Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον με την 4.0.4, όταν σε καλούν να πατάς το πράσινο κουμπί για να απαντήσεις και να μην ανταποκρίνεται η οθόνη άρα και να μην απαντάει την κλήση; Μου το κάνει μερικές φορές και ο μόνος τρόπος ν' απαντήσω είναι να πατήσω το κουμπί στο πλάι που σβήνει την οθόνη και σταματάει την μελωδία και δόνηση, να το ξαναπατήσω μετά ωστέ να ανάψει η οθόνη και να πατήσω το πράσινο κουμπί το οποίο θα δουλέψει κανονικά τότε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γειας σας παιδια.. σκεφτομε να το τσιμπησω το τηλεφωνακι.. αξιζει σε αυτα τα χρηματα τωρα?? αποτι εχω δει υπηρχε μια προσφορα που τωρα δεν υπαρχει... θελω να μου πειτε αν υπαρχουν καπια προβληματα στο τηλεφωνο.. αξιζει τελικα να το παρω?? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

γειας σας παιδια.. σκεφτομε να το τσιμπησω το τηλεφωνακι.. αξιζει σε αυτα τα χρηματα τωρα?? αποτι εχω δει υπηρχε μια προσφορα που τωρα δεν υπαρχει... θελω να μου πειτε αν υπαρχουν καπια προβληματα στο τηλεφωνο.. αξιζει τελικα να το παρω?? ευχαριστω!!

 

Ρίξε μια ματιά σε ένα παλιότερο ποστ μου εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4229157#post4229157 . Καλό θα ήταν να ακούσεις και άλλες γνώμες και καλά θα είναι να κάνεις ένα θέμα στην ενότητα του λινκ(Επιλογή συσκευής).

 

Στα ίδια χρήματα(σκρουτζ) βρίσκεις και το galaxy nexus και το galaxy s2. Το καθένα έχει τα υπέρ και κατά του και κάποια ψιλοαναφέρω στο λινκ που έδωσα. Τότε είχα gb ενώ τώρα πήραμε και ics που δουλεύει πολύ καλά. Για jb δεν είναι σίγουρο αν θα πάρουμε.

 

Παλιότερα θα διάλεγα το s2 ή το nexus. Τώρα δεν το αλλάζω το razr με κανένα.

 

Κάνε ένα θέμα πάντως και εκεί που σου είπα πιο πάνω και ανάλυσε και το τι θέλεις από την συσκευή.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την βοηθεια σου!! με βοηθησε αρκετα το ποστ που μου εδωσες... απλα ηθελα να δω απο χρηστες πως παει το κινιτο... τωρα με το galaxy nexus με μπερδεψες!! οσο νανε η υποστηριξη ειναι μεγαλο θεμα... και απο οτι βλεπω το nexus την εχει!! ισως εκει με βλεπω να καταληγω!!
Link to comment
Share on other sites

Το RAZR το αγοράζεις γιατί το ερωτεύεσαι. :):)

Αν πάρεις το νεξους χάνεις το gorilla glass, την έξοδο HDMI, την SD Κάρτα, το splash guard, το webtop, την δυνατότητά χρήσης lapdock και φυσικά την καλύτερη ποιότητά κατασκευής...

όσο για την υποστήριξή έχεις απολυτό δίκιο.

Μακάρι να τους βάλει χέρι η μαμά γουγλη και να ξυπνήσουν. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Το RAZR το αγοράζεις γιατί το ερωτεύεσαι. :):)

Αν πάρεις το νεξους χάνεις το gorilla glass, την έξοδο HDMI, την SD Κάρτα, το splash guard, το webtop, την δυνατότητά χρήσης lapdock και φυσικά την καλύτερη ποιότητά κατασκευής...

όσο για την υποστήριξή έχεις απολυτό δίκιο.

Μακάρι να τους βάλει χέρι η μαμά γουγλη και να ξυπνήσουν. :banghead:

 

Ετσι ειναι το razr μας ειναι ποιο μπροστα σε ολα αυτα αν φτιαξουν λιγο ποιο καλα το θε της υποστιροξης

τοτε πραγματικα θα ειναι τελειο!!! :D :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο plaisio υπαρχει κανενα καλωδιο HDMI για συνδεση της συσκευης μας σε Full HD TV, και πως λεγετε αυτο ? microhdmi , mini hdmi ?
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον με την 4.0.4, όταν σε καλούν να πατάς το πράσινο κουμπί για να απαντήσεις και να μην ανταποκρίνεται η οθόνη άρα και να μην απαντάει την κλήση; Μου το κάνει μερικές φορές και ο μόνος τρόπος ν' απαντήσω είναι να πατήσω το κουμπί στο πλάι που σβήνει την οθόνη και σταματάει την μελωδία και δόνηση, να το ξαναπατήσω μετά ωστέ να ανάψει η οθόνη και να πατήσω το πράσινο κουμπί το οποίο θα δουλέψει κανονικά τότε.

 

Μου έχει συμβεί και εμένα. Και μου έχει συμβεί η οθόνη να σταματήσει να ανταποκρίνεται και σε άλλες φάσεις πέρα από την φάση που είναι να απαντήσω σε κλήση. Κάθε φορά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κλείσω την οθόνη με το πλήκτρο που λες και να την ξανανάψω.

Link to comment
Share on other sites

Το RAZR το αγοράζεις γιατί το ερωτεύεσαι. :):)

 

Έχεις μεγάλο δίκιο. Και κλειστό να είναι δεν χορταίνω να το βλέπω :p . Το θέμα είναι πως ο κόσμος έχει κουραστεί με τα update στο android γενικά και η λύση του nexus είναι δελεαστική, για αυτό το λόγο.

 

Μου έχει συμβεί και εμένα. Και μου έχει συμβεί η οθόνη να σταματήσει να ανταποκρίνεται και σε άλλες φάσεις πέρα από την φάση που είναι να απαντήσω σε κλήση. Κάθε φορά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κλείσω την οθόνη με το πλήκτρο που λες και να την ξανανάψω.

 

Δεν μου το έχει κάνει μέχρι τώρα. Κάνει κάτι κουλά μόνο όταν είναι στην φόρτιση.

 

Το έχει κάνει και σε άλλους; Να δούμε αν είναι γενικό bug ή όχι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι τους ιδιοκτητες του μαματου ξυραφιου μας εχω παρει αυτη την θηκη απο amazon.uk

http://www.amazon.co.uk/FLASH-SUPERSTORE-MOTOROLA-PREMIUM-LEATHER/dp/B006WASHY8/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1349199505&sr=8-11 κ εειδη ειναι λιγακι δισκολο να το βγαλω μπορω να το φορτησω με την θηκη η υπαρχει καποιος κινδθνος υπερθερμασης της μπαταριας τιποτα επειδη δεν αναπνεει

Συγνωμη για την χαζη διατυπωση-ερωτηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι τους ιδιοκτητες του μαματου ξυραφιου μας εχω παρει αυτη την θηκη απο amazon.uk

http://www.amazon.co.uk/FLASH-SUPERSTORE-MOTOROLA-PREMIUM-LEATHER/dp/B006WASHY8/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1349199505&sr=8-11 κ εειδη ειναι λιγακι δισκολο να το βγαλω μπορω να το φορτησω με την θηκη η υπαρχει καποιος κινδθνος υπερθερμασης της μπαταριας τιποτα επειδη δεν αναπνεει

Συγνωμη για την χαζη διατυπωση-ερωτηση!!!!

 

Δεν υπάρχει θέμα.. και εγώ με θήκη το έχω, έτσι κ αλλιώς πιο πολύ ζεσταίνεται οταν το δουλεύεις παρά όταν φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και έμενα μου το κάνει αυτό με την οθόνη που κολλάει και δεν ανταποκρίνεται σε κανενα άγγιγμα. Πατάω το κουμπί καμία 20αρια φορές βάζω βγάζω τον φορτιστή power off δεν μπορώ να κανω η μπαταρία δεν βγαίνει. Τελικά μετά από κανένα 20λεπτο που το παλεύω ξεκολλάει μάλλον από μόνο του.Έχω και ένα άλλο πρόβλημα, μου κολλαει ο web browser είτε από wifi ειτε απο το δυκτιο κινητής και τελικά αναγκάζομαι να κανω restart το κινητό για ξεκολλήσει ,μήπως έχει καμία λύση κάνει να προτείνει .Το λειτουργικο είναι τις μάνας του αυτό το ginbread δεν ξέρω και πως λέγεται ακριβως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και έμενα μου το κάνει αυτό με την οθόνη που κολλάει και δεν ανταποκρίνεται σε κανενα άγγιγμα. Πατάω το κουμπί καμία 20αρια φορές βάζω βγάζω τον φορτιστή power off δεν μπορώ να κανω η μπαταρία δεν βγαίνει. Τελικά μετά από κανένα 20λεπτο που το παλεύω ξεκολλάει μάλλον από μόνο του.Έχω και ένα άλλο πρόβλημα, μου κολλαει ο web browser είτε από wifi ειτε απο το δυκτιο κινητής και τελικά αναγκάζομαι να κανω restart το κινητό για ξεκολλήσει ,μήπως έχει καμία λύση κάνει να προτείνει .Το λειτουργικο είναι τις μάνας του αυτό το ginbread δεν ξέρω και πως λέγεται ακριβως

 

Μπορεις να κανεις hard reset το κινητο πατωντας ταυτοχρονα vol- και power για 10 δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ξενερώνω πάρα πολύ με το κινητό. Όσο είχα την 2.3.6 το γούσταρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία την 4.0.4 και από τότε που την έβαλα όλο προβλήματα έχω και το κινητό δεν δουλεύει σωστά.

Όπως έχω γράψει, μερικές φορές δεν λειτουργεί ο ήχος με αποτέλεσμα να μην παίζει mp3 και ήχο στα βίντεο, να μην ακούγονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, καθώς επίσης να μην ακούγεται το ξυπνητήρι με αποτέλεσμα να αργήσω σε 2 δουλειές. Το θεωρώ απαράδεκτο όλο αυτό. Έστειλα και στην μοτορόλα και η μόνη λύση που μου προτείνανε ήταν να κάνω επαναφορά, την οποία έκανα και δεν βοήθησε.

Μετά έρχεται το πρόβλημα με την οθόνη που κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να πατήσω το πράσινο κουμπί όταν με καλούν για να δεχτώ την κλήση. Επίσης εχτές μου έκανε κάτι τρέμουλα η οθόνη σαν να σέρνω το δάχτυλο δεξιά αριστερά πολύ γρήγορα πάνω στην οθόνη.

Όλα αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα... Περιμέναμε τόσο καιρό την 4.0.4 για να γίνει χειρότερο το κινητό; Καλύτερα να ήμουν με την 2.3.6 ακόμα, μιας και δεν μου χε παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω... Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την συγκεκριμένη εταιρεία πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ξενερώνω πάρα πολύ με το κινητό. Όσο είχα την 2.3.6 το γούσταρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία την 4.0.4 και από τότε που την έβαλα όλο προβλήματα έχω και το κινητό δεν δουλεύει σωστά.

Όπως έχω γράψει, μερικές φορές δεν λειτουργεί ο ήχος με αποτέλεσμα να μην παίζει mp3 και ήχο στα βίντεο, να μην ακούγονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, καθώς επίσης να μην ακούγεται το ξυπνητήρι με αποτέλεσμα να αργήσω σε 2 δουλειές. Το θεωρώ απαράδεκτο όλο αυτό. Έστειλα και στην μοτορόλα και η μόνη λύση που μου προτείνανε ήταν να κάνω επαναφορά, την οποία έκανα και δεν βοήθησε.

Μετά έρχεται το πρόβλημα με την οθόνη που κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να πατήσω το πράσινο κουμπί όταν με καλούν για να δεχτώ την κλήση. Επίσης εχτές μου έκανε κάτι τρέμουλα η οθόνη σαν να σέρνω το δάχτυλο δεξιά αριστερά πολύ γρήγορα πάνω στην οθόνη.

Όλα αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα... Περιμέναμε τόσο καιρό την 4.0.4 για να γίνει χειρότερο το κινητό; Καλύτερα να ήμουν με την 2.3.6 ακόμα, μιας και δεν μου χε παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω... Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την συγκεκριμένη εταιρεία πλέον...

 

Μηπως να δοκιμαζες να περασεις παλι την rom με rsd?? Εχει βγει το sbf κ για την NONefis... Να κανεις κ διαμορφωση την εσωτερικη μνημη. Ετσι θα εχεις μια καθαρη εγκατασταση απο την αρχη....

Link to comment
Share on other sites

@dinos_patra μήπως αυτά τα τρέμουλα της οθόνης που λες τα έκανε όσο το φόρτιζες; Γιατί γενικά όταν το φορτίζεις η οθόνη ανταποκρίνεται πολύ χαλια, πολλές φορές πατάω μια εφαρμογή και πατιούνται άλλες 4 και ανοίγουν ταυτόχρονα και γενικά πολύ χάλι. Αυτό δεν παρουσιάζεται όταν το φορτίζεις από υπολογιστή και νομίζω οτι βοηθάει να μην το αφήνεις να αδειάζει η μπαταρία κάτω από 20%.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ξενερώνω πάρα πολύ με το κινητό. Όσο είχα την 2.3.6 το γούσταρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία την 4.0.4 και από τότε που την έβαλα όλο προβλήματα έχω και το κινητό δεν δουλεύει σωστά.

Όπως έχω γράψει, μερικές φορές δεν λειτουργεί ο ήχος με αποτέλεσμα να μην παίζει mp3 και ήχο στα βίντεο, να μην ακούγονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, καθώς επίσης να μην ακούγεται το ξυπνητήρι με αποτέλεσμα να αργήσω σε 2 δουλειές. Το θεωρώ απαράδεκτο όλο αυτό. Έστειλα και στην μοτορόλα και η μόνη λύση που μου προτείνανε ήταν να κάνω επαναφορά, την οποία έκανα και δεν βοήθησε.

Μετά έρχεται το πρόβλημα με την οθόνη που κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να πατήσω το πράσινο κουμπί όταν με καλούν για να δεχτώ την κλήση. Επίσης εχτές μου έκανε κάτι τρέμουλα η οθόνη σαν να σέρνω το δάχτυλο δεξιά αριστερά πολύ γρήγορα πάνω στην οθόνη.

Όλα αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα... Περιμέναμε τόσο καιρό την 4.0.4 για να γίνει χειρότερο το κινητό; Καλύτερα να ήμουν με την 2.3.6 ακόμα, μιας και δεν μου χε παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω... Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την συγκεκριμένη εταιρεία πλέον...

 

Αυτό με τον ήχο μου το έκανε μια φορά μόνο . Στις κλήσεις δεν πατάς κουμπί αλλά σέρνεις προς το πράσινο "κουμπί " (ίσως να ενοείς το ίδιο που λεω). Δεν μου το έκανε ποτέ αυτό . Να μην αποκρίνεται η οθόνη δηλαδή .

 

Για τα τρέμουλα την φόρτιση σκέφτηκα και εγώ . Αλλά εσυ λες σαν να έσερνες το δαχτυλο. Αν το κάνει χωρις να την αγγίζεις κάτι άλλο θα ειναι.

 

Wipe Data cache έκανες από recovery ελπίζω .

 

Στην τελική στείλτο για service μηπως έχεις πρόβλημα(hardware) και ζήτα και μια καθαρή εγκατάσταση την ics.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο μου το έκανε μια φορά μόνο . Στις κλήσεις δεν πατάς κουμπί αλλά σέρνεις προς το πράσινο "κουμπί " (ίσως να ενοείς το ίδιο που λεω). Δεν μου το έκανε ποτέ αυτό . Να μην αποκρίνεται η οθόνη δηλαδή .

 

Για τα τρέμουλα την φόρτιση σκέφτηκα και εγώ . Αλλά εσυ λες σαν να έσερνες το δαχτυλο. Αν το κάνει χωρις να την αγγίζεις κάτι άλλο θα ειναι.

 

Wipe Data cache έκανες από recovery ελπίζω .

 

Στην τελική στείλτο για service μηπως έχεις πρόβλημα(hardware) και ζήτα και μια καθαρή εγκατάσταση την ics.

 

Το τρέμουλο μου το κανε χωρίς να το φορτίζω. Δεν θυμάμαι αν έκανα επανεκκινηση το κινητό και σταμάτησε να το κάνει. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα κάνει wipe data cache διότι δεν ήξερα και μετά από πολύ ώρα που έψαχνα σε ξένα φόρουμ, κάποιος το πρότεινε ώστε να λυθεί το πρόβλημα με τον ήχο. Έδειχνε κ βήμα βήμα πως να το κάνεις οπότε το δοκίμασα και τώρα θα δω αν λύθηκε κάποιο απ' τα προβλήματα.

Δεν γνωρίζω πάρα πολλά περι κινητών, υπάρχει τρόπος να κάνουμε "φορματ" όπως κάνουμε στους υπολογιστές και να περάσουμε φρέσκια εγκατάσταση της 4.0.4 (την επίσημη);

Link to comment
Share on other sites

Το τρέμουλο μου το κανε χωρίς να το φορτίζω. Δεν θυμάμαι αν έκανα επανεκκινηση το κινητό και σταμάτησε να το κάνει. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα κάνει wipe data cache διότι δεν ήξερα και μετά από πολύ ώρα που έψαχνα σε ξένα φόρουμ, κάποιος το πρότεινε ώστε να λυθεί το πρόβλημα με τον ήχο. Έδειχνε κ βήμα βήμα πως να το κάνεις οπότε το δοκίμασα και τώρα θα δω αν λύθηκε κάποιο απ' τα προβλήματα.

Δεν γνωρίζω πάρα πολλά περι κινητών, υπάρχει τρόπος να κάνουμε "φορματ" όπως κάνουμε στους υπολογιστές και να περάσουμε φρέσκια εγκατάσταση της 4.0.4 (την επίσημη);

το φορμα ειναι η διαδικασια που σου ειπα πιο πανω! να περασει δηλαδη με rsd την rom

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις φορματ χρειάζεσαι custom recovery. Δεν χρειάζεται όμως φορματ ούτε εάν κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (δηλαδή wipe data and cache) ούτε εάν φλασαρεις με rsd lite κάποιο sbf. Τα προβλήματα της οθόνης είναι πάντα είτε από θερμοκρασία είτε από πρόβλημα στο digitalizer. Γιαυτό και κάποιες φορές δεν αποκρίνεται η οθόνη όταν είναι συνδεδεμένο στο φορτιστή. Μήπως έχεις κάποια θήκη και έχεις θέμα με θερμοκρασίες? Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές για την μπαταρια που σου δείχνουν και την θερμοκρασία αυτής. Αν για κάποιο λόγο είσαι πάνω από 45 βαθμούς θα έχεις παρόμοια προβλήματα με την αποκριση της οθόνης. Η φυσιολογική θερμοκρασία είναι κοντά στους 30 σε idle και 40 με 45 σε load και full load. Προσοχή μιλάω πάντα για θερμοκρασία μπαταρίας. Τέλος μήπως έχεις μόνιμα την οθόνη στην μέγιστη φωτεινότητα?
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και λέμε για οθόνες έχω ένα Razr από τον Δεκέμβριο του 2011 και ένα ακόμα (της γυναίκας μου) από τον Απρίλιο του 2012. Στο δικό μου χθες το απόγευμα εμφανίστηκε μια μαύρη κηλίδα όσο μια γόπα τσιγάρου στο κέντρο περίπου τις οθόνης από αυτές που και καλά είναι της οθόνης και που όμως ΔΕΝ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ με το καιρό...Εμένα το δικό μου γέννησε μια καινούρια πιο έντονη από τις υπόλοιπες που είχα και πιο μεγάλη... Θα το έστελνα για Service αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα βγάλω άκρη οπότε... Ενημερωτικά το κινητό ούτε χτύπησε ούτε έπεσε ούτε κάτι παράξενο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με gb του δουλευε μια χαρα... Γι'αυτο υποψιαζομαι την rom..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...