Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα...Όχι άσχημα... Κάνε αναζήτηση το τεστ Browsermark στο Google και τρέξε και αυτό αν μπορείς, να δούμε την απόδοση στον browser.

 

BrowserMark= 82350

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

BrowserMark= 82350

 

Αν δεν κανω λαθος, ειναι καλη επιδοση.

το ipad2 βγαζει καπου στις 90.000-95.000 αν παλι δεν θυμαμαι λαθος. Βεβαια, λογω ios ειναι πιο ευκολο για το ipad.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν έχω υπομονή να διαβάσω τόσες σελίδες, Λέω να πάρω κι εγώ αυτό το κινητό και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Το σήμα στο wifi είναι κάλο;

Flash player υποστηρίζει(πχ θα μπορώ να δω ant1 webtv)?

Τελικά αξίζει να το πάρω ή να κοιτάξω για κάτι πιο καινούργιο;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, ειναι καλη επιδοση.

το ipad2 βγαζει καπου στις 90.000-95.000 αν παλι δεν θυμαμαι λαθος. Βεβαια, λογω ios ειναι πιο ευκολο για το ipad.

 

Νέα μέτρηση 3g αυτή την φορά,

108369 :-)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Νέα μέτρηση 3g αυτή την φορά,

108369 :-)

 

Μάλιστα... Στο δικό μου μέχρι τώρα έχω δει εως 99000 περίπου...

Καλή επίδοση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

απο χτες και γω κατοχος του μοτορολα:D:D με εκδοση 2.3.6--> 651,167,22,XT910.retail.en.fr

απο τι καταλαβαινω απο το fr ειναι γαλλικη εκδοση,λετε να βαλω en ακολουθωντας τον οδηγο στην πρωτη σελιδα? ICS θα μου παρει κανονικα οταν ερθει η ωρα ετσι?

 

κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω...

η μοτορολα δεν εχει καποια σουιτα διαχειρισης του κινητου?

οι αναβαθμισεις γινονται μονο απο τις ρυθμισεις του κινητου και οχι απο καποιο προγραμμα στον υπολογιστη,σαν το kies της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν έχω υπομονή να διαβάσω τόσες σελίδες, Λέω να πάρω κι εγώ αυτό το κινητό και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Το σήμα στο wifi είναι κάλο;

Flash player υποστηρίζει(πχ θα μπορώ να δω ant1 webtv)?

Τελικά αξίζει να το πάρω ή να κοιτάξω για κάτι πιο καινούργιο;

Ευχαριστώ!!

 

Μήπως μπορεί κάποιος κάτοχος του τηλεφώνου να μου απαντήσει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος κάτοχος του τηλεφώνου να μου απαντήσει;

Ευχαριστώ!

 

Εν συντομία, ναι σε όλα. Μοναδική αχίλλειος πτέρνα είναι ο κλειδωμένος bootloader. Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι custom roms ξέχασε την τελευταία μου πρόταση. :)

Link to comment
Share on other sites

Custom rom μπορεί να πάρει, custom kernel δεν μπορεί λόγω κλειδωμένου bootloader.

Όλες οι custom rom εδώ:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1363

Το σήμα του wifi είναι ασθενές σε σχέση με άλλα κινητά. Ελπίζουμε να βελτιωθεί τις επόμενες μέρες που θα δοθεί η αναβάθμιση σε ICS.

Flash player υποστηρίζει κανονικά και οι αναβαθμίσεις γίνονται και από το τηλέφωνο (ΟΤΑ) αλλά και από το πρόγραμμα motocast της motorola για υπολογιστή.

Για το αν αξίζει κάποιος να το αγοράσει σήμερα πιστεύω πως στην τιμή που το βρίσκουμε στο skroutz είναι πάρα πολύ καλή επιλογή λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι ταχύτατο, με καταπληκτική ποιότητα κατασκευής και διαφορετικό σχεδιασμό από όλα τα υπόλοιπα android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις... :)

edit: Να ρωτήσω και κάτι άλλο, επειδή είμαι νέος στο android, τι παραπάνω θα μπορώ να κάνω με ξεκλείδωτο bootloader?

Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να ξεκλειδώσει ή δεν γίνεται αυτό? Thanks!!

Edited by tym
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει η περίπτωση να τον ξεκλειδώσει η Μοτορόλα στο μέλλον αλλά δεν το νομίζω είναι κάπως απομακρυσμένο ενδεχόμενο. Με ξεκλείδωτο μπουτλοτερ είναι πίο εύκολο να γίνουν ρομς και γενικά η ζωή των ντεβελοπερ γίνεται πιο εύκολη αφού θα μπορούν να περνούν τον τελευταίο αντροιτ κερνέλ στη συσκευή και δε θα χρειάζεται να κάνουν πατέντες για να τρέχει από πάνω π.χ. ο κερνέλ του ISC. Άρα θα γίνει πιο εύκολη η αναβάθμιση των συσκευών μας απλά όχι με "επίσημη" ρομ
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το update του razr σε android 4 ποτε θα γινει?πολλα ακουντε αλλα τιποτα επισημο.

 

διαβαζω για το razr hd (13αρα φωτογραφικη?) οτι θα κτυπησει ασχημα την samsung (galaxy s3). τωρα να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας κ της εντυπωσεις σας απο το τηλ αυτο το απιθανο ψηνομαι ασχημα να το αγορασω μεχρι το καλοκαιρι(κ αν μπορει καποιος να προτεινει κανα σωστο κ καλο μερος να το παρω ειμαι απο θεσσαλονικη)εχω ενα γνωστο δουλευει στο ΜΕΝΤΙΑ ΜΑΡΚΕΤ κ μου ειπε να περιμενω λιγο θα πεσει ''κατα την γνωμη μου ο ελληνας ειναι χαζος που παει κ παιρνει iphone k galaxy s2*'' κ ειμαι μεταξυ αυτου,του ΜΑΧΧ (ξερει καποιος αν το ΜΑΧΧ θα βγει στην ελληνικη αγορα) κ 2 μοντελα ακομη αλλων εταιριων να αγορασω

*Υ.Γ εκανα κ γω το λαθος κ το εμπιστευτικα αυτο το τηλ που μονο ευχαριστημενος δεν ειμαι δεν το φανταστικα γιατι βλεπω οτι αυτα τα πραγματα δεν τα προλαβαινεις καθολου ΙΟΥΝΙΟ το πηρα νοεμβριο βγηκε αυτο το ΤΕΡΑΣ για μενα

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας κ της εντυπωσεις σας απο το τηλ αυτο το απιθανο ψηνομαι ασχημα να το αγορασω μεχρι το καλοκαιρι(κ αν μπορει καποιος να προτεινει κανα σωστο κ καλο μερος να το παρω ειμαι απο θεσσαλονικη)εχω ενα γνωστο δουλευει στο ΜΕΝΤΙΑ ΜΑΡΚΕΤ κ μου ειπε να περιμενω λιγο θα πεσει ''κατα την γνωμη μου ο ελληνας ειναι χαζος που παει κ παιρνει iphone k galaxy s2*'' κ ειμαι μεταξυ αυτου,του ΜΑΧΧ (ξερει καποιος αν το ΜΑΧΧ θα βγει στην ελληνικη αγορα) κ 2 μοντελα ακομη αλλων εταιριων να αγορασω

*Υ.Γ εκανα κ γω το λαθος κ το εμπιστευτικα αυτο το τηλ που μονο ευχαριστημενος δεν ειμαι δεν το φανταστικα γιατι βλεπω οτι αυτα τα πραγματα δεν τα προλαβαινεις καθολου ΙΟΥΝΙΟ το πηρα νοεμβριο βγηκε αυτο το ΤΕΡΑΣ για μενα

 

Οι εντυπώσεις μας είναι ότι πρόκειται για μια πολύ γρήγορη συσκευή, που λειτουργεί ομαλά, χωρίς προβλήματα και χωρίς παγώματα-καθυστερήσεις (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια, που μπορεί να κολλήσει η συσκευή, αλλά είναι πολύ σπάνιες) , με καλή αυτονομία, πολύ ζωντανή οθόνη (και με καλή απόδοση κάτω από τον ήλιο) , εξαιρετικό σήμα - ακουστικό - ηχείο και φανταστική κατασκευή.

Μεγάλο + επίσης για τα smart actions και το Motocast, που σου δίνει τη δυνατότητα πρόσβασης στα αρχεία του υπολογιστή σου από παντού, μέσω δικτύου ή και wifi.

 

Μειονεκτήματα :

-Το κάπως αδύναμο σήμα του wifi.

- Κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της μοτορόλα θα έπρεπε να ήταν καλύτερα γραμμένες (όπως η μουσική, οι φωτογραφίες, ο browser). Βέβαια, κανένα πρόβλημα, αφού στο μάρκετ υπάρχουν πολλές και καλές εφαρμογές (quic pic, opera mobile κλπ) που αντικαθιστούν αυτές της μοτορόλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H ανακοινωση αυτη υπαρχει πολυ καιρο τωρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μια ερωτηση απο τουμπες πως παει το κινητο αντεχει γενικα....ποια η γνωμη σας.Εγω που το εχω κανα δυο μηνες εφαγε κατι καλες (αν και το προσεχω οσο μπορω) ευτυχως δεν ειδα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση (δεν ξερω αν εχει απαντηθει ηδη) το RARZ MAXX ουσιαστικά ειναι το ΧΤ910 με μεγαλη μπαταρία???

Μιλαμε για ολοιδια συσκευη που απλα εχει μεγαλη μπαταρια, φερνοντας το στην ευθεια ωστε να μην υπαρχει η χαζη προεκταση της καμερας?? Εγω αυτο εχω καταλαβει.

 

Απο οτι εχω δει στην Αμερική πουλιεται ηδη το MAXX

Ξερουμε περιπου ποτε θα το φερουν Ελλάδα???

 

Εχουμε καθολου πληοροφοιες για το ποσο τελικα κραταει η μπαταρια του με μια μετρια χρηση??

 

υ.γ. Γιατι δεν υπαρχει θεμα για το MAXX??

Μου φαινεται περιεργο να μην εχει ανοιξει καποιος θεμα παρολο που απο οσο ξερω συζητιεται παρα πολυ στην "αγορα" και πολυς κοσμος το περιμενει σαν ιδανικη λυση για να γλειτωσουμε απο την ακρως εκνευριστικη συνεχη καθημερινη φορτιση και την μονιμη ενδειξη "low battery":mad:

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...