Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα οκ ευχαριστω!α και κατι αλλο..γι ανα την περασω κανω την ιδια διαδικασια με την προηγουμενη??δηλαδη με το rsd lite?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχα οκ ευχαριστω!α και κατι αλλο..γι ανα την περασω κανω την ιδια διαδικασια με την προηγουμενη??δηλαδη με το rsd lite?

 

Post #2500

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση! αξιζει να κανω την διαδικασια αντικαταστασης της συσκευης για τα μαυρα σημαδιακια στην οθονη?(στο μαυρο φοντο) εννοω και αντικατασταση να κανω και η επομενη συσκευη δεν θα εχει τα ιδια συμπτωματα στην οθονη?η απλα εχουμε πεσει μερικοι στην περιπτωση προβληματικης οθονης?
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ευτυχης κατοχος του razr,αφου πηρα τηλ σε ολα τα ΜediaMarkt θεσσαλονικης οπου δεν υπηρχε ουτε για δειγμα,πηρα τηλ σε ολα τα καταστηματα wind,τελικα το βρηκα ενα τελευταιο κομματι και το αρπαξα:p .Ενταξει το κινητο οταν το πιασεις καταλαβαινεις την αξια του!!και μια ερωτηση,πως στο καλο κλεινουν οι ανοιχτες εφαρμογες??Καποια βοηθεια γιατι δεν το βρισκω!!!
Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται αν τις κλήσεις ;)

 

Eννοεις να τις αφηνω ανοιχτες,αν καταλαβα καλα?Βασικα απο περιεργεια ρωταω γιατι δεν μπορω να βρω τον τροπο για το συγκεκριμενο μοντελο,πχ στο ics κανεις αριστερα swype και κλεινουν.Τεσπα ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο που μιλησα με ΜΜ, υπαρχει ενα σε λευκο, σφραγισμενο. Ειναι αξιοπιστο σαν αγορα ή οχι ;
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο που μιλησα με ΜΜ, υπαρχει ενα σε λευκο, σφραγισμενο. Ειναι αξιοπιστο σαν αγορα ή οχι ;

 

Αν σου ειπαν οτι ειναι σφραγισμενο γιατι να μην ειναι αξιοπιστη αγορα?Αν σου αρεσει το κιν παρτο

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο που μιλησα με ΜΜ, υπαρχει ενα σε λευκο, σφραγισμενο. Ειναι αξιοπιστο σαν αγορα ή οχι ;

 

 

Φίλε μου γεια σου. Εγώ το πήρα από τα ΜΜ στο Περιστέρι και από χαζομάρα μου δεν κοίταξα εκείνη τη στιγμή στο ταμείο που μου το έβγαλε από το κουτί ασφάλειάς αν είναι σφραγισμένο και μετά στο σπίτι διαπίστωσα ότι οι ταινίες ασφάλειάς ήταν ξεκολλημενες και από τις δυο μεριές. Τέλος πάντων το κινητό δουλεύει μια χαρά προς το παρόν. Την επομένη φόρα θα προσέχω περισσοτερο;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γεια σου. Εγώ το πήρα από τα ΜΜ στο Περιστέρι και από χαζομάρα μου δεν κοίταξα εκείνη τη στιγμή στο ταμείο που μου το έβγαλε από το κουτί ασφάλειάς αν είναι σφραγισμένο και μετά στο σπίτι διαπίστωσα ότι οι ταινίες ασφάλειάς ήταν ξεκολλημενες και από τις δυο μεριές. Τέλος πάντων το κινητό δουλεύει μια χαρά προς το παρόν. Την επομένη φόρα θα προσέχω περισσοτερο;)

 

Το άσπρο που είχα πάρει εγω, και όλα τα άσπρα που είδα στο ΜΜ, είχαν κομμένη την ταινία ασφαλείας και ειχαν το updated αυτοκόλλητο. Το πιο πιθανό είναι οτι μετά το update δεν τα ξανασφαγισαν στην Μοτο. Αν δεν είναι updated (2.3.6) τότε μπορεί και να το είχαν βιτρίνα. Αλλά σίγουρα βιτρίνα εχουν βγάλει τα προστατευτικα και είναι λίγο δύσκολο στο RAZR να τα ξαναβαλουν τέλεια.

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι και εγω ενας καινουριος κατοχος xt910 .. με ποιο τροπο μπορω να παιρασω τις επαφες απο το παλιο μου sony sto xt910. δεν τις δεχεται ομαδικα μεσω bluetooth μονο μια μια..
Link to comment
Share on other sites

Εσύ dilimma είσαι συνεχώς σε ένα δίλημμα! :lol: Είπαμε ότι τα περισσότερα έχουν κάποιες "σκιές" που αν δεν τις ανέφεραν ορισμένοι, κανείς δε θα ήξερε ότι υπάρχουν. Τώρα δεν υπάρχουν πλέον συσκευές για να σου κάνουν άμεση αντικατάσταση, οπότε...κάτσε στα αυγά σου και απόλαυσε το όπως είναι! :p Ετσι κι αλλοιώς δε φαίνεται τίποτε!!!

¨

 

χαχαχα οκ δεν το αλλαζω!! μια ερωτηση ακομα μεσω motocast συνδεθηκα με το pc μου και εκανα ληψη καποιων κομματιων μουσικης στη συσκευη, αποθηκευτηκαν στη συσκευη αλλα δεν μπορω να βρω που ακριβως μπορεις να μου πεις που παιζει να εχουν αποθηκευτει;;

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ntfs συζήτηση που έγινε νωρίτερα, εδω θα βρείτε kernel mods

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1754888

 

Μονο για ICS το συγκεκριμένο νομίζω, δεν το έχω δοκιμάσει και πάντα διαβάζουμε το thread όλο για τυχόν προβλήματα που μπορεί να συναντήσουμε. Πχ είδα να λέει οτι το motoblur δεν κάνει αυτόματα mount στο ntfs.

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

:lol: χαχαχα οκ θα το κανω ετσι οπως ειπες αλλα πως μπορω να βρω τωρα που εχουν αποθηκευτει τα αρχεια μουσικης που περασα;;
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Kρατάς πατημένο το πλήκτρο Home, σου τις εμφανίζει και κάνεις swipe.

 

swipe σε 2.3.6 δεν παίζει, στο razr από settings πας σε manage apps και από εκεί σε running και "σκοτώνεις" ότι θες.Γι' αυτό μου λείπει το ics, άντε να έρθει το official update...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο ΜΜ στα δυτικα της Θεσσαλονικης για να δω τι παιζει. Ειχαν φερει το απογευμα καινουργια ασπρα. Εχουν αυτοκολλητο updated επανω ολα και την ταινια ασφαλειας της Μοτο κολλημενη κανονικα. Ε και πηρα ενα :)

Στελνω απο αυτο τωρα, καλες πρωτες εντυπωσεις, μονο το λευκο της οθονης μου φαινεται καπως ατονο αλλα στα αλλα χρωματα ειναι πραγματικη amoled. Ηλπιζα οτι θα δω το παγωτο μεσα λογω του αυτοκολλητου αλλα θα περιμενω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Βασικά σας γράφω εκ μέρους ενός φίλου. Έχει κρατήσει ένα κομμάτι στα 280 για απόψε και σκέφτεται να πάει να το πάρει αύριο, μάλλον από άλλο μαγαζί και όχι mm, ανταγωνισμός γαρ. Επηρεασμένος κι από το φόρουμ του είπα ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία, με ρώτησε όμως παραπάνω λεπτομέρειες, τις οποίες μόνο εσείς, οι κάτοχοι μπορείτε να απαντήσετε. Καταρχάς ξέρω ότι δεν έχει πολύ καλή κάμερα, ισχύει; Το άλλο και βασικό, πως είναι η ποιότητα ακουστικού και ηχείου; Και τέλος, για να μην σας κουράζω, γενικά το κινητό ρολάρει καλά, έχει lags, στο σερφάρισμα φορτώνει γρήγορα σελίδες;; Βλέπω ότι πρόκειται και να δροσιστεί σύντομα. :lol: Σας ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω υπαρχει τροπος να διαγραψουμε το carrier name σε root τηλέφωνο με την τελευταια ics η εστω να το αλλαξουμε πιανει την μισή μπαρα απο πανω χωρις λογο.κατα τα αλλα ειναι φοβερη η ics παιδια ειναι πανευκολο να την βαλετε εγω απλα λεω στον εαυτο μου τι βλακας ειμαι που δεν την εβαζα σοβαρα ειναι υποθεση 15 λεπτων.το wifi μια απο τα ιδια αλλα ενταξει εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα εκει που αλλες mobile συσκευες ειναι φουλ αυτο ειναι 1 κουτακι κατω απλα μαλλον η motorola τσιγκουνευτικε τον δεκτη και εβαλε κανενα φτινιαρικο
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας root στην 4.0.4 με το τελευταίο update

(έκδοση 676.226.3xt910.retail.en.eu);

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω και χρειάζομαι οδηγίες...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ακριβώς οι ίδιες συσκευές με μοναδική διαφορά την μπαταρία. Ότι ισχύει για το ένα, ισχύει και για το άλλο.

Thanks. :)

Είχα ξαναρωτήσει για τις custom ROMs και μου είχατε πει ότι παίζουν 100% οι ίδιες, αλλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι και η Motorola δεν κάνει διακρίσεις στις official.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...