Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sorry δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το gmail (εδώ και κάτι μέρες νομίζω) υποστηρίζει και το browser του ppc και μπορείς να μπεις κανονικά στο email με το PIE. Δεν ξέρω αν δούλευε και παλιότερα αλλά πριν λίγο που το δοκίμασα είδα τα emails κανονικά και νομίζω πως διάβασα πριν ~ 2 μέρες κάπου ότι δουλεύει σαν νέο…
y4
Link to comment
Share on other sites

sorry δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το gmail (εδώ και κάτι μέρες νομίζω) υποστηρίζει και το browser του ppc και μπορείς να μπεις κανονικά στο email με το PIE. Δεν ξέρω αν δούλευε και παλιότερα αλλά πριν λίγο που το δοκίμασα είδα τα emails κανονικά και νομίζω πως διάβασα πριν ~ 2 μέρες κάπου ότι δουλεύει σαν νέο…

Πράγματι έτσι είναι γιατί πλεόν στο gmail μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε standard view και basic html, που υποστηρίζεται από τον browser του ppc.

Link to comment
Share on other sites

To gmail sto PPC douleyei mia xara apo tis prwtes meres pou evale to pop3... Kanena provlima den eixa pote... Kai oxi mesw PocketIE... mesw kanonikou POP3...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ενώ ως τώρα το Active Sync λειτουργούσε μια χαρά, τώρα δεν μου συγχρονίζει οτιδήποτε καινούριο προσθέσω στο Outlook του ppc μου (στις Επαφές ή το Ημερολόγιο). Όταν κάνει συγχρονισμό, "βλέπει" μια χαρά τις παλιές καταχωρήσεις, αλλά τις καινούριες καταχωρήσεις τις βρίσκει ως "unresolved items" & βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει "error 80004005". Έχω δοκιμάσει να κάνω απεγκατάσταση & επανεγκατάσταση & το Outlook & το Active Sync.

Δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς πότε άρχισε το πρόβλημα, γιατί είχα καιρό να κάνω sync σε αυτό το pc. Το μόνο που άλλαξε πρόσφατα στο Pc μου είναι οτι το "καθάρισα" από κάτι spyware. Μπορεί να φταίει αυτό;

Τι προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ενώ ως τώρα το Active Sync λειτουργούσε μια χαρά, τώρα δεν μου συγχρονίζει οτιδήποτε καινούριο προσθέσω στο Outlook του ppc μου (στις Επαφές ή το Ημερολόγιο). Όταν κάνει συγχρονισμό, "βλέπει" μια χαρά τις παλιές καταχωρήσεις, αλλά τις καινούριες καταχωρήσεις τις βρίσκει ως "unresolved items" & βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει "error 80004005". Έχω δοκιμάσει να κάνω απεγκατάσταση & επανεγκατάσταση & το Outlook & το Active Sync.

Δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς πότε άρχισε το πρόβλημα, γιατί είχα καιρό να κάνω sync σε αυτό το pc. Το μόνο που άλλαξε πρόσφατα στο Pc μου είναι οτι το "καθάρισα" από κάτι spyware. Μπορεί να φταίει αυτό;

Τι προτείνετε να κάνω;

 

Άκυρο, το έφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, το έφτιαξα.

 

den mas les kai emas ti akrivos eftege? apla... mporei na tixei kai se kanena allon mas sto mellon opote na eimaste enimeroi gia tin aitia kai ti lisi fisika

Link to comment
Share on other sites

Ήταν απλό τελικά:

Όταν ξαναφόρτωσα το Outlook στο Pc, μου ζήτησε να το κάνω submit στη Microsoft, ζητώντας μου τα στοιχεία μου. Αρχικά δεν το έκανα, και αυτό δεν άφηνε το Outlook να δουλέψει κανονικά. Όταν έδωσα τα στοιχεία μου (τελικά δεν ήθελε & πολλά πράγματα), το Outlook λειτούργησε πλήρως & έκανε συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση μέσω του ActiveSync(3.7.1) προγράμματα-παιχνίδια στο παράθυρο που έχει για να επιλέξω τον προορισμό (iPAQ Storage-Storage Card-Memory) ο διαθέσιμος χώρος δεν μου εμφανίζεται στην SD και στο iPAQ Storage και λέει <unknown>!Και σε σας έτσι είναι;

Όχι ότι με πειράζει αλλά από περιέργεια ρωτάω!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση μέσω του ActiveSync(3.7.1) προγράμματα-παιχνίδια στο παράθυρο που έχει για να επιλέξω τον προορισμό (iPAQ Storage-Storage Card-Memory) ο διαθέσιμος χώρος δεν μου εμφανίζεται στην SD και στο iPAQ Storage και λέει <unknown>!Και σε σας έτσι είναι;

Όχι ότι με πειράζει αλλά από περιέργεια ρωτάω!!!

 

 

Ναι, δεν εμφανίζει πληροφορίες για τα storage.

Be :cool:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με το slovoed english ,german ,italian

κατέβασα την έκδοση 3.0.3

βάζω λέξη στα ελληνικά πατώ translate και ποτέ δε μου βγάζει αποτέλεσμα...όλο ψάχνει...τι παίζει?μήπως φταίει που τι έχω εγκαταστ'ησει στη storage card?ε 10mb είναι να το βαζα στη συκευή?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα επρεπε να αλλαξω παραμετρουs στα options του activesync.

ΦΗΛΕ MAXWEL ΤΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΣΤΑ OPTION ΤΟΥ ACTIVESYNC ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΦΗΛΕ MAXWEL ΤΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΣΤΑ OPTION ΤΟΥ ACTIVESYNC ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ

Στο activesync, αφου εχεις συνδεσει το ppc σου... στο μενου"tools" επιλεγεις "options" και εμφανιζονται οι "rules", στην τριτη παραγραφο: "pass through" μπορεις να επιλεξεις."work" η "internet", πρεπει να επιλεξεις "internet".

Καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με το slovoed english ,german ,italian

κατέβασα την έκδοση 3.0.3

βάζω λέξη στα ελληνικά πατώ translate και ποτέ δε μου βγάζει αποτέλεσμα...όλο ψάχνει...τι παίζει?μήπως φταίει που τι έχω εγκαταστ'ησει στη storage card?ε 10mb είναι να το βαζα στη συκευή?

 

Και εμένα τα ίδια έκανε και έβαλα το πρόγραμμα στην κύρια μνήμη και το λεξικό στο File store και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με αρχεία τύπου *.vb?

Έχω εγκαταστήσει 2-3 προγράμματα που περιέχουν αρχεία με τέτοια κατάληξη και δεν τρέχουν. Μήπως μου λείπει κάτι? :(

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω συγχρονισμό το PPC (Broadcom drivers) και τον υπολογιστή (XP-SP2) μέσω ΒΤ. Έχω κάνει paired το ένα με το άλλο, αλλά όταν πάω να δημιουργήσω σύνδεση ActiveSync via Bluetooth και επιλέξω τον υπολογιστή μου που θα εμφανίσει μου αυτό το μήνυμα με ένα κόκκινο Χ από δίπλα.

‘The requested service is not running on this device. Please make sure the service is enables on the device or select another one to continue.’

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

pos mporo na klidono arxeia sto ipac3700 oste na min mporei na ta dei o kathenas???

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

 

Προσπαθώ να συνδέσω τον Emulator μέσω Virtual Switch. Ανοίγει κανονικά ο emulator, δίχνει οτι περνάει μερικά αρχεία, αλλά ως εκεί.

To τεστ δεν τελειώνει, συνεχίζει να γράφει establishing platform manager connection to device. Κάποια ιδέα?

Το s100 παίζει τελικά AMR γιατι δεν τα εχω καταφέρει ακόμη... :(

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει,θέλω να διαβάσω ένα αρχείο pdf στο ipaq μου 4150 ,το ανοιγει κανονικά ο acrobat reader αλλα δεν μου το κάνει reflow ώστε να κατορθώσω να το διαβάσω με ευκολία.το αρχείο είναι 320 σελίδες.

any help?any idea? :wacko: :confused: :confused:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

file eheis dokimasei na anoikseis arheio pdf 320 selidon se home pc?thes toulahiston misi ora na fortosei...mallon ekei prepei na ofeiletai to provlima...einai para polles oi selides...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...