Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπλο-Σώμα κατάταξης: ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ

Κέντρο κατάταξης: ΚΕΤΘ

Ημερομηνία κατάταξης: 18-08-2010

 

αυτα ειναι τα νεα παιδια! τι εχουμε? στα τανκς μας εστειλαν! παει ο παλιος ο χρονος :P

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μοναδες για τεθωρακισμενα κοντα στην θεσσαλονικη που υπαρχουν? μετα απο το κεντο των τεθωρακισμενων μπορω να παω σε αλλο σωμα? πχ πυροβολικο? εχω μερικα βισματα.απλα ρωταω? γνωριζει κανεις?

 

στον αυλωνα γνωριζει κανεις συνθηκες εκει περα τι γινεται?

 

ευχαριστω πολυ!

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Όπλο-Σώμα κατάταξης: ΔΙΑΒΙΒΑΣΕΙΣ

Κέντρο κατάταξης: ΚΕΔΒ/ΕΟΔ

Ημερομηνία κατάταξης: 16-08-2010

Link to comment
Share on other sites

Όπλο-Σώμα κατάταξης: ΔΙΑΒΙΒΑΣΕΙΣ

Κέντρο κατάταξης: ΚΕΔΒ/ΕΟΔ

Ημερομηνία κατάταξης: 16-08-2010

 

το ιδιο ακριβως και εγω, καταταξη στις 17-8-2010

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μοναδες για τεθωρακισμενα κοντα στην θεσσαλονικη που υπαρχουν? μετα απο το κεντο των τεθωρακισμενων μπορω να παω σε αλλο σωμα? πχ πυροβολικο? εχω μερικα βισματα.απλα ρωταω? γνωριζει κανεις?

στον αυλωνα γνωριζει κανεις συνθηκες εκει περα τι γινεται?

ευχαριστω πολυ!

 

Πολύκαστρο και Λιτόχωρο τα κοντινότερα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα θέλεις να πας εκεί. Στα τεθωρακισμένα ισχύει το όσο πιο μακρυά τόσο καλύτερα όσον αφορά τις εξόδους και τις υπηρεσίες.

Όσον αφορά το ΚΕΤΘ είναι ικανοποιητικά απο θέμα εγκαταστάσεων και ελέυθερου χρόνου. Λίγο τρέξιμο, λίγες υπηρεσίες λόγο πολυκοσμίας, ζέστη πολύ και αρκετό περπάτημα ότι και να κάνετε. Για την μετάταξη δεν γνωρίζω, όταν ήμουνα εγώ στον ΕΣ γινότανε πολλές αλλά τώρα αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω. Αλλά να βάλεις βύσμα για να πας απο τεθωρακισμένα σε πυροβολικό το βρίσκω λίγο άκυρο. Πάνω κάτω τα ίδια είναι για τον φαντάρο.

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Πολύκαστρο και Λιτόχωρο τα κοντινότερα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα θέλεις να πας εκεί. Στα τεθωρακισμένα ισχύει το όσο πιο μακρυά τόσο καλύτερα όσον αφορά τις εξόδους και τις υπηρεσίες.

Όσον αφορά το ΚΕΤΘ είναι ικανοποιητικά απο θέμα εγκαταστάσεων και ελέυθερου χρόνου. Λίγο τρέξιμο, λίγες υπηρεσίες λόγο πολυκοσμίας, ζέστη πολύ και αρκετό περπάτημα ότι και να κάνετε. Για την μετάταξη δεν γνωρίζω, όταν ήμουνα εγώ στον ΕΣ γινότανε πολλές αλλά τώρα αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω. Αλλά να βάλεις βύσμα για να πας απο τεθωρακισμένα σε πυροβολικό το βρίσκω λίγο άκυρο. Πάνω κάτω τα ίδια είναι για τον φαντάρο.

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! θα το παλεψω για πολυκαστρο ή λιτοχωρο!

και ο θεος βοηθος!!

 

Αρχιζει η ιστορια μετα της 18/8 :P

 

Ακομα μετα το κεντρο ισχυει οτι πρεπει να παμε παραμεθωριο? δηλαδη καπου για 2-3 μηνες? ή αν εχω βισμα παω καπου και μπορω να μεινω? ευχαριστω και παλι!

Edited by Nikos_s3
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερετε τι μισθο παιρνουν οι Κυπριοι στρατιωτες?

Εννοω το αντιστοιχο των 8,8 ευρω...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! θα το παλεψω για πολυκαστρο ή λιτοχωρο!

και ο θεος βοηθος!!

 

Αρχιζει η ιστορια μετα της 18/8 :P

 

Ακομα μετα το κεντρο ισχυει οτι πρεπει να παμε παραμεθωριο? δηλαδη καπου για 2-3 μηνες? ή αν εχω βισμα παω καπου και μπορω να μεινω? ευχαριστω και παλι!

 

Δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θα πας παραμεθωριο. Αρκετοι πανε αλλα οχι ολοι. Ειναι και θεμα τυχης καμια φορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις οι πιο παλιου για λυστε μια απορια.

ποσα λεφτα χαλασατε ολους τους μηνες του στρατου?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις οι πιο παλιου για λυστε μια απορια.

ποσα λεφτα χαλασατε ολους τους μηνες του στρατου?

 

είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα. Άλλοι χαλάνε 50 ευρώ τον μήνα και άλλοι 350. Ένα πόσο γύρω στα 200 ευρώ είναι φυσιολογικό. Δεν βάζω καθόλου τυχόν βενζίνες. Εκεί πίστεψε με μπορείς να ξεφύγεις. Παίζει βέβαια ρόλο και η μονάδα. Αν είσαι σε τίποτα κατσαβραχα που να τα ξοδέψεις τα λεφτά. Αν είσαι όμως σε καμία πόλη με μέτρια ζωή μπορείς να ξοδέψεις πολλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με οτι λες...ΑΛΛΑ εχω φιλο που μου πε οτι πρεπει να ξοδεψε καπου 2000,λογικοτατο ποσο,και αλλο φιλο που χαλασα 10-11000:blink::blink::blink: χωρις να καπνιζει κιολας...πως γινεται αυτο. ενταξει εβγαινε με τους αλλους για ουζα και τετοια αλλα η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φίλο που είναι αερονομός τώρα (μπήκε το Μάϊο) και μου είπε ότι τους ήρθε απόφαση του Υπουργείου ότι η θητεία για στρατό ξηράς έγινε 12 μήνες, για ναυτικό 14 μήνες και για αεροπορία 16 μήνες. Έχετε ακούσει τίποτα ή είναι ράδιο-αρβύλα ?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φίλο που είναι αερονομός τώρα (μπήκε το Μάϊο) και μου είπε ότι τους ήρθε απόφαση του Υπουργείου ότι η θητεία για στρατό ξηράς έγινε 12 μήνες, για ναυτικό 14 μήνες και για αεροπορία 16 μήνες. Έχετε ακούσει τίποτα ή είναι ράδιο-αρβύλα ?

 

είναι η χιλιοστή φορά που ακούω για αύξηση θητείας. Αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο θα είχε ανακοινωθεί από την πρώτη στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερετε τι μισθο παιρνουν οι Κυπριοι στρατιωτες?

Εννοω το αντιστοιχο των 8,8 ευρω...

 

:)

 

??????????

Link to comment
Share on other sites

είναι η χιλιοστή φορά που ακούω για αύξηση θητείας. Αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο θα είχε ανακοινωθεί από την πρώτη στιγμή.

 

Στη θέση σου πάντως δεν θα απέκλεια το γεγονός να έχει όντως έρθει διαταγή/διάταξη για αύξηση της θητείας στα στρατολογικά γραφεία και στις μονάδες. Όπως εν μια νυκτί έστειλαν διαταγή για απαγόρευση έκδοσης των καταστάσεων επιβίβασης και δεν έμαθε κανείς τίποτα και στην τηλεόραση δεν έγινε εμπεριστατωμένη συζήτηση για το θέμα, έτσι θα μπορούσε να γίνει και με το εν λόγω θέμα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου πάντως δεν θα απέκλεια το γεγονός να έχει όντως έρθει διαταγή/διάταξη για αύξηση της θητείας στα στρατολογικά γραφεία και στις μονάδες. Όπως εν μια νυκτί έστειλαν διαταγή για απαγόρευση έκδοσης των καταστάσεων επιβίβασης και δεν έμαθε κανείς τίποτα και στην τηλεόραση δεν έγινε εμπεριστατωμένη συζήτηση για το θέμα, έτσι θα μπορούσε να γίνει και με το εν λόγω θέμα.

 

ναι αλλά οι καταστάσεις επιβίβασης με την αύξηση της στρατιωτικής θητείας δεν νομίζω να έχουν την ίδια βαρύτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καπου στα 340 ευρω και 5 αεροπορικα εισιτηρια μετ επιστροφης

 

Ευχαριστω! Αλλα μηπως ξερεις οταν ειναι κανονικα στην Κυπρο ποσα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Αλλα μηπως ξερεις οταν ειναι κανονικα στην Κυπρο ποσα?

 

Τι εννοεις οταν λες κανονικα στην κυπρο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες κανονικα στην κυπρο;

 

Μήπως εννοεί για την περίπτωση που είναι Κύπριος και πάει κανονικά στον κυπριακό στρατό και όχι Έλληνας που πάει Κύπρο μέσω ελληνικού στρατού;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες κανονικα στην κυπρο;

Μήπως εννοεί για την περίπτωση που είναι Κύπριος και πάει κανονικά στον κυπριακό στρατό και όχι Έλληνας που πάει Κύπρο μέσω ελληνικού στρατού;

 

Αυτο ακριβως.. Ποσα παιρνει ο Κυπριος στον κυπριακο στρατο..?!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...