Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να που ήρθε και η σειρά μου να καταθέσω τις δικές μου απορίες. :happy:

Κατ' αρχή πήγα στη στρατολογία για να καταθέσω το πτυχίο μου και να βγάλω και ένα πιστοποιητικό τύπου Α (επίσημο έγγραφο στο οποίο εμφανίζεται το σώμα που θα υπηρετήσω οριστικά και αμετάκλητα, καθώς και την ημερομηνία κατάταξης). Το σώμα είναι Αεροπορία. Στις 8/5, με το καλό, παρουσιάζομαι με τη Β' ΕΣΣΟ. Σε γενικές γραμμές έχω καλυφθεί απ' όλα τα προηγούμενα posts του συγκεκριμένου topic (ένα από τα ελάχιστα στο myphone που έχω διαβάσει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο! :p). Οι απορίες μου, λοιπόν, είναι οι εξής συγκεκριμένες:

  1. Ο υπνόσακος στο κέντρο εκπαίδευσης επιτρέπεται μετά το πρώτο επισκεπτήριο ή μετά την ορκωμοσία;
  2. Στην Τρίπολη υπάρχουν πλυντήρια για το πλύσιμο εσώρουχων, καλτσών κλπ;
  3. Αφήνουν να έχω παγούρι μαζί μου ή δε χρειάζεται; Είναι αλήθεια πως τα παγούρια που θα μας δώσουν είναι χρησιμοποιημένα από παλιότερους φαντάρους;
  4. Η άδεια ορκωμοσίας πόσες μέρες είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια και απάντηση. :)

 

 

1) Κανονικα δεν επιτρεπεται, αλλα θα σε αφησουν να το εχεις μαζι σου.

2)Ναι Υπαρχουν πλυντηρια, Οχι δεν θα σου πλυνουν εσωρουχα. θα σας πλυνουν τισ παραλλαγες σας μονο και αυτες με νερο.σκετο.

3)Παγουρι ? δεν μας ειχαν δωσει παγουρι. παρε μαζι σου οτι θες παγουρια καφε κτλ. αν θελισεις να περασεις φαρμακα μωρομαντηλα κτλ να τα εχεισ πανο σου την μερα που θα μπεις γιατι σου ψαχνουν τον σακο την πρωτη μερα.

4) απο 5 μερες και πανω θα παρετε εξαρτατε πιος επισημος θα εχει ερθει εκεινη την μερα.

8 μαιου απολυωμαι :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2)Ναι Υπαρχουν πλυντηρια, Οχι δεν θα σου πλυνουν εσωρουχα. θα σας πλυνουν τισ παραλλαγες σας μονο και αυτες με νερο.σκετο.

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια. :)

Σχετικά με τα πλυντήρια τώρα, Αν θέλω να πλύνω εσώρουχα πώς θα γίνει, σε περίπτωση που δεν μποπρεί κάποιος δικός μου να βρίσκεται στο επισκεπτήριο;

Αλήθεια, η ορκομωσία πόσες μέρες μετά την κατάταξη στο κέντρο εκπάιδευσης γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Για την αεροπορία δεν ξέρω σίγουρα αλλά στο πεζικό είναι το δεύτερο σάββατο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια. :)

Σχετικά με τα πλυντήρια τώρα, Αν θέλω να πλύνω εσώρουχα πώς θα γίνει, σε περίπτωση που δεν μποπρεί κάποιος δικός μου να βρίσκεται στο επισκεπτήριο;

Αλήθεια, η ορκομωσία πόσες μέρες μετά την κατάταξη στο κέντρο εκπάιδευσης γίνεται;

Αν έχεις... τόσο μεγάλο πρόβλημα με τα εσώρουχα που να μην μπορείς να το λύσεις με ικανή ποσότητα αλλαξιών, υπάρχει πάντα η λύση να τα πλύνεις ο ίδιος στο χέρι με σκόνη. Δεν είναι κάτι περίεργο, ούτε ασυνήθιστο, ούτε ντροπή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιον νιπτήρα για τον σκοπό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με τα λουκέτα τι παίζει;

6 είναι αρκετά; Και από μεγέθη;

Link to comment
Share on other sites

Με τα λουκέτα τι παίζει;

6 είναι αρκετά; Και από μεγέθη;

 

Τα στάνταρ που θες είναι για το όπλο και για το σάκο ιματισμού (γνωστό ως λουκάνικο). Για το δεύτερο ίσως σου δώσουν στο κέντρο.

Από 'κεί και πέρα μπορείς να πάρεις για το φοριαμό που ενδεχομένως θα έχεις και για τα sack-voyage σου (όσα νομίζεις ότι θα χρειαστείς ανάλογα και με τα φερμουάρ). Καλό θα είναι να πάρεις και ένα μακρόστενο λουκέτο για να πιάνεις και τις 2 αρβύλες μαζί από τις τρύπες των κορδονιών, ώστε και να μη τις μπερδεύεις με των άλλων και να μη στις βουτήξουν (παίζουν κι αυτά). Ελπίζω να μην ξεχνώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τα στάνταρ που θες είναι για το όπλο και για το σάκο ιματισμού (γνωστό ως λουκάνικο). Για το δεύτερο ίσως σου δώσουν στο κέντρο.
Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα, αλλά στην αεροπορία που μπαίνει ο Τεϊτζής, το μακρινό 2001 που μπήκα, ούτε προσωπικό όπλο είχαμε (χρεώνεσαι όταν το χρειάζεσαι και το παραδίνεις μόλις τελειώσεις) αλλά ούτε και λουκάνικο με την έννοια του στρατού ξηράς (ένα σάκο μας δίνανε και χωρίς λουκέτο). Αλήθεια, άλλαξε τίποτα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Να που ήρθε και η σειρά μου να καταθέσω τις δικές μου απορίες. :happy:

Κατ' αρχή πήγα στη στρατολογία για να καταθέσω το πτυχίο μου και να βγάλω και ένα πιστοποιητικό τύπου Α (επίσημο έγγραφο στο οποίο εμφανίζεται το σώμα που θα υπηρετήσω οριστικά και αμετάκλητα, καθώς και την ημερομηνία κατάταξης). Το σώμα είναι Αεροπορία. Στις 8/5, με το καλό, παρουσιάζομαι με τη Β' ΕΣΣΟ. Σε γενικές γραμμές έχω καλυφθεί απ' όλα τα προηγούμενα posts του συγκεκριμένου topic (ένα από τα ελάχιστα στο myphone που έχω διαβάσει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο! :p). Οι απορίες μου, λοιπόν, είναι οι εξής συγκεκριμένες:

  1. Ο υπνόσακος στο κέντρο εκπαίδευσης επιτρέπεται μετά το πρώτο επισκεπτήριο ή μετά την ορκωμοσία;
  2. Στην Τρίπολη υπάρχουν πλυντήρια για το πλύσιμο εσώρουχων, καλτσών κλπ;
  3. Αφήνουν να έχω παγούρι μαζί μου ή δε χρειάζεται; Είναι αλήθεια πως τα παγούρια που θα μας δώσουν είναι χρησιμοποιημένα από παλιότερους φαντάρους;
  4. Η άδεια ορκωμοσίας πόσες μέρες είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια και απάντηση. :)

Ως Α' 08 να καταθέσω την εμπειρία μου σχετικά με την Αεροπορία.

- Yπνόσακο περνάς άνετα. Δεν σου λένε τίποτα.

- Πρόσεχε το κινητό σου. Απαγορεύεται αυστηρά το κινητό με κάμερα. Είναι αδιάλλακτοι σε αυτό. Από την πρώτη μέχρι και την τελευταία μέρα θα σας ζαλίσουν με τα κινητά με κάμερα. Γιαυτό πάρε άφοβα κινητό ΧΩΡΙΣ κάμερα. Αν περάσεις κινητό με κάμερα (όπως εγώ) απλά θα ζεις με την αγωνία μη σε πιάσουν. Όχι ότι θα σου κάνουν τίποτα, αλλά θα σε πρήζουν για καμιά ώρα με φωνές και στρατοκαβλίστικες εκφράσεις (όπως εμένα).

- Τα «είσαι περίεργος;», «τι με κοιτάς;», «με γουστάρεις;» κλπ. απλά είναι για γέλια (από μέσα σου όμως!). Θα δίνουν και θα παίρνουν όμως. :lol:

- Η Τρίπολη συνουσιάζεται. Κωλοπόλη, κωλοστρατόπεδο, κωλομαγειρία, κωλοφρουρά, ΣΤΕΡΓΙΟΥ και άγιος ο Θεός. Οι 23 μέρες που θα μείνεις εκεί θα είναι ατελείωτες. Ψάρωμα, ψάρωμα, ψάρωμα... Ακόμα και ένας απλός σμηνίας στο παίζει εξουσία. Στις μονάδες αυτούς τους έχουμε του χεριού μας. Άκου εκεί σμηνίας να σου λέει να βαράς προσοχές... Έλεος. Κοτζάμ αρχισμηνίες τους γράφουμε στις μονάδες...

- Πλυντήρια υπάρχουν αλλά:

α) Θα αγγαρέψεις τους φαντάρους να σου τα πλένουν. Κρίμα είναι, άσε να μην έχουν δουλειά.

β) Είναι μπελάς να τα δώσεις για πλύσιμο αν και νομίζω ότι μόνο παραλλαγές και σεντόνια πλένουν εκεί.

γ) Ούτε για πλάκα να πλένεις εσώρουχα στους νιπτήρες. :ninja: Πάρε απλά αρκετά σετ.

- Παγούρια; :lol: Δεν έχουμε τέτοια στην αεροπορία.

- Άδεια ορκωμοσίας εμείς πήραμε 10 μέρες (από Πέμπτη σε Κυριακή). Είχαν έρθει Μεϊμαράκης και Πλακιωτάκης. Την Κυριακή που μας φέρανε μετά την άδεια μας βγάλανε έξοδο και γενικά μας κράτησαν μέχρι την Πέμπτη για να μας βγάζουν καθημερινά εξόδους στην κωλοτρίπολη... Μπας και βγάλει κανά φράγκο η τοπική κοινωνία... Και έβγαλε αρκετά...

 

Η Τρίπολη μπορεί να σου σπάσει την ψυχολογία, αλλά μη το βάζεις κάτω. Στη μονάδα καμία σχέση με την Τρίπολη, η οποία και θεωρείται η σκληρότερη εκπαίδευση από όλα τα σώματα εξαιρουμένων των ειδικών δυνάμεων.

Link to comment
Share on other sites

Ως Α' 08 να καταθέσω την εμπειρία μου σχετικά με την Αεροπορία.

- Yπνόσακο περνάς άνετα. Δεν σου λένε τίποτα.

- Πρόσεχε το κινητό σου. Απαγορεύεται αυστηρά το κινητό με κάμερα. Είναι αδιάλλακτοι σε αυτό. Από την πρώτη μέχρι και την τελευταία μέρα θα σας ζαλίσουν με τα κινητά με κάμερα. Γιαυτό πάρε άφοβα κινητό ΧΩΡΙΣ κάμερα. Αν περάσεις κινητό με κάμερα (όπως εγώ) απλά θα ζεις με την αγωνία μη σε πιάσουν. Όχι ότι θα σου κάνουν τίποτα, αλλά θα σε πρήζουν για καμιά ώρα με φωνές και στρατοκαβλίστικες εκφράσεις (όπως εμένα).

- Τα «είσαι περίεργος;», «τι με κοιτάς;», «με γουστάρεις;» κλπ. απλά είναι για γέλια (από μέσα σου όμως!). Θα δίνουν και θα παίρνουν όμως. :lol:

- Η Τρίπολη συνουσιάζεται. Κωλοπόλη, κωλοστρατόπεδο, κωλομαγειρία, κωλοφρουρά, ΣΤΕΡΓΙΟΥ και άγιος ο Θεός. Οι 23 μέρες που θα μείνεις εκεί θα είναι ατελείωτες. Ψάρωμα, ψάρωμα, ψάρωμα... Ακόμα και ένας απλός σμηνίας στο παίζει εξουσία. Στις μονάδες αυτούς τους έχουμε του χεριού μας. Άκου εκεί σμηνίας να σου λέει να βαράς προσοχές... Έλεος. Κοτζάμ αρχισμηνίες τους γράφουμε στις μονάδες...

- Πλυντήρια υπάρχουν αλλά:

α) Θα αγγαρέψεις τους φαντάρους να σου τα πλένουν. Κρίμα είναι, άσε να μην έχουν δουλειά.

β) Είναι μπελάς να τα δώσεις για πλύσιμο αν και νομίζω ότι μόνο παραλλαγές και σεντόνια πλένουν εκεί.

γ) Ούτε για πλάκα να πλένεις εσώρουχα στους νιπτήρες. :ninja: Πάρε απλά αρκετά σετ.

- Παγούρια; :lol: Δεν έχουμε τέτοια στην αεροπορία.

- Άδεια ορκωμοσίας εμείς πήραμε 10 μέρες (από Πέμπτη σε Κυριακή). Είχαν έρθει Μεϊμαράκης και Πλακιωτάκης. Την Κυριακή που μας φέρανε μετά την άδεια μας βγάλανε έξοδο και γενικά μας κράτησαν μέχρι την Πέμπτη για να μας βγάζουν καθημερινά εξόδους στην κωλοτρίπολη... Μπας και βγάλει κανά φράγκο η τοπική κοινωνία... Και έβγαλε αρκετά...

 

Η Τρίπολη μπορεί να σου σπάσει την ψυχολογία, αλλά μη το βάζεις κάτω. Στη μονάδα καμία σχέση με την Τρίπολη, η οποία και θεωρείται η σκληρότερη εκπαίδευση από όλα τα σώματα εξαιρουμένων των ειδικών δυνάμεων.

 

Τι τραβάτε και εσείς ρε παιδί μου...

Θα βάλω τα κλάματα....:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στη μονάδα καμία σχέση με την Τρίπολη, η οποία και θεωρείται η σκληρότερη εκπαίδευση από όλα τα σώματα εξαιρουμένων των ειδικών δυνάμεων.

 

Να κάνω μια ερώτηση, χωρίς καμια διάθεση ειρωνείας. Είναι δυνατόν η εκπαίδευση στην Τρίπολη, αεροπορία, που πάνε κατά βάση τα βύσματα (έστω τα μεσαία, αν τα μεγάλα πάνε ναυτικό) να είναι η πιο σκληρή εκπαίδευση;; Μήπως τα παραλές;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, χωρίς καμια διάθεση ειρωνείας. Είναι δυνατόν η εκπαίδευση στην Τρίπολη, αεροπορία, που πάνε κατά βάση τα βύσματα (έστω τα μεσαία, αν τα μεγάλα πάνε ναυτικό) να είναι η πιο σκληρή εκπαίδευση;; Μήπως τα παραλές;

Αυτά τα λένε μεταξύ τους για να το παίζουνε κομμάντα.

Πάλι καλά που εξαιρούν τις ειδικές δυνάμεις!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, χωρίς καμια διάθεση ειρωνείας. Είναι δυνατόν η εκπαίδευση στην Τρίπολη, αεροπορία, που πάνε κατά βάση τα βύσματα (έστω τα μεσαία, αν τα μεγάλα πάνε ναυτικό) να είναι η πιο σκληρή εκπαίδευση;; Μήπως τα παραλές;

Γιαυτόν ακριβώς το λόγο είναι σκληρή η εκπαίδευση. Επειδή πάνε όλα τα βύσματα - δε το κρύβω κι εγώ έτσι πήγα αεροπορία - ό,τι σκληρό έχεις να τραβήξεις το περνάς σ'αυτή την κωλοτρίπολη. Μετά στις μονάδες είσαι ψιλοκαφενείο στην αεροπορία... Αυτή είναι η αλήθεια... Μάχιμοι στην αεροπορία είναι μόνο οι μόνιμοι ιπτάμενοι. Εμείς οι στρατεύσιμοι είμαστε εξυπηρέτηση προσωπικού/εγκαταστάσεων και σκοπιές.

 

Ελεύθερο χρόνο στην Τρίπολη έχεις μόνο 22.30-06.00 που όπως καταλαβαίνεις είναι μόνο για ύπνο. ΟΛΗ την υπόλοιπη ώρα είσαι στο τρέξιμο. Και μεγάλη πίεση χρόνου. Αφού πολλοί προτιμούσαν να μη φάνε για να αράξουν 15 λεπτά στο κρεβάτι τους πριν μας φωνάξουν εκείνα τα απίστευτα μεγάφωνα μέσα στους θαλάμους.

Link to comment
Share on other sites

Μετά στις μονάδες είσαι ψιλοκαφενείο στην αεροπορία... Αυτή είναι η αλήθεια...

 

Αυτό είναι και το πρόβλημα της αεροπορίας. Το ότι είναι ξέφραγο αμπέλι. Που βέβαια στην ειρήνη δεν είναι πρόβλημα.

 

Μάχιμοι στην αεροπορία είναι μόνο οι μόνιμοι ιπτάμενοι. Εμείς οι στρατεύσιμοι είμαστε εξυπηρέτηση προσωπικού/εγκαταστάσεων και σκοπιές.

 

Μάχιμοι δεν είναι μόνο οι πιλότοι. Είναι και το προσωπικό υποστήριξης, οι τεχνικοί, οι εξυπηρετητές και μερικοί άλλοι μουρλοί που εξασφαλίζουν ότι τα αεροπλάνα είναι σε θέση να πετάνε.

 

Επίσης μάχιμοι στην Αεροπορία είναι και η 31 ΜΕΕ. Κι όμως, έχει και η Αεροπορία ειδικές δυνάμεις. Σε ποιον να το πεις και ποιος να το πιστέψει... :p

 

http://www.haf.gr/el/structure/units/day/units/31mee.asp

 

http://www.haf.gr/el/structure/units/day/units/images/31mee-equipment_01.jpg

 

Φυσικά όλοι οι παραπάνω είναι μόνιμοι. δεν θα μπορούσαν να ήταν αλλιώς. Οι στρατεύσιμοι στην αεροπορία κακώς υπάρχουν. Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μάχιμοι δεν είναι μόνο οι πιλότοι. Είναι και το προσωπικό υποστήριξης, οι τεχνικοί, οι εξυπηρετητές και μερικοί άλλοι μουρλοί που εξασφαλίζουν ότι τα αεροπλάνα είναι σε θέση να πετάνε.

 

Επίσης μάχιμοι στην Αεροπορία είναι και η 31 ΜΕΕ. Κι όμως, έχει και η Αεροπορία ειδικές δυνάμεις. Σε ποιον να το πεις και ποιος να το πιστέψει... :p

 

http://www.haf.gr/el/structure/units/day/units/31mee.asp

 

Φυσικά όλοι οι παραπάνω είναι μόνιμοι. δεν θα μπορούσαν να ήταν αλλιώς. Οι στρατεύσιμοι στην αεροπορία κακώς υπάρχουν. Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

Ναι αυτό εννοούσα κι εγώ. Ότι οι στρατεύσιμοι απλά είναι για να υπάρχουν. Την βασική δουλειά την κάνουν οι μόνιμοι στην αεροπορία. Γιαυτό και η αεροπορία είναι ψιλολούφα και κολλέγιο μπροστά στο πεζικό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα κι εγώ. Ότι οι στρατεύσιμοι απλά είναι για να υπάρχουν. Την βασική δουλειά την κάνουν οι μόνιμοι στην αεροπορία. Γιαυτό και η αεροπορία είναι ψιλολούφα και κολλέγιο μπροστά στο πεζικό.

Καλά, γενικώς η εφεδρεία είναι χάσιμο χρόνου. Υπηρεσίες, αγγαρίες, ξύσιμο. Και ναι, μπροστά στο πεζικό είναι καφενείο, αλλά μη νομίζεις ότι και το πεζικό είναι τίποτα μαχίμια που γυαλίζει το μάτι τους και διψάνε για αίμα. Τρίχες είναι και στο πεζικό, έφεδροι ΚΑΙ μόνιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όλοι οι παραπάνω είναι μόνιμοι. δεν θα μπορούσαν να ήταν αλλιώς. Οι στρατεύσιμοι στην αεροπορία κακώς υπάρχουν. Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

 

 

Μα στρατεύσιμοι στην αεροπορία και το ναυτικό δεν υπάρχουν.

Δεν παίρνουν σειρές και αν τους ρωτήσεις τι σειρά είναι θα σου πούνε

"ε, Νοέμβριο του 08":p

Όσοι πάνε αεροπορία-ναυτικό πάνε για

"υπηρεσιακούς" λόγους σαν μετάταξη(ή κάτι τέτοιο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποτε να περιμένουμε τις μεταθέσεις της 07Δ ΕΣΣΟ?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγήκαν... (Τουλάχιστον ξέρω εναν γνωστό).. αλλιώς προς το τέλος του μηνός..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με βλεπω για Αυγουστο Στρατο,ποια ειναι η καλυτερη περιπτωση?Αθηνα ή σε καποιο ναυτικο?

 

Με βυσμα και τετοια που αναφερετε τι ακριβως παιζει?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποτε να περιμένουμε τις μεταθέσεις της 07Δ ΕΣΣΟ?
μεταθεσεις εχουν ηδη αρχισει και βγαινουν. βεβαια ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικη ημερομηνια γιατι αλλος πηγε κατευθειαν στη μοναδα μετα απο το κεντρο εκπαιδευσης ενω αλλοι μπορει να περασαν 1 και 2 ειδικοτητες... εγω παντως με μια ειδικοτητα περιμενω μεταθεση 12 ιουνιου!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα κι εγώ. Ότι οι στρατεύσιμοι απλά είναι για να υπάρχουν. Την βασική δουλειά την κάνουν οι μόνιμοι στην αεροπορία. Γιαυτό και η αεροπορία είναι ψιλολούφα και κολλέγιο μπροστά στο πεζικό.

θυμησε μου για τους σμηνιτες εκτος πυρασφαλειας...στην σκυρο πως πανε οι σκοπιες?

Πρέπει να βγήκαν... (Τουλάχιστον ξέρω εναν γνωστό).. αλλιώς προς το τέλος του μηνός..

φιλε,εμας ξεκινησαν οι αποσπασεις...ηδη εφυγε ενα γκρουπ και τον αλλον μηνα ξεκιναει το αλλο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θυμησε μου για τους σμηνιτες εκτος πυρασφαλειας...στην σκυρο πως πανε οι σκοπιες?

Ξέρεις άτομα από πυρασφάλεια στην Σκύρο; Στην πυρασφάλεια κάνω κι εγώ υπηρεσία από το μεσημέρι μέχρι το πέρας των πτήσεων. :D

 

Κανονικά οι σκοπιές είναι μία ανά 2ήμερο για τους ΣΕΕΠατζήδες. Δηλαδή μέρα παρά μέρα. Μονό νούμερο. Αλλά εγώ κάνω μία το μήνα ως μέλος της ΥΥ. :O

Link to comment
Share on other sites

στην σκυρο ηταν ο Γιωργος ,πυρασφαλεια. σημερα τον ειδα.ηταν με αποσπαση εκει. δεν ξερω αν τον προλαβες.

απο δω ειναι στην 113 ανοικει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μεταθεσεις εχουν ηδη αρχισει και βγαινουν. βεβαια ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικη ημερομηνια γιατι αλλος πηγε κατευθειαν στη μοναδα μετα απο το κεντρο εκπαιδευσης ενω αλλοι μπορει να περασαν 1 και 2 ειδικοτητες... εγω παντως με μια ειδικοτητα περιμενω μεταθεση 12 ιουνιου!

 

Εγώ ήρθα στη μονάδα 14/12 και το σχολείο το πέρασα εδώ.

Πότε δλδ να περιμένω να φύγω?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

14 μαιου περιπου... οπου να ναι πρεπει να μαθεις τη μεταθεση, μη σου πω οτι ηδη εχει ερθει. εγω επειδη ειμαι στο ΚΕΠΙΚ της τ;αξιαρχιας μου τις βλεπω αμεσως με το που φτανουν!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...