Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Ήδη τρέχω ics....

 

Τίποτα. Λέω να βάλω αύριο την 651.167.21.XT910.nonefigsretail.en.EU που είχες, από 73.30. Με αυτήν αγόρασες το κινητό; Λέω να περιμένω ακομα για ics, αν και δεν βλέπω να έχουν κανένα προβλημα όσοι την πέρασαν, μέχρι στιγμής τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

http://www.popherald.com/06-28-2012-motorola-mobility-droid-razr-maxx-ice-cream-sandwich-ics-test-18278

 

June 28, 2012, 12:40 A.M. EDT —

A source said the Motorola Droid RAZR and RAZR Maxx Ice Cream Sandwich update should arrive this weekend, fixing battery issues.

 

Βρε λες? :O

Link to comment
Share on other sites

20 ωρες πριν απο Motorola Europe στο group στο facebook.

 

For those asking for information about the ICS upgrade for RAZR and RAZR MAXX, we have had a delay which means we’re unable to roll out in Q2 as planned. We’re working through the changes that need to be made to the software to ensure you get the best experience from all the new features ICS will bring. We will update you when we have further details on a new roll out.

 

Ε Λ Ε Ο Σ :angry::devil::rtfm:

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

τι κανουμε ποιον το ice cream sandwich.εδω βγηκε το Jellybeans και εμεις περιμενουμε ακομη το παγωτο. καλυτερα να μην γινει η αναβαθμιση για το παγωτο και ας παει απευθειας η αναβαθμιση στο Jellybeans και ας αργησουν ακομη λιγο
Link to comment
Share on other sites

τι κανουμε ποιον το ice cream sandwich.εδω βγηκε το Jellybeans και εμεις περιμενουμε ακομη το παγωτο. καλυτερα να μην γινει η αναβαθμιση για το παγωτο και ας παει απευθειας η αναβαθμιση στο Jellybeans και ας αργησουν ακομη λιγο

 

και πιστευεις οτι περα απο το xoom θα παρει καποιο αλλο μοντελο της μοτο την 4.1;

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

και πιστευεις οτι περα απο το xoom θα παρει καποιο αλλο μοντελο της μοτο την 4.1;

 

φιλε η μοτο ανηκει στην γοογλε... λες να μην εχει καποια ευνοια εστω και λιγο αν και η γοογλε λεει θα ειναι αντικειμενικη?:innocent:

Link to comment
Share on other sites

εχει μεινει καποιος απολυτα ικανοποιημενος απο αγορα ΜΜ Σταθμου Θεσσαλονικης? Αξιζει τελικα τα λεφτα του? Με σφραγισμενα τα κουτια η μη? παρακαλω ενημερωστε με γιατι το σαββατο ανεβαινω για αγορα. :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το ΜΜ της Πυλαίας και μπορώ να πω ότι ενώ αρχικά ήμουν επιφυλακτικός, τώρα είμαι ενθουσιασμένος.

Δεν είναι δυνατόν τα 500-1000, 2000 κομμάτια που πιθανότατα να έβγαλε πανελλαδικά το ΜΜ σε προσφορά, να είναι όλα επιστροφές ή refurbished... Μη βλέπετε παντού συνωμοσίες. Δεν θέλουν όλοι να σας κάνουν κακό...

Και να το πω κι αλλιώς... "Οι γερμανοί είναι φίλοι μας..." :ninja:

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχει μεινει καποιος απολυτα ικανοποιημενος απο αγορα ΜΜ Σταθμου Θεσσαλονικης? Αξιζει τελικα τα λεφτα του? Με σφραγισμενα τα κουτια η μη? παρακαλω ενημερωστε με γιατι το σαββατο ανεβαινω για αγορα. :!:

 

δεν τιθεται θεμα για το αν αξιζει τα λεφτα του η οχι.ειναι πιστευω,γιαυτο που προσφερει γενικα σα συσκευη,bvfm στα 299Ε;)

μονο το καβλαρ,τα νανοτετοια πωσταλενε και την γενικα στιβαρη κατασκευη της συσκευης να υπολογισεις...εχει ομως θεματα με το software(βλεπε icecream) και τα costum rom-kernels.(και η μπαταρια του Μμμμμμ...δεν ειναι και απο τα καλυτερα σε διαρκεια αλλα διορθωνετε λενε στο ICS[αναμενουμε το ICS])

τωρα για τα ανοιγμενα κουτια,

ολοι λενε,οτι οι συσκευες ηταν αθικτες-εργοστασιακες.

προσωπικη εκτιμηση θα κανεις εσυ,στο αν θες να αγορασεις ανοιγμενη συσκευασια!

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

δεν τιθεται θεμα για το αν αξιζει τα λεφτα του η οχι.ειναι πιστευω,γιαυτο που προσφερει γενικα σα συσκευη,bvfm στα 299Ε;)

μονο το καβλαρ,τα νανοτετοια πωσταλενε και την γενικα στιβαρη κατασκευη της συσκευης να υπολογισεις...εχει ομως θεματα με το software(βλεπε icecream) και τα costum rom-kernels.(και η μπαταρια του Μμμμμμ...δεν ειναι και απο τα καλυτερα σε διαρκεια αλλα διορθωνετε λενε στο ICS[αναμενουμε το ICS])

τωρα για τα ανοιγμενα κουτια,

ολοι λενε,οτι οι συσκευες ηταν αθικτες-εργοστασιακες.

προσωπικη εκτιμηση θα κανεις εσυ,στο αν θες να αγορασεις ανοιγμενη συσκευασια!

 

Πες μου μια συσκευη με καλυτερη μπαταρια σε 2.3. (γιατι στην ics η μπαταρια ειναι αισθητα βελτιωμενη)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Haki, βασικά, το θέμα με την ics είναι σοβαρό, διότι, εμείς που έχουμε από πιο παλιά το κινητό, περιμένουμε εδώ και 6 μήνες την αναβάθμιση. Η αρχική δέσμευση της μοτορόλα ήταν για 6 εβδομάδες μετά την επίσημη κυκλοφορία της ics (!!!) δηλαδή το αργότερο μέσα στον Ιανουάριο. Μετά έγινε Q1 , μετά έγινε Q2 και τώρα λέει θα πάρει κι άλλο....

Οκ, δεν θα πεθάνουμε, αλλά είναι αντιεπαγγελματική συμπεριφορά, την οποία θα λάβω πολύ σοβαρά υπόψη μου, όταν θα ξανασκεφτώ να πάρω μοτορόλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Λέω να βάλω αύριο την 651.167.21.XT910.nonefigsretail.en.EU που είχες, από 73.30. Με αυτήν αγόρασες το κινητό; Λέω να περιμένω ακομα για ics, αν και δεν βλέπω να έχουν κανένα προβλημα όσοι την πέρασαν, μέχρι στιγμής τουλάχιστον...

 

Φίλε μου έδωσες την πληροφορία που προχώρησα στην ICS. Είχα μια ξεχασμένη microSD από το htc Desire που είχα πριν και έκανα τη δουλειά μου.

 

Παιδιά το κινητό μας με την ICS, πετάει πραγματικά. Δηλώνω φανερά εντυπωσιασμένος.

Μετά από αυτό που έγραψε η Μοτορόλα στο FB, περί καθυστέρησης ics, εγώ δεν μπορούσαν να περιμένω άλλο.

Ελπίζω να βγει και Jelly Bean για εμάς από τους XDA και να περάσω σύντομα και σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

εχει μεινει καποιος απολυτα ικανοποιημενος απο αγορα ΜΜ Σταθμου Θεσσαλονικης? Αξιζει τελικα τα λεφτα του? Με σφραγισμενα τα κουτια η μη? παρακαλω ενημερωστε με γιατι το σαββατο ανεβαινω για αγορα. :!:

 

Χθες το πήρα από εκεί. Σε μαύρο είχαν μείνει 2-3 κομμάτια(όλα ανοιγμένα). Μέσα πάντος το κινητό είχε τις ζελατίνες του και είναι καινούριο. Για άσπρο δεν ρώτησα αν υπάρχει.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο πριν πας πάντως, γιατι ως το Σάββατο δεν ξέρω αν υπάρχει(εκτός αν φέρουν και άλλα κομμάτια).Ρώτα αν μπορούν να στο κρατήσουνε(εμένα μου έκαναν τηλεφωνική κράτηση για μια μέρα).

 

Δεν ξέρω τι θέλεις από ένα κινητό ,οπότε δεν μπορώ να σου πω αν θα σου αρέσει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μαλλον βλεπω να καθυστερει αρκετα η επισημη αναβαθμιση,εχω καποιες αποριες-

 

1.Η επισημη με την leak (xda,roms) κτλπ εχει καποια διαφορα η ειναι ιδια με της ιδιες αναβαθμισεις σε soft και hw?

 

2,Aν δοκιμασω να κανω μονος μου με τα βηματα απο xda forums και κανω καποιο λαθος υπαρχει περιπτωση να κανω brick την συσκευη μου?

 

3.Σε περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω στην stock rom που εχω τωρα 2.3.6 υπαρχει δυνατοτητα?

 

4.Παιζει προβλημα με την εγυηση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μαλλον βλεπω να καθυστερει αρκετα η επισημη αναβαθμιση,εχω καποιες αποριες-

 

1.Η επισημη με την leak (xda,roms) κτλπ εχει καποια διαφορα η ειναι ιδια με της ιδιες αναβαθμισεις σε soft και hw?

 

2,Aν δοκιμασω να κανω μονος μου με τα βηματα απο xda forums και κανω καποιο λαθος υπαρχει περιπτωση να κανω brick την συσκευη μου?

 

3.Σε περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω στην stock rom που εχω τωρα 2.3.6 υπαρχει δυνατοτητα?

 

4.Παιζει προβλημα με την εγυηση?

 

Ευχαριστω

 

1. Από τη στιγμή που δεν έχει βγει η επίσημη ακόμα δεν ξέρουμε τι αλλαγές μπορεί να έχει σε σχέση με το leak. Κρίνοντας όμως από τη μεταμόρφωση του τηλεφώνου σε σχέση με τη 2.3.6 και την απροβλημάτιστη λειτουργία του, εικάζω πως θα έχει απλά μικροβελτιώσεις...

 

2.Δεν υπάρχει πιθανότητα λάθους. Εκτός αν σου κλείσει από μπαταρία στη μέση της διαδικασίας.

 

3.Δεν υπάρχει δυνατότητα επιστροφής. (Δε νομίζω οτι θα τη χρειαστείς ούτως η άλλως)

 

4.Αυτό είναι κάτι σχετικό τώρα. Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει απόλυτα εκτός από το ίδιο το service. Δική μου άποψη, ότι από τη στιγμή που είναι ανεπίσημα επίσημη ROM της Motorola και όχι κάτι "μαγειρεμένο", δεν θα έχεις πρόβλημα.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με την ics το κινητό μπορεί να έχει μεταμορφωθεί, αλλά έχει χάσει κάπως τη σπιρτάδα που είχε με την 2.3.6 Η ελεύθερη ραμ είναι πλέον κάτω από 200mb, συχνά και κάτω από 100. Δεν τολμώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν το κινητό είχε ας πούμε 512 ραμ. Δηλαδή, ψιλοβελτιώσεις σηκώνει να γίνουν άνετα και μάλλον αυτό κάνει η μοτορόλα και γι αυτό περιμένουμε.

Προσωπικά πιστεύω ότι ics, σαν κώδικας από τη google, είχε κάποιο πρόβλημα με το σήμα. Υπενθυμίζω και κάποια προβλήματα που είχαν αναφερθεί στο galaxy nexus. Έτσι εξηγείται κατά τη γνώμη μου που το XOOM wifi only έχει πάρει το update από τον Γενάρη, ενώ, όλες οι συσκευές με 3g ραδιο ακόμα περιμένουν. Προσωπικά εκεί εντοπίζω το πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται διεύρευσε καινούριο update για την Ευρώπη: 672.180.33

Μπορείτε να το βρείτε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται διεύρευσε καινούριο update για την Ευρώπη: 672.180.33

Μπορείτε να το βρείτε εδώ!

 

κατάλαβες κάποια αλλαγή? Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία διάφορα σε σχέση με την προηγούμενη leaked. Περίμενα μπας και έχει τα notification toggles αλλά τίποτα. Για όποιον ενδιαφέρεται μπαίνει αρκετά εύκολα πάνω στην προηγούμενη ακολουθώντας τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβες κάποια αλλαγή? Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία διάφορα σε σχέση με την προηγούμενη leaked. Περίμενα μπας και έχει τα notification toggles αλλά τίποτα. Για όποιον ενδιαφέρεται μπαίνει αρκετά εύκολα πάνω στην προηγούμενη ακολουθώντας τις οδηγίες.

 

Προς το παρών δε βλέπω κάτι. Πριν μια ώρα την έβαλα!

Κάτι που με παραξενεύει είναι ότι κάθε φορά που κάνω reboot, μου βγάζει στην αρχή "Android is being upgraded" και από κάτω "Starting Applications" ή κάτι τέτοιο. Στο βγάζει και εσένα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!αγόρασα και εγώ το κινητό από τα ΜΜ και παρατήρησα ότι όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 50% αρχίζει και κλειδώνει απο μόνο του ενω είμαι στο ίντερνετ ή στις επαφές...βγάζω την εξοικονόμηση ενέργειας κ απενεργοποιώ το κλείδωμα οθόνης κ μου κάνει πάλι τα ίδια...ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό;;; :O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...