Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως δεν εχει εγγυηση η συσκευή σου nekromanths(ψαξτο παλι δεν ειμαι και σιγουρος 100%). Αν έχεις εγγύηση και αναβαθμίσεις πολυ πιθανόν να την χάσεις. Αν δεν έχεις εγγύηση καλό θα είναι να πας σε 4.1 jb. Την έβαλα εδώ και λίγο καιρο (την στοκ Αγγλική) και πάει πολύ καλύτερα η συσκευή.

 

 

Περι wifi που αναφέρθηκε, εγω δεν έχω θέμα. Δεν το λέω και καλύτερο από πριν αλλά αποσυνδέσεις δεν είχα, ούτε πρίν , ούτε τώρα.

 

 

Ερώτηση: Έχει κάποιος το plantronics legend bt μαζί με razr;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ok thanks.

 

επειδή δεν γνωρίζω από αναβαθμίσεις κλπ πως πάω σε 4.1 ????

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός στην σελίδα 380.

 

καλό θα είναι να μην κάνεις συνεχόμενα μηνήματα(απαγορεύεται από τους κανόνες του φορουμ). Μπορείς να κάνεις τροποποίηση και να βάλεις ότι θες σε υπάρχον ποστ. Φιλικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γράφει model XT 910s

4.0.4

Firmware gas_Asia_spydericsskt_p009

 

δεν εχω ευρωπαικη εκδοση μαλλον με αυτα τα στοιχεια που εχει η συσκευη μου ποιας χωρας 4.1 βαζω??

KAI STO βημα 3 τησ 380 για την ευρωπαικη με βγαζει εδω,http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6_SIGNEuropeAustraliaEMEA_USASPDRICSRTGB_HWp2b_Service1FF_fastboot.xml.zip , τι κατεβαζω?

Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο thread και πάλι από εμένα!

 

Οφείλω κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι έχω ανταλλάξει εδώ και 5 μήνες το Ξυράφι μου με ένα SGS III. Συνεπώς, έχω χάσει την επαφή μου με τις εξελίξεις αναφορικά με το Razr.

 

Με αφορμή, όμως, την ερώτηση του συμφορουμίτη αμέσως παραπάνω, έριξα μια ματιά στο φόρουμ των XDA-developers και είδα ότι εδώ υπάρχουν πολλές official JB ROMs έτοιμες για απ' ευθείας φλασάρισμα με το RSD Lite, μεταξύ των οποίων και η retail αγγλική. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει τρόπος για ρουτάρισμα της ευρωπαϊκής JB. Συνεπώς (και με κάθε επιφύλαξη, καθώς δεν εγγυώμαι για το αποτέλεσμα του απ' ευθείας φλασαρίσματος της αγγλικής JB) ο οδηγός μου (για όσους τουλάχιστον δεν ενδιαφέρονται για root) είναι πλέον obsolete :p

 

Όσον αφορά το φλασάρισμα ευρωπαικής JB σε ασιατικό Razr κάποιος εδώ υποστηρίζει ότι γίνεται χωρίς πρόβλημα. Το μεταφέρω απλώς, χωρίς να γνωρίζω αν είναι αληθές ή όχι...

 

Αν κάποιος γνωρίζει ότι κάνω λάθος για κάτι από τα ανωτέρω, παρακαλώ να με διορθώσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο thread και πάλι από εμένα!

 

Οφείλω κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι έχω ανταλλάξει εδώ και 5 μήνες το Ξυράφι μου με ένα SGS III. Συνεπώς, έχω χάσει την επαφή μου με τις εξελίξεις αναφορικά με το Razr.

 

Με αφορμή, όμως, την ερώτηση του συμφορουμίτη αμέσως παραπάνω, έριξα μια ματιά στο φόρουμ των XDA-developers και είδα ότι εδώ υπάρχουν πολλές official JB ROMs έτοιμες για απ' ευθείας φλασάρισμα με το RSD Lite, μεταξύ των οποίων και η retail αγγλική. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει τρόπος για ρουτάρισμα της ευρωπαϊκής JB. Συνεπώς (και με κάθε επιφύλαξη, καθώς δεν εγγυώμαι για το αποτέλεσμα του απ' ευθείας φλασαρίσματος της αγγλικής JB) ο οδηγός μου (για όσους τουλάχιστον δεν ενδιαφέρονται για root) είναι πλέον obsolete :p

 

Όσον αφορά το φλασάρισμα ευρωπαικής JB σε ασιατικό Razr κάποιος εδώ υποστηρίζει ότι γίνεται χωρίς πρόβλημα. Το μεταφέρω απλώς, χωρίς να γνωρίζω αν είναι αληθές ή όχι...

 

Αν κάποιος γνωρίζει ότι κάνω λάθος για κάτι από τα ανωτέρω, παρακαλώ να με διορθώσει!

ευχαριστω προκαταβολικα αλλα ας μας βοηθησει ;ποιος γνωριζει κατι
Link to comment
Share on other sites

Έκανα root με virtual box την Αγγλική. Γίνεται κανονικά το root. Για αλλαγή από Ασιατικό μοντελο razr σε Αγγλική rom ,νόμιζα δεν υπάρχει θέμα αλλά καλά θα ήταν να ρωτήσει ο φίλος στο xda για σίγουρα.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , μετα απο καιρο πηρα καλο τηλεφωνο στα χερια μου και για 150€ που εδωσα , δεν το μετανιωσα καθολου για την επιλογη μου.

Δεν ειμαι αρχαριος απο φλασαρισματα κλπ , αλλα ειμαι στα μοτορολα .Ρουτ πως κανουμε ; Στο xda βρηκα κατι αλλα με λινκς που δεν λειτουργουν και εναν οδηγο κατεβατο !

Το τηλ πιστευω πως εχει offcial 4.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά που το πουλάνε 150 ευρω το κινητό βρε παιδιά

 

Λογικά μεταχειρισμένο. Σου φαίνονται πολλά ή λίγα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φυσικά αναφερόμουν σε μεταχειρισμένο. Ενός έτους, με κουτί και αψεγάδιαστη συσκευή και απόδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , μετα απο καιρο πηρα καλο τηλεφωνο στα χερια μου και για 150€ που εδωσα , δεν το μετανιωσα καθολου για την επιλογη μου.

Δεν ειμαι αρχαριος απο φλασαρισματα κλπ , αλλα ειμαι στα μοτορολα .Ρουτ πως κανουμε ; Στο xda βρηκα κατι αλλα με λινκς που δεν λειτουργουν και εναν οδηγο κατεβατο !

Το τηλ πιστευω πως εχει offcial 4.1.2 .

 

Σιγουρέψου για το αν έχεις jb και όχι ics. Με jb λογικά έχεις χάσει την εγγύηση και δεν μπορείς να γυρίσεις σε ics.

 

Περι root σε Jb, δοκίμασε αυτόν τον οδηγό

.

 

Εγώ το έκανα με αυτόν τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2257137 που φάνηκε απλός αλλά μου κολλούσε και μου πήρε λίγη ώρα. Μπορεί σε σένα να γίνει αμέσως , όπως έγινε σε αρκετούς και να τελειώσεις γρήγορα.

 

Σου εύχομαι να το χαρείς το ξυράφι σου. Μια χαρά συσκευή ειναι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω , γιατι δεν ισχυει η εγγυηση με JB ; Το παιδι που ειχε το τηλ , δεν το χε πειραξει καθολου και εκει που νομιζα οτι θα ειχε ics , ειδα JB.

 

Οπως και να εχει το καταφερα το ρουτ. Περασμα της ρομ απο την αρχη γινεται ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εγγύηση νομίζω γιατί στην Ελλάδα δεν δεν δόθηκε η jb επίσημα από ανοησία της Motorola, οπότε για να έχει jb μάλλον περαστηκε ανεπίσημα . Μπορείς να ξαναπεράσεις την jb, εγώ το είχα κάνει όταν το brickαρα κατά λάθος, υπάρχει τρόπος στο xda.
Link to comment
Share on other sites

A!! Ok απλα ρωτησα για το φλασαρισμα. Ειλικρινα δεν βρισκω λογο να το πειραξω περα απο το ρουτ για greenify και προγραμμα για διαχειριση του επεξεργαστη.

Παλια "κομπαζα" με το 4Χ οτι ειχα απο τα ωραιοτερα τηλεφωνα και ποιοτικα.... Ποσο λαθος εκανα ! :love:

 

Αν και εχω παραγγειλει θηκη ειναι κριμα να το βαλεις με σε τετοια...Οταν το ειδε η γυναικα μου το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν : Η μπαταρια που ειναι , δεν θα την βαλεις ; χαχχαχαχα

Το μονο που με χαλαει ειναι που δεν δειχνει ποσοστο μπαταριας και οτι το εχει σε δεκαδες επισης.

 

Να ρωτησω , ποσο ανθεκτικο ειναι σαν συσκευη ; Εννοω οτι τα σαμσουνγκ πχ μονο με το κρατημα θαμπωνουν μετα απο καιρο σε διαφορα σημεια. Το γυαλι της οθονης , αντεχει χωρις μεμβρανη ;

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί του είναι μια χαρά μετά από 1 χρόνο και κάτι που έχω την συσκευη. Του έχω μια θήκη pouch αλλά δεν έβαλα ποτέ screen protector.

 

Αν η συσκευή που έχεις είναι Αγγλική , Γερμνική ή Γαλλική(δεν θυμάμαι άλλες χώρες Ευρώπη), τότε έχει Jb κανονικά από την Moto. Αν προορίζονταν για Ελλάδα τότε υπάρχει θέμα , μιας και δεν πήραμε jb εδω. Θα μπορούσε και να μην σου πούν κάτι στο service, αλλά θα μπορούσαν και να στο βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

edit: Βάλε το notification toggle απο το play αν θες https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle . Θα έχεις toggles τραβώντας την notification bar και έχει και επιλογή για να βλέπεις την μπαταρία σε %.

http://imageshack.us/scaled/medium/30/eji6.png http://imageshack.us/scaled/medium/163/nh6i.png

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για το γυαλί της οθόνης, το έχω κακομεταχειριστεί αρκετά και ούτε γρατζουνιά δεν έχει. Δεν χρειάζεται screen protector.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδια .Το κουτί λέει sm xt910 Balkans retail merc slvr. Υποθέτω πως κάποιος πρέπει να την πέρασε μιας και παρατήρησα πως έχει EU ένδειξη στην έκδοση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται να ξαναπεραστει η 4.0 έκδοση πάλι. Δεν με πολύ απασχολεί αλλά αναρωτιέμαι...
Link to comment
Share on other sites

Χάλια γυαλί εχει...εμένα μετα απο καμμια 10αρια τούμπες που ειχε φάει, στην 11ατη απο τα 2 μέτρα περίπου, αμέσως εσπασε:lol::lol:

Καλοριζικο φίλε, πανέμορφο και σφαιρατο, αν δεν ειχε σπάσει θα το κρατάγα ακόμα πιο πολυ απο τον 1μιση χρόνο που το είχα!

Η αίσθηση του Kevlar δεν υπάρχει.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

A!! Ok απλα ρωτησα για το φλασαρισμα. Ειλικρινα δεν βρισκω λογο να το πειραξω περα απο το ρουτ για greenify και προγραμμα για διαχειριση του επεξεργαστη.

Παλια "κομπαζα" με το 4Χ οτι ειχα απο τα ωραιοτερα τηλεφωνα και ποιοτικα.... Ποσο λαθος εκανα ! :love:

 

Αν και εχω παραγγειλει θηκη ειναι κριμα να το βαλεις με σε τετοια...Οταν το ειδε η γυναικα μου το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν : Η μπαταρια που ειναι , δεν θα την βαλεις ; χαχχαχαχα

Το μονο που με χαλαει ειναι που δεν δειχνει ποσοστο μπαταριας και οτι το εχει σε δεκαδες επισης.

;

 

Αφού θα ρουταρεις και θέλεις ποσοστό μπαταρίας ψάξε λίγο για το Xposed framework στο xda. Μπορείς να κάνεις φοβερά customizations χωρίς να έχεις custom rom και είναι και αρκετά ασφαλές ως προς το brick αρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ρουτ και για την ώρα έχω βάλει την εφαρμογή που μου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω Αλλά έτσι και αλλιώς θα χρειαστώ το framework που λες επειδή έχω την donate έκδοση του greenify.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται να ξαναπεραστει η 4.0 έκδοση πάλι. Δεν με πολύ απασχολεί αλλά αναρωτιέμαι...

Είναι κλειδωμένος ο bootloader, και αν θυμάμαι καλά για αυτό δεν μπορούμε να γυρίσουμε σε ics, όπως και από ics σε gb. Αν επιχειρηθεί brickαρει το κινητό. Η Motorola επίτηδες το κλείδωσε, και πχ γι αυτό στο xda έχουν custom recoveries που ξεκινάνε πριν καν μπουταρει το λειτουργικό ώστε να παρακάμπτεται αυτό το πρόβλημα και να βάζουμε custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δόθηκε η 4.1.2. Την είχα στο δικό μου επίσημα. Αγορασμενο απο Ελλάδα και όχι σκρουτζομαγαζο. Να βρω την φωτό απο τα σπεκς να την ανέβασω.

 

Leo τι έγινε το 4Χ;

Μην ακολουθήσεις τα βήματα του Mobrol και πας και εσύ στα wp μετα :)

 

Είχα ποστ άρει και εγω εδώ έναν τροπο να κανείς Ροοτ αλλα μόνο αν έχεις επίσημα την 4.1.2

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...