Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες και πιθανον να εχει αναφερθει

 

Η μπαταρια του δεν αφαιρειται απο οτι διαβασα καπου ?

 

Τι κανουμε για να την αλλαξουμε ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε την .33 πόση με πόση ελεύθερη μνήμη είστε πάνω κάτω;

Με την 2.3.6 είμουν 350-440 ελεύθερη, τώρα είμαι γύρω στα 250 mb με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες!

Το κινητό είναι πύραυλος με την καινούργια βεβαίως απλά θέλω να διαπιστώσω αν ισχύει το ίδιο σε όλους.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το πρώτο μου screen shot!

Είχα ξεχάσει ότι μπορούμε να το κάνουμε και αυτό πλέον :-D

 

Πριν έδειχνε συνολική RAM περί τα 920ΜΒ και ελεύθερη στα 450. Τώρα συνολική δείχνει 840 και ελεύθερη 370. Αλλά...πάει σφαίρα!!!

 

Μάλλον θα φταίνε τα widgets... :(

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος και εγώ της παρέας από σήμερα, αφού άφησα το Defy μου για χάρη του Razr (κάποιοι θα με πουν μαζόχα που πήρα δύο συνεχόμενα κινητά Motorola, αλλά έτυχε :P ). Σε πρώτη φάση διακρίνω μεγάλο μπλέξιμο με την official ICS, οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα. Root για αρχή για να δουλεύει το Titanium και σιγά σιγά όλα θα γίνουν!
Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος και εγώ της παρέας από σήμερα, αφού άφησα το Defy μου για χάρη του Razr (κάποιοι θα με πουν μαζόχα που πήρα δύο συνεχόμενα κινητά Motorola, αλλά έτυχε :P ). Σε πρώτη φάση διακρίνω μεγάλο μπλέξιμο με την official ICS, οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα. Root για αρχή για να δουλεύει το Titanium και σιγά σιγά όλα θα γίνουν!

 

Θανάση καλησπέρα έχω διαβάσει αρκετά πράγματα σχετικά με rooting αλλά δεν το έχω κάνει (ακόμα).

Προσωπικά δεν το βρίσκω τόσο απαραίτητο αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω μήπως χάνω κάτι εξαιρετικό και δεν το ξέρω.

Έκει που κολλάω όμως είναι το unroot, δεν έχω βρεί μια μέθοδο-οδηγό για να κάνω root και όποτε θέλω unroot.

Οπότε κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και με τον player της μανας αλλά και με τον vplayer, τα βίντεο και ταινίες τα δείχνει με κάποια κολλήματα, το κινητό είναι τριων ημερών απείραχτο. Μετά, με το root απενεργοποιώ τον αισθητήρα φωτός και η οθόνη γίνετε ποιο φωτεινή η δεν μπορώ να το κάνω αυτό που λέω?
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο πλεονέκτημα του rooting, κατά την γνώμη μου, είναι η δυνατότητα να κάνεις backup το κινητό σου με το titanium backup, ή αντίστοιχα προγράμματα του είδους φυσικά. Σίγουρα μετά μπορείς να πειράξεις το κινητό, αν θέλεις, κάνοντας αλλαγές σε αρχεία συστήματος κτλ, αλλά το βασικό και απαραίτητο κατ΄εμέ είναι το backup.

 

Αυτό που αναφέρει ο jimmys με την φωτεινότητα δεν το γνωρίζω, αν και η οθόνη μου φαίνεται αρκετά φωτεινή ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου για την οθόνη είναι ότι θα έπρεπε να είναι πιο φωτεινή από ότι είναι τώρα. Κάτω από τον ήλιο δύσκολα διακρίνεις τα συμβάντα σε αυτήν.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι έχετε βάλει την 4.0.4 EFIGSRetail, επειδή το κινητό (Ελληνικό) με την 2.3.6 έχει την noneEFIGSRetail, υπάρχει θέμα με την εγγύηση;

 

Μάλλον το αποκλείω, ειδικά όπως λειτουργεί ο ανεξάρτητος συνεργάτης/σέρβις της ΜΟΤΟ. Είναι εξυπηρετικοί και γρήγοροι και δεν ψάχνουν για προφάσεις. Αυτά τα κάνει κυρίως η Sony!

 

Είναι ρίσκο πάντως. Από την στιγμή που δεν είναι επίσημη(με την ένοια του δεν κυλοφόρησε επίσημα για την έκδοση της συσκευής μας),μπορεί να θεωρηθεί custom και έξω απ΄την εγγύηση.

 

Και με τον player της μανας αλλά και με τον vplayer, τα βίντεο και ταινίες τα δείχνει με κάποια κολλήματα, το κινητό είναι τριων ημερών απείραχτο. Μετά, με το root απενεργοποιώ τον αισθητήρα φωτός και η οθόνη γίνετε ποιο φωτεινή η δεν μπορώ να το κάνω αυτό που λέω?

 

Δοκίμασε mx player και mvideoplayer. Για το άλλο που ρωτάς δεν είμαι σίγουρος τι ενοείς ακριβώς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το service. Σκεφτείτε ότι όσοι πήγαν τη συσκευή τους στο service έλαβαν μια μη επίσημη αναβάθμιση σε ICS.

 

Όσον αφορα το Rooting, δεν είναι κάτι τραγικό. Όποιος θέλει να κάνει Un-root, πολύ απλά ξαναφλασάρει τη Rom μέσω RSD και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στο sony neo v μεσω rooting απενεργοποιω τον αισθητηρα που αυξομειωνει την ενταση φωτως της οθονης και εχω πολυ μεγαλυτερη φωτεινοτητα, χωρις rooting δεν γινετε αυτο. Ετσι σκεφτηκα μηπως εσεις που εχετε κανει rooting το εχετε πετυχει και αυτο. Κατι αναλογο εχω κανει κι εγω στο neo v. rooting + disable ayto brightness.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το service. Σκεφτείτε ότι όσοι πήγαν τη συσκευή τους στο service έλαβαν μια μη επίσημη αναβάθμιση σε ICS.

 

Όσον αφορα το Rooting, δεν είναι κάτι τραγικό. Όποιος θέλει να κάνει Un-root, πολύ απλά ξαναφλασάρει τη Rom μέσω RSD και τέλος.

 

έλαβαν ICS προοριζόμενη όμως για την χώρα μας και δεν ήταν ανεπίσημη ήταν ακυκλοφόρητη και για beta testing από τη motorola. Κατά τη γνώμη μου άλλο αυτό και άλλο να βάλουμε εμείς κάποια έκδοση που δεν προορίζεται για τη χώρα μας. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα το Rooting, δεν είναι κάτι τραγικό. Όποιος θέλει να κάνει Un-root, πολύ απλά ξαναφλασάρει τη Rom μέσω RSD και τέλος.

 

Δηλαδή στην .33 που βρίσκομαι μπορώ να κάνω root με αυτόν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710871 τον οδηγό και αν θέλω να να κάνω unroot απλά ξαναφλασάρω την Rom;

Είναι και αρκετοί οδηγοί για root και εχω μπερδευτεί λίγο. :worry:

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω την 4.0.4 .33 με της οδηγιες του Ταυγετου!!!! Τελειως διαφορετικη συσκευη...σφαιρα ολα!!! να'σαι καλα φιλε μου για της οδηγιες σου!!!Οχι που θα καθομουν να περιμενω!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω την 4.0.4 .33 με της οδηγιες του Ταυγετου!!!! Τελειως διαφορετικη συσκευη...σφαιρα ολα!!! να'σαι καλα φιλε μου για της οδηγιες σου!!!Οχι που θα καθομουν να περιμενω!!!:lol:

 

Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζετε

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

έλαβαν ICS προοριζόμενη όμως για την χώρα μας και δεν ήταν ανεπίσημη ήταν ακυκλοφόρητη και για beta testing από τη motorola. Κατά τη γνώμη μου άλλο αυτό και άλλο να βάλουμε εμείς κάποια έκδοση που δεν προορίζεται για τη χώρα μας. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον!!!!!!!

 

Για να απλοποιήσουμε τα πράγματα... Οποιαδήποτε επίσημη ή και ανεπίσημη ROM που είναι όμως από τη Motorola δεν ακυρώνει την εγγύηση. Όπως ακριβώς καλύπτονται από την εδώ αντιπροσωπεία οι συσκευές προερχόμενες από το εξωτερικό, έτσι ακριβώς δεν υπάρχει και περιορισμός όσον αφορά τις Rom άλλων χωρών, εντός Ευρώπης εννοείται.

 

Για τo root και un root η διαδικασία είναι τόσο απλή. Απλά ξαναπερνάμε τη ROM μέσω RSD και όλα επανέρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζετε

Οτι και να γινει ολα λυνονται....δεν το rootarisa (και το service την ιδια εκδοση και διαδικασια σου περναει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βγήκε καινούργιο leak update για την.33. Είναι περίπου 35 mb. Την περνάω τώρα. Προσοχή εάν έχετε frozen apps.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βγήκε καινούργιο leak update για την.33. Είναι περίπου 35 mb. Την περνάω τώρα. Προσοχή εάν έχετε frozen apps.

What is frozen apps?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε όσους ρωτούν αν η συσκευή αξίζει , θα το πώ μια και καλή: Δεν απαντούμε σε ειρωνικές ερωτήσεις!!!

 

φιλε ddr2,

κατ'αρχην συγγνωμη εαν σε ειρωνευτηκα με την ερωτηση μου για το razr (θετικα αρνητικα κ γενικα αν αξιζει). Δευτερον, να σου πω οτι θα ηταν πολυ πιο ευκολο να αγνοησεις την ερωτηση μου ή να κατσεις να γραψεις 2γραμμες θετικα/αρνητικα παρα να πεταξεις την ατακουλα σου.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν build date 27 Jun. Η διάφορα από την πρώτη στιγμή είναι θεαματική. Τα πάντα αποκρινονται ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΆ πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

What is frozen apps?:worry:

 

εάν έχεις κάνει ρουτ μπορείς να "παγωσεις" μέσω titanium backup οποία εφαρμογή θέλεις. Εγώ για παράδειγμα είχα παγώσει μια της μοτορολα com.Motorola.blur.friendfeed η οποία ευθύνεται για ένα ποσοστό 15 περίπου % κατανάλωσης μπαταρίας. Εάν πας λοιπόν μέσω stock recovery να κάνεις update και έχεις frozen stock apps απλά θα αποτύχει η αναβάθμιση

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν build date 27 Jun. Η διάφορα από την πρώτη στιγμή είναι θεαματική. Τα πάντα αποκρινονται ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΆ πιο γρήγορα.

 

Eγω περασα την Jun 9,πως περναω τωρα την νεοτερη εκδοση που λες,με τον ιδιο τροπο μεσω rsd lite? επισης που θα βρω να την κατεβασω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου για την οθόνη είναι ότι θα έπρεπε να είναι πιο φωτεινή από ότι είναι τώρα. Κάτω από τον ήλιο δύσκολα διακρίνεις τα συμβάντα σε αυτήν.

 

Τοσο χαλια???

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...