Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Leleja και να μην το έχεις, το βρίσκεις πανεύκολα. Να δεις που θα το έχουν όλοι όταν παρουσιαστείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λαμια ΚΕΥΠ μια χαρα ειναι. 1ο λοχος χαλαρα, 2ος και 3ος λιγο πιο ζορικα.

αν δεν εχεις βυσμα θα πας 2ο η 3ο λοχο.

αν δεν εχεις βυσμα το πιθανοτερο μετα θα σε στειλουν πεζικο η πυροβολικο οπως εγινε και σε εμας σε πολλα παιδια και θα φας το αγγουρι στην παραμεθοριο.

παντως και εγω που εμεινα υλικου πολεμου, ολη μερα σκαβουμε κουβαλαμε σαν αλβανοι παλετες και βαραμε μερα νυχτα σκοπετα.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηγαιντε στο 4ο ΤΥΛ! Μιλαμε εκει τα παιδια δεν τους φτανει ο χρονος που εχουν για να περνανε με το λαπτοπ τους και ετσι πηγαιναμε εμεις απο το ΚΕΤΘ και τους καναμε τα σκοπετα και το περιπολο. Ετσι εμενε για 20 ατομα θαλαμοφυλακας (με μποξερακι κ παντοφλα) και ενας στην πυλη..Δυσκολα, πολυ δυσκολα...
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έμεινα Υλικού Πολέμου. Πήρα μετάταξη για Μηχανικό αλλά πήγα σε μία από τις καλύτερες παραμεθόριους (Ξάνθη). Άλλα όπως έχω ξαναπει, είναι τι θα σου τύχει. Μπορεί να πάρεις την χειρότερη ειδικότητα, να πας σε χάλια στρατόπεδο και να περάσεις ζωάρα, να μην θες να φύγεις. Πολλοί 303 που ήμασταν μαζί στο κέντρο, πήραν την καλύτερη μετάθεση και όμως μου λέγαν ότι δεν πέρασαν καθόλου καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαιντε στο 4ο ΤΥΛ! Μιλαμε εκει τα παιδια δεν τους φτανει ο χρονος που εχουν για να περνανε με το λαπτοπ τους και ετσι πηγαιναμε εμεις απο το ΚΕΤΘ και τους καναμε τα σκοπετα και το περιπολο. Ετσι εμενε για 20 ατομα θαλαμοφυλακας (με μποξερακι κ παντοφλα) και ενας στην πυλη..Δυσκολα, πολυ δυσκολα...

 

:tease: Οι θυσίες που εμείς οι νέοι κάνουμε για την πατρίδα είναι πραγματικά τεράστιες... :tease:

Link to comment
Share on other sites

:tease: Οι θυσίες που εμείς οι νέοι κάνουμε για την πατρίδα είναι πραγματικά τεράστιες... :tease:

 

Ησουν 4ο ΤΥΛ??:ninja:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ησουν 4ο ΤΥΛ??:ninja:

 

Όχι, στις 9/11 μπαίνω ΚΕΥΠ στην Λαμία και παρόλο που δεν έβελα βύσμα και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είμαι αραχτός σε διαβεβαιώνω πως είμαι έτοιμος για......"θυσιες" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις 10/11 παρουσιαζομαι στο 557 ΤΠ ΛΥΒ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΞΑΝΘΗΣ,εχει κανεις πληροφοριες απο το εν λογο κεντρο?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσες άδειες δικαιούμαστε στην 8μηνη (μειωμένη) θητεία;

 

Η 3ήμερη της ορκομωσίας μετράει;

Link to comment
Share on other sites

Μετράς ως εξής:

1.5 μέρα άδεια για κάθε μήνα παραμονής εκτός παραμεθορίου

και 2 μέρες άδεις για κάθε μήνα παραμονής στην παραμεθόριο.

Κατά κανόνα την 3ημερη της ορκωμοσίας τη γράφουνε.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μετράς ως εξής:

1.5 μέρα άδεια για κάθε μήνα παραμονής εκτός παραμεθορίου

και 2 μέρες άδεις για κάθε μήνα παραμονής στην παραμεθόριο.

Κατά κανόνα την 3ημερη της ορκωμοσίας τη γράφουνε.

 

Άρα έχω 12 μέρες κανονική άδεια και 6 μέρες παραμεθόριου (3 μήνες).

Δε πρόκειται να έχω περισσότερα ΤΑΠ αφού στους 4 μήνες προβλέπεται να επιστρέψω κοντά στο τόπο διαμονής μου.

Νομίζω υπάρχουν και οι άδειες μικρής χρονικής διάρκειας (10 μέρες) ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Στις 10/11 παρουσιαζομαι στο 557 ΤΠ ΛΥΒ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΞΑΝΘΗΣ,εχει κανεις πληροφοριες απο το εν λογο κεντρο?

 

Καλησπέρα φίλε μου,

Και εγώ εκεί παρουσιάστηκα 2008 Α εσσο.

Είναι πολύ καλό κέντρο με λίγες σκοπιές.

Έχει κρύο βέβαια καθώς είναι σχετικά ψηλά οπότε πάρε μαζί σου ισοθερμικά.

Ο Δικοικητής έχει στυλάκι αλλά είναι καλός!

Το μόνο κακό του στρατοπέδου είναι ότι οι τουαλλέτες είναι έξω οπότε είναι λίγο ζόρι!

Χαλαρα!:)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στις 9/11 μπαίνω ΚΕΥΠ στην Λαμία και παρόλο που δεν έβελα βύσμα και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είμαι αραχτός σε διαβεβαιώνω πως είμαι έτοιμος για......"θυσιες" :lol::lol::lol:

 

Αύριο μπαίνω και εγώ ακριβώς εκεί, ΚΕΥΠ Λαμίας. 9 μήνες είναι, θα περάσουν.... Καλή μας θητεία!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλη θητεια μαγκες, 9 μηνες εκανα και γω, τιποτα δεν ειναι και μπορω να πω οτι τους θυμαμαι με νοσταλγια!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Άρα έχω 12 μέρες κανονική άδεια και 6 μέρες παραμεθόριου (3 μήνες).

Δε πρόκειται να έχω περισσότερα ΤΑΠ αφού στους 4 μήνες προβλέπεται να επιστρέψω κοντά στο τόπο διαμονής μου.

Νομίζω υπάρχουν και οι άδειες μικρής χρονικής διάρκειας (10 μέρες) ή κάνω λάθος;

Αν έχεις 6 μέρες παραμεθορίου και κάνεις 9μηνο, τότε από τους υπόλοιπους 6 μήνες παίρνεις 9 μέρες και όχι 12.

10ήμερα δεν υπάρχουν. Από κει και έπειτα ανάλογα που θα πέσεις.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 6 μέρες παραμεθορίου και κάνεις 9μηνο, τότε από τους υπόλοιπους 6 μήνες παίρνεις 9 μέρες και όχι 12.

10ήμερα δεν υπάρχουν. Από κει και έπειτα ανάλογα που θα πέσεις.

 

12 μέρες θα έχει κανονική άδεια και 2 μέρες για κάθε μήνα που υπηρετεί σε παραμεθώρια περιοχή.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

306 ΛΕΛΕ σειρουλες!!!!

 

Καλοι πολιτες και τα παιδια που μολις απολυθηκαν!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολίτης! :happy:

 

Η 305 πρέπει να ήταν η πιο γκαντεμοσειρά πάντως. Ούτε μία μέρα μείωση και δύο εκλογές :lol:

Εγώ έφαγα και δυό αλλαγές Ταξιάρχων, επισκέψη Ταξίαρχου, Στρατηγού και ΑΣΔΕΝάρχη τον ίδιο μήνα και mini εμπλοκή 15 μέρες πριν την απόλυση λόγω παρελάσεων της 28ης :D

 

Καλή συνέχεια στην 306 (από τις καλύτερες σειρές) :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα για μείωση θητείας 20 ημερών για την 307 σήμερα, ξέρει κανείς τίποτα. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέγανε και για την 305 αλλά δεν έγινε τίποτα. Και για την 306 ακούστηκε, αλλά μάλλον δεν πρόκειται.

Οπότε μην ελπίζεις κατά τη γνώμη μου :p

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα γίνει και άλλη μείωση. Όχι άμεσα αλλά, σε 2-3 χρόνια δεν το αποκλείω να το κάνουν 6μηνο.
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι λογικο να το μειωσουν κι αλλο, μονο πολιτικα ρουσφετια εξυπηρετει πλεον ο στρατος...ας το κανουν 3μηνες ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και μετα να τους διωχνουν,ετσι ουτε λογος θα υπαρχει να ερθουν οι φανταροι κοντα στο σπιτι τους ουτε τιποτα...χασιμο χρονου ειναι τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλα και οι πολιτικοι m@λακeς ειναι να χασουν τα ρουσφετια...

Καλά τώρα, τα ρωτάν αυτά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...