Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι ενας απο τους απολυομενους του Νοεμβρη. Παρουσιαστηκα Λαμια και μετα πηγα στα ΧΩΚ στην Θεσσαλονικη αμεταθετος για 10,5 μηνες. Στο υπασπιστηριο γραφεας 1ου Γραφειου. Λοιπον ο στρατος δεν ειναι τιποτα και οποιος αγχωνεται καλα θα κανει να μην το σκεφτεται καν. Το κλιμα απο το κεντρο φαινεται πως ειναι διαφορετικο απο αλλες εποχες. Μην ακουτε κανενα και μην μασατε τιποτα. Ο καιρος περναει παρα πολυ γρηγορα και με τις σκοπιες μην αγχωνεστε. Πηγαινεις, καθεσαι ακους μουσικουλα κανεις κανα τσιγαρακι ερχονται σε αλλαζουν και αυτο ητανε.

:lol: :lol: :lol:

Φυσικά και δεν είναι τίποτα για όσους είναι γραφειάδες... No offense φίλε μου αλλά για πήγαινε στους αμφίβιους/ορεινούς,αλεξίπτωτα,στους πεζοναύτες ή μη πω τίποτα χειρότερο...(Ο.Υ.Κ όταν παίρνανε και απλούς φαντάρους)

Και δεν μιλάω για τις τωρινες ΕΣΣΟ... :lol:

Μιλάω για τις σειρές 255 και κάτω... Big time πακέτο... :rolleyes:

Τώρα τείνει προς κολλέγιο ένα πράγμα... :whistle: :geek:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: :lol:

Φυσικά και δεν είναι τίποτα για όσους είναι γραφειάδες... No offense φίλε μου αλλά για πήγαινε στους αμφίβιους/ορεινούς,αλεξίπτωτα,στους πεζοναύτες ή μη πω τίποτα χειρότερο...(Ο.Υ.Κ όταν παίρνανε και απλούς φαντάρους)

Και δεν μιλάω για τις τωρινες ΕΣΣΟ... :lol:

Μιλάω για τις σειρές 255 και κάτω... Big time πακέτο... :rolleyes:

Τώρα τείνει προς κολλέγιο ένα πράγμα... :whistle: :geek:

 

 

Φίλε μου, όσοι υπηρέτησαν στις Ε.Δ. ξέρουν τι σημαίνει να φοράς τον μπερέ και να είσαι Καταδρομέας.

Άσε τους άλλους να προσπαθούν με χίλιους τρόπους να αποφύγουν την στράτευση ή να τρέχουν για "βύσμα" για να έχουν εύκολη θητεία.

Με αφήνουν αδιάφορο.

 

ΛΧΙΑΣ(ΚΔ)

Θ' ΜΑΚ

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τί να πώ ρε παιδιά...... Είμαι μόνιμος και θέλω άλλα 11 χρόνια να τελειώσω :whistle:

Εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού! :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ενοούσα τις ξαφνικές εφόδους... Τέσπα...

Με την ευκαιρία. Σε αυτό το site υπάρχουν 4 ωραία βιντεάκια (τα 4 πρώτα) απο την ταινία λούφα και παραλλαγή..... (ειδικά τα #2 και #3 είναι όλα τα λεφτά :) )

http://www.e-view.gr/funnyvideos.php?start=20

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως, ενοούσα τις ξαφνικές εφόδους... Τέσπα...

Με την ευκαιρία. Σε αυτό το site υπάρχουν 4 ωραία βιντεάκια (τα 4 πρώτα) απο την ταινία λούφα και παραλλαγή..... (ειδικά τα #2 και #3 είναι όλα τα λεφτά :) )

http://www.e-view.gr/funnyvideos.php?start=20

 

κοιτα μπορεει να ηταν καταδρομεις για ασκηση να δουν αμα θα μπουν χωρις να τους παρουν χαμπαρι αλλα και μπορει να ειναι <<απλοι>> για να δουν την αντιδραση σου... (agentm κολεγιο τι θα μπορουσε να γινει στις ε.δ ??? :whistle:)

και κατι αλλο τι βλακεια συστημα ειναι τωρα το περιοδευδον πηγα με ενα γνωστο μου να περασει διοτι δεν ηξερε και η κοπελα τον ρωταγε για πολεμικες τεχνες πρωτες βοηθειες και πολλα αλλα ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΠΕ ΝΑΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΑ Ο.Υ.Κ μου το ειπε μετα και πηγα μεσα να ρωτησω <<γιατι?>> και μου λεει οτι γινεται να παει φανταρος αμα το επιλεξει απο το <<χαρτι>> και σκεφτομαι να πω στο παιδι τι περιμενει η να τον αφησω να το νιωσει μονος του??? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι καλά θυμάσε...τότε που κάναμε 23 μήνες...:rolleyes::X

 

Ε δεν πιάνεται, εσείς τη διαλέξατε την παραπάνω θητεία (+5 μήνες αν δεν απατώμαι;)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa με έκανες και γέλασα.

Αυτά ούτε στους ζουλού δεν τα λένε. Άλλη δουλειά δεν έχει ο διοικητής να ψαρώνει εσένα.

 

Είχα πέσει σε πολύ κολλημένο διοικητή στη Μυτιλήνη και μου έκανε έφοδο ενώ έκανα κι εγώ έφοδο σε σκοπιά για να δει λέει πως κάνω την έφοδο (ήθελε όπλα κράνος εξάρτηση δεν του έφτανε που έβγαινα με παραλλαγή και οι άλλοι με το σώβρακο). Δεν έκανε θορύβους και τέτοια αλλά την είχε στήσει σε μια σκιά και εμφανίστηκε μόλις πήγα να υπογράψω. Τελικά δεν μου έκανε τίποτα γιατί είδε ότι ήμουν απλός ΣΤΡ και την πλήρωσαν οι λοχίες στους οποίους είπε να βάζουν από εκεί και πέρα από δεκανέα και πάνω για έφοδο. Γενικά έχω δει πολλά γιατί δεν έκανα κι από τα εύκολα στρατιωτικά ΑΛΛΑ φίλε Agiorgiti AKOY τι λένε και οι υπόλοιποι π.χ. Johny-B και προσυπογράφω: "Μην μασάτε βρε. Αν κάνετε ότι σας λένε, δεν το παίζετε έξυπνοι και είστε και λίγο προσεκτικοί (γενικά) θα περάσετε μια χαρά."

Ακόμα και "δύσκολη" θητεία όπως η δικιά μου είναι ευκαιρία να γνωρίσεις τον εαυτό σου και να δεις τα όριά σου. Πραγματικά μια "ιδιόμορφη" κατασκήνωση. Η μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα που βρήκα εγώ είναι ότι ο στρατός μαζεύει ΟΛΟΝ τον κόσμο. Θα συναντήσεις από τσοπάνη (κυριολεκτικά) και παιδιά που δεν έχουν ξαναδεί θάλασσα(!!!) μέχρι επιστήμονες με διδακτορικά και μάστερ και πρέπει να ΣΥΜΒΙΩΣΕΙΣ με όλους. Πόσο μάλλον που η θητεία έχει πέσει τόσο πολύ, εμείς κάναμε 18 και οι παλιότεροι ακόμη περισσότερους μήνες.

Α και η έκφραση "ράδιο-αρβύλα" δεν βγήκε τυχαία!!!! Γι'αυτό απόσα ακούς...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού! :p

 

 

Εχω αρκετές ιστορίες να σας πώ. Τόσες που θα φουλάρει η βάση και μετά άντε να σβήνεις ε??? :)

 

Επειδή όμως είμαι εν ενεργεία στρατιωτικός δεν μου επιτρέπεται. :X :X Μπορώ όμως, εάν κάποιος το θέλει, να τον βοηθήσω σε διάφορα θέματα.

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Λίγα χρόνια έμειναν μάτια μου γλυκά. Απολύομαι, απολύομαι. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

George_Kont

μιας και ειπες οτι εισαι στρατιωτικος και απ οτι βλεπω εισαι στο Αλμυρο-Βολου

μηπως εισαι στους πεζοναύτες στο Βολο γιατι περασα ενα φεγγαρι απο εκει

32 ταξιαρχια υποστηριξης πεζοναυτων Νεα Ιονια Βολου στρατοπεδο Γεωργουλα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kasei/30397/427144/0/kasei01.jpg
Link to comment
Share on other sites

George_Kont

μιας και ειπες οτι εισαι στρατιωτικος και απ οτι βλεπω εισαι στο Αλμυρο-Βολου

μηπως εισαι στους πεζοναύτες στο Βολο γιατι περασα ενα φεγγαρι απο εκει

32 ταξιαρχια υποστηριξης πεζοναυτων Νεα Ιονια Βολου στρατοπεδο Γεωργουλα

 

 

Οχι φίλε μου. Στο 304 υπηρετώ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

re paidi aeixe prolavei kaneis ton thallasa?

Τον ειχα διοικιτη στο Μεγαλο Πευκο το 1991.Φοβερος τυπος...

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

George_Kont

μιας και ειπες οτι εισαι στρατιωτικος και απ οτι βλεπω εισαι στο Αλμυρο-Βολου

μηπως εισαι στους πεζοναύτες στο Βολο γιατι περασα ενα φεγγαρι απο εκει

32 ταξιαρχια υποστηριξης πεζοναυτων Νεα Ιονια Βολου στρατοπεδο Γεωργουλα

ποτε ησουν στου Γεωργουλα?ημουν εκει απ το 91 ως το 93

στο 505

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο πρόχειρο γκάλοπ σε φίλους και γνωστούς, η πλειοψηφία λέει ότι το Σώμα Υλικού Πολέμου είναι το πιο λούφα. Ισχύει;;;
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Τον ειχα διοικιτη στο Μεγαλο Πευκο το 1991.Φοβερος τυπος...

 

και εγω τον προλαβα στους αμφιβιους και μετα ο.υ.κ μιλαμε ο τυπος εκτος απο ψυχακιας ειναι πολυ ενταξει ατομο ειχαμε βαλει καποτε στοιχημα ποιος θα παει απο το παλασκα τρεχοντας στο πευκο και μετα πισω κολυμποντας ημασταν εμεις που ειχαμε μολις τελειωσει το σχολειο ενας απο το παλασκα και ο θαλλασας μιλαμε μας αφησε πισω 3,4 χιλιομετρα και μολις φτασαμε στο παλσσκα πισω αυτος εκανε κοιλιακους και καπνιζε!!!!!!1 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

re paidi aeixe prolavei kaneis ton thallasa?

 

Μια και αναφέρεται αυτό το όνομα, ξέρει ή είχε ακούσει κανείς για τον Αρταβάνη; Άκουγα πολλά και διάφορα γι'αυτόν όπως και για τον Θάλασσα μέχρι που τον πέτυχα διοικητή (σαν ΣΧΗ στο ΠΖ...). Φοβερός τύπος κι αυτός.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος ειναι ορφανος απο πατερα και εχει μεγαλυτερη αδερφη θεωρειται προστατης?Κανει μειωμενη θητεια?Γιατι οταν ειχα περασει περιοδευων δεν ηταν σιγουροι...
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος ειναι ορφανος απο πατερα και εχει μεγαλυτερη αδερφη θεωρειται προστατης?Κανει μειωμενη θητεια?Γιατι οταν ειχα περασει περιοδευων δεν ηταν σιγουροι...

 

Ναι, θα υπηρετησεις 9 μηνες.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος ειναι ορφανος απο πατερα και εχει μεγαλυτερη αδερφη θεωρειται προστατης?Κανει μειωμενη θητεια?Γιατι οταν ειχα περασει περιοδευων δεν ηταν σιγουροι...

 

 

Εγώ από φίλο μου με τέτοια περίπτωση πριν πολλά χρόνια ήξερα το αντίθετο, απόταν πέρασε ο νόμος για την ισότητα (είπαμε πολλά χρόνια) θεωρούνται και οι γυναίκες προστάτες. :confused:

KCB
Link to comment
Share on other sites

τι θα προλαβεις να μαθεις μεσα σε 6 μηνες? :whistle:

 

Σωστό, αλλά προσωπικά απογοητεύτηκα όταν διαπίστωσα ότι (όπως ήταν τα πράγματα όταν πήγα εγώ και εκεί που πήγα) ούτε σε 18 μήνες έμαθα πολλά πράγματα ούτε και 48 να καθόμουν... Οχι πολλά, ούτε τα βασικά... Το μόνο που έμαθα καλά ήταν να κάνω παρελάσεις...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το topic. Παιδιά παρουσιάζομαι 9 Φεβρουαρίου Τρίπολη. Κανείς άλλος; Μου έχουν πει για κινητά να τα έχω πάνω μου και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...