Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάνεις χοντράδες και σε διώχνουν με αναβολή στους 5μήνες:lol:.....Βέβαια τα μπλεξίματα που ακολουθούν είναι άλλο θέμα...

 

Και μόνος του μπορεί να πάει να πάρει αναβολή αν πει δεν αντέχει κτλ :) Τραγικό μεν, αληθινό δε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει ρε παιδια να παρει και αναβολη για επαγγελματικους λογους. Ενας ειχε εκκρεμοτητες με την τραπεζα και τον παιρναν καθε λιγο να τον συμβουλευονται κτλ κτλ και πηρε διετη αναβολη....

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αύξηση της θητείας κατά 3 μήνες από την κυβέρνηση

 

 

 

 

 

Οριστική είναι τελικά η απόφαση της παρούσας κυβέρνησης για την αύξηση της στρατιωτικής θητείας. Σύμφωνα με πληροφορίες η θητεία θα αυξηθεί κατά 3 μήνες λόγω των μεγάλων αναγκών που έχουν προκύψει στην επάνδρωση των μονάδων αφού το αρχικό σχέδιο για την πρόσληψη χιλιάδων ΕΟΠΟ δεν προχώρησε λόγω της οικονομικής κρίσης.

 

Με την νέα αύξηση η θητεία θα διαμορφωθεί στους 12 μήνες για τον Στρατό ξηράς και στους 15 μήνες για

την Πολεμική Αεροπορία και το Πολεμικό Ναυτικό.

 

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=30311&Itemid=172

Link to comment
Share on other sites

Αύξηση της θητείας κατά 3 μήνες από την κυβέρνηση

 

 

 

 

 

Οριστική είναι τελικά η απόφαση της παρούσας κυβέρνησης για την αύξηση της στρατιωτικής θητείας. Σύμφωνα με πληροφορίες η θητεία θα αυξηθεί κατά 3 μήνες λόγω των μεγάλων αναγκών που έχουν προκύψει στην επάνδρωση των μονάδων αφού το αρχικό σχέδιο για την πρόσληψη χιλιάδων ΕΟΠΟ δεν προχώρησε λόγω της οικονομικής κρίσης.

 

Με την νέα αύξηση η θητεία θα διαμορφωθεί στους 12 μήνες για τον Στρατό ξηράς και στους 15 μήνες για

την Πολεμική Αεροπορία και το Πολεμικό Ναυτικό.

 

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=30311&Itemid=172

 

Τιποτα δεν ειναι οριστικο και αν μαλιστα εχουμε εκλογες συντομα το θεωρω απιθανο λογω πολιτικου κοστους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι.......:shock::eek::heat: δηλαδη τωρα που θα εμπαινα φεβρουαριο στη ξηρα (9 μηνες-1 λογω τριτεκνων) και θα εβγαινα σεπτεμβριο του 12 τωρα, πότε θα βγω? Μειον ποσο θα ναι αραγε για τους τριτεκνους..?
Link to comment
Share on other sites

οχι.......:shock::eek::heat: δηλαδη τωρα που θα εμπαινα φεβρουαριο στη ξηρα (9 μηνες-1 λογω τριτεκνων) και θα εβγαινα σεπτεμβριο του 12 τωρα, πότε θα βγω? Μειον ποσο θα ναι αραγε για τους τριτεκνους..?

 

Οταν δεν εχει ανακοινωθει , αν ανακοινωθει μονο τοτε θα μαθεις.Οπως και αν πιανει και αυτους που ηδη υπηρετουν.Ο γιος μου τριτεκνος εχει συμπληρωσει ηδη 2 μηνες .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος είναι ήδη στρατό θα υπάρξουν και σε αυτόν μεταβολές στην διάρκεια της θητείας;;;;Ξέρω ότι στην μείωση της θητείας κάποιες μειωσεις έκαναν και σε όσου υπηρετούσαν ήδη προκειμένου να μην συμπέσουν οι σειρές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος είναι ήδη στρατό θα υπάρξουν και σε αυτόν μεταβολές στην διάρκεια της θητείας;;;;Ξέρω ότι στην μείωση της θητείας κάποιες μειωσεις έκαναν και σε όσου υπηρετούσαν ήδη προκειμένου να μην συμπέσουν οι σειρές...

 

Πιθανον να εξαρτηθει απο το ποσο καιρο θελει ακομα για να απολυθει...Αστε να αποφασιστει αν γινει τελικα και βλεπουμε

Παραταση θητειας μπορει να του ανατρεψει πολλα στη ζωη του...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω πηγα στο ΡΟΥΦ και μου ειπαν οτι θα καταταγω στις 30-1-2012!! Αλλαξε το σχεδιο νομου λενε και φεβρουαριος δεν θα υπαρχει σειρα ΕΣΣΟ. Μου παν, ελα να παμε να δεις, οτι θα παρουσιαστω αυλώνα, στο υγειονομικό! Εγω ομώς καμια σχεση, γεωπόνος σπουδαζω,,:worry: Ειναι καλα εκει?
Link to comment
Share on other sites

υγειονομικο ειναι ΤΕΛΕΙΑ

ισως το καλυτερο σωμα

 

*κανονικα Αρτα δεν παρουσιαζονται για υγειονομικο ομως?

 

**εγω ειμουνα Εφοδιασμου-Μεταφορων... αλλο φλωρικο αυτο... : p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

υγειονομικο ειναι ΤΕΛΕΙΑ

ισως το καλυτερο σωμα

 

*κανονικα Αρτα δεν παρουσιαζονται για υγειονομικο ομως?

 

**εγω ειμουνα Εφοδιασμου-Μεταφορων... αλλο φλωρικο αυτο... : p

 

Καποτε ναι αλλα τωρα τα εχουν μπερδεψει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υγειονομικο ειναι ΤΕΛΕΙΑ

ισως το καλυτερο σωμα

 

*κανονικα Αρτα δεν παρουσιαζονται για υγειονομικο ομως?

 

**εγω ειμουνα Εφοδιασμου-Μεταφορων... αλλο φλωρικο αυτο... : p

Επ πιπέρι! Άκου φλώρικο το Σ.Ε.Μ!:secret:

(Όπως κατάλαβες κι εγώ στο Σ.Ε.Μ):p

Link to comment
Share on other sites

υγειονομικο ειναι ΤΕΛΕΙΑ

ισως το καλυτερο σωμα

 

*κανονικα Αρτα δεν παρουσιαζονται για υγειονομικο ομως?

 

**εγω ειμουνα Εφοδιασμου-Μεταφορων... αλλο φλωρικο αυτο... : p

 

Εξαρτάται.....Απλώς αν πέσεις σε ΤΥΠ με μεγάλες αρμοδιότητες έχει πολύ κουβάλημα :lol:

 

Τώρα στον στρατό αν είναι να αποκαλέσεις σοβαρή εκπαίδευση μόνο σε ουκ θα βρεις....Πεζοναύτες δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο (σε σχέση με αυτό που νομίζει ο πολύς κόσμος).

Link to comment
Share on other sites

Επ Πιπερι!

 

ε... αρτοποιος Ι2 ειμουν.

 

τι να πω ο ερμος?!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν ειναι οριστικο και αν μαλιστα εχουμε εκλογες συντομα το θεωρω απιθανο λογω πολιτικου κοστους.

 

Αυτο θελω να πιστευω και εγω.... ελεος πια με αυτον τον στρατο. Ας τον καταργησουν, οποιου του αρεσει και θελει να παει ας το κανει μονος του και ας κατσει και 10 χρονια να ευχαριστηθει, οι αλλοι γιατι να τραβιομαστε ομως και να χανουμε μηνες απο τη Ζωη μας? :ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να πιστευω και εγω.... ελεος πια με αυτον τον στρατο. Ας τον καταργησουν, οποιου του αρεσει και θελει να παει ας το κανει μονος του και ας κατσει και 10 χρονια να ευχαριστηθει, οι αλλοι γιατι να τραβιομαστε ομως και να χανουμε μηνες απο τη Ζωη μας? :ninja:

Δεν είναι τόσο απλό. Δεν είμαστε Ελβετία. Καλώς ή κακώς ο στρατός χρειάζεται.

Το κακό είναι ότι η θητεία εδώ και κάποια χρόνια έχει καταντήσει χάσιμο χρόνου γιατί δεν είναι έτσι όπως θα έπρεπε να είναι.

Αυτό πρέπει να διορθωθεί άμεσα. Για το καλό και των στρατιωτών και των μονίμων και της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό. Δεν είμαστε Ελβετία. Καλώς ή κακώς ο στρατός χρειάζεται.

Το κακό είναι ότι η θητεία εδώ και κάποια χρόνια έχει καταντήσει χάσιμο χρόνου γιατί δεν είναι έτσι όπως θα έπρεπε να είναι.

Αυτό πρέπει να διορθωθεί άμεσα. Για το καλό και των στρατιωτών και των μονίμων και της χώρας.

 

Σεβαστο αυτο που λες και πολλοι εχουν την ιδια αποψη, δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να κανουμε συζητηση επι του θεματος μιας και δεν καταληγει πουθενα.

 

Συμφωνω ομως απολυτα στο οτι χρειαζεται πληρες στησιμο απο την αρχη. Ποσο μαλλον απο τη στιγμη που μας επιβαλλουν (εστω σε καποιους) να κανουμε κατι που δεν θελουμε. Ας μας εχουν τουλαχιστον καλυτερες συνθηκες επιβιωσης και δεν μιλαω για καθαρες κουβερτες και ζεστο νερο, αλλα για την ψυχικη υγεια. Γιατι δεν νομιζω οτι ειναι σωστο και ανθρωπινο για ενα ατομο να ταλαιπωρειται για 9 ή 12 μηνες και να μην του δινουν το δικαιωμα να εκφρασει ελευθερα την αποψη του.

 

Και για να μην παρεξηγηθω δεν εχω προβλημα τοσο με τον στρατο και τους στρατοκ...ους δικαιωμα τους και μαγκια τους. Και εγω μπορει να εχω κοντες βλεφαριδες και να θελω να φοραω ψευτικες, δεν πειραζω κανεναν. Απλως με εκνευριζουν ολοι αυτοι (μεγαλο ποσοστο) που λεει οτι περασε/περναει καλα στο στρατο και απο την πρωτη μερα που πατησε μεσα επεσε "τηλεφωνακι"! :X

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

υγειονομικο ειναι ΤΕΛΕΙΑ

ισως το καλυτερο σωμα

Αυτά είναι τελείως υποκειμενικά. Δεν μετανιώνω που πήγα κόκκινος, ίσως να ήταν καλύτερα να είχα πάει πράσινος.

Από το να είμαι σε ένα φυλάκιο και να παίζω PlayStation πρωί-μεσημέρι-βράδυ, καλύτερα σε μια μάχιμη μονάδα. Ετσι περνάει και πιο γρήγορα ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σουβλακι τι να μετανοιωσεις που πηγες αερομεταφερομενος!!! Πλακα με κανεις!!! Ζωαρα πρεπει να κανες!!!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες για το 95 τυπεθ στην Αρχιπολη στην Ρόδο έχει ακούσει κανείς τίποτα??παρουσιάζομαι εκεί την τετάρτη και το μόνο που ξέρω είναι ότι ειναι στην μέση του πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω πηγα στο ΡΟΥΦ και μου ειπαν οτι θα καταταγω στις 30-1-2012!! Αλλαξε το σχεδιο νομου λενε και φεβρουαριος δεν θα υπαρχει σειρα ΕΣΣΟ. Μου παν, ελα να παμε να δεις, οτι θα παρουσιαστω αυλώνα, στο υγειονομικό! Εγω ομώς καμια σχεση, γεωπόνος σπουδαζω,,:worry: Ειναι καλα εκει?

Μαζι θα ειμαστε... Στο ιδιο ακριβως θα μπω και εγω....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...