άφησες να φορτιση; Με υπολογιστή δοκίμασες; Άλλο φορτιστή έβαλες;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόση ώρα το άφησες να φορτιση; Με υπολογιστή δοκίμασες; Άλλο φορτιστή έβαλες;

 

καταρχην να πω οτι το ελυσα το προβλημα βγαζοντας(δυστυχως)το πισω καπακι και φορτισμα της μπαταριας απευθειας απο του πολους +-

και με υπολογιστη δοκιμασα και με 10 διαφορετικους φορτιστες και με το καλωδιο της μοτορολα συνδεδεμενο στον υπλογιστη,αλλα το κινητο δεν δεχοταν ρευμα.

πολυ παραξενο αυτο που συναιβει αλλα ακομα δεν ξερω τι το προκαλεσε...και δεν ξερω αν εχει λυθει.

εβαλα την τελευταια Nightly και φοβαμαι μη τελειωσει απο μπαταρια και παλι δεν αναγνωριζει το usb σαν συσκευη φορτισης :lost:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι το ελυσα το προβλημα βγαζοντας(δυστυχως)το πισω καπακι και φορτισμα της μπαταριας απευθειας απο του πολους +-

και με υπολογιστη δοκιμασα και με 10 διαφορετικους φορτιστες και με το καλωδιο της μοτορολα συνδεδεμενο στον υπλογιστη,αλλα το κινητο δεν δεχοταν ρευμα.

πολυ παραξενο αυτο που συναιβει αλλα ακομα δεν ξερω τι το προκαλεσε...και δεν ξερω αν εχει λυθει.

εβαλα την τελευταια Nightly και φοβαμαι μη τελειωσει απο μπαταρια και παλι δεν αναγνωριζει το usb σαν συσκευη φορτισης :lost:

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ακόμα, τι να σου πω, πως φορτισες κατευθείαν από τους πολους;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ακόμα, τι να σου πω, πως φορτισες κατευθείαν από τους πολους;

 

εκοψα εναν παλιο usb φορτιστη και εβαλα το +- στις αντιστοιχες υποδοχες που εχει το κινητο(αν βγει το καπακι εχει 2 πολους) και αρχιζε να φορτιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

εκοψα εναν παλιο usb φορτιστη και εβαλα το +- στις αντιστοιχες υποδοχες που εχει το κινητο(αν βγει το καπακι εχει 2 πολους) και αρχιζε να φορτιζει κανονικα.

Ωραίος να σαι καλά

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά sos, προσπαθησα να περασω το cwm recovery Και μολις ξεκινησει και μου εμφανιζει το Logo της motorola μου πεταει μηνυμα Encryption unsuccessful ( encryption was interrupted and can't be completed. as a result the data on your phone is no longer accesible. )και μου λεει να κανω reset phone. οσες φορες κανω reset μου γραφει το ιδιο..το τηλεφωνο ετρεχε android 4.1.2. παρακαλω τα φωτα σας..στα ξενα forum δεν βρηκα λυση. Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos, προσπαθησα να περασω το cwm recovery Και μολις ξεκινησει και μου εμφανιζει το Logo της motorola μου πεταει μηνυμα Encryption unsuccessful ( encryption was interrupted and can't be completed. as a result the data on your phone is no longer accesible. )και μου λεει να κανω reset phone. οσες φορες κανω reset μου γραφει το ιδιο..το τηλεφωνο ετρεχε android 4.1.2. παρακαλω τα φωτα σας..στα ξενα forum δεν βρηκα λυση.

 

Με ένα google search βρήκα How to στο Youtube. (https://www.google.gr/search?q=Encryption+unsuccessful&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=f2DLVJD5D4r8ywP23IDYAQ) Προσωπικά, αν και το έχω γονατίσει το κινητό - πραγματικά μέχρι πρότινος πίστευα οτι είχα δεί όλα τα error messages- δε μου έχει συμβεί ποτε κάτι τέτοιο. Δοκίμασε να ακολουθήσεις τους οδηγούς στο youtube αρχικά. Το κινητό ήταν root;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με ένα google search βρήκα How to στο Youtube. (https://www.google.gr/search?q=Encryption+unsuccessful&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=f2DLVJD5D4r8ywP23IDYAQ) Προσωπικά, αν και το έχω γονατίσει το κινητό - πραγματικά μέχρι πρότινος πίστευα οτι είχα δεί όλα τα error messages- δε μου έχει συμβεί ποτε κάτι τέτοιο. Δοκίμασε να ακολουθήσεις τους οδηγούς στο youtube αρχικά. Το κινητό ήταν root;

 

Το κινητο το επανεφερα μετα το soft brick ψαχνοντας λιγο περισσοτερο και τη βοηθεια της τυχης επεσα σε εναν οδηγο, ευχαριστω για τον κοπο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! εχω ενα motorola razr και χθες του περασα μια costum rom την cyanogenmod 11 4.4.4..ολα καλα απλα μολις εγκαθιστω το play store και το εκκινω κλεινει κατευθειαν και μου εμφανιζει μνμ σφαλμα υπηρεσιων google play..εχω εγκαταστησει και το google play services..ξερει κανεις τι γινεται?? :wacko: ευχαριστω!! Edited by supermanolis13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! εχω ενα motorola razr και χθες του περασα μια costum rom την cyanogenmod 11 4.4.4..ολα καλα απλα μολις εγκαθιστω το play store και το εκκινω κλεινει κατευθειαν και μου εμφανιζει μνμ σφαλμα υπηρεσιων google play..εχω εγκαταστησει και το google play services..ξερει κανεις τι γινεται?? :wacko: ευχαριστω!!

Ποια cm 11 έβαλες;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! εχω ενα motorola razr και χθες του περασα μια costum rom την cyanogenmod 11 4.4.4..ολα καλα απλα μολις εγκαθιστω το play store και το εκκινω κλεινει κατευθειαν και μου εμφανιζει μνμ σφαλμα υπηρεσιων google play..εχω εγκαταστησει και το google play services..ξερει κανεις τι γινεται?? :wacko: ευχαριστω!!

Σημείωσε τον κωδικό σφάλματος και γκούγκλαρε τον, σίγουρα υπάρχει λύση και από την ίδια τη Google. Αλλιώς αν θες δοκίμασε τι έκανα εγώ σε δύο περιπτώσεις. Αν τρέχεις freedom άνοιξε το και σταμάτησε το ή ακόμη και απεγκατάσταση τις εφαρμογές που τροποποίησες με αυτό. Σε άλλη περίπτωση ένας καθαρισμός cache σε store & play services ή και όλου του κινητού, θα βοηθούσε

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την NIGHTLY άνοιξε το safestrap και κάνε install Recovery, μόλις τελειώσει πάτα το reboot Recovery και είσαι έτοιμος, μόνος μου το βρήκα γιατί μου το έκανε και εμένα

Αφού έχεις κατεβάσει την τελευταία ενημέρωση πρώτα εννοείται

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τύχει και σε εσάς αλλά όταν πήγα να αναβαθμίσω σε cm 12, μπρικαρε το τηλέφωνο. Είδα και έπαθα να το επαναφέρω, αν τύχει σε κάποιον και καταφέρει να την κάνει ας μας πει

 

Ευχαριστώ

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τύχει και σε εσάς αλλά όταν πήγα να αναβαθμίσω σε cm 12, μπρικαρε το τηλέφωνο. Είδα και έπαθα να το επαναφέρω, αν τύχει σε κάποιον και καταφέρει να την κάνει ας μας πει

 

Ευχαριστώ

Τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες και δε μου έτυχε ποτέ. Άλλαξε version στο safestrap(3.75) και ακολούθησε την ίδια διαδικασία με την KitKat. Για να βάλεις το καινούργιο safestrap: uninstall το παλιό μέσα από την εφαρμογή, και απεγκατάσταση της ίδιας της εφαρμογής. Εγκατάσταση του νέου και install μέσα από την εφαρμογή και έτοιμος(το έχω κάνει κάνα 2 φορές, γιατί στο καινούργιο δεν δουλεύει η επιλογή clear cache). Αν σου βγάλει κάποιο σφάλμα κατά την εγκατάσταση μέσα από την εφαρμογή, μην κάνεις reboot, αλλά κάνε πάλι εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες και δε μου έτυχε ποτέ. Άλλαξε version στο safestrap(3.75) και ακολούθησε την ίδια διαδικασία με την KitKat. Για να βάλεις το καινούργιο safestrap: uninstall το παλιό μέσα από την εφαρμογή, και απεγκατάσταση της ίδιας της εφαρμογής. Εγκατάσταση του νέου και install μέσα από την εφαρμογή και έτοιμος(το έχω κάνει κάνα 2 φορές, γιατί στο καινούργιο δεν δουλεύει η επιλογή clear cache). Αν σου βγάλει κάποιο σφάλμα κατά την εγκατάσταση μέσα από την εφαρμογή, μην κάνεις reboot, αλλά κάνε πάλι εγκατάσταση.

Ωραία έβαλα τή cm 12 ,αλλά έχασα τό root , τώρα τί γίνεται; Δοκίμασα framaroot , rootmaster αλλά τίποτα :(

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η cm12 ; Στέκεται ή έχει θεματάκια;

 

Πλέον, έχω κουραστεί με τις nighties της cm11 που μου εμφανιζονται συνεχώς και ιδίως τον τελευταίο καιρό που όλο και κάποιο πρόβλημα προκύπτει. Δυο ερωτήσεις:

1. Όταν βγαίνει νέα έκδοση (για nighty) πρέπει να την αναβαθμίσω πρωτού βγεί η επόμενη ; Η μπορώ να πάω κατευθείαν στην τελευταία έκδοση; (ΟΤΑ, χωρίς clean update)

2. Αυτή τη στιγμή, ποιά έκδοση cm11 με καλή διαχείριση μπαταρίας έχετε δοκιμάσει που να μην έχει σοβαρά bugs; (όπως π.χ. που σε εμένα δεν ανοίγει η κάμερα εδώ και 3 τελευταία updates)

 

Εν ολίγοις , κουράστηκα. Θέλω κάτι steady πλεον στην 4,4,4. Ακόμη και η liquid smooth όπως και η paranoid μετά από καιρό χρήσης κολλάνε υπερβολικά.

 

Ευχαριστώ.

 

@Φίλε μου, για το root στην cm12 βρήκα αυτό: http://wiki.cyanogenmod.org/w/User:PsychoI3oy#Superuser_on_CyanogenMod_12.0 από εδώ.

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έβαλα τή cm 12 ,αλλά έχασα τό root , τώρα τί γίνεται; Δοκίμασα framaroot , rootmaster αλλά τίποτα :(

 

Δεν το έχασες, απλά σε κάποιες εκδόσεις τησ cm 12 πρέπει να φλασάρεις το supersu από το safestrap.Είναι zip αρχείο, αν και στις τελευταίες εκδόσεις δουλεύει σωστά και της cm.Μπες λίγο και στο thread του xda, κι εγώ από εκεί τα μαθαίνω ή ρωτάω;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά την χαρά της παραλαβής (χθες, μετά απο 40 μέρες) παρέλαβα το Motorola droid razr xt912...Το γαργαλάω κανα μισάωρο με την μπαταρία που είχε και το βάζω μετά να φορτίσει. Σε διάστημα 2 ωρών η διακύμανση του status φόρτισης ήταν 5%, 10%,20%, 30% και μετά fully charged. Παρόλαυτα το αφήνω 2-3 ώρες ακόμα πάνω στον φορτιστή. Το βράδυ το άνοιξα πάλι για κάτι λιγότερο απο 2 ώρες για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές. Απο το 100% πήγε στο 80%. Θεμιτό λεω και το απενεργοποιώ. Το ανοίγω λοιπόν σήμερα το πρωι και η μπαταρία βρισκόταν στο 50%και μετά απο ενα τέταρτο πέφτει στο 40%. Το κλείνω και πριν λίγο που το άνοιξα μου εμφανίζει ενα 5% και οτι θέλει φόρτιση...Σκέφτικα μήπως έχει θέμα ο φορτιστής και τώρα το φορτίζω μέσω του υπολογιστή με usb καλώδιο μήπως και...Γνώμες?
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά την χαρά της παραλαβής (χθες, μετά απο 40 μέρες) παρέλαβα το Motorola droid razr xt912...Το γαργαλάω κανα μισάωρο με την μπαταρία που είχε και το βάζω μετά να φορτίσει. Σε διάστημα 2 ωρών η διακύμανση του status φόρτισης ήταν 5%, 10%,20%, 30% και μετά fully charged. Παρόλαυτα το αφήνω 2-3 ώρες ακόμα πάνω στον φορτιστή. Το βράδυ το άνοιξα πάλι για κάτι λιγότερο απο 2 ώρες για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές. Απο το 100% πήγε στο 80%. Θεμιτό λεω και το απενεργοποιώ. Το ανοίγω λοιπόν σήμερα το πρωι και η μπαταρία βρισκόταν στο 50%και μετά απο ενα τέταρτο πέφτει στο 40%. Το κλείνω και πριν λίγο που το άνοιξα μου εμφανίζει ενα 5% και οτι θέλει φόρτιση...Σκέφτικα μήπως έχει θέμα ο φορτιστής και τώρα το φορτίζω μέσω του υπολογιστή με usb καλώδιο μήπως και...Γνώμες?

 

Φαντάζομια δεν είναι μεταχειρισμένο.

Αν ειναι καινούριο είσαι μπορείς να ελέγξεις ποιά παρτίδα είναι; Αν είναι από τις πρώτες μπορεί να έχει θέμα η μπαταρία του. Μου ακούγεται hardware πρόβλημα. :worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχασες, απλά σε κάποιες εκδόσεις τησ cm 12 πρέπει να φλασάρεις το supersu από το safestrap.Είναι zip αρχείο, αν και στις τελευταίες εκδόσεις δουλεύει σωστά και της cm.Μπες λίγο και στο thread του xda, κι εγώ από εκεί τα μαθαίνω ή ρωτάω;)

Λοιπον τα καταφερα και αξιζε τον κοπο.Εχει εναν τυπακο στο youtube που δειχνει ακριβως πως. Το μονο με τη lolipop δεν λειτουργει το Xpozed framework αλλα οκ.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομια δεν είναι μεταχειρισμένο.

Αν ειναι καινούριο είσαι μπορείς να ελέγξεις ποιά παρτίδα είναι; Αν είναι από τις πρώτες μπορεί να έχει θέμα η μπαταρία του. Μου ακούγεται hardware πρόβλημα. :worry:

Τελικά μετά απο ψάξιμο διαπίστωσα οτι είναι θέμα λογισμικού, δηλαδή δεν διαβάζει σωστά την μπαταρία. Χθες ήταν η στάθμη στο 5% και ήταν έτσι για πάνω απο 15 ώρες λειτουργίας!

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας τό titanium ,είδα ότι στή Ρομ συστήματος, έχω ελεύθερα μόνο 9.38 mb ,αυτό γιατί έγινε; Αν σβήσω τό Rom slot 1 πού δημιούργησα πρίν βάλω τήν 5αρα,τί συνέπειες θα έχω; Διότι καλή η 5,αξίζει αλλά πολλές φορές τό κινητό κολλάει απίστευτα σέ μερικές εφαρμογές

 

Edit: Τελικά απαντώ μόνος μού ,μέ τό titanium ,απεγκατεστησα εφαρμογές συστήματος και τίς ξανά πέρασα σάν χρήστης μεταφεροντας στήν κάρτα sd ,έτσι ελάφρυνε .

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάποια πραγραμματάκια αν γνωρίζει κάποιος..

Έχω βάλει μία rom mokee 4.4.4 όπου ειδικά στην αρχή ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις κυρίως. Η μπαταρία όμως τα έχει φτύσει. Αν έχω ανοιχτό τα data μισή μέρα κρατάει, χωρίς πολύ χρήση. Ίσως είναι και η διαχείριση της rom. Αλλάζοντας το cpu governor να κάνει οικονομία στην μπαταρία, όντως κάνει αλλά σέρνεται απίστευτα.

Ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν υπάρχει webtop εγκατεστημένο και όλα τα Motorola applications. Υπάρχει τρόπος να γίνουν εγκατάσταση ξεχωριστά σε custom rom jelly bean? Έχω 3 gadgets τα οποία τα 2 δουλεύουν με το webtop (lapdock + office dock). Ή ακόμα αν υπάρχει τρόπος να το επιστρέψω σε παλιότερη official rom.

Επίσης, ενδιαφέρομαι να το μετατρέψω σε maxx. Δεν με ενδιαφέρει η στεγανότητα τόσο. Υπάρχουν μαγαζιά άτομα Ελλάδα που εχουν και τα ανταλλακτικά? Η μπαταρία του μετά από 4 χρόνια τα έχει δει όλα.. :)

Danger glints like sunshine in the brave man's eyes
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάποια πραγραμματάκια αν γνωρίζει κάποιος..

Έχω βάλει μία rom mokee 4.4.4 όπου ειδικά στην αρχή ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις κυρίως. Η μπαταρία όμως τα έχει φτύσει. Αν έχω ανοιχτό τα data μισή μέρα κρατάει, χωρίς πολύ χρήση. Ίσως είναι και η διαχείριση της rom. Αλλάζοντας το cpu governor να κάνει οικονομία στην μπαταρία, όντως κάνει αλλά σέρνεται απίστευτα.

Ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν υπάρχει webtop εγκατεστημένο και όλα τα Motorola applications. Υπάρχει τρόπος να γίνουν εγκατάσταση ξεχωριστά σε custom rom jelly bean? Έχω 3 gadgets τα οποία τα 2 δουλεύουν με το webtop (lapdock + office dock). Ή ακόμα αν υπάρχει τρόπος να το επιστρέψω σε παλιότερη official rom.

Επίσης, ενδιαφέρομαι να το μετατρέψω σε maxx. Δεν με ενδιαφέρει η στεγανότητα τόσο. Υπάρχουν μαγαζιά άτομα Ελλάδα που εχουν και τα ανταλλακτικά? Η μπαταρία του μετά από 4 χρόνια τα έχει δει όλα.. :)

Αν πάς στο τοπικ moding razr ένα παλικάρι είχε βάλει 2 αρχεία ,τό unbrick και μία jellybean rom. Τό πρώτο τό βάζεις στό pc σου, τό δεύτερο τό έχεις περάσει στην sd. Αφού τρέξεις το unbrick , όπως είναι κλειστό πατήσεις ταυτόχρονα τό power button και τά 2 volume ταυτόχρονα θα σε βγαλει σε ενα μενου ,με το volume down πας στο up fastboot kκαι τό επιλεγεις μέ το volume up θά συνδέσεις τό κινητό σού , μόλις τελειώσει ή διαδικασία (1 λεπτό δουλειά είναι) τό αποσυνδεεις .Πατάς πάλι τά ίδια κουμπιά στο κινητό μόνο πού τώρα θά επιλέξεις τή λειτουργία recovery. Μετά από λίγο θά σού βγάλει στήν οθόνη ένα ρομποτακι ξαπλωμένο, πατάς τά 2 volume ταυτόχρονα και αφήνεις θά πάς μέ volume down στό wipe cache επιλέγεις με τό power button ,το ίδιο μετά στό factory reset και μετά intall from sd ,βρίσκεις τό άλλο αρχείο πού είναι μια jellybean και είσαι έτοιμος.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση antrenik.

Δεν έχω απαντήσει τόσες μέρες γιατί δεν το έχω κάνει ακόμα :)

Δεν βρίσκω το ένα αρχείο για unbrick που λες. Αν είναι ένα hotfile έχει καταργηθεί. Το rom 4.1.2 το έχω κατεβάσει.. Επίσης ξεκινώντας το κινητό έχει επιλογές του safestrap. Σκέφτομαι μήπως κάνω backup ό,τι έχω, να ξεκινήσω το safestrap να κάνω full wipe και μετά να φορτώσω την 4.1.2

Επίσης η cm12 ξέρεις αν εχει εγκατεστημένο το webtop ? Thanx..

Edited by geo_zak
Danger glints like sunshine in the brave man's eyes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...