Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα εγκατέστησα το ozVGA. Από τότε δεν εγκαθίσταται καμία εφαρμογή, καθώς μου βγάζει σφάλμα. Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να βγάλω το ozVGA; :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα εγκατέστησα το ozVGA. Από τότε δεν εγκαθίσταται καμία εφαρμογή, καθώς μου βγάζει σφάλμα. Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να βγάλω το ozVGA; :worry:

 

Τι pda έχεις ? Είναι vga ? Αν όχι τότε σίγουρα να το βγάλεις καθώς είναι μόνο για vga συσκευές.

 

Και καλή διαμονή στην Καλαμάτα ! Πως και απ’τα μέρη μας ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Τι pda έχεις ? Είναι vga ? Αν όχι τότε σίγουρα να το βγάλεις καθώς είναι μόνο για vga συσκευές.

 

Και καλή διαμονή στην Καλαμάτα ! Πως και απ’τα μέρη μας ?

Ναι βέβαια vga είναι, το qtek 9000... Έχει βάλει κανείς άλλος το ozVGA;

 

Να κάνω format και να το ξαναπεράσω;

 

Thanks, είμαι από Αθήνα, σπουδάζω Καλαμάτα. Η διαμονή μου εδώ τελειώνει σύντομα... :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παρακάτω μύνημα όποτε συνδέω το G100 με το λάπτοπ μου.. Πατάω ΟΚ και συνδέεται κανονικά μετά.. Λύνεται??

 

http://img215.imageshack.us/img215/4986/screen005io8.th.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και τρεις μερες δεν μπορει να συνδεθει το artemis μου με το activesync.Aυτο εγινε γιατι επελεξα απο το activesync να μην μου κανει συγχρονησμο το ημερολογιο και τωρα οποτε το ανοιγω μου βγαζει μυνημα οτι το

outlook δεν ειναι το προεπιλεγμενο προγραμμα και οτι θα πρεπει να το διαλεξω σαν προεπιλεγμενο.Μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παρακάτω μύνημα όποτε συνδέω το G100 με το λάπτοπ μου.. Πατάω ΟΚ και συνδέεται κανονικά μετά.. Λύνεται??

 

http://img215.imageshack.us/img215/4986/screen005io8.th.png

 

Eμένα μου το βγάζει όταν αποσυνδέεται και επανυνδέεται το bt headset.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και τρεις μερες δεν μπορει να συνδεθει το artemis μου με το activesync.Aυτο εγινε γιατι επελεξα απο το activesync να μην μου κανει συγχρονησμο το ημερολογιο και τωρα οποτε το ανοιγω μου βγαζει μυνημα οτι το

outlook δεν ειναι το προεπιλεγμενο προγραμμα και οτι θα πρεπει να το διαλεξω σαν προεπιλεγμενο.Μπορειτε να με βοηθησετε?

 

epanegkatestise to activesync

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το (όπως βλέπετε και στο αβαταρ) HTC s310 windows mobile 5.

 

Κατέβασα απο το νέτ το Tiny GPS

(take a look) http://www.mobiletopsoft.com/smartphone/download-tinygps-1-04.html

 

 

 

ΣΥΝΤΟΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ

 

Τί παίζει με αυτό το πρόγραμμα. Δέν πρόκειται για GPS, σύνδεση μέσω δορυφόρου, χάρτες κτλ κτλ. Ουσιαστικά διαβάζει την ταυτότητα της κεραίας οπου σε εξυπηρετεί εκείνη την στιγμή στο σημείο που βρίσκεσαι. Και ανάλογα με το πού βρίσκεσαι ορίζεις και την αντίστοιχη λειτουργία που θές να κάνεις με το κινητό σου. Δηλαδή όταν λαμβάνεις σήμα απο την τάδε κεραία (κοντά στο γραφείο σου) το κινητό μπαίνει αυτόματα στο σιωπηλό προφίλ. Όταν πηγαίνεις σπίτι, μπαίνει αυτόματα στο κανονικο (τα ορίζεις εξαρχής). Ανάλογα μπορείς να κάνεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι, να ανοίξει ΄'οποια εφαρμογή επιθυμείς...

 

 

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ...

 

...αλλα έφαγα πόρτα. Δηλαδή εγκατέστηκα κανονικά το πρόγραμμα. Το τρέχω και κατα την εκίνηση μου βγάζει το ακόλουθο error.

"Error! You cannot run this application on locked phone.In order to unlock your phone please contact your GSM provider."

 

Παιδιά; Ξέρει κανείς πώς αντιμετοπίζουμε αυτό το πρόβλημα;

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου κανε την ερωτηση σου εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=66 που μιλανε τα παιδια για smartfones,δεν νομιζω οτι ειναι βολικο γιατι συνηθως στον χωρο που ειμαστε παιρνουμε πολλες φορες σημα και απο 2 κεραιες,το ειχα διαπιστωσει σε ενα νοκια 7650 που ειχα βαλει ενα παρομοιο προγραμμα και μεσα στο σπιτι λαμβανα σημα απο 2 κεραιες οποτε στον ιδιο χωρο θα σου αλλαζουν τα προφιλ
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε τέτοια περίπτωση φαντάζομαι μπορείς να ορίσεις να βάζει το ίδιο προφίλ καί στις δύο κεραίες. Ή απενεργοποιείς το πρόγραμμα (μπορείς να το έχεις ενεργό μόνο όταν ταξιδεύεις πχ σε γνώριμο δρομολόγιο ωστε να έχεις προκαταγράψει τις κεραίες) ή δέν ξέρω άν έχει την δυνατότητα το πρόγραμμα απλά να ορίσεις να αγνοεί κάποιιες συγκεκριμένες κεραίες :S

 

Ευχάριστώ για την υπόδειξη ;) Έβαλα το πόστ στο λίνκ που μου έδωσες ;)

 

Απο την άλλη λές να κλειδώσαν τις κεραίες οι gsm providers και να μήν λαμβάνουμε τέτοια σήματα πλέον; (stealth κεραίες; lol) μετά απο τα νεότερα του Ευαγγελάτου χεχεχε για να μας προστατέψουν; Χάνουμε όμως και τέτοια ωραία εργαλειάκια :S Δέν θέλω να με προστατέψετε κύριοι providers. Δώστε full access στον λαό! :D:D:D

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα πρόσφατα το eten x500 (με ελληνικά windows mobile 5) και μετά τον πρώτο συντονισμό με το pc μου ο internet explorer (του x500) μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι η διευθυνση που πληκτρολόγησα δεν είναι έγκυρη όπου και να προσπαθήσω να μπώ! Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω με το Resco File Explorer βρώ την εφαρμογή που ανοίγει το παράθυρο "κωδικός" (αυτό που ξεκλειδώνεις τη συσκευή) στα WM2003SE, αλλά δεν τα καταφέρνω. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω με το Resco File Explorer βρώ την εφαρμογή που ανοίγει το παράθυρο "κωδικός" (αυτό που ξεκλειδώνεις τη συσκευή) στα WM2003SE, αλλά δεν τα καταφέρνω. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?

 

den katalaba syntenke 8es na kanis unlock to resco ?

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

den katalaba syntenke 8es na kanis unlock to resco ?

Όχι, θέλω να βρω την εφαρμογή "Κωδικός" (Έναρξη-->Ρυθμίσεις-->Κωδικός) και την ψάχνω με το Resco.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, συμβαινει ένα περίεργο πράγμα,

όταν μπαίνω από το ppc με τον opera σε σελίδα με Ελληνικά(πχ στο φορουμ) ενω μου βγάζει τους ελληνικούς χαρακτήρες στα ποστ, στα θρεντ και γενικα οπούδηποτε αλλού βγάζει τεραγωνάκια...:blink:

 

μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ?? :confused:

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλό:

Επειδή έκανα hard reset, αλλάξαν οι ρυθμίσεις ως προς την "αναφορά παράδοσης sms".

Πρέπει λοιπόν σε κάθε sms που στέλνω να πηγαίνω στις επιλογές και να τσεκάρω τη σχετική επιλογή.

Ερ: πως έχω μόνιμη αναφορά, γιατί δυστυχώς ξέχασα πως γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου πως γίνεται να μην εμφανίζεται το ημερολογίο όπως φαίνεται στη πιο κάτω εικόνα.

 

Μενού>ρυθμίσεις>προσωπικές>today>Items και ξε-τικαρέτα όλα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ :dizzy:

 

Έβαλα ένα αρχείο wav σε όλους τους φακέλους που έχω τα ringtones μου τα κανονικά, το έκανα και wma αλλά παρόλ' αυτά δεν το είδα να προστίθεται στη λίστα με τους ήχους για τα sms :angry:.

 

Τι κάνω στραβά;

 

 

Επίσης ψάχνω για ένα bluetooth headset στερεοφωνικό (ψείρες) που να μπορώ να ακούω και μουσική από το κινητό παράλληλα με τη χρήση σαν hands free. Το μόνο που έχω βρει είναι το SonyEricsson HBH-DS970. Είναι καλό αυτό; Έχω δει βέβαια και κάτι iTech αλλά δε μου γεμίζουν το μάτι... Μήπως έχετε υπόψη κανένα καλό και κατά προτίμηση επώνυμο;

 

Πρέπει να υποστηρίζει το A2DP σωστά; Τώρα το κινητό μου το HP6815 το υποστηρίζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να υποστηρίζει το A2DP σωστά; Τώρα το κινητό μου το HP6815 το υποστηρίζει αυτό;

 

Νομίζω πως όχι:X, τουλάχιστον σύμφωνα με αυτό

 

http://www.gsmarena.com/hp_ipaq_rw6815-1803.php

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι:X, τουλάχιστον σύμφωνα με αυτό

 

http://www.gsmarena.com/hp_ipaq_rw6815-1803.php

Ναι το παρατήρησα και γώ ότι δεν το λέει αλλά και σε άλλα όπως το S200 δεν το λέει ενώ διάβασα ότι με το AKU 2.3 το υποστήριζε... Γιαυτό ρωτάω, το HP έχει AKU 2.6. Το σίγουρο θα ήταν αν κάποιος το έχει δοκιμάσει να πει.

 

Και για τα άλλα που ρώτησα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα και γώ ότι δεν το λέει αλλά και σε άλλα όπως το S200 δεν το λέει ενώ διάβασα ότι με το AKU 2.3 το υποστήριζε... Γιαυτό ρωτάω, το HP έχει AKU 2.6. Το σίγουρο θα ήταν αν κάποιος το έχει δοκιμάσει να πει.

 

Και για τα άλλα που ρώτησα;

Έχεις δίκιο σε αυτό.Αλλά βλέπω ότι λέει για bt v1.2.

Δύσκολο το βλέπω να έχει a2dp χωρίς bt v2.0

 

Για τα άλλα, μην σου λέω βλακείες, δεν ξέρω, αλλά ενδέχεται να έχεις προβλήματα(να αποσυνδέεται στα καλά καθούμενα και να ξανασυνδέεται μόνο του) Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα με ασφάλεια, μόνο κάποιος κάτοχος που το έχει καιρό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την Κινεζικη ρομ του BenQ p50 μου μιας και ειναι ποιο καινουργια και αρκετα ποιο σταθερη (επισης εφτιαξαν και μεγαλα προβληματα του firmware...)

 

Αλλα ειναι ολα κινεζικα... Υπαρχει κανα προγραμμα που να μεταφραζει? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...